X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam z usg... od dwóch dni mam okropne bóle jajnika, takie ze mnie w nocy ze snu wybudzają:(... niestety mojej gin nie było wiec poszłam do innej ale w tym samym gabinecie... i cóż zbadała mnie zrobiła usg nawet usg nerek...
    Jestem strasznie zła...
    Na lewym torbiel 33,4 mm plus pęcherzyk 1,7 mm... na drugim pęcherzyk 1,8mm i możliwe ze ciałko żółte ale pewności nie ma... Kuzwa tyle kasy na ta stymulacje poszło a gowno dała...;( tzn dała torbiel i wystymulowane pecherzyki z których i tak juz nic nie będzie... grrrr... mam serdecznie dość wszystkiego... do tego siedzę sama bo maz służbowo wyjechał...:( mam dola jakiegoś i nawet mi sie nie chce jutro tego proga robić bo i po co? Skoro i tak owulki pewnie nie było :(
    Endometrioze najlepiej diagnozuje sie laparoskopia.
    Nie wiem co Ci radzić... sama skłaniam sie ku in vitro ale teraz potrzebuje spokoju od leków i stymulacji:(

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj na forum Xgirl ;)
    Chyba trochę za szybko temat in vitro? My wszystkie jesteśmy po drożności i niektóre po laparoskopii, in vitro to nie leczenie...

    Kropka z tego co piszesz to chyba rzeczywiście ovu nie było :(
    Powiem Ci że z tego co ja wiem to mając endomende to niekoniecznie można stymulować jajniki.
    Tak jest w moim przypadku, wiedząc że mam tendencję do torbieli. Ale Twoja jest na bank czynnosciowa.
    Nie wiem co Ci doradzić, ja bym się z Tobą wina napila

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski mam zagwozdke...zrobiłam progesteron, właśnie przyszedł wynik. Przypominam że zawsze nawet przy lutce miałam około 18 ng/ml a jest uwaga! 79,59 ng/ ml estradiol 122,15 pg/ml
    Według norm mój wynik mieści się w widelkach 3 trymestru

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 października 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka nie znam sie na tym wszystkim i nawet nie wiem co Ci poradzic... Jedyne co moge zrobic to powiedziec,ze rozumiem Twoj bol. Masakra to wszystko. Nic tylko walnac lbem w sciane.

    No wlasnie Aishha mam wrazenie, ze to wszystko zbyt szybko… 8 miesiecy staran a babka z in vitro wyskakuje. Alez drugiej strony sama nie wiem. Moze te wyniki nasienia rzeczywiscie sa az takie zle.



    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha u mnie to torbielka czynnościowa i zawsze je mam po stymulacji i zawsze tez sie wchłaniają przy kolejnym cyklu...

    Aishha lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Laski mam zagwozdke...zrobiłam progesteron, właśnie przyszedł wynik. Przypominam że zawsze nawet przy lutce miałam około 18 ng/ml a jest uwaga! 79,59 ng/ ml estradiol 122,15 pg/ml
    Według norm mój wynik mieści się w widelkach 3 trymestru
    No Ci powiem aisha ze ja mialam taki przy ciazy. Wez ty sobie zrob ta bete

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Kropeczka nie znam sie na tym wszystkim i nawet nie wiem co Ci poradzic... Jedyne co moge zrobic to powiedziec,ze rozumiem Twoj bol. Masakra to wszystko. Nic tylko walnac lbem w sciane.

    No wlasnie Aishha mam wrazenie, ze to wszystko zbyt szybko… 8 miesiecy staran a babka z in vitro wyskakuje. Alez drugiej strony sama nie wiem. Moze te wyniki nasienia rzeczywiscie sa az takie zle.
    napisz nam jakie maz ma wyniki a Pani doktor, to niech sie nie wyglupia z ivf tylko na histeroskopie kieruje. Z jakiego miasta jestes?



    Kropeczko kurcze strasznie mi przykro :( tak myslalam, ze owu mogło nie byc echh. poza tym slyszalam, ze z zastrzykow na pekniecie najlepszy jest Pregnyl, taki mialas? Moze lepiej fakrycznie Cie nie stymulowac tylko dawac same zastrzyki? Chyba, ze pecehrzyki Ci nie rosna same?

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 października 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, wyniki meza:

    Morfologia 5%
    Plemniki o szybkim i wolnym ruchu postępowym- 19%
    Ruch niepostepowy 15%
    Nieruchowe 66%
    Ilosc calkownita 43,97 mln
    Koncentracja 6,56 mln w ml
    Objetosc 6,7 mln
    Zywotnosc 34%
    Ph 7,7
    Czas uplynnienia 30 Min

    Mieszkam w Berlinie, wiec pewnie mi duzo nie pomozesz jesli chodzi o polecenie dobrych lekarzy :P

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    No Ci powiem aisha ze ja mialam taki przy ciazy. Wez ty sobie zrob ta bete

    Ale ja jestem w 22 dniu cyklu , coś mi ucielo wiadomość. Chyba niemożliwe żeby w tym dniu był taki wynik.
    U Ciebie pewnie w zaawansowanej ciąży taki był?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 19:51

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovitrell miałam teraz bo był problem z pregnylem... ta Pani Doktor mówi ze na prawym wyglada jak ciałko żółte ale pewność będzie dopiero w poniedziałek jak sie utworzy... bo póki co to tak jakby świeża sprawa była i był zaraz po pęknięciu... mi to sie wydaje ze na mnie te zastrzyki nie działają... pecherzyki mi same rosną nawet bez clo... w każdym razie juz 3 cykle miałam stymulowane wiec KONIEC stymulacji!

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez ma morfologię 5% - bierze Salfazin i androvit plus...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Laski mam zagwozdke...zrobiłam progesteron, właśnie przyszedł wynik. Przypominam że zawsze nawet przy lutce miałam około 18 ng/ml a jest uwaga! 79,59 ng/ ml estradiol 122,15 pg/ml
    Według norm mój wynik mieści się w widelkach 3 trymestru
    Mowilam, ze lutka jest wykrywalna w badaniu :) trzeba z przymrozeniem oka brac ten wynik, bo lek go zafałszował. Masz teraz lutagen, niby ta sama substancja czynna, ale jednak to inny lek. Także Sarrra, to nie ciąża (nawet jesli jest, to za wczesnie na jej stwierdzenie) :) Jak długie masz cykle zwykle?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 października 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl- wyniki nie są dobre, bo ogólna ilość jest słaba i pewnie stąd takie, a nie inne, pomysły na dalsze leczenie. Przykładowo, u nas jest morfologia 3%, ale w ejakulacie 220 mln plemników, co z oczywistych względów daje więcej dobrych niż u Was. Poważnym problemem u Was jest ruch i żywotność.
    Pewnie włączyłabym na maksa suplementy plus zmianę trybu zycia i powtórzyła badania. Jak ponownie wyjdą kiepskie to wtedy bym zaczęła brać inne opcje pod uwagę.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mowilam, ze lutka jest wykrywalna w badaniu :) trzeba z przymrozeniem oka brac ten wynik, bo lek go zafałszował. Masz teraz lutagen, niby ta sama substancja czynna, ale jednak to inny lek. Także Sarrra, to nie ciąża (nawet jesli jest, to za wczesnie na jej stwierdzenie) :) Jak długie masz cykle zwykle?

    A ja myślę że to błąd w labie.
    Cykle mam 28 dniowe

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mojego męża morfologia 5 % ale ma duzo tego wiec jest Ok - mimo tego i tak łyka suplementy. Ciekawe czy mi dupek tez sfałszuje wynik... ale czytałam tak jak Seli pisze, ze luteina fałszuje a dupek nie... wiem jedno dupek na bank zapewni mi wszystkie objawy ciążowe... bez ciazy oczywiscie...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 października 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka, dupek nie fałszuje wyniku.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 października 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    xgirl- wyniki nie są dobre, bo ogólna ilość jest słaba i pewnie stąd takie, a nie inne, pomysły na dalsze leczenie. Przykładowo, u nas jest morfologia 3%, ale w ejakulacie 220 mln plemników, co z oczywistych względów daje więcej dobrych niż u Was. Poważnym problemem u Was jest ruch i żywotność.
    Pewnie włączyłabym na maksa suplementy plus zmianę trybu zycia i powtórzyła badania. Jak ponownie wyjdą kiepskie to wtedy bym zaczęła brać inne opcje pod uwagę.
    Dzieki. A myslisz, ze inseminacja by cos dala? Jak mysle o pelnej narkozie i kluciu to mnie az mdli.

    W ogole maz rzucil epapierosa w kwietniu + dostaje rozne suplementy i w sumie niemal nic sie nie zmienilo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 20:34

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl ale do czego mialabys miec pelna narkoze?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 października 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dzieki. A myslisz, ze inseminacja by cos dala? Jak mysle o pelnej narkozie i kluciu to mnie az mdli.

    Z inseminacją są różne szkoły, choć akurat w przypadku słabego ruchu i mocno średniej żywotności to może i ma rację bytu? Bo skracasz plemnikom czas i odległość potrzebne na pokonanie drogi do komórki jajowej, więc kto wie?
    Na IUI się słabo znam, bo u nas wyniki M. są całkiem niezłe, a problem jest we mnie.

    A co do wyników - napisałam z grubej rury, ale szczerze, bo uważam, że lepiej tak niż głaskać po głowie i uspokajać.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 października 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy in vitro? Czy cos pokrecilam.. :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 863 864 865 866 867 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ