X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 października 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Moze sie wkrece? Zobaczymy czy wystarczy mi wytrwalosci :D Widze, ze nie nawijacie jak szalone, wiec moze dam rade.

    Cos o mnie? Rocznik 86, starania o 1 dziecko ;) Czyli jestem w dobrym miejscu. Wlasnie 8 cykl szlag trafil, jestem w polowie 9 i czekam na owulacje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2018, 18:05

    Selina lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak niby miałam potwierdzona - dwa dominujące po clo + zastrzyk... zobaczymy... biorę dupka... mam zbadać proga w piątek znow...
    hej xgirl!:)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 października 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Kropeczka :) Dlugo sie starasz?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja juz przestałam liczyć ile... niestety po drodze miałam kilka przygód wiec tak naprawdę na czysto liczę od kwietnia tego roku od kiedy mi udrożnili jajowody... a przed to Hm... w listopadzie minie 3 lata... o masakra...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 października 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dla mnie te moje 8 miesiecy to wiecznosc. Ciezko mi sobie wyobrazic, ze ktos lata probuje.
    Masz cos w ogole jescze poza niedroznymi jajowodami?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajowody mam juz drożne bo udało sie udroznic... czy cos mam... teraz to ponoć niski progesteron :D jeszcze endometrioze podejrzewaja... czas leci szybki i nawet nie wiem kiedy te 3 lata minęły...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    No tak niby miałam potwierdzona - dwa dominujące po clo + zastrzyk... zobaczymy... biorę dupka... mam zbadać proga w piątek znow...
    hej xgirl!:)
    Ale to, że był zastrzyk to jeszcze nie potwierdzenie owu niestety. Aczkolwiek jak jest ok.8, to faktycznie mogła być.
    Czy bierzesz coś na poprawę jakości komórek jajowych? Jakieś omega3, coś z inozytolem? :)


    Xgirl hej :) No nie nawijany za bardzo, bo mało nas tutaj zostało :P a te co zostały, to staramy się latami już. Kiedyś też kilka miesięcy starań było dla mnie tragedią a teraz te dwa lata już nie są takie straszne ;) Wszystko zależy jak to sobie w głowie ułożymy :) Nie zakładaj, że musisz zajść Wedy i wedyz albo do jakiegoś czasu, bo to bez sensu. Frustrujesz się tylko a to powoduje niepotrzebne napięcia

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę teraz tylko jakiś kompleks witamin dla kobiet w ciazy i ostropest... to musze sie w cos zaopatrzyć... zobaczymy w piątek ponowne badania wiec zobaczymy co mi tam pokaże wynik...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Biorę teraz tylko jakiś kompleks witamin dla kobiet w ciazy i ostropest... to musze sie w cos zaopatrzyć... zobaczymy w piątek ponowne badania wiec zobaczymy co mi tam pokaże wynik...
    W piątek usg czy hormony?
    Spokojnie, czasem bywa że prog niski a jest ciąża :) suplementuj dupka i będzie ok. Ja omega3 polecam i Miovarian :) piję i biorę od miesiąca narazie ;)

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek monitoring w piątek progesteron mam oznaczyć.
    Zakupie w nowym cyklu tez i będę łykać :) dzięki Seli :*

    Selina lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    W poniedziałek monitoring w piątek progesteron mam oznaczyć.
    Zakupie w nowym cyklu tez i będę łykać :) dzięki Seli :*
    liczę, że nie będzie juz nowego cyklu ;)

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka rzeczywiscie niski ten progesteron. Ciagle nie rozumiem historii związanej z tym dupkiem, dlaczego niektorzy lekarze go przepisuja. ja jak poprosilam o zmiane luteiny dopochwowej na cos doustnego to dostałam Luttagen, biore dwie dziennie, czuje sie swietnie. Dzis mam zrobic proga wiec zobaczymy czy tabletki dają efekt taki jak przy lutce.

    Poza tym...dostałam propozycje tak jakby awansu a dokladnie przeniesienia do innej firmy, branzy co wiąże sie z dojazdami i wiekszymi obowiązkami a teraz mam do firmy pieszo 3 minuty. Kolejny stres i zmiany, sama nie wiem co robic. Wiekszosc mowi zeby sie decydowac, wieksza kasa i mozliwosci, inni ze wazniejszy jest spokój i luz ktory mam teraz. Mam wrazenie, że wszystko zawsze spada w najmniej oczekiwanym momencie, powinnam sie teraz skupic na operacji i zajsciu w ciąże a nie na zmiane pracy.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Kropka rzeczywiscie niski ten progesteron. Ciagle nie rozumiem historii związanej z tym dupkiem, dlaczego niektorzy lekarze go przepisuja. ja jak poprosilam o zmiane luteiny dopochwowej na cos doustnego to dostałam Luttagen, biore dwie dziennie, czuje sie swietnie. Dzis mam zrobic proga wiec zobaczymy czy tabletki dają efekt taki jak przy lutce.

    Poza tym...dostałam propozycje tak jakby awansu a dokladnie przeniesienia do innej firmy, branzy co wiąże sie z dojazdami i wiekszymi obowiązkami a teraz mam do firmy pieszo 3 minuty. Kolejny stres i zmiany, sama nie wiem co robic. Wiekszosc mowi zeby sie decydowac, wieksza kasa i mozliwosci, inni ze wazniejszy jest spokój i luz ktory mam teraz. Mam wrazenie, że wszystko zawsze spada w najmniej oczekiwanym momencie, powinnam sie teraz skupic na operacji i zajsciu w ciąże a nie na zmiane pracy.
    Nie nadaje proga przy Luteinie bo wychodzi zafałszowany. Dużo lekarzy dupka przepisuje, bo on nie wychodzi w badaniu a luteina już tak
    Z tą pracą z to może być coś :) Pewnie nie skupiaj się na operacji i zajściu, zajmij się czymś innym :) Oczywiście jeśli sprawiałoby Ci to satysfakcjęz to zastanów się

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie nadaje proga przy Luteinie bo wychodzi zafałszowany. Dużo lekarzy dupka przepisuje, bo on nie wychodzi w badaniu a luteina już tak
    Z tą pracą z to może być coś :) Pewnie nie skupiaj się na operacji i zajściu, zajmij się czymś innym :) Oczywiście jeśli sprawiałoby Ci to satysfakcjęz to zastanów się

    a ja słyszałam odwrotnie :D
    musze zbadac, żeby zobaczyc czy w ogole organizm zareagował na ten doustny prog, inaczej bez senu go brac. Ale komfort ogromy, czuje sie dobrze i w koncu nic mi nie cieknie, nie podraznia. No i nie musze paluchów pchać.

    Kusząca ta propozycja, mam czas na decyzje do laparoskopii. Może mnie olśni i podejme odpowiednią dezycje :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    a ja słyszałam odwrotnie :D
    musze zbadac, żeby zobaczyc czy w ogole organizm zareagował na ten doustny prog, inaczej bez senu go brac. Ale komfort ogromy, czuje sie dobrze i w koncu nic mi nie cieknie, nie podraznia. No i nie musze paluchów pchać.

    Kusząca ta propozycja, mam czas na decyzje do laparoskopii. Może mnie olśni i podejme odpowiednią dezycje :)
    Na 100% nie jest odwrotnie :) wielu lekarzy mi to mówiło i na forum też tak piszą. Dupek jest sztuczny i w badaniu nie wyjdzie a lutka, jako naturalna już tak :)
    Najważniejsze, to że się dobrze czujesz na tym :)
    Ano właśnie, jak masz trochę czasu na decyzję, to poczekaj. Którego przypomnij mi masz dokładnie zabieg?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie to bedzie zalezalo od tego kiedy zacznie sie @ ale planowo powinna przyjsc 19go i jesli na 8dc mi wyznacza to powinna sie odbyć 26 pazdziernika. Cale szczescie biore progesteron bo po niem pomimo stresu powinnam bez problemu dostac @

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 października 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina w Carfurze w ulotce jest za 350 zł rowerek magnetyczny, to dobra cena :)

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Selina w Carfurze w ulotce jest za 350 zł rowerek magnetyczny, to dobra cena :)
    Hahaha skąd wiesz że jeszcze nie kupiłam? :D kurde, chętnie bym brała, ale teraz to już spłukani na maxa jesteśmy :( Przed wyjazdem jeszcze kilka rzeczy musimy kupić i rowerek chyba musi poczekać jako grudniowy zakup na mikołaja ;)

    Aishha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Dokladnie to bedzie zalezalo od tego kiedy zacznie sie @ ale planowo powinna przyjsc 19go i jesli na 8dc mi wyznacza to powinna sie odbyć 26 pazdziernika. Cale szczescie biore progesteron bo po niem pomimo stresu powinnam bez problemu dostac @
    Przyjdzie napewno na czas :)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 października 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka to daj znac jak z tym progesteronem. Jutro sprawdzasz czy mowisz o pt za tydzien? A co do endometriozy to jak sie upewnic w 100% czy ja masz? Sorry, ja sie nie znam na tym bo siedze w temacie dopiero od 3, 4 miesiecy;P

    Selina wrote:
    Xgirl hej :) No nie nawijany za bardzo, bo mało nas tutaj zostało :P a te co zostały, to staramy się latami już.
    Spoko, dolacze do was i pewnie zostane na dluzej to bedziemy sobie biadolic w malym gronie;P Milo i kameralnie. Od kilku tygodni chodzimy do kliniki na badania. Dzis przedstawiono nam wyniki: ogolnie wszystko ok tylko nasienie mojego meza troche slabe. Nie jest tragicznie, ale szalu tez nie ma. No i ja mam jakiegos polipa i cyste w macicy. Niby tez tragedii nie ma ale lepiej jakby tego nie bylo. Lekarka powiedziala, ze mamy szanse na naturalne zajscie, ale mozemy tak i sto lat probowac jak bedziemy miec pecha. Zaproponowala in vitro. Myslicie, ze to ma sens? Zastanawiam sie czy nie isc najpierw na sprawdzenie droznosci jajowodow i probowac jescze troche naturalnie. Nie wiem czy nie probuja nas naciagnac. Ciekawe czy we wszystkich klinikach wyskakuja po 3 spotkaniach z in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 18:22

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 862 863 864 865 866 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ