X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 października 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Kiedyś miałam tylko badane d-dimery i było ok, lekarz który rok temu widział wynik mówił że dobrze wiedzieć o tym.
    Wszędzie piszą że zagniezdzenie właśnie tak może się objawiać do 3 dni. Dziś plamienie jest brudne. Jestem bardzo osłabiona, zestresowana i mam już dość czytania czegokolwiek. Juro zrobię test a w pn betę i tyle. Trzeba czekać a stres odejmuje mi siły.
    A robilas te badania genetyczne ? U mnie d dimery tez byly dobre a mimo to mam to co sela czyli trombofilie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Kiedyś miałam tylko badane d-dimery i było ok, lekarz który rok temu widział wynik mówił że dobrze wiedzieć o tym.
    Wszędzie piszą że zagniezdzenie właśnie tak może się objawiać do 3 dni. Dziś plamienie jest brudne. Jestem bardzo osłabiona, zestresowana i mam już dość czytania czegokolwiek. Juro zrobię test a w pn betę i tyle. Trzeba czekać a stres odejmuje mi siły.
    D-dimery to niewiele w sprawie krzepliwości. Jednak weź Ty się kobieto nie stresuj :) Powiedz mi: CZYM?? tak szczerze? Sikaj jutro z rana i daj znać co widać ;)

    Sarrrra myślę, że niepotrzebne jest takie nakręcanie teraz Aishhy. To, że Ty tak miałas w nieudanym cyklu nie znaczy, że musi być tak u niej. Poprostu czasem niepotrzebnie tak jest kogoś stresować :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A robilas te badania genetyczne ? U mnie d dimery tez byly dobre a mimo to mam to co sela czyli trombofilie.
    Polimorfizm Pai1 to nie trombofilia... Żeby ją stwierdzić należy wykonać szereg innych badań. To tylko wskaźnik, że w przyszłości może trombofilia wystąpić, ale nie musi. Proszę, nie wprowadzajmy niepotrzebnie paniki

    Magda - mbc, tajbrejk lubią tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 października 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Polimorfizm Pai1 to nie trombofilia... Żeby ją stwierdzić należy wykonać szereg innych badań. To tylko wskaźnik, że w przyszłości może trombofilia wystąpić, ale nie musi. Proszę, nie wprowadzajmy niepotrzebnie paniki
    To przy calej ciazy wszyscy lekarze u mnie stwierdzali jednoglisnue ze mam trabofilie . Na pofstawie wynikiw badan genetycznych.chyba z3 Ty masz heterozygore

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2018, 19:35

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 października 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskazuwano ze przez nadkrzepliwosc nie dochodzilo do zagniezdzenua a potem bez heparyny bylo zagrozenie ciaxy

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 października 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noi mowiono ze nadkrzepliwisc to wlasnie trombofilia.

    Gen PAI-1 jest odpowiedzialny za produkcję PAI-1 – inhibitora aktywatora plazminogenu – 1. Jest on jednym z czynników układu krzepnięcia, kontroluje procesy rozpuszczania włókien w skrzepach (fibrynolizy). w taki sposób, że hamuje aktywację plazminogenu, którego aktywną postacią jest plazmina – rozkłada ona białka krwi w skrzepach oraz włókienka. Zapobiega, więc np. krwawieniom spowodowanym zbyt wczesną destrukcją skrzepu. W przypadku mutacji homo, siła genu jest wzmocniona, dlatego istnieje ryzyko zakrzepicy, ponieważ nie pozwala on czasem na wystarczająco szybki i efektywny rozkład skrzepu. Mutacja hetero obecnie uważana jest za niezbyt znaczącą klinicznie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra kluczowe jest pierwsze zdania tego co wrzucilas: to JEDEN z czynników, to nie jest trombofilia. Źle Ci naprawdę lekarze mówili, ja byłam na kilku wizytach u 2 różnych immuno i hepatologa bardzo dobrych i każdy mówił, że by stwierdzic trombofilie trzeba wykonać 5 innych badań krwi. Mam je spisane gdzieś w domu na kartce, ale nie badałam. Ja mam Pai 1 homo, więc te gorsza wersję powiedzmy. Miałam 2x Neoparin przy IUI, ale cóż z tego skoro widać nie tu leży przyczyna.
    Nie wiesz też na 100% czy u Ciebie z tym na pewno był problem, że się nie udawało. Tak naprawdę z medycznego punktu widzenia poronienia związane z trombofilia występują od 8 czy 9tyg.ciazy jak budują się naczynia krwionośne między zarodkiem a matką, nie można mówić o niepowodzeniach (niemożności zagnieżdżenia zarodka) związanych z trombofilia. Naprawdę zgłębiłam temat a do tego jakiś czas temu była konferencja lekarska związana z mutacjami i polimorfizmami i ustalono właśnie to co napisałam powyżej.
    Naprawdę, gdyby to był problem, to już dawno byłabym w ciąży z takimi lekami na jakich byłam

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 października 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, ja nawet nie rozumiem o czym piszecie, Pai Srai i tak nie będę tego badać. Co innego gdyby problem był totalnie nieznany a tu wiemy że plemniki są słabe.
    Test negatywny póki co ale jest jeszcze 5 dni do @

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Laski, ja nawet nie rozumiem o czym piszecie, Pai Srai i tak nie będę tego badać. Co innego gdyby problem był totalnie nieznany a tu wiemy że plemniki są słabe.
    Test negatywny póki co ale jest jeszcze 5 dni do @
    Nie ważne o czym ;) i nie zawracaj sobie tym głowy :)
    Jeszcze może być za wcześnie na pozytyw jak dopiero parę dni temu było zagnieżdżenie, nie u każdego migiem wychodzi 2 kreska. Moja znajoma miała 2 kreskę przy becie ponad 100 i było to parę dni po terminie @

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 października 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie ważne o czym ;) i nie zawracaj sobie tym głowy :)
    Jeszcze może być za wcześnie na pozytyw jak dopiero parę dni temu było zagnieżdżenie, nie u każdego migiem wychodzi 2 kreska. Moja znajoma miała 2 kreskę przy becie ponad 100 i było to parę dni po terminie @

    No trochę olewczo to może powiedziałam z tą genetyka, czaje te badania ale tak jak mówisz, nie chce sobie tym głowy zawracać. Jutro zrobię betę żeby chociaż wiedzieć czy odstawić progesteron bo coś mi tu nie gra. Z jednej strony niemożliwe żeby przy tak wysokim wyniku zaczęły się plamienia miesiaczkowe a z drugiej to przez dwa dni były w kremowym sluzie, teraz była w lekko rozciagliwym jak przed @
    Na bieliźnie nie ma nic.
    Wczoraj czytałam na zaciązonych ze miały i po 5 dni takie akcje i kończyły się ciążą.
    Jeśli jutro beta nie wyjdzie to odstawiam luttagen i oby szybciej przyszła miesiączka, chociaż zabieg będę miała z głowy. Trochę żałuję że akurat w tym cyklu odstawiłam luteine bo może zmiana ma tu znaczenie.
    Dobrej niedzieli dziewczyny, mnie dziś odwiedza przyjaciółka z 400 gramowym bobem w brzuchu ;) relaks jak znalazł!

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 października 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha ktory to dpo? Trzymam kciuki :)

    Aishha lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wierzę, że Twoje objawy, to dobry znak :) Nie żałuj, że odstawiłam lutke, może akurat ten nowy lek Ci pomógł a nie zaszkodził?

    My byliśmy dziś na Baraniej Górze w parę osób, bardzo fajnie było! :D Kwaśnica mi się marzyła i mmm prze pyszna była <3 Teraz niestety wracamy w mega korku echh

    Aishha lubi tę wiadomość

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 października 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mojej karty obserwacji to jest jakieś 10-11 dni po owu.
    Myślę że gdyby się udało to jutro tak czy siak coś wyjdzie, z testami to wiem że i po terminie @ często nie wychodzą.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 października 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziesz jutro na bete?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 października 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Idziesz jutro na bete?

    Tak idę.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 października 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na zawal z nerwow padla..


    W ogole nigdy bety nie robilam.. hmm dziwne;P

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 14 października 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to robiłam tyle razy ze hej!!!:) ogólnie ostatnio często krew upuszczam...
    Pogoda dzis zdecydowanie wycieczkowa - my na rowerach:)
    Cos mnie gardło pobolewa... jutro idę na monit - ciekawe co tam słychać na dole:)

    Selina, Aishha lubią tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 października 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pogoda piękna a ja przesiedzialam w domu bo gości mieliśmy. Za to teraz zrobiłam sobie hybrydki i jeszcze na spacer po parku się wybieramy.

    Co do bety to chyba będzie to moja trzecia.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ja to nie zlicze ile razy betę robiłam, ale chyba z 10 ;) Po każdej IUI musiałam i miałam wiele cykli podejrzanych wcześniej, więc tak samo. Teraz w sumie już z 5mies.nie betowalam :P Ale skuta i tak byłam nieźle przez ten czas

    Kropeczko gdzie jezdziliscie? Bulwary czy gdzieś indziej? :)

    Aishha jak tam koleżanka w dwupaku? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2018, 19:27

  • tajbrejk Koleżanka
    Postów: 54 24

    Wysłany: 14 października 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Sarrrra kluczowe jest pierwsze zdania tego co wrzucilas: to JEDEN z czynników, to nie jest trombofilia. Źle Ci naprawdę lekarze mówili, ja byłam na kilku wizytach u 2 różnych immuno i hepatologa bardzo dobrych i każdy mówił, że by stwierdzic trombofilie trzeba wykonać 5 innych badań krwi. Mam je spisane gdzieś w domu na kartce, ale nie badałam. Ja mam Pai 1 homo, więc te gorsza wersję powiedzmy. Miałam 2x Neoparin przy IUI, ale cóż z tego skoro widać nie tu leży przyczyna.
    Nie wiesz też na 100% czy u Ciebie z tym na pewno był problem, że się nie udawało. Tak naprawdę z medycznego punktu widzenia poronienia związane z trombofilia występują od 8 czy 9tyg.ciazy jak budują się naczynia krwionośne między zarodkiem a matką, nie można mówić o niepowodzeniach (niemożności zagnieżdżenia zarodka) związanych z trombofilia. Naprawdę zgłębiłam temat a do tego jakiś czas temu była konferencja lekarska związana z mutacjami i polimorfizmami i ustalono właśnie to co napisałam powyżej.
    Naprawdę, gdyby to był problem, to już dawno byłabym w ciąży z takimi lekami na jakich byłam


    Podpisuje sie pod tym co Selina napisala. Od siebie dodam tylko, ze tez mam mutacje MTHFR i PAI 1 i urodzilam dziecko bez heparyny, a nie raz mnie straszono, ze bez zastrzykow mi sie nie uda.

    Aishha, Selina lubią tę wiadomość

    4-2017 - Ciąża biochemiczna po 2. Cyklu z letrozolem
    6-2017 - ciąża po 4. cyklu z letrozolem
    Syn ur. 3-2018

    AMH 1,4 - 2-2018
    AMH 0,57 - 10-2019

    11- 2019 -zaczynamy starania o drugiego potomka
‹‹ 868 869 870 871 872 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ