X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórzę się - ta Tessa Mocca jest meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega...tzn Ty Mauysia wyglądasz w niej zarąbiście!

    mauysia, Rucia lubią tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 lipca 2013, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sha :) Ale kurde prognoza pogody nie daje złudzeń... W sobotę ma być koło 30 stopni... Nie wiem, czy długo w niej wytrwam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2013, 15:23

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 24 lipca 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia slicznie wygadacie :)

    Dora fajnie z położną

    ja na SR jeszcze nie moge sie zpaisac, bo tam gdzxie chce isc to jak sie jest zameldowanym w KRK to ma sie za darmo wiec czekam na zalatwienei formalnoc z mieszkaniem, zamleduje sie i wtedy sie zpaisze zeby miec za darmo, na szczescie tam zapisy sa zwykle miesiac wczensije wiec mam troszke czasu jeszcze bo umowe musimy w siertpniu spisac :)

    mauysia lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Dzięki Sha :) Ale kurde prognoza pogody nie daje złudzeń... W sobotę ma być koło 30 stopni... Nie wiem, czy długo w niej wytrwam :)
    No podobno :/
    Ale np dziś u nas jest brzydko i byliśmy w długich rękawach i spodniach na dworze...więc są szanse :P

    mauysia lubi tę wiadomość

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 24 lipca 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia superowe te kiecki, zwłaszcza ta pierwsza :)
    Blondi, fajnie, że z dzidziusiem wszystko ok :)
    Ja mam wizytę za tydzień i może już wreszcie się dowiem czy tam synuś rośnie czy córa :)
    Chociaż nie wiadomo, bo na ostatniej wizycie nie miałam USG, tylko serduszko ginka badała. To może teraz też będzie bez USG...

    Blondi22, mauysia, Shagga_80 lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 24 lipca 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    połowkowe powinnas mięć usg ;)

    u nas tez dzis chlodno

    a.png
    a.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 24 lipca 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mayusia najgorzej to mieć wybór;) hihi ta pierwsza podobna do tych, które musiałam odsprzedać:)bardzo ładna



    Kupiłam książkę "PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA" Heidi Murkoff.
    Dużo jest w niej informacji,ma ponad 700 stron!!! Opisany każdy miesiąc z życia dziecka z osobna, a do tego różne zagadnienia np. karmienie piersią, choroby, pierwsza pomoc itd. Szczególnie fajna dla "Pierworódek";)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2013, 17:26

    Meginka, Blondi22, mauysia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 lipca 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Kupiłam książkę "PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA" Heidi Murkoff.
    Dużo jest w niej informacji,ma ponad 700 stron!!! Opisany każdy miesiąc z życia dziecka z osobna, a do tego różne zagadnienia np. karmienie piersią, choroby, pierwsza pomoc itd. Szczególnie fajna dla "Pierworódek";)
    Tez mam tę książkę, czeka na półce na ponowne użycie już dwa lata :) Rzeczywiście całkiem fajna.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 24 lipca 2013, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieźle się przyssalam do tej lektury :-) Swoja drogą taka pachnąca ksiazka, to jest dopiero przyjemność:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 25 lipca 2013, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A a propos częstszych wizyt u gina - byłam wczoraj i właśnie powiedział mi, że teraz mam się meldować co 2 tygodnie. Akurat teraz będzie pechowo, bo wybieram sie na urlop, więc zjawię się dopiero za 4 tygodnie. Mam nadzieję, że nie ominą mnie żadne ważne badania USG ani nic!

    Kojarzycie może dziewczyny, w którym tygodniu ma się kolejne istotne USG po połówkowym? Albo jakieś ważne badanie trzeciego trymestru?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2013, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    A a propos częstszych wizyt u gina - byłam wczoraj i właśnie powiedział mi, że teraz mam się meldować co 2 tygodnie. Akurat teraz będzie pechowo, bo wybieram sie na urlop, więc zjawię się dopiero za 4 tygodnie. Mam nadzieję, że nie ominą mnie żadne ważne badania USG ani nic!

    Kojarzycie może dziewczyny, w którym tygodniu ma się kolejne istotne USG po połówkowym? Albo jakieś ważne badanie trzeciego trymestru?
    No tak, znów wychodzi,że moja Ginka jest inna...z Kubą do końca chodziłam co miesiąc na wizyty,więc nie spodziewam się niczego innego teraz...baa na ostatniej wizycie byłam już w 28tc i co? Następną wizytę mam wyznaczoną za 4 tygodnie...co do USG to Ona nie zleca mi USG a robi sama, więc oczywiście nie mówi,kiedy jakie jest ważne itd itp...ale ten Gość co robił mi połówkowe mówił,że dobrze byłoby koło 28tc a potem 34....tyle wiem :/

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 25 lipca 2013, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to usg wyznazone na koniec 34 tc, ale ginka mi mówiła, że może byc nawet tydzień później.

    A ja się trochę zastanawiam nad tą moja skracającą szyjka i twardniejącym brzuchem. Ginka stwierdziła, że to może bys wynik stresu po stłuczce- ale ja już wcześniej mialam twardniejacy brzuch....i ja nie potrafię ocenić czy to bylo twardnienie normalne, czy już to coś się zaczynalo dziać. ..
    Gdybym miala wtedy częstsze wizyty niz co 4 tyg. to bym wiedzedziala.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 25 lipca 2013, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w pierwszej ciaży po połowkowym miałam kolo 34tyg usg potem i z racji tego ze lerzalam tydzien przed porodem w szpitalu to i w 39tyg.

    u mnie tez tak jest że kolo 30tyg chodzi sie co 2 tyg już na wizyty a kolo 35na ktg

    a.png
    a.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 25 lipca 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi czy to normalne ze przytyłam 1kg a teraz znowu schudłam 1kg

    a.png
    a.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 25 lipca 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondi22 wrote:
    a powiedzcie mi czy to normalne ze przytyłam 1kg a teraz znowu schudłam 1kg

    To normalne dobowe wahania wagi :-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 25 lipca 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy mogę się udać do lekarza żeby coś już zobaczyć ?? dzisiaj testy pozytywne ..to za tydzień czy za dwa ?? pomózcie bo juz nie pamiętam jak to było z moim pierwszym dzieckiem :)

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    A ja się trochę zastanawiam nad tą moja skracającą szyjka i twardniejącym brzuchem. Ginka stwierdziła, że to może bys wynik stresu po stłuczce- ale ja już wcześniej mialam twardniejacy brzuch....i ja nie potrafię ocenić czy to bylo twardnienie normalne, czy już to coś się zaczynalo dziać. ..
    Gdybym miala wtedy częstsze wizyty niz co 4 tyg. to bym wiedzedziala.
    Mnie macica "się stawia" od któegoś nastego tygodnia, więc od dawna i dlatego też od dawna jestem na luteinie i chwała Bogu nic z szyjką się nie dzieje, nadal długa i zamknięta więc jest luz...ale wiadomo,że skurcze macicy mogą wywoływać skracanie szyjki (a później otwieranie) taka jest ich rola do porodu...jestem pewna,że teraz jak dostałaś luteinę to szyjka się uspokoi, najważniejsze by za bardzo się nie skróciła.

    Martusska - ja kilka dni po terminie @ i teście pozytywnym zadzwoniłam do Ginki i kazała mi przyjść za 2 tyg,ale wyszło że na wizycie byłam dopiero 3 tyg. po OM i już było widać nawet serduszko :) Tak więc mówi się,że I wizyta powinna być nie wcześniej niż po 2 tyg. po OM.

    Dora lubi tę wiadomość

  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 25 lipca 2013, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    To normalne dobowe wahania wagi :-)
    a to dzieki za odpowiedz ;)

    a.png
    a.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 25 lipca 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Shagga.
    W 16tc -3.88 cm
    w 29 tc -3.48 cm
    w 32 tc - 2.93 cm

    Oby faktycznie się powstrzymala teraz.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 25 lipca 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, czyli raczej nic mnie nie ominie, gdy przyjdę następnym razem za cztery tygodnie a nie dwa. Pewnie na kolejnej wizycie - w 33 tyg - da mi skierowanie na USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2013, 10:45

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ