X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 17 maja 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny powiedzcie mi czy to normalne ze czasami na kilka godzin przestaja mnie bolec, kuć piersi? i tylko przy dotyku bolą? Czy mialyscie tak na poczatku ciazy? czy bez przerwy was bolaly nie dotykając ich?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniczko myślę, że u każdej kobiety może być inaczej. Mnie piersi i sutki zaczęły boleć od owulacji i bolą non stop;)

    A co powiedziała Twoja endo? Jaką dawkę leku dostałaś?

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 17 maja 2013, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniczko, mnie np. w ogóle nie bolą piersi. I nie bolały.

    Dori - a co, kupiłaś sukienki i się nie sprawdziły?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 17 maja 2013, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu gratuluję córci :)
    Plemniczko ja tak miałam- raz bolały jak ja pierdziele a raz prawie wcale tylko przy dotyku.

    anna_w lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś to są nówki, jeszcze ich nie zakładałam. Nie najlepiej się układają na moich biodrach.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do tych z Was, które już rodziły.
    Zastanawiam się na porodem w szpitalu, z którego powrót zajmie 1,5h? Chodzi mi jedynie o to, jak taką podroż zniesie maleństwo?

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 17 maja 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mam pytanko do tych z Was, które już rodziły.
    Zastanawiam się na porodem w szpitalu, z którego powrót zajmie 1,5h? Chodzi mi jedynie o to, jak taką podroż zniesie maleństwo?

    No i jeszcze pozostaje kwestia, czy zdążycie na porodówkę :)

    Dora lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Dora wrote:
    Mam pytanko do tych z Was, które już rodziły.
    Zastanawiam się na porodem w szpitalu, z którego powrót zajmie 1,5h? Chodzi mi jedynie o to, jak taką podroż zniesie maleństwo?

    No i jeszcze pozostaje kwestia, czy zdążycie na porodówkę :)

    W 1,5 h przy pierwszym porodzie, to się chyba nie da urodzić;) W razie czego będą też jakieś szpitale po drodze;) ale w taką potrzebę raczej wątpię.
    Mnie interesuje jedynie kwestia komfortu maleństwa. Znalazłam dwa wspaniałe szpitale w porównaniu z tymi, jakie mam w okolicy. Jest to dla mnie "niebo a ziemia". Oba nagradzane w rankingach porodówek, przyjazne matkom itd. Jutro będę przejeżdżać koło jednego z nich, to zaraz go zwiedzę i wypytam o wszystko na miejscu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2013, 12:00

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wypuszczą Cię na 2gą 3cią dobę to istnieje szansa, że dziecko będzie jeszcze takie ospałe po porodzie lub przez podwyższony lekko poziom bilirubiny, ewentualnie przez jakieś leki bólowe- jeśli byś zażywała. Z resztą dzieci z reguły raczej dobrze znoszą podróże autem. Pytanie jak Ty zniesiesz podróż jeśli niespodziewanie wypadnie Ci np. cc... albo jak będziesz miała duzo szwów i bedziesz ledwo siedzieć... Ja wiem jedno- na 3cią dobę po cc ledwo zniosłam podróż przez miasto ;P Mimo, ze byłam naprawde na chodzie. Więc na Twoim miejscy bym się martwiła w tym przypadku bardziej jednak o siebie ;)

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella w pewnym sensie martwię się o siebie, bo wybieram jedne z najbardziej przyjaznych szpitali dla matek. Szpitale w mojej okolicy mają opinię "rzeźni", w których nie szanuje się praw pacjenta. To byłby jakiś koszmar. Trasa przebiegałaby na szczęście autostradą, a nie jakimiś polnymi wertepami, więc myślę, że dałabym radę.

    Generalnie mam wybór rodzić w rzeźni lub wracać 1,5h po porodzie;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2013, 12:20

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora no to w takiej sytuacji jak masz rodzić w rzeźniach vs przemęczyć sie 1,5h w samochodzie to lepiej ródź w tym lepszym szpitalu. Ewentualnie jakby wypadła Ci nieplanowana cc i by Cie bolało to zawsze możesz zostać jeszcze jedną dobę w szpitalu- a po cc jest tak, że każda doba to jest krok milowy jeśli idzie o dojście do siebie ;)

    Dora lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego rozważając wszystkie za i przeciw właśnie bardziej się skłaniam ku takiej opcji wyjazdowej.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem spokojnie dacie radę. Oczywiście każdy inaczej ale ja spokojnie po porodzie mogłabym jechać i dłużej i mój synek od małego uwielbiał jeździć autem. dacie radę!

    Dora lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odzew:)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 17 maja 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie małe bąble zwykle dużo śpią, więc jest duże prawdopodobieństwo, że mała prześpi większość - jeśli nie całą drogę. A fotelik są teraz takie wyczesane, że nie powinno nic ją uwierać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2013, 12:44

    Dora lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 maja 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy siak, nie jest to prosta decyzja. I na pewno muszę ją dobrze przemyśleć.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mam pytanko do tych z Was, które już rodziły.
    Zastanawiam się na porodem w szpitalu, z którego powrót zajmie 1,5h? Chodzi mi jedynie o to, jak taką podroż zniesie maleństwo?

    Ja rodziłam w mieście oddalonym o ok 40km od nas (teraz też się nad nim zastanwiam, choć od roku bodajże działa w naszym mieście nowy Szpital, pod naszym nosem prawie) no i podróż powrotna byłaby ok..byłaby, gdyby nie to,że Młody zaczął płakać (ja uznałam,że na bank jest ZNÓW głodny) i pół drogi trzymałam Go na rękach i karmiłam piersią ....niech nikt tego nie zgłasza żadnym służbom :P
    PS. teraz,jeśli u nas opcja wyjazdowa znów wygra to po prostu nakarmię Młodszego przed wyjazdem ze Szpitala i tyle :) Ja bardziej obawiam się,czy zdążę dojechać...z ciągle słyszanych historii wynika,że drugi poród lubi odbywać się błyskawicznie :/ A tu najpierw podrzucić Młodego (Starszego) do Dziadków, potem dopiero do Szpitala...a nie daj Boże,jeśli znów będę jechała z sączącymi się wodami i znów będę musiała mieć podawany antybiotyk na tego paciorka....ehhh, dobrze,że mam na całe myślenie jeszcze 21 tyg :)

    Dora lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do komfortu jazdy po porodzie...ja tam nie narzekałam, ja już w drugiej dobie czułam się OK...a wychodziliśmy w 4tej dobie, bo Młodemu crp się zwiększyło nie wiedzieć czemu :/ Młody chyba miał jednak gorzej, było kruszynką a fotelik wtedy wydawał się mega :/
    Ale i tak dalej bardziej skłaniam się ku opcji wyjazdowej...dobry szpital to podstawa, to komfort rodzenia, to właściwa opieka itd itp

    Dora lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora co do dzidzi, raczej jej będzie wszystko jedno czy będzie jechała półtorej godziny samochodem, bo i tak całą drogę pewnie prześpi :)

    Tak jak napisała Bella, musisz wziać pod uwagę siebie, bo niektóre kobiety dochodzą do siebie parę tygodni, bolą je zszywane miejsca, nie da się siedzieć, więc pomyśl nad swoim komfortem jazdy :)

    Ja na 3 dzień po cc miałam luz blues, czułam się jak nowo narodzona, nic mnie nie bolało, więc mogłam sobie jechać nawet i 3 godziny. Ale tak jak mówię, różne są przypadki. Przyjaciółka przez 2 tygodnie nie mogła siedzieć.

    Mi się poszczęściło i szpital mam 5 minut jazdy samochodem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2013, 15:12

    Dora lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniczko, mnie piersi na początku bolały, a raczej były delikatne, teraz już przeszło, ale nie był to ból ciągły. Pobolało i przestało. Za godzinę, dwie znowu się piersi odzywały. Więc skoro cię bolą z przerwami, to nie martw się tym zupełnie :) Pamiętaj, że każda kobieta jest inna, każda inaczej reaguje na zachodzące w niej zmiany :)

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ