Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 09:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po badaniach. Nie było tak, źle. Ostatnie łyki glukozy nie należały do najprzyjemniejszych, ale potem nie czułam się źle. Był też ze mną m. w razie czego.

Dowiedziałam się też przy okazji, że usg 4D w Medicover kosztuje 190 zł:)

Moj m. kupil stetoskop i będziemy słuchać brzusia:)

mauysia, anna_w, gocha04, Rucia, Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 09:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    RAPEX (Wspólnotowy system wczesnego ostrzegania)
    jest system szybkiego ostrzegania UE o wszystkich niebezpiecznych produktach konsumenckich, z wyjatkiem urzadzen przemyslu spozywczego, farmaceutycznego i medycznego. System umozliwia szybka wymiane informacji w sprawie srodków podjetych w celu zapobiezenia lub ograniczenia wprowadzania do obrotu lub stosowania produktów stanowiacych powazne zagrozenie dla zdrowia konsumentów i bezpieczenstwa miedzy panstwami czlonkowskimi i Komisje poprzez centralne punkty kontaktowe. Podstawa prawna dla systemu RAPEX jest dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2001/95/WE w sprawie ogólnego bezpieczenstwa produktów

http://www.safearticles.eu/index.php/pl/aktualne-informacie

http://www.sfora.biz/To-najgrozniejsze-towary-z-Chin-a43248

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2013, 09:59

• mauysia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 10:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to fajnie Dori, że ominęły Cię te dolegliwości po spożyciu glukozy :)

Ciekawe z tym systemem RAPEX, zaraz sobie spojrzę.

Dora lubi tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 10:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorus fajnie ze cie nie meczylo to badanie, ja te pewnie na nie swojego weme skoro na zwykle pobranie krwi sie be niego nie ruszam :)

nie wiedziałam ze jest taki system, całe życie człowiek się uczy :)

a codo stetoskopu ja chyba sobie od siostry pozycze bo jako przyszła pielegniarka ma w zestawie z ciśnieniomierzem :) ostatnio jak bylismy u mamy to słuchalismy co maluch wyprawia ale wtedy byl jeszcze malutki, ruchiw jeszcze nie odczuwalam, wiec serduszko bylo ledwo wyczuwalne :)

Dora lubi tę wiadomość

tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 11:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    a własnie co do ruchów malucha to sie robia coraz wyrazniejsze, niezle sie mi wczoraj w brzuskzu wiercil, a teraz usiłujemy słuchac ładnej muzyczki klasycznej ale pan z kosiarka za oknem nam to skutecznie utrudnia :(

mauysia, Rucia lubią tę wiadomość

tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 11:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja parę tygodni temu też próbowałam słuchać ze stetoskopem, przykładałam w paru miejscach, ale słyszałam tylko bicie mojego serca... Może spróbuję jeszcze raz.

Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka

Wysłany: 10 czerwca 2013, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    fajnie Dora, że po badaniu ok :)
    A co do słuchania serduszka maleństwa to my z m. jakiś czas temu kupiliśmy "detektor tętna płodu" i codziennie słuchamy bicia serduszka naszej kruszynki:) Słychać głośno i wyraźnie (na poziomie głośności 2 lub 3 w skali do 7), na wyświetlaczu widzimy ilość uderzeń na minutę, przeważnie jest taka sama 144 (nawet zgadza się z pomiarem u gina). Także jak dla mnie fajne urządzonko.

Dora, Rucia, Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

• she Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tez pozycze stetoskop od tesciowej :)
    Dora, super ze badanie przeszlas bezproblemowo :)
    Czekam sobie teraz na poczekalni do mojej ginki - jakies opoznienie jest. A Maja w brzuchu szaleje :)

Amicizia, Dora, Rucia, Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

201306215365.png
  • Amicizia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 17:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    She czekamy na relacje z wizyty :)

a my własnie sie relaksujemy przy pięknej muzyce klasycznej Czajkowskiego. Oboje z M, bardzo ją lubimy a moj M tak sie wczuł, ze mam siedzieć grzecznie i nie zagłuszać dziecku muzyczki a on mi bułeczke na kolacje robi :)

ach chyba may geniusz muzyczy mu sie marzy, no ale tatuś muzyk to ma dziecko po kim ewentualnie dziedziczyc, bo na pewno nie po mamie :)

mauysia lubi tę wiadomość

tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 17:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj m. gra nam na gitarze:-) mamy więc muzykę na żywo:-)

She czekamy :-)

Rucia, Amicizia, anna_w, mauysia, Fedra, gocha04 lubią tę wiadomość

• Amicizia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj gra na paninie a,e niestety nie posiadamy na razie na mieszkaniu, ale jak tylko sie przeprowadzimy na swoje to i pianino dostaniemy i zaczna sie prywatne kocerty :)

własnie dałam fotke brzuszka na FB :)

Dora, anna_w, Fedra lubią tę wiadomość

tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 20:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    She, i jak tam po USG?

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • she Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 21:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem - poszliśmy jeszcze do rodziców i dopiero dopadłam do kompa.
    W zasadzie nie ma zmiany w stosunku do badania z 30 tc - dolny płat lewego płuca hiperechogenny. A miałam nadzieję, że to się jednak cofnie. Ale trzymam się tego, że będzie dobrze. Profesor napisał mi, że zalecany jest poród w klinice położniczej GUMed (Gdański Uniwersytet Medyczny). I twierdzi, że z takim wskazaniem mnie nie odeślą. Teraz wszystko w rękach Góry i lekarzy - mam wielką nadzieję, że nie będzie konieczna żadna ingerencja chirurgów po porodzie.
    Generalnie Majka nadal jest duża - jak to powiedział lekarz: 'wielki mały człowiek', jest tłuściutka w brzuszku - waży już 3498 g! A więc celuje w 4 kg!!! Matko, a najlepszy jest dla niej poród siłami natury - i tak też chciałabym urodzić.
    Macica już się przygotowuje do porodu (tak wynika z USG u profesora), ale po dzisiejszym badaniu gin u mojej lekarki otrzymałam info, że szyjka jak na razie się nie przygotowuje i Mała powinna jeszcze trochę zostać w środku :)

mauysia, Fedra lubią tę wiadomość

201306215365.png
  • Amicizia Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 21:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    She no to duza cora bedzie ale duze dziecko nie zawsze oznacza ciezszy porod moja kuzynka.urodzila duzego synka.cos powyzej 4 kg bardzo lekko i tego tobie zycze :)

Wazne ze jestescie pod dobra opieka i wszystko bedzie dobrze:)

she lubi tę wiadomość

tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 czerwca 2013, 21:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    she wrote:
    jestem - poszliśmy jeszcze do rodziców i dopiero dopadłam do kompa.
    W zasadzie nie ma zmiany w stosunku do badania z 30 tc - dolny płat lewego płuca hiperechogenny. A miałam nadzieję, że to się jednak cofnie. Ale trzymam się tego, że będzie dobrze. Profesor napisał mi, że zalecany jest poród w klinice położniczej GUMed (Gdański Uniwersytet Medyczny). I twierdzi, że z takim wskazaniem mnie nie odeślą. Teraz wszystko w rękach Góry i lekarzy - mam wielką nadzieję, że nie będzie konieczna żadna ingerencja chirurgów po porodzie.
    Generalnie Majka nadal jest duża - jak to powiedział lekarz: 'wielki mały człowiek', jest tłuściutka w brzuszku - waży już 3498 g! A więc celuje w 4 kg!!! Matko, a najlepszy jest dla niej poród siłami natury - i tak też chciałabym urodzić.
    Macica już się przygotowuje do porodu (tak wynika z USG u profesora), ale po dzisiejszym badaniu gin u mojej lekarki otrzymałam info, że szyjka jak na razie się nie przygotowuje i Mała powinna jeszcze trochę zostać w środku :)
    She, wierzę,że po porodzie okaże się,że wszystko jest w porządku z płuckami Majeczki i bez interwencji specjalistów obejdzie się :)
    Co do tej wagi to chyba jest ona mocno orientacyjna,bo często słyszałam o sporych odchyłkach od tego,co wg USG wychodziło a co było w rzeczywistości :) A w ogóle to nieźle czas zleciał...zostało już tak niewiele czasu :)

PS. Ode mnie powiem,że dziś ciocia poprawiła mi nowe gacie i bardziej mi się podobają (i M też :P )...a przed chwilą kolejnego zakupu dokonałam - płaszczyk grzybek :P

she lubi tę wiadomość

• she Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2013, 21:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ami i Shaggus :) no ja liczę na to, że USG myli sie o jakieś 500 g i jednak Maja będzie taką kruszynką :D ale na co ja liczę, skoro ja do małych nie należę, a Tata też ma prawie 190 cm...
    Ja dzisiaj prasowałam ciuszki dla Mai - chyba trochę przesadziłam z zakupioną ilością hehehe A wyprasowałam tylko te używane, które kupiłam na allegro. Jutro prasuję dzisiaj wyprane nowe ciuszki, które kupiłam w sklepach.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2013, 22:25

201306215365.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2013, 05:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    SHe, ja też wierzę, że "w praniu" okaże się, że wada się cofnęła a jeśli nie - sama mówiłaś kiedyś, że jest to sprawa operowalna i dość łatwa do "naprawienia" - jeśli już oczywiście zaszłaby taka konieczność.

Co do wagi dziecka - moja koleżanka (szczuplutka, ale wysoka) urodziła wczoraj SN chłopca, który ważył prawie 4500 g. O szóstej rano byli w szpitalu, a o siódmej Jaś był już po tej stronie brzucha. Tobie - i nam wszystkim - życzę tak szybkiego porodu :-)

she, Shagga_80 lubią tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2013, 05:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    She czekamy na relacje z wizyty :)

a my własnie sie relaksujemy przy pięknej muzyce klasycznej Czajkowskiego. Oboje z M, bardzo ją lubimy a moj M tak sie wczuł, ze mam siedzieć grzecznie i nie zagłuszać dziecku muzyczki a on mi bułeczke na kolacje robi :)

ach chyba may geniusz muzyczy mu sie marzy, no ale tatuś muzyk to ma dziecko po kim ewentualnie dziedziczyc, bo na pewno nie po mamie :)

Ami, możecie już niedługo zrobić sobie taki eksperyment: puszczajcie maluszkowi jeden ten samo utwór z dwa, trzy razy dziennie (dość głośno, żeby słyszał ;) ). My tak zrobiliśmy z jednym kawałkiem Mozarta i po porodzie Leo uspakajał się, gdy słyszał tę melodię :) Więc braliśmy ją zawsze w podróż samochodem, bo jak zaczynam być senny puszczaliśmy ją, i zaraz Młodzian już spał :)

Amicizia, Rucia, Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 czerwca 2013, 06:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    She moja Kinga według USG miała ważyć 3100 a po urodzeniu ważyła 2800 :) Więc ciut sobie odejmij :) Również mam nadzieję, że żadna interwencja chirurgów nie będzie potrzebna, i wszystko zakończy się szczęśliwie.

she, Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

• Dora Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2013, 06:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    She trzymam kciuki za Maję, aby plucko samo się poprawiło.:-)

Moja kolezanka tez urodziła córkę 4 kg, ale ona sama ma chyba z 190cm a w ciąży ważyła rowne 100kg:-)

she lubi tę wiadomość

‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego