X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    no to juz wszystko wiem w zwiazku z opalaniem :)

    no a co do tego USG, to bardziej chodzi mi o takie bardzo czeste USG czy nie zaszkodzi...
    Ja mam co miesiąc a dwa razy miałam dodatkowe i nie wydaje mi się,że to szkodzi :)
    Chyba,że masz Kochana na myśli co tydzień :P Ale czy jest taki sens no i czy wtedy nie szkodzi to już nie wiem :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie Plemniczko podobno nie szkodzi, bo i ja się pytałam o to brata, i mój M. też się pytał. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa w ogóle to wiecie co, dziś kupiłam mega tanie witaminy - dotąd używałam Femibion Natal 2 i płaciłam 64 a dziś w aptece dostałam jakieś LadeeVit i zapłaciłam 30 z kawałkiem (i to w jednej tabletce sa od razu DHA - w Femibion były dwie tabletki-witamina i kapsułka z DHA), w wolnej chwili musze porównać skład...póki co dostrzegłam różnicę,że ma żelazo (tamte nie miały) no i ma 200 jodu.

    A tymczasem idę na zupkę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    64 zł za femibion? o.O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    64 zł za femibion? o.O
    Tak, tyle płaciłam, dużo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Tak, tyle płaciłam, dużo?

    Masakrycznie dużo ! Mam takie przeczucie, że dostanę też femibion od mojej gin, bo wszelkie broszury, ulotki, karty ciązy ma z femibionu ... ciekawe jakie ma z tego profity.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Masakrycznie dużo ! Mam takie przeczucie, że dostanę też femibion od mojej gin, bo wszelkie broszury, ulotki, karty ciązy ma z femibionu ... ciekawe jakie ma z tego profity.
    Za Femibion Natal 1 płaciłam 30 z kawałkiem, ale te dwójki mają dodatkowo kwasy DHA więc są droższe...w ciąży z Kubą brałam Prenatal i od drugiego trymestru też zaczęłam dodatkowo łykać DHA i w sumie wychodziło podobnie cenowo...
    PS. Ja sama wybieram witaminy, Ginka nie sugeruje mi nic...ja sama szukam takich,żeby miały jod.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście mam fajną aptekę, bardzo dobrze zaopatrzoną, więc raczej będzie z czego wybierać :)
    Na pewno nie skorzystam z femibionu, o nie ... nie za taką kosmiczną cenę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Na szczęście mam fajną aptekę, bardzo dobrze zaopatrzoną, więc raczej będzie z czego wybierać :)
    Na pewno nie skorzystam z femibionu, o nie ... nie za taką kosmiczną cenę.
    Te moje nowe witaminy znacznie tańsze są...później porównam skład,a tymczasem odmeldowuję się :)

    EDIT: już porównałam, byłam ciekawa, no i kilka witamin ma nieco mniej ale za to jest sporo witamin,których F w ogóle nie ma...więc chyba ogólnie wychodzi,że dobry "interes" zrobiłam :P
    I już mnie tu nie ma!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2013, 13:24

    Fedra lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    http://motherandbaby.pl/aktualnosci

    jakby ktoras miała ochote skorzystac, wydaje się być to ciekawie. I mam nadzieje, że wózki i takie tam inne rzeczy będzie można zobaczyć :) i ta sesja zdjęciowa w ciazy brzmi ciekawie ;)

    Ja jak wszystko będzie dobrze to się wybieram na te w Krakowie kiedyś byłyśmy ze szwagierką jak On była w ciazy całkiem fajnie było :)

    Dora lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) chciałabym się przyłączyć do Waszego wątku :)
    poczytałam trochę Waszych fasolkowych porad i mam pytanie odnośnie przezierności karkowej. Tydzień temu miałam robione USG genetyczne, wszystko wyszło niby ok, przynajmniej tak mówi ginka.
    NT wyszła 0,46. To wg Was dobry wynik??? Nie znam się na tym, szukałam odpowiedzi w necie, ale raz piszą tak, raz tak.
    I nawet nie wiem czy to jest 0,46 mm czy 0,46 cm???
    Jeżeli cm to znaczy że jest podwyższona??
    Boszszszsz nic z tego nie kumam...

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    nie no solarium w ciazy to przesada... ale po trochu to slonce dawkowac sobie mozna :)

    jeszcze jedno mam pytanie ktore bardzo mnie nurtuje... czy uwazacie ze USG jest bezpieczne? chodzi mi o czeste USG... ja od początku ciazy juz mialam 3 razy robione... za tydzien bede miala znowu... potem za jakies 2 tygodnie znowu bo juz bedzie czas na prenatalne...

    Plemniczko ja będe miała we wtorek już 5 usg i myślę ze lakarz wie co dla Ciebie dobre i bezpieczne :)

    plemniczka lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    hej dziewczyny :) chciałabym się przyłączyć do Waszego wątku :)
    poczytałam trochę Waszych fasolkowych porad i mam pytanie odnośnie przezierności karkowej. Tydzień temu miałam robione USG genetyczne, wszystko wyszło niby ok, przynajmniej tak mówi ginka.
    NT wyszła 0,46. To wg Was dobry wynik??? Nie znam się na tym, szukałam odpowiedzi w necie, ale raz piszą tak, raz tak.
    I nawet nie wiem czy to jest 0,46 mm czy 0,46 cm???
    Jeżeli cm to znaczy że jest podwyższona??
    Boszszszsz nic z tego nie kumam...

    z tego co pamiętam co tu Dziewczyny podawały to Twój wynik jest jak najbardziej prawidłowy no i raczej jest w mm niż w cm, ale to Ci bardziej doświadczone Dzioewczyny w temacie na pewno za niedługo napiszą :)

    Meginka, Dora lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginko witaj w naszym wątku:-)
    NT podaje się z dokładnością do 0,1 mm.
    Wynik powyzej 3 mm jest dopiero przesłanką do wykonania dodatkowych badań.
    Twoj wynik jest ok:-)

    Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Meginko witaj w naszym wątku:-)
    NT podaje się z dokładnością do 0,1 mm.
    Wynik powyzej 3 mm jest dopiero przesłanką do wykonania dodatkowych badań.
    Twoj wynik jest ok:-)

    aha czyli wszystko ok :) ja na początku to czytałam w cm :)
    mogłam od razu tu napisać, zamiast grzebać w necie, M już krzyczał na mnie że naczytam się głupot a potem spać nie mogę :)
    trochę mnie uspokoiłaś, dzięki :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka nie ma za co:-) wiem jak to jest szukac tych informacji w nerwach.

    Meginka lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Ja jak wszystko będzie dobrze to się wybieram na te w Krakowie kiedyś byłyśmy ze szwagierką jak On była w ciazy całkiem fajnie było :)

    my tez sie wybieramy mam nadzieje, ze nic nam w tym nie przeszkodzi, zycze Ci zeby wszystko bylo dobrze i żebyśmy się na nich spotkały :) w końcu nasze spotkanie musi dojsc do skutku kiedyś :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka to wiesz zamiast szukac od razu pytaj sie tutaj :) mniej nerwów będzie :)

    a co do usg to nie szkodzi, chba ze na kazdym bys miala uzywany ten mocny doppler zeby sluchac na glos bicia serca, to ta wieksza sila moglaby troszke zaszkodzic na tak wczesnym etapie ciazy, dlatego az tak bardzo sie nie uzywa raczej tego. Przynajmniej tak mi ginka ppowiedziala, ze dopiero jak dzieciatko jest większe to można spokojnie i bezpiecznie odsłuchac bicia serca itd. Ale samo usg nie szkodzi, lekarz wie co robi.

    I nie stresuj sie tak wszystkim Plemniczko, bo teraz zalecany u Ciebie jak i kazdej z nas jest spokój :)

    a jesli idzie o opalanie, to ja tez nigdy nie lubilam lezec plackiem, i na pewno bede unikac ostrego slonca, a co do reszty to sie okaze jak wogole bede znosic letnie upaly. Na pewno troszke slonca i witaminy D w naturze będę chciała łyknąć :)

    Shagga_80, plemniczka lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Meginko :)
    Mam nadzieję,że wpis Dory już Cię uspokoił :)
    A co do czytania na internecie...hmmm, w pierwszej ciąży non stop czegoś szukałam...efekt,że non stop wydzwaniałam do mojej Ginki,bo coś mnie zaniepokoiło...teraz nie czytam nic :) I to polecam, spokój w ciąży to rzecz bardzo ważna...jak nie najważniejsza :)

    PS. ciekawe co nowego Mayusia dowiedziała się dziś na wizycie :)

    Meginka, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że w Wawie jest akurat 22-23 czerwca :( M. prawdopodobnie siedzi w pracy, a samej nie chce mi się jechać :(

    23 czerwca Kinia ma wsytępy w szkole, i musimy być obowiązkowo :( echh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2013, 17:19

‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ