X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha...coś małe te temperatury jak na 2 faze cyklu...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooolcia :) wrote:
    Dziewczyny, a u mnie owulacja jednak jest! Ból prawego jajnika jest, test owu pozytywny (dwie tłuste kreski identycznego koloru!) :) No to dziś <3 i czekam na efekty! :)
    To działaj moja imienniczko, trzymam kciuki :)

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella 1412 jak tam zdecydowalas się na test ? ?

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie będę miała cudownego prezentu... beta wyszła ujemna ... Ale okresu też dalej nie mam ...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem że są małe przecież mówię że właśnie to mnie martwi. Czemu nie rośnie? ?? Może z nerwów, dwie ostatnie noce fatalnie spałam a wczoraj miałam nerwicę jak pms tuż przed @, zła placzliwa ,zazdrosna,,. okropna. Moze dla tego że mąż na delegacji pierwszy raz od dłuższego czasu, wczoraj przed snem się niestety pokłóciliśmy. Może stąd takie zakurzone trampki.
    A duphaston nie podnosi temperatury ktoś kiedyś pisał, bo jest syntetycznym hormonem. Zobaczymy jak tempki w kolejnych dniach choć po tym co widzę mam ochotę olac te całe mierzenie i sprawdzanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2016, 09:38

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    No ja mam też ubezpieczenie z pracy i nie wyobrażam już sobie czekać ze wszystkim na NFZ jak kiedys :-\ :-\ :-\
    Dziewczyny dziś rano się zmartwilam bardzo. Jestem 3dpo a temperatura jedynie wczoraj ciut wyżej a dziś W dół do temperatur sprzed owu, od dziś biorę dwie tabletki dupka ale jestem w ciężkim szoku że moja tempka nic nie rośnie a przecież pierwszy raz w życiu mam potwierdzoną co do dnia owulke
    Mój wykres
    https://ovufriend.pl/graph/91d8057a5fdd25d26650751da8a0a3f8
    Owulacja może wystąpić do 4 dni przed skokiem do 2 dni poskoku. Jeśli miałaś potwierdzone to sie nie potrzebnie nie przejmuj.

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynastka wrote:
    aria40, ale to był Luxmed :P i nie wiem czy tu przemawiają oszczędności, bo we wrześniu jak chcieliśmy się zacząc starać, to dostałam komplet badań, żeby się sprawdzić - pozostaje mi zaufać na razie, bo trochę w tym prawdy, że nerwy by mnie zjadały od bety do bety. Dziś powtórzyłam test i jest ok, więc miałyście rację - to była kwestia sika ;) Następny zrobię około poniedziałku, a na razie postaram się nie stresować :)

    Oszczędności zdarzają się widocznie nawet w luxmedzie. Może medicover też by szalał, ale jak kobieta ma problem niepłodności i za sobą wiele cykli starań, to z żadnym badaniem nie robią problemu. To tez zależy od lekarza.

    Ale Ty Tynastka jesteś w pięknej zdrowej ciąży i się nią ciesz!!!!Wątpliwości precz!!!

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    No ja mam też ubezpieczenie z pracy i nie wyobrażam już sobie czekać ze wszystkim na NFZ jak kiedys :-\ :-\ :-\
    Dziewczyny dziś rano się zmartwilam bardzo. Jestem 3dpo a temperatura jedynie wczoraj ciut wyżej a dziś W dół do temperatur sprzed owu, od dziś biorę dwie tabletki dupka ale jestem w ciężkim szoku że moja tempka nic nie rośnie a przecież pierwszy raz w życiu mam potwierdzoną co do dnia owulke
    Mój wykres
    https://ovufriend.pl/graph/91d8057a5fdd25d26650751da8a0a3f8

    Aicha, a Ty nie jesteś przed owulacją lub w trakcie? Na usg uwidoczniono oba jajniki? Miałaś typowy monitoring czy jednorazowe usg? Masz zaufanie do lekarza? Powiem Ci, że ja już przeszłam trochę monitoringów i niektórzy lekarze takie bzdury mówili, że śmiałam się pod nosem.

    Tynastka lubi tę wiadomość

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Molyx Autorytet
    Postów: 616 354

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Drogie Panie :)
    Spalam tak dobrze, że ledwo zwlekłam się rano z łózka. Niecierpie porannych pobudek ;)

    Kurcze zła jestem, bo zamówiłam coś 2 tygodnie temu na allegro i do dzis nie doszło. A miało byc pod choinkę. Zapłaciłam za priorytet. Ehh... nasza kochana poczta polska.

    U mnie wg OF 6dpo, bardzo powoli leci mi czas - a tak bardzo chciałabym wiedzieć czy udalo się nam w tym miesiącu ... ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2016, 08:52

    AiCha4811, kania85 lubią tę wiadomość

    Marzę. A marzenia się spełniają.
    Córcia 08.2011 <3
    xrotugpjr97fwzji.png

    5767bfd8e8d9c8ca7f55e88c370d74ee.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    I takich chwilach przydaje mi sie abonament w medicover. Jak chcę betę, piszę maila :)Uwielbiam te nfzetowskie bełkoty o bezzasadności badania, a w tle l.....
    Ja chodze do przychodni w UK i tu po prostu maja inne podejscie do wielu spraw. Nie wydaje mi sie, zeby to chodzilo o pieniadze, bo pytalam czy mozna zrobic odplatnie, to powiedziala ze nie. Tutaj nie ma ani jednego laboratorium, nawet prywatnego, ktore robiloby bete. USG w ciazy owszem, ale nie bete.
    Ja sie z tym podejsciem zgadzam, bo jak czytam to beta jest ogromnym stresem. Wyniki nic nie wnosza, bo mozesz miec piekne przyrosty i poronic a mozesz miec brzydkie i spokojnie donosic ciaze. Dlatego ja sie z ich podejsciem zgadzam i nie bede sobie fundowac takiego stresu.
    Tak samo jest z antybiotykami. W PL lekarz na byle 'piardniecie' zapisuja a tu tylko w uzasadnionych przypadkach. Nie mowie, ze opieka w UK jest lepsza, ale uwazam, ze do niektorych spraw maja zdrowsze podejscie.

    Makowa Panna. To moglo byc plamienie owulacyjne, co jest jak najbardziej normalne :)

    AiCha. I dlatego ja przestalam mierzyc temp ;) To jest ogromny stres a tego najmniej potrzebujemy przy staraniach. Jak masz potwierdzona owu to olej ta temperature ;)
    Na prawde myslalam, ze bedzie mi trudno, ze bede sie zastanawiala jaka jest w okolicy owu albo @ ale w ogole o tym nie mysle! I jest mi o niebo lepiej :) Robie test owu, patrze na sluz w okolicy dni plodnych i to mi wystarcza :) Na prawde, o wiele mniej stresu i glowkowania ;)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ja chodze do przychodni w UK i tu po prostu maja inne podejscie do wielu spraw. Nie wydaje mi sie, zeby to chodzilo o pieniadze, bo pytalam czy mozna zrobic odplatnie, to powiedziala ze nie. Tutaj nie ma ani jednego laboratorium, nawet prywatnego, ktore robiloby bete. USG w ciazy owszem, ale nie bete.
    Ja sie z tym podejsciem zgadzam, bo jak czytam to beta jest ogromnym stresem. Wyniki nic nie wnosza, bo mozesz miec piekne przyrosty i poronic a mozesz miec brzydkie i spokojnie donosic ciaze. Dlatego ja sie z ich podejsciem zgadzam i nie bede sobie fundowac takiego stresu.
    Tak samo jest z antybiotykami. W PL lekarz na byle 'piardniecie' zapisuja a tu tylko w uzasadnionych przypadkach. Nie mowie, ze opieka w UK jest lepsza, ale uwazam, ze do niektorych spraw maja zdrowsze podejscie.

    Makowa Panna. To moglo byc plamienie owulacyjne, co jest jak najbardziej normalne :)

    AiCha. I dlatego ja przestalam mierzyc temp ;) To jest ogromny stres a tego najmniej potrzebujemy przy staraniach. Jak masz potwierdzona owu to olej ta temperature ;)
    Na prawde myslalam, ze bedzie mi trudno, ze bede sie zastanawiala jaka jest w okolicy owu albo @ ale w ogole o tym nie mysle! I jest mi o niebo lepiej :) Robie test owu, patrze na sluz w okolicy dni plodnych i to mi wystarcza :) Na prawde, o wiele mniej stresu i glowkowania ;)


    Oczywiście, że nie ma. Sorry za dosadność, ale w UK nie ratuje się ciąż zagrożonych poronieniem. Selekcja naturalna. I szlag mnie trafia, jak ktoś mówi, że beta nic nie wnosi. W UK nikt Ci nie przepisze duphastonu czy luteiny tylko skażą Cię na los. Utrzymałam pierwsza ciążę dzięki luteinie, więc UK z tym podejściem dla mnie to dno

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2016, 09:03

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molyx kochana trzymam kciuki za Ciebie, wiem, że to czekanie jest najgorsze! Mnie się też strasznie dzisiaj nie chciało wstawać ;)

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mówicie, że wyniki bety nic nie wnoszą. Moja mama jest położną i w jej gabinecie lekarka w ogóle nie przyjmuje do wiadomości wyników testów ciążowych, tylko od razu kieruje na betę jako jedyny wskaźnik ciąży, oczywiście oprócz późniejszego USG.

    Niska beta pozwala wcześnie zdiagnozować np. podejrzenie ciąży pozamacicznej albo brak rozwoju zarodka, gdzie czasem trzeba zaingerować medycznie. Ponadto są kobiety, które tylko dzięki becie wiedzą, że były w ciąży - tak szybko ronią - i to też daje jakiś przyczynek do diagnozy przyczyn niepłodności. Czyli, że dochodzi do zapłodnienia, ale coś jest nie tak na późniejszym etapie. Testy takich wczesnych ciąż nie wyłapują. Stosuje się ją też zawsze w przypadku in vitro.

    Także mówienie, że beta jest po nic to nadużycie. Zwłaszcza, że na forum jest wiele kobiet, które latami starają się o dziecko. Jak ktoś ma się potwornie stresować, to będzie się też stresować bledszym kolejnym testem. Po prostu przesada w żadną stronę nie jest dobra.

    Effy, Mamao lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Ania83_NS Znajoma
    Postów: 18 27

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie z rana. Dzisiaj robilam test i wyszly 2 kreski. Troche sie martwie jestem bardzo przeziebiona. A pozatym nie wiem co mam robic ide na bete, pracuje w szpitalu jako pielegniarka no i jest troche dzwigania starszych pacjentow. Teraz sie nie dostane do ginekologa a nie wiecie czy todzinny mi wypisze zwolnienie lekarskie??

    aria40, Annie1981, AiCha4811, Molyx, ktosiowa, anciaa lubią tę wiadomość

    Patryk 2008
    Lena 2014
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania83_NS wrote:
    Witam sie z rana. Dzisiaj robilam test i wyszly 2 kreski. Troche sie martwie jestem bardzo przeziebiona. A pozatym nie wiem co mam robic ide na bete, pracuje w szpitalu jako pielegniarka no i jest troche dzwigania starszych pacjentow. Teraz sie nie dostane do ginekologa a nie wiecie czy todzinny mi wypisze zwolnienie lekarskie??

    Jeśli jesteś strasznie przeziębiona, to jako pielęgniarka już chyba dawno powinnaś być na zwolnieniu, co? :-)

    Gratulacje!

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Ania83_NS Znajoma
    Postów: 18 27

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole w teorii tak ale rzeczywistosc jest całkiem inna zwłaszcza jak jest nas na oddziale bardzo mało a wysyp jest pacjentów.

    Patryk 2008
    Lena 2014
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania83_NS wrote:
    rzepakowepole w teorii tak ale rzeczywistosc jest całkiem inna zwłaszcza jak jest nas na oddziale bardzo mało a wysyp jest pacjentów.
    Rodzinny pewnie nie da Ci zwolnienia z powodu pozytywnego testu ciążowego, ale z powodu paskudnego przeziębienia jak najbardziej.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola555 wrote:
    To działaj moja imienniczko, trzymam kciuki :)

    Działania były :D teraz tylko efekt musi być :D

    Aicha ja w tym cyklu też mam owulację później... Przez ostatnie kilka miesięcy miałam ovu zawsze w 12-13 dc (potwierdzone monitoringiem) a teraz 15 dc. Niby tylko 2 dni ale stres był, że nie będzie w ogóle

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Ania83_NS Znajoma
    Postów: 18 27

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tez tak myslałam chyba muszę się wybrać do rodzinnego a za tydzień prywatnie do ginekologa.

    Patryk 2008
    Lena 2014
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Oczywiście, że nie ma. Sorry za dosadność, ale w UK nie ratuje się ciąż zagrożonych poronieniem. Selekcja naturalna. I szlag mnie trafia, jak ktoś mówi, że beta nic nie wnosi. W UK nikt Ci nie przepisze duphastonu czy luteiny tylko skażą Cię na los. Utrzymałam pierwsza ciążę dzięki luteinie, więc UK z tym podejściem dla mnie to dno

    Tak jak mowilam, nie chwale opieki w UK, ale z czescia sie zgadzam.
    Mysle, ze patrzac z boku to cos jest w selekcji naturalnej, ale jak zajde w ciaze to oczywiscie za bede chciala zagrozona ciaze podtrzymac i wybiore sie do polskiego gina.
    Jezeli chodzi o bete to ich argumenty do mnie przemawiaja.

    Rzepakowepole. Oni mowia o becie robionej z ciekawosci. Jezeli jest medyczne uzasadnienie to oczywiscie, ze robia.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ