X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tempi nie mierzę, czasem jak mnie najdzie popołudniu, w zeszłym cyklu się udało i miałam popołudniu termometrem 37,2 a teraz dobija do 37,4 bez mniejszego problemu (chociaż wiem, że pod pachą się nie mierzy). Oczywiście się na nic nie nastawiam ale nadzieja jest

    stokrotka92 lubi tę wiadomość

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem spragniona nie piałam wody juz z 4 godziny a mocz jest jasny wiec nie ma sensu robic testów bo i tak nie wyjda pozytywne (chodzi o test owulacyjny)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola555 wrote:
    Ja tempi nie mierzę, czasem jak mnie najdzie popołudniu, w zeszłym cyklu się udało i miałam popołudniu termometrem 37,2 a teraz dobija do 37,4 bez mniejszego problemu (chociaż wiem, że pod pachą się nie mierzy). Oczywiście się na nic nie nastawiam ale nadzieja jest


    Ciekawe te temperatury.

  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jajniki przestały kłuć, hmmm

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • Molyx Autorytet
    Postów: 616 354

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ale temp mierzy sie po min 3 h snu i odpoczynku. Na dniu jest niewiarygodna, bo jestes w ruchu, jesz, korzystasz z wc itd. PTC mierzy sie tylko w 3 miejsach (d0 wyboru): w ustach, w pochwie lub w odbycie. No i termometr z 2 cyframi po przecinku.
    Ja mierzę o 5:30 i ide dalej spać ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 14:00

    Marzę. A marzenia się spełniają.
    Córcia 08.2011 <3
    xrotugpjr97fwzji.png

    5767bfd8e8d9c8ca7f55e88c370d74ee.png
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow jak dużo groczków :D Gratuluję nowych przyszłym mamom.

    Mnie proszę przepisać na 21.12. Owulacja zaskoczyła mnie i pojawiła się o wiele wcześniej. Dzisiaj miałam inseminacje i lekarz wyznaczył 21-szego na zrobienie bety :)

    Karola555, kaka470, AiCha4811 lubią tę wiadomość

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tej nocy splodze syna :) trzymajcie kciuki!

    Molyx, santoocha, stokrotka92, Annie1981, mika1987, Figa8787, dobuska, karolka22, Olciuska, Agula92, Karola555, Nadia83, kaka470, karo_la, AiCha4811, karm3lka lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie mogę sobie podarować tej pomyłki. Myślałam że coś będę wiedzieć dzisiaj a tu lipa wielka :(

  • Lovi89 Przyjaciółka
    Postów: 114 166

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Ja zaczelam sie dzis troszke martwic, bo moje testy nie sa tak wyrazne jak twoje kochana :( moze cos nie teges.
    Nic sie nie martw, mysl pozytywnie, przeciez nic sie nie dzieje niedobrego :)

    Olciuska lubi tę wiadomość

    c6x6s65gsnbi4djq.png

    15.09.2014 Nikodem:*
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa. Bardzo dobrze, ze jestes swiadoma syndromu FAS, tylko w takim razie nie rozumiem dlaczego piszesz, ze ludzie chleja cala ciaze i rodza zdrowe dzieci.

    Apropo tego tematu to przed chwila wyczytalam, ze alkohol moze zaburzac owulacje i szanse na implantacje zaplodnionego jaja. Nie wydaje mi sie, zeby pisali o nalogowym piciu, bo byly wymienione nawet cukierki z alkoholem.

    Olciuska. Nie przejmuj sie, ze pozno piszesz, Ty teraz musisz odpoczywac kochana :) Dziekuje Ci za odpowiedz. Dalas mi nadzieje, ze ja ide w dobrym kierunku probujac tak sie nie spinac i myslec pozytywnie :) Wychodzi mi raz lepiej, raz gorzej, ale na pewno nad tym pracuje :)
    Gdyby beta u mnie kosztowala 20 a nawet 50 zl to bym pewnie zrobila, ale to jest az 140 funtow za dwie bety. Ciezko to przeliczyc na zl, ale wychodzi cos kolo kilkaset zlotych. Nie stac mnie na to. Tak sobie mysle, ze lepiej te pieniadze zostawic na USG, kiedy juz bedzie mozna cos zobaczyc albo posluchac serduszka. Nie wiem jednak co zrobie jak zajde, bo jak piszesz, na pewno zalaczy sie strach o maluszka i chec sprawdzenia czy wszystko w porzadku.

    Bittersweetsymphony. Super, to teraz mocno zaciskam kciuki :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Apropo tego tematu to przed chwila wyczytalam, ze alkohol moze zaburzac owulacje i szanse na implantacje zaplodnionego jaja. Nie wydaje mi sie, zeby pisali o nalogowym piciu, bo byly wymienione nawet cukierki z alkoholem.
    A mogłabyś powiedzieć gdzie tak napisali? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Inaa. Bardzo dobrze, ze jestes swiadoma syndromu FAS, tylko w takim razie nie rozumiem dlaczego piszesz, ze ludzie chleja cala ciaze i rodza zdrowe dzieci.

    Apropo tego tematu to przed chwila wyczytalam, ze alkohol moze zaburzac owulacje i szanse na implantacje zaplodnionego jaja. Nie wydaje mi sie, zeby pisali o nalogowym piciu, bo byly wymienione nawet cukierki z alkoholem.

    Olciuska. Nie przejmuj sie, ze pozno piszesz, Ty teraz musisz odpoczywac kochana :) Dziekuje Ci za odpowiedz. Dalas mi nadzieje, ze ja ide w dobrym kierunku probujac tak sie nie spinac i myslec pozytywnie :) Wychodzi mi raz lepiej, raz gorzej, ale na pewno nad tym pracuje :)
    Gdyby beta u mnie kosztowala 20 a nawet 50 zl to bym pewnie zrobila, ale to jest az 140 funtow za dwie bety. Ciezko to przeliczyc na zl, ale wychodzi cos kolo kilkaset zlotych. Nie stac mnie na to. Tak sobie mysle, ze lepiej te pieniadze zostawic na USG, kiedy juz bedzie mozna cos zobaczyc albo posluchac serduszka. Nie wiem jednak co zrobie jak zajde, bo jak piszesz, na pewno zalaczy sie strach o maluszka i chec sprawdzenia czy wszystko w porzadku.

    Bittersweetsymphony. Super, to teraz mocno zaciskam kciuki :)
    Rozumiem Cie kochana, pewnych rzeczy sie nie przeskoczy, niedlugo bedziesz glowkowala sie tak samo jak ja! :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    A mogłabyś powiedzieć gdzie tak napisali? :)
    W artykule o chemii ktora uposledza nasza plodnosc, w tym alkohol. Artykul brzmi bardzo przesadnie, ale mysle, ze moga miec racje. Czytalam, ze normy nasienia, ktore aktualnie uznawane sa za dobre, 50 lat temu byly anomalia i patologia. Obnizyli je, bo plodnosc w dzisiejszych czasach jest na wiele nizszym poziomie. Mysle, ze to z powodu tej chemii, o ktorej pisza w artykule. Ponizej link:

    http://www.jestemplodna.pl/przyczyny-nieplodnosci-chemia-wokol-nas/

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to sa badania, które potwierdzają, że alkohol jest nie ok, sa też badania podczas których kobiety pijące zachodziły szybciej niż te, które nie piły w ogóle.
    Nie ma żadnych teorii , są tylko same hipotezy póki co. Dlatego ja stawiam na rozsądek. :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    W artykule o chemii ktora uposledza nasza plodnosc, w tym alkohol. Artykul brzmi bardzo przesadnie, ale mysle, ze moga miec racje. Czytalam, ze normy nasienia, ktore aktualnie uznawane sa za dobre, 50 lat temu byly anomalia i patologia. Obnizyli je, bo plodnosc w dzisiejszych czasach jest na wiele nizszym poziomie. Mysle, ze to z powodu tej chemii, o ktorej pisza w artykule. Ponizej link:

    http://www.jestemplodna.pl/przyczyny-nieplodnosci-chemia-wokol-nas/
    Artykuł wiarygodny, aczkolwiek z tego co wiem sa tez artykuły, które twierdzą inaczej.
    Nie mówię, żeby alkohol pic, nie nie nie, nie to mam na celu.
    Nie chcę po prostu, aby kobiety sie obwiniały za wypicie drinka czy nawet kilku po owulacji. Ale wszystko z ogromnym rozsądkiem.:)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po przeczytaniu tego artykułu aż się przeraziłam. Gdybym zaczęła to wszystko pilnować i stosować to mąż zamknąłby mnie w psychiatryku chyba;p

    stokrotka92 lubi tę wiadomość

  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molyx wrote:
    Karola ale temp mierzy sie po min 3 h snu i odpoczynku. Na dniu jest niewiarygodna, bo jestes w ruchu, jesz, korzystasz z wc itd. PTC mierzy sie tylko w 3 miejsach (d0 wyboru): w ustach, w pochwie lub w odbycie. No i termometr z 2 cyframi po przecinku.
    Ja mierzę o 5:30 i ide dalej spać ;-)
    Tak ja wiem kochana, po prostu tak sobie mierzę chociaż wiem, że to nie jest miarodajne ;)

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Wow jak dużo groczków :D Gratuluję nowych przyszłym mamom.

    Mnie proszę przepisać na 21.12. Owulacja zaskoczyła mnie i pojawiła się o wiele wcześniej. Dzisiaj miałam inseminacje i lekarz wyznaczył 21-szego na zrobienie bety :)
    To trzymam kciuki za betę :)

    Hopeless to za syna :) !!!

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem dziwnie spokojna. Jak się nastawiłam ze beta będzie jeszcze negatywna to lepiej mi z tym :)

  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka może ten spokój Cię zaskoczy :)

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ