X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • arienka83b Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    powiem CI, żę ja nie wyobrażam sobei chodzic do ginekologa który nie ma usg w swoim gabinecie!!! to tak jakby zbadać tylko połowicznie. A przeciez na usg tyle rzeczy wychodzi! Wiesz co na nfz tez mają usg, ale trzeba dobrze poszukać takiego gabinetu ;)

    To właśnie chodzę do takiego na NFZ tego lepszego, na wizytę koło miesiąca czekam. Niestety przyjmuje tam tylko raz w tygodniu, a tak to prywatnie u siebie w gabinecie.

    c968e1d746ae711f89c2d62c8594a39d.png
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamynadzidzie trzymam kciuki! Ja owulacje mam wyniku już Ok a dalej cisza, HSG Ok AMH super i cisza ale może wiosna nam jakis cud przyniesie ?!

    czekamynadzidzie lubi tę wiadomość

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem jak facet może sie zastanawiać nsd platnymi badaniami...przecuez tu chodzi o Wasze wspolne dziecko....z moim tez sie czesto kloce ale nigdy mi nie powiedział bym nie wywalała kasy na badania, u niego to jest- jak musisz zrobic to rób skoro trzeba, a na pieniadzach nie spimy..nawet na to hsg mowil bym poczekala odlozyla kase i zrobila ze znieczuleniem..a to koszt już kolo tysiaka...ale ja wolalam na NFZ i co wyszlo? Jedno wielkie gowno ze teraz cierpie jakbym urodziła...
    Nie ma co sie zastanawiać- badania trzeba robic i juz

    Adry, Plamka_92, czekamynadzidzie, Paula83 lubią tę wiadomość

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    Nie rozumiem jak facet może sie zastanawiać nsd platnymi badaniami...przecuez tu chodzi o Wasze wspolne dziecko....z moim tez sie czesto kloce ale nigdy mi nie powiedział bym nie wywalała kasy na badania, u niego to jest- jak musisz zrobic to rób skoro trzeba, a na pieniadzach nie spimy..nawet na to hsg mowil bym poczekala odlozyla kase i zrobila ze znieczuleniem..a to koszt już kolo tysiaka...ale ja wolalam na NFZ i co wyszlo? Jedno wielkie gowno ze teraz cierpie jakbym urodziła...
    Nie ma co sie zastanawiać- badania trzeba robic i juz


    Dokładnie. Zamiast wspierać to jeszcze wyrzuty robią. Przykre :(
    U nas też finansowo nie jest za wesoło bo wykanczamy mieszkanie, splacamy kredyt. Ale na szczęście jesli chodzi o moje l, jego badania, nasze starania o dziecko - to dla mojego męża też jest pierwszorzędna sprawa i jesli trzeba zapłacić za badania to trzeba i koniec.

    Adry lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 11:24

    Adry, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 11:24

    Adry, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faceci maja inne mózgi niestety...podchodza do wszystkiego inaczej...nie przeżywają. ..nie rozpsmietuja...nie lamentują...
    Ja się z moim też pozarlam bo mam takiego dola ze chodze tylko i rycze albo lamentuje ze to wsxystko bez sensu...ja wybuchnelam...on wybuchnal...i tak o nastala cisza...
    Niestety takie sytuscje sa ciezkie do przejścia i beda sie zdarzać...ale chociaż przestałam ryczec poki co i jakoś mi lżej...

    Adry lubi tę wiadomość

  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Dokładnie. Zamiast wspierać to jeszcze wyrzuty robią. Przykre :(
    U nas też finansowo nie jest za wesoło bo wykanczamy mieszkanie, splacamy kredyt. Ale na szczęście jesli chodzi o moje l, jego badania, nasze starania o dziecko - to dla mojego męża też jest pierwszorzędna sprawa i jesli trzeba zapłacić za badania to trzeba i koniec.

    U mnie podobnie, 2 kredyty teraz samochód się zepsuł... Miał być zwrot z podatku przeznaczony na dziecko a raczej próby zostania rodzicami i było i nie ma pieniędzy trzeba włożyć w samochód.
    Na szczęście Mój widzę że od czasu kiedy zdiagnozowali mi tego mięśniaka i teraz konieczna będzie operacja stara się. Na nic nie oszczędza. Nie musiałam prosić nawet o badanie nasienia. Coś napomknęłam i poszedł. I tak może to dopiero 4 miesiąc ale wyniki Mojego mogłyby być lepsze. Wziął siebie do serca że chodzę rozkraczam się na okrągło jak nie u jednego to u drugiego wiec postanowił że też o siebie zadba.
    Ja uważam że do rozmowy z facetami muszą być spełnione 3 kryteria: Jego dobry humor, podlizywanie się i bycie cudowną z dzień wcześniej, przedstawienie sprawy tak żęby nie było że to tylko moja sprawa a nasza. Wtedy mam prawdopodobieństwo że w 80 % nie dojdzie do wojny domowej.

    Plamka_92, Adry, Multiwitamina, czekamynadzidzie, Paula83 lubią tę wiadomość

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    Faceci maja inne mózgi niestety...podchodza do wszystkiego inaczej...nie przeżywają. ..nie rozpsmietuja...nie lamentują...
    Ja się z moim też pozarlam bo mam takiego dola ze chodze tylko i rycze albo lamentuje ze to wsxystko bez sensu...ja wybuchnelam...on wybuchnal...i tak o nastala cisza...
    Niestety takie sytuscje sa ciezkie do przejścia i beda sie zdarzać...ale chociaż przestałam ryczec poki co i jakoś mi lżej...


    Czasem Nasz smutek te Nasze drugie połowy tak bardzo przytłacza, boli że okazanie wsparcia tak jak Mu byśmy tego oczekiwały jest po prostu nie do wykonania przez Nich. Boja się ze jak powiedzą A to będzie awantura bo nie powiedzieli B.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo może trwać cykl? Mam 34 dzień cyklu dalej lekkie plamienia. W niedziele zrobiłam test był negatywny. Powinnam powtórzyć? Martwić się zaczynam że nie dostałam @ ;(

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Czasem Nasz smutek te Nasze drugie połowy tak bardzo przytłacza, boli że okazanie wsparcia tak jak Mu byśmy tego oczekiwały jest po prostu nie do wykonania przez Nich. Boja się ze jak powiedzą A to będzie awantura bo nie powiedzieli B.

    Coś w tym jest. Masz rację.

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    a ile jesteś po terminie @?

    No właśnie ciężko powiedzieć.. Przed braniem bromergonu miałam co 21 -27 dni cykl. A teraz pierwszy m-c na bromergonie i lekarz powiedział że powinny by być już normalne 27-30 dni. Wiec zakładając ze 30 dni to będzie dziś 4 dzień po spodziewanej.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2022, 19:23

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    Dziewczyny a ten olej z wiesiołka to jak się przyjmuje? I co on daje w ogóle? Warto zainwestować?

    Ponoć poprawia śluz, staje się lepszej jakości i płodny. Z tego co wiem to przyjmuje się go do owulacji a pozniej juz nie zeby czegoś tam nie zahamował.

    Iseko mogę zapytać co to za leki bierzesz Glucophage850, Inozytol i na co są?

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2022, 19:23

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2022, 19:24

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Własne ja ze swoim rozmawiałam, na początku starań, poważnie. Wziął do serca, mimo że przedrzeźnia, żartuje zemnie , albo każe zostawić forum -bo się za dużo denerwuje.
    Ale z nim porozmawiałam i ta rozmowa dużo nam dała. Jego zrozumienie przede wszystkim, sex co przysłowiowe 2 dni- nawet jak wiem że nie będzie owu to i tak nie odpuszczamy (no wczoraj odpuściliśmy, ale to i tak bajka jakiś ten cykl bez stresowy jest u mnie, dziś ma nockę-ale już mu żartowałam że jutro 2x za wczoraj to się popatrzył jak na wariatkę:P)
    Po prostu dziewczyny, oni potrzebują faktów, gdybać to my możemy między sobą :)

    aha ja poświęciłam swoją pracę, wyjazdy z których była niezła kasa, mamy do wykończenia dom , bo dosłownie siedzimy na kartonach, ale są rzeczy ważne i ważniejsze . Już i od teściowej i od niego usłyszałam, że jak trzeba będzie in vitro, to nawet jak bym miała jechać na pół roku, na rok- pojadę, i takie moje jest też zdanie.. Teraz wszystko się kręci wokół tego żeby zostać rodzicami.
    dokładnie zgadzam się w 100% z tym co napisałaś!
    Oni nie lubią gdybać to raz. A dwa jak będzie trzeba to wydadzą kasę. No bo jak inaczej? Przecież oni też chcą mieć dziecko, a tym bardziej, że nie idzie ta kasa na jakieś przyjemności nasze tylko jednak na wspólną przyszłość - dziecko.
    Arienka może Twój mąż potrzebuje trochę czasu, żeby do tego dojrzeć? Mój też po 4 miesiącach starań mówił, że przesadzam, że przecież to krótko itp ale ja poszłam i zrobiłam sobie badania hormonów tylko i tyle. A teraz kończy się 9 cykl i sam mnie namawia, i wypytuje jak tam monitoring i leczenie itp. Może Twój potrzebuje czasu? No nie wiem już sama...

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • arienka83b Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    czuję jajniki , czuję jajniki...do soboty (usg) zniosę jajko (dosłownie)
    Dziewczyny sprowadźcie mnie na ziemię , bo się nastawiam na owulację a jak jej nie będzie to będzie dolinaaaa.

    Cześć Kim, mam nadzieję że Cię ta praca nie wykończy.
    Arienka ...właśnie mój mąż wpadł do pokoju " z kim tam piszesz" i mu mówię , akurat czytałam Twój post , a mój:
    "noo właśnie ! Skąd ja to znam! " i przedrzeźnia (mnie , nie Ciebie) *piskliwy głosem* " no badania robiłam tydzień temu , ale zrobię za dwa tygodnie- a nóż coś się zmieniło!"
    Tak że tego. Zabić, nie zabiję
    Mężczyźni tacy są że inaczej biorą do siebie. Jemu system odpowiada, badanie raz na jakiś czas, hormony te które lekarz zleca. Oni tak mają. Weź pieniądze , zrób badanie i się nawet nie patrz.
    Z drugiej strony wpuść swojego na forum, niech poczyta z czym się to je.

    Nie no mam nadzieję że jak lekarz zleci badania to zrobimy, teraz to się wkurzył że robię płatne badania a lekarz nawet nie zlecił, a minęły dopiero 4 miesiące. Boję się jak faktycznie będziemy już długo się starać to on nie będzie chciał robić płatnych badań.
    No dobra, 4 m-ce ale powinien iść teraz zbadać nasienie, bo nikt go nie wyśle. Jak chce tak bardzo aż mu lekarz zleci to proszę niech idzie do androloga na NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2018, 23:59

    c968e1d746ae711f89c2d62c8594a39d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    No właśnie ciężko powiedzieć.. Przed braniem bromergonu miałam co 21 -27 dni cykl. A teraz pierwszy m-c na bromergonie i lekarz powiedział że powinny by być już normalne 27-30 dni. Wiec zakładając ze 30 dni to będzie dziś 4 dzień po spodziewanej.

    Moj 1 cykl na dostinexie tez teraz mialam długi..
    A moze jednak zaskoczyło?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arienka83b wrote:
    Nie no mam nadzieję że jak lekarz zleci badania to zrobimy, teraz to się wkurzył że robię płatne badania a lekarz nawet nie zlecił, a minęły dopiero 4 miesiące. Boję się jak faktycznie będziemy już długo się starać to on nie będzie chciał robić płatnych badań.
    No dobra, 4 m-ce ale powinien iść teraz zbadać nasienie, bo nikt go nie wyśle. Jak chce tak bardzo aż mu lekarz zleci to proszę niech idzie do androloga na NFZ.

    Badanie nasienia na NFZ? Coś takiego w ogóle istnieje?

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ