X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry to fakt.. Ludzie gadają i nawet nie pomyślą, że kwestia dziecka jest tak indywidualną i delikatną, na którą składa się wiele czynników, że naprawdę nie powinno się moim zdaniem, jak nie zna się danych osób i nie jest się z nimi bardzo blisko, jej poruszać.

    Ja to jeszcze, bo zawsze to w żart obracam i właśnie mówię o bliźniakach albo że "zbieramy na wózek, bo te wózki teraz takie drogie", ale jak zaczną ludzie coś gadać do mojego Męża tak personalnie do Niego, to nie wiem jak On to przyjmie..Wczoraj to już w ogóle pojechałam, bo po tych aluzjach zaczęłam nawijać, że od lutego siłowania i wracam do formy :D A co. W marcu mamy znowu urodziny z tym samym składem i wtedy niby ja mam pić alkohol, bo wczoraj Mąż pił a ja byłam kierowcą, ale tak przez myśl mi po cichu przeszło, że może nie będę mogła.. Od razu się skarciłam w myślach i poprawiłam się, że przyjdą takie urodziny, że z dumą oznajmię, że nie piję, bo jestem w ciąży :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 11:33

    Adry lubi tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:
    Nie płacimy. Ale żeby tam jechać bez kolejki to trzeba iść do niego prywatnie. On jest super specjalistą. Nic nie podejrzewa, ale lepiej mieć te badania zrobione żeby wykluczyć przyczynę alergiczną bo inaczej za kaszdym kaszlem będziemy kminić dlaczego tak ma.
    A to akurat częsty proceder. Idziesz do lekarza prywatnie i np masz za chwilę miejsce na oddziale.

    f1d9680377.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:12

    Ag1988, Adry lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A to akurat częsty proceder. Idziesz do lekarza prywatnie i np masz za chwilę miejsce na oddziale.

    Dokładnie! Ja tak mam z moim Ginekologiem, ale też jak wybierałam to na to patrzyłam, żeby właśnie jak coś to wziął mnie do szpitala. Szczerze mówiąc, to jak się da to chętnie skorzystam z np. badań na nfz, bo tyle pieniędzy co miesiąc idzie na składkę zdrowotną, że szok.. Także trzeba korzystać jak tylko można.

    Multi - tak odpuszczam na trochę, ostatnio faktycznie mieliśmy ciężki czas i tak było to nawarstwione, bo najpierw te 2 cykle stymulowane, gdzie mieliśmy dużą nadzieję, te 2 bety, czekanie na wyniki.. i dupa.. A potem jeszcze to badanie Męża i też średnie wyniki.. więc taki oddech i trochę luzu się przyda :)

    A ja mam dziś urodziny :) Nie robię żadnej imprezy dziś, żeby się "nie urobić" z Mężem śmigamy dziś na krewetkowy obiad i spacer :) A wieczorem prosecco i chcemy w końcu zobaczyć "Zimną wojnę"- ktoś widział? Także jestem na tak! co do takich urodzin :) Rano też obiecał, że zrobi wszystko co w Jego mocy żebyśmy na te wakacje w marcu pojechali - także trzymam za słowo i serce rośnie :) Musimy sobie dać więcej przestrzeni w związku i żyć więcej ciesząc się sobą a starania wiadomo są ważne, ale nie mogą całkowicie zawładnąć naszym życiem! Taka jestem mądra, w końcu dziś kończę 31 lat :D Ale akurat ja jestem zdania, że życie po 30-tce jest bardzo szczęśliwe :) i nie mam z tym jakiegoś problemu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 12:09

    malutka_mycha, Adry lubią tę wiadomość

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:12

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag wszystkiego najlepszego :) spełnienia marzeń a zwlaszcza tego jednego! ;)

    Multi po porodzie możesz wypróbować vitapil mama. To dla mam karmiących witaminy na włosy. Brałam kiedyś zwykły vitapil i dobrze działał. Do tego wcierki. I delikatne szampony bez sls i sles.

    Multiwitamina, Ag1988 lubią tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:12

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny :) jeszcze poproszę do tego trochę zrzuconych kilogramów przed ciążą żebym potem mogła spokojnie "rosnąć" ;) Ale tak przestrzeń dużo daje :) Ten weekend jest naprawdę bardzo dobry ;) A teraz zmykam bo w końcu jedziemy na obiad :D

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag,
    wszystkiego najradośniejszego w dniu urodzin!

    Ag1988 lubi tę wiadomość

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag - wszystkiego najlepszego.

    No właśnie Multi, pocieszam się, że nie będzie sama tak jak kiedyś dzieci musiały być. Jak wróci to jej wynagrodzę. Jestem na L4 więc będziemy sporo razem :-)

    Moja mama już nie pracuje, a nie lubi siedzieć na dupie. Ona na sporo energii i siły.

    Ja jutro musze z nimi jechać żeby wypełnić dla mojej mamy upoważnienia bo musi być opiekun prawny. Przed wyjazdem jeszcze mam prenatalne :-/ Stresuje się bo mi zwykle zawsze musi wyjść coś nie tak. Pewnie znowu mi wyjdzie niskie białko pappa. Mnue te wszystkie badania zawsze trochę stresują bo mam złe wspomnienia z pierwszej ciąży :-/

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:12

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag sto latek! :)
    ja tez często się muszę zmagać z hasłami kiedy dzieci itp. Od niedawna nieco rzadziej to słyszę, bo wielu osobom powiedziałam o naszych problemach i w sumie... lepiej mi. Dotychczas tylko jedna osoba pomimo tego, że zna naszą sytuację wali ciągle głupimi tekstami "trzeba wyluzować, jechać na wakacje, upić się i bedzie bejbik". Aha. Jakoś próbowaliśmy tych wszystkich rzeczy i nic. Więc rada do kitu :/ no ale jak ktoś jest debil to nawet 'dobry Boże nie pomoże'. tak że tak...

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wam.
    Ag wszystkiego najlepszego.
    Mycha mnie też swędział brzuch ale niezbyt mocno, przy cholestazie podobno dostaje się szału https://mamaginekolog.pl/swedzenie-skory-czy-to-cholestaza-ciezarnych/

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    npV2p1.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende ja też się denerwuję. Ale trzeba być dobrej myśli. Też staram się znaleźć sobie jakieś zajęcie żeby nie myśleć za dużo. Pociesza mnie że jak teraz będzie wszystko ok to za tydzień koniec 1 trymestru i będzie już można trochę wyluzować :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Lavende ja też się denerwuję. Ale trzeba być dobrej myśli. Też staram się znaleźć sobie jakieś zajęcie żeby nie myśleć za dużo. Pociesza mnie że jak teraz będzie wszystko ok to za tydzień koniec 1 trymestru i będzie już można trochę wyluzować :)
    Ja dopiero dziś gadając o tym z mamą poczułam lekki stresik. Chyba lepiej o tym nie gadać. Ja nie mam za dużo wolnego czasu mając trzylatkę na pełnych obrotach więc nie mam czasu na myślenie :-D Co ma być to będzie. Niedługo będę pakować małą na jutro. Nienawidzę pakowania! :-D A na 8:00 badanie. Rano trzeba będzie wstać, a ostatnio tragicznie śpię...

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:12

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende to juz zaraz będziesz po badaniu :) zazdroszczę. I trzymam kciuki żeby było ok :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Lavende to juz zaraz będziesz po badaniu :) zazdroszczę. I trzymam kciuki żeby było ok :)
    Przecież ty też niedługo będziesz po :-)
    Ale mnie zmogło. Jestem mega zmęczona. Tak teraz mam. 18:00 i mam game over. Nie wiem jak wstanę. Chcę wziąć prysznic zaraz i ją spakować.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dziękuję :) Frida91 i Lavende86 nie chce mi się wierzyć, że za chwilę będziecie już w drugim trymestrze! Frida ja jeszcze pamiętam jak Ty się zastanawiałaś, czy działać z Mężem czy nie, bo były 4 pęcherzyki.. A tu już prawie drugi trymestr! A u Ciebie Lavende86 też taka niespodzianka była :)

    Przydałyby nam się znowu jakieś II kreseczki na teście ciążowym a nawet na kilku najlepiej! "bo dziura się zrobiła" :)

    Frida91, Lavende86 lubią tę wiadomość

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Jeszcze raz dziękuję :) Frida91 i Lavende86 nie chce mi się wierzyć, że za chwilę będziecie już w drugim trymestrze! Frida ja jeszcze pamiętam jak Ty się zastanawiałaś, czy działać z Mężem czy nie, bo były 4 pęcherzyki.. A tu już prawie drugi trymestr! A u Ciebie Lavende86 też taka niespodzianka była :)

    Przydałyby nam się znowu jakieś II kreseczki na teście ciążowym a nawet na kilku najlepiej! "bo dziura się zrobiła" :)
    dokladnie! Też pamietam tą sytuację :D czas strasznie szybko leci :/

    Ag1988 lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
‹‹ 736 737 738 739 740 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ