X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878, szczerze to liczyłam, że okres wróci mi około 9-10 msc, ale byłam msc temu na usg i lekarz mi powiedział, że endometrium to cieniutka linieczka, jajniki totalnie uśpione i nie zapowiada się, by coś miało ruszać :/ Zasugerował, że jak chcę zaciążyć, to powinnam odstawić małego... Także troszkę mnie to przybiło. No i tyle głowy mam to, że miałam problemy z regularnością okresu i owulacją przed ciążą.

    No nic, na razie to tylko się żalę, bo nie mam pomysłu, co mogłam zrobić.
    A co u Was było przyczyną tak częstych karmień nocnych?

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove. Większość lekarzy będzie gadała, że trzeba odstawić aby móc się starać, albo odstawić jak się już zajdzie. To u nich wynika z braku wiedzy, bo na studiach nie uczą się o laktacji.
    Jedna kobieta karmi milion razy i raz dwa zachodzi a inna raz dziennie i dalej ma problem, więc konieczne to nie musi być.
    Aby przyspieszyć pojawienie się @ powinnaś zadbać o wysypianie się, brak stresu i dodatni bilans kaloryczny. Oczywiście to nie gwarantuje sukcesu, bo nie są zbadane wszystkie czynniki mające na to wpływ.

    Tu możesz sobie więcej poczytać

    https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    https://www.mamalekarz.pl/czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/

    k878 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove, ciemno jej było i się bała. Mała lampka do kontaktu załatwiła sprawę. A testowałam wszystko co mi do głowy przyszło...
    Mało tego jak zaszłam w ciąże zaczęłam tracić pokarm i tez mi było ciężko z tego powodu... ja bym się nie zdecydowała odstawić żeby zajść a i tak nas dopadło :(
    Młoda na butli już 2,5 mca i wciąż się w nocy na jedną budzi. Głodna ze sie na nią rzuca!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, wiem, że większość lekarzy tak mówi, ale obawiam się, że u mnie może mieć to sens. Ale póki co czekam cierpliwie i karmię dalej. Pod koniec maja chyba przejdę się na usg zobaczyć jak się sprawy mają. Na razie daje sobie czas - nie odstawię Malucha, najwyżej wrócę do pracy i wtedy zobaczymy, czy coś ruszy :)

    k878, o proszę! na to bym nie wpadła -tym bardziej, że na kanale wymagające.pl była mowa o idealnych warunkach dla snu dla dzieci - i ma być jak w jaskini (ciemno, wilgotno i chłodno). Ale Twoja malutka to właśnie wyjątek potwierdzający regułę :)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie trzymam mocno kciuki za to ze sie uda:*

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5342 6211

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, szybko wróciłaś do gry :) U mnie nadal brak @. Karmię ok. 4 razy w dzień i kilka razy w nocy (w zależności od tego jak często się budzi, czasami dwa razy a czasami sześć, a nad ranem to nawet potrafi mi wisieć bez przerwy na cycu).
    Mojaciaza2019, jestem zaskoczona tym, że tak intensywnie kp przy 2,5 letnim dziecku. Czy to twoja decyzja czy młody tak wymusił? Mój jest teraz cycoholikiem, nie ma nawet szans by zjadł z butli lub wziął smoczek i zastanawiam się jak będzie wyglądało później odstawienie. Chciałabym kp rok albo półtora, ale nie dłużej. Obawiam się jednak, że proces odstawienia będzie trudny i spotka się z buntem, płaczem, brakiem snu itp.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, Ty masz jeszcze malutkie dziecko! Spokojnie! Zaczęłaś rozszerzać dietę? Wydaje się ze kluczowe żeby dziecko zakumalo ze tym się może najeść. Jednym łatwiej drugim trudniej. 2.5 latek to już mógłby się obyć bez takiej ilości piersi... ale łatwo powiedzieć trudniej zrobić jak rodzic swoje dziecko swoje...

    w ogóle bycie rodzicem jest tak cholernie trudne, ze niby człowiek miał znajomych z dziećmi, w rodzinie, coś podczytal, podsłyszal, a jak przychodzi co do czego to tyle błędów można nieświadomie popełnić i potem się bujać z ich konsekwencjami...

    Havana3 lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka tylko 4 razy? :O moj juz dzis jadl 5 ;D ale w nocy karmie ok 21.30, 1-2, 5-6. Choc ostatnie 4 dni robi sobie dluzsze przerwy :D

    Ja czekam znow na okres ;p niby mial byc regularny. To zobaczymy. Na razie cykl bezowulacyjny i pewnie kolejne tez takie beda.

    Na razie sie nie przejmuje. Czekam na wyniki cytologi, wymaz wyszedl mi znow zly... i stosuje jakis krem za grube pieniadze :/

    Havana3 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka hej :) Czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta? Nadal nie jestem w ciąży :/ Nie wiem czy cykle nam owulacyjne czy nie, ale nadal są w miarę regularne. Łykam codziennie po dwie tabletki niepokalanka, wracam do picia inofemu. Przez ostatnie dwa miesiące sobie wszytko odpuściłam, ale znowu mnie dopada ta tęsknota za dzidziusiem. Moja Gabrysia to już taka duża dziewczynka, że zaczyna mnie łapać lęk że zaraz będzie za duża różnica wieku między dzieciaczkami. Ale cysi musi być, więc odstawienie nam na pewno w najbliższym czasie nie grozi :P

    Havana3, Magduullina lubią tę wiadomość

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej!
    MrsKiss, u mnie też ciąży brak. Ba, mi jeszcze okres nie wrócił i nie zapowiada się.
    Dużo się karmicie?
    Od kiedy łykasz niepokalanka? Zastanawiam się, czy nie zacząć łykać, by 'zmobilizować' moje jajniki do pracy.

    Havana3 lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej Kochane u mnie też ciąży brak.
    Mały cyca trochę w dzień i w nocy. @ już są i nawet owu była w poprzednim cyklu. może w maju się uda.
    Trzymam kciuki za Was Kochane !!! i za przyszle zaciążone Mamusie by w zdrowiu i spokoju dobrnęly do porodu 😄

    MrsKiss, edka85, Magduullina lubią tę wiadomość

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    I my staramy się o drugiego maluszka, syn ma rok.
    Za nami dopiero 1 cs, ale myślałam, że pójdzie łatwo. Karmię głównie w nocy, w dzień bardzo rzadko.
    Powiedzcie mi czy można Ovarin brać przy kp?

  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove wrote:
    Dużo się karmicie?
    Od kiedy łykasz niepokalanka? Zastanawiam się, czy nie zacząć łykać, by 'zmobilizować' moje jajniki do pracy.

    Jak jesteśmy w domu to dużo się karmimy, mam wrażenie że Mała ostatnio ciągle woła o cycka. Mam nadzieję że to jakieś zęby :P Na szczęście na codzien chodzi do żłobka, więc dużo czasu też spędza bez cycusia. W nocy też je kilka razy. Niepokalanka tak regularnie łykam gdzieś od miesiąca i jedyne co sama po nim zauważyłam to że się mniej pocę :P

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz, chyba spróbuję z tym niepokalankiem :) chociaż natknęłam się na artykuł: https://www.mlekiemmamy.org/stosowanie-ziol-w-laktacji/ i zaskoczenie - niepokalanek działa mlekopędnie czy wkradł się błąd? :)
    Nynka, witaj! Wydaje mi się, że ovarin można, ale dziewczyny mają więcej doświadczenia :)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam ten Ovarin, z tego co widzę to ma ten mio-inityzol. Nawet się zastanawiam czy go nie kupić jak skończy mi się Inofem. W Inofemie na ulotce jest napisane że można w wciazy i podczas kp ;)

    Nynka lubi tę wiadomość

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5342 6211

    Wysłany: 3 maja 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy te niepokalanki, mio inozotole itp powodują zmniejszenie laktacji?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 6 maja 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    A czy te niepokalanki, mio inozotole itp powodują zmniejszenie laktacji?
    Niepokalanek w duzej ilosci tak, inozytol nie.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Przeczytałam cały Wasz wątek i bardzo się cieszę, że taki się pojawił. My z mężem również doszliśmy do wniosku, że można zacząć starać się o drugie maleństwo. Na razie bez nacisków, serduszkowanie wtedy kiedy jest ochota i możliwość, bo przy naszym szkrabie czasem nie mamy nawet chwili dla siebie :) Adaś ma 13 miesięcy, cały czas kp, od mniej więcej 5 miesiąca zaczęłam podawać mu na spróbowanie warzywa i owoce, obecnie w ciągu dnia mleko jest tylko do drzemki, z chęcią zajada wszystkie inne posiłki i już wie, że nie tylko mlekiem można się najeść. Noce zaś to przeważnie tragedia, potrafi co godzinę wstawać :) najczęściej tylko na cyca pocieszyciela, bez popijania mleka. Jak na razie zaczęły wychodzić mu naraz górne i dolne czwórki, więc cyc w ciągu dnia zdarza się częściej.

    @ wrócił mi przed 10 miesiącem, więc wydaje mi się, że to z bilansem energetycznym ma dużo sensu, bo na miesiąc przed @ przestałam tracić na wadze. Po 2 cyklach mierzenie temperatury się ustabilizowało i obecnie mimo częstego wstawania w nocy to wykresy wychodzą bardzo ładnie.

    Życzę zdrowia wszystkim zafasolkowanym i trzymam kciuki za mamusię starające się :)

    MrsKiss lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas i jak wasze starania testowalas już w maju?🙂

  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 13 maja 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jest 8dpo, walczę ze sobą, żeby nie testować przed sobotą ;) w tym miesiącu to w ogóle tak jakoś i ten mój wykres już tak porządnie wygląda, czułam też ból owulacyjny, pierwszy raz od porodu pojawił się śluz płodny, szyjka też wskazywała na owu, więc teraz tylko czekać na rezultat :) dobrze, że mam strasznie ciekawskiego synka i muszę mu wymyślać w kółko zabawy, bo bym chyba w kółko myślała o testach :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ