X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 31 marca 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, ze czekamy na druga corcie:)

    k878, Annie1981, gondi, edka85, Seli, Magduullina lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 31 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka. Gratuluję córeczki! :)

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje farmaceutka! :)
    A ja melduję, że nasza córcia już jest z nami :) synek odstawił się od cyca pod koniec ciąży, mnie się skończyło mleczko, on się denerwował jak nic mu nie leciało a w dodatku dla mnie to stało się bardzo bolesne...dlatego nawet się ucieszyłam z odstawienia. Bałam się tylko, że jak zobaczy siostrę przy cycu też będzie chciał, ale o dziwo nie próbuje się przystawić, wygląda na to że zdążył zapomnieć o co z tym chodzi ;) daje mu za to odciagniete mleko z kubeczka i to mu smakuje :)
    Trzymam kciuki za staraczki i życzę spokojnych ciąż ;)

    edka85, k878, Magduullina lubią tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Gratulacje farmaceutka! :)
    A ja melduję, że nasza córcia już jest z nami :) synek odstawił się od cyca pod koniec ciąży, mnie się skończyło mleczko, on się denerwował jak nic mu nie leciało a w dodatku dla mnie to stało się bardzo bolesne...dlatego nawet się ucieszyłam z odstawienia. Bałam się tylko, że jak zobaczy siostrę przy cycu też będzie chciał, ale o dziwo nie próbuje się przystawić, wygląda na to że zdążył zapomnieć o co z tym chodzi ;) daje mu za to odciagniete mleko z kubeczka i to mu smakuje :)
    Trzymam kciuki za staraczki i życzę spokojnych ciąż ;)
    Gratulacje!!mojej starszej nie przeszkadza ze nic nie leci, cyc na spanie musi byc i koniec :D

    Annie1981, k878, Magduullina lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Gratulacje farmaceutka! :)
    A ja melduję, że nasza córcia już jest z nami :) synek odstawił się od cyca pod koniec ciąży, mnie się skończyło mleczko, on się denerwował jak nic mu nie leciało a w dodatku dla mnie to stało się bardzo bolesne...dlatego nawet się ucieszyłam z odstawienia. Bałam się tylko, że jak zobaczy siostrę przy cycu też będzie chciał, ale o dziwo nie próbuje się przystawić, wygląda na to że zdążył zapomnieć o co z tym chodzi ;) daje mu za to odciagniete mleko z kubeczka i to mu smakuje :)
    Trzymam kciuki za staraczki i życzę spokojnych ciąż ;)
    Ooo, już minęło? Gratuluję :)
    Ja to właśnie liczę na tandem ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na prywatnej wizycie u ginekologa, co w UK jest nie lada wyczynem i kosmicznymi kosztami. Niestety same złe wiadomości, więc mam duży niesmak.
    Powiedział, że z wynikami męża to tylko in vitro, a u mnie nie zauważył żadnego dominującego pęcherzyka pomimo że było to 2 dni przed owulacją 🙈
    Nie wiem czy wierzyć w to wszystko co mówi, bo stwierdził, że parametrów nasienia nie da się niczym poprawić i że temperatura ani antybiotyki nie mają na to wpływu. W Polsce uważa się odwrotnie, więc będziemy próbowali z suplementami i za kilka miesięcy powtórzymy badania.
    Ja mam płodny śluz, pozytywny test i wczoraj ból owulacyjny, więc jakoś mi się nie chce wierzyć w ten bezowulacyjny cykl. Zobaczę jak się temperatura ukształtuje. Skąd wynikałby ból owulacyjny skoro niby nie ma pęcherzyka? 🤔

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, ojej, brzmi słabo z ta wizyta. Poszłaś do angielskiego lekarza? Słyszałam ze często Polki chodzą do polskiego lekarza z uwagi na inne podejście.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Mojaciaza2019 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek 😊 jestem właśnie w drugim cyklu starań o drugie maleństwo. Aktualnie karmię synka 2.5 roku. Synek całe noce wisi na piersi, myślicie że przez to mogę mieć problem z zajściem w ciążę? Nie chce go odstawić.

    https://ovufriend.pl/graph/c1f55b47cf3bc4c34c4c96a4b46e42b8
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878. Byłam u tutejszego gina, bo po pierwsze polskich nie ma w mojej okolicy, a po drugie chciałam, żeby skierował mnie na in vitro. GP zalecił iść prywatnie i się zapisać na listę oczekujących, bo długo się czeka, a w międzyczasie starać się naturalnie.

    Mojaciaza. Witaj i powodzenia.
    Reguły nie ma. Czasem może to przeszkadzać a czasem kobiety karmią "co 5 minut" i raz dwa zachodzą w ciążę.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Mojaciaza2019 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mojaciaza. Witaj i powodzenia.
    Reguły nie ma. Czasem może to przeszkadzać a czasem kobiety karmią "co 5 minut" i raz dwa zachodzą w ciążę.[/QUOTE]


    Jak patrzę na mój wykres to chyba jest to cykl bezowulacujny... Chociaż jajniki bolały jak w czasie owulacji ale testy negatywne. Nie sądziłam że będzie problem i tak bardzo się nastawiłam że się uda 😥

    https://ovufriend.pl/graph/c1f55b47cf3bc4c34c4c96a4b46e42b8
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojaciaza2019 wrote:


    Jak patrzę na mój wykres to chyba jest to cykl bezowulacujny... Chociaż jajniki bolały jak w czasie owulacji ale testy negatywne. Nie sądziłam że będzie problem i tak bardzo się nastawiłam że się uda 😥
    Skoku tempki też nie ma, ale może owu dopiero będzie. A to Twój pierwszy cykl po porodzie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2019, 09:50

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Mojaciaza2019 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Skoku tempki też nie ma, ale może owu dopiero będzie. A to Twój pierwszy cykl po porodzie?


    Nie, zaczęłam miesiączkowac jak synek miał 9 miesięcy a teraz ma 2. 5 roku. Miałam nadzieję że dzisiaj ta temp skoczy a tu nic z tego. Ale mierzylam po ok godzinie snu, synek tak wisi na piersi że nie mam 3 godzin snu bez przerwy

    https://ovufriend.pl/graph/c1f55b47cf3bc4c34c4c96a4b46e42b8
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki i mnie się udało zostane ponownie mamą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2019, 22:03

    Annie1981, k878, Seli, edka85, Magduullina lubią tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina. Gratulacje :)

    Mojaciaza. To po takim czasie cykle powinny się unormować. Może rzeczywiście tempka nie jest miarodajna, skoro mało śpisz

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Mojaciaza2019 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Karolina. Gratulacje :)

    Mojaciaza. To po takim czasie cykle powinny się unormować. Może rzeczywiście tempka nie jest miarodajna, skoro mało śpisz

    No właśnie już sama nie wiem...

    https://ovufriend.pl/graph/c1f55b47cf3bc4c34c4c96a4b46e42b8
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka, Karolinams, gratulacje!
    Fantastycznie czytać takie wieści! <3
    Ja się nie udzielam, bo u mnie nic się nie dzieje. Mały ssak wisi na piersi średnio 6-7 razy w ciągu dnia i dodatkowo co 2h w nocy.
    Rozszerzanie diety idzie nam tak sobie - młody niby coś je, ale nie tyle, by się najeść. A czasem nie chce nic zjeść i woła cyca. Już w chwilach zwątpienia myślę o wprowadzeniu trochę mm, ale po chwili idę po rozum do głowy - kp daje tę bliskość, której nie chcę tracić, a nie mam gwarancji, że ograniczając karmienia zaciążę.

    Ale suma sumarum nic nie zapowiada się na to, że okres mi wróci.
    A dziś dowiedziałam się, że moje 2 koleżanki są w drugiej ciąży. Z jednej strony daje nadzieje, a z drugiej strony przykro, że u mnie cisza w tym temacie...
    Smutno mi się zrobiło, że ja chciałabym, a nie mogę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 11:27

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove. Castagnus przy ustabilizowanej laktacji nie powinien zaszkodzić.
    Jeżeli chodzi o rozszerzenie diety to w tym wieku dziecko nie musi się najadać stałymi posiłkami. Do roku podstawą diety jest mleko a jedzenie służy do trenowania i zabawy.
    Ja ograniczyłam KP w dzień proponując owoce, wodę i przekąski, ale moja córcia miała wtedy jakoś 14 miesięcy, więc to też co innego.
    Myślisz o MM w kontekście powrotu @?

    Rozumiem Cię z tym smutkiem doskonale. Sama się z tym zmagam. Ja się staram już rok i nic. Wszystkie dziewczyny z tego wątku pozachodzily w ciążę, to samo z moich grup na FB jak i znajomych. Ja jako pierwsza zaczęłam się starać a wszyscy mnie wyprzedzili, nawet osoby, które się nie starały, mają miłą niespodziankę. Tylko nie ja. Przykre to, ale co zrobić.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w kontekście powrotu @.
    Ale nie chcę odstawiać. Za bardzo mi zależy na kp, żeby zdecydować się przejść na mm.
    U mnie obaw jest milion, bo zaciążyłam z clo, i boję się, że teraz będzie powtórka z rozrywki i nie będzie to wcale takie łatwe.

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 mcy to trochę wczesnie na orkes. Większość kobiet właśnie wtedy go dostaje. Wiec może daj sobie jesCze. Miesiąc - dwa? Mi tez wrócił po 9 mcach. Zaszłam w trzecim cyklu.
    Rzeczywiście sporo tych karmien. U nas na tym etapie były 3 w dzień i milion w nocy :) z nocy wyszliśmy na prostą bo przyczyna częstych pobudek tkwiła w czym innym i udało się ja wreszcie namierzyć.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi wrócił tydzień przed ukończeniem 4 miesięcy. A karmię baaaaaaaardzo często. Nawet naliczyłam, że średnio wychodzi 25 razy na dobę.... :P Na razie to cykl bezowulacyjny, nie spodziewałam się innego ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ