X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta pierwsza 🐒 może taka być, bardziej obfita

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 11:22

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas91 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0917c4489e62.jpg

    Totalne olanie obserwacji zaowocowało :)
    Jaka piękna kreseczka. Gratulacje 😍

    Shas91, Seli lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Ta pierwsza 🐒 może taka być, bardziej obfita
    Liczę że kolejnej 🐒 już nie będzie..
    Skończy się..
    I śmiało można powiedzieć : czas zacząć 1 cykl starań 🥳

    k878 lubi tę wiadomość

  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Liczę że kolejnej 🐒 już nie będzie..
    Skończy się..
    I śmiało można powiedzieć : czas zacząć 1 cykl starań 🥳

    Trzymam kciuki, żeby kolejnej nie było przez dłuższy czas :) Powodzenia na nowy cykl :)

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas91, gratulacje!
    A ja jeszcze ciągle wypatruję pierwszej @ - nie zapowiada się, mimo że dość mocno zmniejszyła nam się liczba karmień (3-4 w dzień i 1-2 w nocy).

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove wrote:
    Shas91, gratulacje!
    A ja jeszcze ciągle wypatruję pierwszej @ - nie zapowiada się, mimo że dość mocno zmniejszyła nam się liczba karmień (3-4 w dzień i 1-2 w nocy).
    U mnie było 0 objawów.. Nagle któregoś dnia zauważyłam plamke krwi na bieliźnie..

    A karmie 5 razy w dzień i 2 w nocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 05:06

  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove wrote:
    Shas91, gratulacje!
    A ja jeszcze ciągle wypatruję pierwszej @ - nie zapowiada się, mimo że dość mocno zmniejszyła nam się liczba karmień (3-4 w dzień i 1-2 w nocy).

    Dziękuję ślicznie :*

    U mnie 2 tygodnie przed zaczęły boleć sutki przy karmieniu, no i pojawił się ból brzucha, taki owulacyjny. W sumie to później przed każdym @ po owulacji były bardzo wrażliwe.

    A w tym miesiącu Adaś w kółko wisi na cycku, bo wychodzą mu zęby i był po szczepieniu, no i w ogóle nie liczyłam na ten cykl a ciąża jest ;) wiec jak juz @ wróci to chyba ilość karmień nie ma takiego znaczenia... albo to czysty przypadek :)

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Shas!

    Ja przy 🐒 mam strasznie wrazliwe sutki. Wtedy kp to mordega, tez tak czujecie? Czulyscie?

    Shas91 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Gratulacje Shas!

    Ja przy 🐒 mam strasznie wrazliwe sutki. Wtedy kp to mordega, tez tak czujecie? Czulyscie?
    Nie. 😊

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Nie. 😊

    Zazdraszczam :p ja bede miec zaraz kolejny i az mi sie odechciewa wszystkiego.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas. Gratulacje!

    Paula. U mnie pierwsza po porodzie też bardzo obfita, niestety tak już zostało. Nigdy wcześniej tak nie miałam, lekarze mówią, że tak może być po urodzeniu dziecka.

    Seli. Ja też nie odczuwam wrażliwości sutków.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Tylko my musimy kontrolować a nie chcemy z nudów..
    I dla mnie kontrola a presja to dwa różne pojęcia. 😏

    I też co innego gdy się mówi o niemowlaku a dziecku..
    Bo przykłady zjedz za mamusie, tatusia czy pieska - nie ujmując inteligencji maluchom trochę nijak się maja np do 6msc niemowlaka.. ☺️ Który mało czai w tej kwestii. 😄

    A z tym że niektóre mamy popadają w paranoje i by chciały by ich maluchy już całą krowę na obiad zjadly to inna sprawa..

    Mi kiedyś teściowa powiedziała, że mój mąż to w wieku 8msc pełny talerz obiadowy jadł. Taki przytyk że Hania tylko dziubala wtedy. 😀 Ja zamiast wziąć to do siebie i się martwić. Piękną riposta rzuciłam i teściowa nigdy więcej nie miała odwagi się odezwać w tej sprawie..

    Ja ogólnie nie spinam się że Hania to taki skubacz tylko. Wiem że są rzeczy które nawet tonami by jadła : kakafior, zupa pomidorowa i truskawki 😍 więc wiem że z głodu nie umrze. Zje mniej to potem zawola jak zglodnieje 😊😊😊
    To tak jak mmie teraz wkurzaja przytyki, ze Iga jeszcze w pampersie, a juz dawno powinna robic na nocnik... jprdl.. ja jeszcze doroslego co nie umie robic do wc nie widzialam... wkurza mnie to bardzo. Iga ma jeszcze czas, czytamy ksiazeczki, ja jej tlumacze i widze ze jest postep bo sama pokazuje ze np zrobila kupe czy idzie si, co prawda jeszcze na nocnik nie woła, ale widocznie nie jest gotowa. Ja do niczego nie zmuszam.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas91 wrote:
    Dziękuję ślicznie :*

    U mnie 2 tygodnie przed zaczęły boleć sutki przy karmieniu, no i pojawił się ból brzucha, taki owulacyjny. W sumie to później przed każdym @ po owulacji były bardzo wrażliwe.

    A w tym miesiącu Adaś w kółko wisi na cycku, bo wychodzą mu zęby i był po szczepieniu, no i w ogóle nie liczyłam na ten cykl a ciąża jest ;) wiec jak juz @ wróci to chyba ilość karmień nie ma takiego znaczenia... albo to czysty przypadek :)
    Gratuluje! Zaskoczylo w podobnym czasie jak u mnie :)

    Shas91 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja mama kupiła mojemu nocnik... na pół roczku... i już mogę sadzać.... 🤦‍♀️ jakoś jej wytłumaczyłam, że na to jest jeszcze czas...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ile człowiek musi zmarnować czasu by im wszystko wytłumaczyć 🤦🏻‍♀️ ja już do teściowej byłam parę razy złośliwa. Bo jej pomysły po prostu głupota śmierdzą na kilometr..

    I jej tekst zawsze na to: a bo teraz to inne pokolenie. I inaczej się robi..

    To jej mówię, że to nie kwestia pokolenia a chęci zainteresowania się tematem. 😏

    Seli, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja matka na szczescie jakos tam lapie... ale czasem jak cos slysze... to mnie krew zalewa.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Gratuluje! Zaskoczylo w podobnym czasie jak u mnie :)
    I bardzo dobrze. Jak się człowiek wgłębi w temat to okazuje się, że sposób, w jaki nasze pokolenie było wysadzane na nocnik, ma przełożenie na zdrowie w dorosłości.
    Większość dzieci osiąga gotowość do odpieluchowania w wieku 3 lat, więc nasze maluchy mają jeszcze czas.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Shas! :) U mnie też jakoś ok 14 miesiąca się udało :) wpadłam zobaczyć jak tam Wam idą starania :>

    Ja niestety kilka dni temu wylądowałam na patologii ciąży z cieknącymi wodami :/ grozi mi poród przedwczesny. Szczęście w nieszczęściu, że to już prawie skończony 34 tc, coraz mniejsze ryzyko powikłań dla wcześniaka.

    Gaba nadal ssie pierś do zaśnięcia i w nocy, tzn ssała kiedy byłam w domu, teraz musi jakoś dać radę z tatą. Nie mam pokarmu od 16 tc, ostatnio kilka kropel siary zaczęło się pojawiać, ale nadal nie słyszę żeby przełykała. Na szczęście piersi przestały być już tak wrażliwe jak w pierwszych dwóch trymestrach, karmienie przestało mnie bolec i tak wkurzać :P ciekawe czy odstawi się podczas mojego pobytu w szpitalu. Przedwczoraj była w odwiedziny i dopadła do cyca na korytarzu, aż mi głupio było :P Liczę że pomoże mi w rozkręcaniu laktacji dla noworodka, zwłaszcza jeśli nie będzie od początku mógł być przystawiony do piersi.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg. Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło i żeby Gaba w razie czego pomogła z KP, ale myślę, że możesz na nią liczyć ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 2 lipca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg kciuki dla Was 👍

    xnw4krnt7935gj3w.png
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ