X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 27 września 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznaję szczerze, że od jakiegoś czasu Was podczytuję. Mój mlody niedlugo skonczy roczek, a ja zaczynam się starać o drugie maleństwo. obecny cykl jest pierwszy po porodzie i w tej chwili trwa już ponad 50dni, w 41 dniu cyklu bylam u gina i widział 1 pecherzyk 12mm. Z moich obserwacji wynika, że owulacja była bo testy na pkus i jeszcze skok temperatury. Ale niestety susza, nie tak jak u Ciebie Seli :) Dzis mam taki pms ze szok- biedny mój mąz tak więc oby do nowego cyklu ;) a za Was dziewczyny trzymam kciuki ! Kiedy testujecie ?

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 września 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pierwszy byl 40 dni 😋

    Ja we wtorek zbadam progesteron i jesli bedzie w miare (nie w okolicach 10) to zrobie bete w sobote :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 27 września 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 29 dc, 6 dpo, nie wiem co będzie dalej i kiedy testować. Za kilka dni okaże się, czy skończy się na zielono czy na czerwono. Dla mnie ten pierwszy cykl to zagadka. Za dużo rzeczy mnie w nim zaskakuje.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 27 września 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaleństwem są te cykle podczas karmienia :p a w pierwszą ciążę zaszlyscie bez wspomagaczy ? Ja na clostilbegycie :(

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 września 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    U mnie dziś 29 dc, 6 dpo, nie wiem co będzie dalej i kiedy testować. Za kilka dni okaże się, czy skończy się na zielono czy na czerwono. Dla mnie ten pierwszy cykl to zagadka. Za dużo rzeczy mnie w nim zaskakuje.
    O tez mam dzis 29 dc ale 3 dpo 😁 mi gin mowil by na pierwszy cykl sie nie nastawiac, ze rzadko jest, ze raczej po trzech. Ale kazdy organizm inny. Znam babke co syna rodzila w styczniu a corke w pazdzierniku 🤣 i kp

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 września 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszunia 89 wrote:
    Szaleństwem są te cykle podczas karmienia :p a w pierwszą ciążę zaszlyscie bez wspomagaczy ? Ja na clostilbegycie :(

    Ja bez niczego, ale jakos z tylu glowy mam, ze moze dupek albo lutka by sie przydala bo bralam od bety dupka bo tak mi kazal lekarz 🤷‍♀️

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 27 września 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja tez go brałam, więc jeżeli pojawią się dwie kreski to od razu lecę do dupka ;)

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 września 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem jakiego lekarza wybiore... Moj problem to brak dobrego gina :/ prywatnie chodze ciagle i w ciazy jeden mnie zawiodl, drugi pomogl... Ale 300 zl wizyta juz, ceny skoczyly mocno i jak przypomne sobie badania... To bym miesiecznie jakies 600 zl wydawala... i musze znalezc kogos kto chociaz mnie dobrze poprowadzi a nie bedzie to kasa w bloto...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 27 września 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    O tez mam dzis 29 dc ale 3 dpo 😁 mi gin mowil by na pierwszy cykl sie nie nastawiac, ze rzadko jest, ze raczej po trzech. Ale kazdy organizm inny. Znam babke co syna rodzila w styczniu a corke w pazdzierniku 🤣 i kp
    No nie strasz mnie, mam czekać jeszcze dwa cykle? No Way 😁 zachodzimy wszystkie razem teraz i rodzimy w czerwcu (ty seli 13.06). Ja pierwsza ciąże miałam w pełni naturalną, bez wspomagania.

    Seli lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 września 2019, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a wracasz do pracy? My zlobek mamy zaczac od grudnia ale serce mi peka ;p

    Matko... tak mnie cycki bola i sutki, ale to nic... mam giga mdlosci 😖 jesli to ciaza to juz wiem jak bedzie ciezko... Ale z drugiej strony przed sama malpa czasem miewalam i wymioty...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 07:49

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 28 września 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem w stanie kontrolować temp, drugi dzień z rzędu mały daje mi popalić w nocy, a dziś to już była masakra. Może z 2h w ciągu spałam, a tak to nieustanne wiercenie, budzenie z płaczem i wiszenie na cycu. Nie da się tu mierzyć temp...

    Nie daje małego do żłobka, chce pójść na zwolnienie ciążowe, a jeśli się nie uda, to na wychowawczy. Słyszałam, że takie małe dzieci często źle znoszą żłobek, potrafią godzinami płakać. Mój to taka przylepa, że na pewno nie wytrzymalby. Nawet jak jestem z nim na placu zabaw dla maluchów albo zajęciach na Fikolkach, to co jakiś czas zerka, czy jestem. Kiedyś na chwilę odeszłam, to gdy się zorientował, że mnie nie ma, to wpadł w taką histerie, że zaczął biegać po salach i mnie szukać.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 września 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nie jestem w stanie kontrolować temp, drugi dzień z rzędu mały daje mi popalić w nocy, a dziś to już była masakra. Może z 2h w ciągu spałam, a tak to nieustanne wiercenie, budzenie z płaczem i wiszenie na cycu. Nie da się tu mierzyć temp...

    Nie daje małego do żłobka, chce pójść na zwolnienie ciążowe, a jeśli się nie uda, to na wychowawczy. Słyszałam, że takie małe dzieci często źle znoszą żłobek, potrafią godzinami płakać. Mój to taka przylepa, że na pewno nie wytrzymalby. Nawet jak jestem z nim na placu zabaw dla maluchów albo zajęciach na Fikolkach, to co jakiś czas zerka, czy jestem. Kiedyś na chwilę odeszłam, to gdy się zorientował, że mnie nie ma, to wpadł w taką histerie, że zaczął biegać po salach i mnie szukać.
    A ja slyszalam, ze niby mlodszy lepiej znosi... Ja na wychowawczy nie moge sobie pozwolic... Ale Gabrys zupelnie inaczej reaguje na mnie. On placze za tata jak wychodzi 😂 chodzimy do fizjoterapeutki i jak raz mielismy zmiane pani i sali to jak zobaczyl inne panie, dzieci to nawet za mna sie nie obejrzal. Maz jak z nim zostaje to raz wyszlam na 7h i nawet nie spojrzal jak wrocilam :/ choc ostatnio potrafi przyjsc, dac buzi i sie potulic i dalej sie bawic.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 28 września 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Matko... tak mnie cycki bola i sutki, ale to nic... mam giga mdlosci 😖 jesli to ciaza to juz wiem jak bedzie ciezko... Ale z drugiej strony przed sama malpa czasem miewalam i wymioty...
    No to ewidentnie idzie w kierunku ciąży! Ja nie mam żadnych objawów, może poza bolacymi sutami (ale to normalne przy kp). A tak to czasami czuje się jakby niedługo miała przyjść @,mam takie ciągnięcia w podbrzuszu i okropny nastrój...

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 września 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No to ewidentnie idzie w kierunku ciąży! Ja nie mam żadnych objawów, może poza bolacymi sutami (ale to normalne przy kp). A tak to czasami czuje się jakby niedługo miała przyjść @,mam takie ciągnięcia w podbrzuszu i okropny nastrój...

    Sutki tez mam, czasem bola przy 🐒 a czasem nie ale przed az tak nie bolaly... nastroj mam podly, maz mowi, ze zaraz okresu dostane wiec pewnie ma racje 😋 juz bym chciala dostac bo sie koszmarnie czuje....

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 28 września 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem o co chodzi ale mój Mały tez od 4 dni śpi okropnie, a ja dzis w nocy nie mialam wcale mleka, gdzie zawsze mam pelne cycki. Czy to przez hormony ? U mnie nastrój też tragedia ;(

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 września 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam niedawno kryzys z mlekiem.. a teraz znow mam tak, ze mi wyplywa ale piersi nie sa twarde i pelne... Hormony ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 28 września 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na blogu hafija (ta doradczyni laktacyjna) kiedyś napisała, że jak jej dziecko wisi na cycu, to ona już wie, że za kilka dni będzie @. Że podobno to zmiany hormonalne tak wpływają. No i to mnie trochę doluje. Bo mój druga noc zamienił się w ssaka. Czyli może będzie jednak @? Jeszcze ten wisielczy nastrój i ciągnie mnie brzuch jak niegdyś na @, więc może jednak ten lekarz Seli miał rację, że pierwszy cykl to raczej bez szans. Zreszta mój dżin też dał mi do zrozumienia, abym się nie nastawiala na ten miesiąc :/

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 września 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... u mnie to bylo chwile przed i w trakcie malpy wiszenie. Ale ostatnie dwa cykle juz tak nie

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 28 września 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... W tym całym złym nastroju postanowiłam się dobić i zrobiłam - uwaga - z popołudniowego moczu test i kurde...czy tam jest cień???? No kurde, 7 dpo? To możliwe czy jednak fatamorgana? Test firmy pepino za 3zł... o.O

    a3e617b4f0f4.jpg

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 28 września 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Dziewczyny... W tym całym złym nastroju postanowiłam się dobić i zrobiłam - uwaga - z popołudniowego moczu test i kurde...czy tam jest cień???? No kurde, 7 dpo? To możliwe czy jednak fatamorgana? Test firmy pepino za 3zł... o.O

    a3e617b4f0f4.jpg
    Przepraszam ze sie wtrace ale to nie jest cien tylko druga kreska :) to ciazowy? Gratulacje! Mi najwczesniej pozytywny wyszedl w 8dpo ale byla to znacznie jasniejsza kreska

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ