X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 września 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Pozytyw? Mogę liczyć na owu? Test firmy LhVitam. Nie wiem czy wiarygodny.
    76e8fb8aa382.jpg
    Na moje oko jeszcze ciut. A moze dzis jest ciemniejszy?

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 13 września 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Na moje oko jeszcze ciut. A moze dzis jest ciemniejszy?
    Dziś wygląda tak
    24bdc5039953.jpg

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 września 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tu jeszcze minimalnie brakuje, moge sie mylic, dzialajcie! Niech bedzie owocnie 🤰🤰👶👶👶

    edka85 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to przy staraniach o pierwszą ciążę miałam obsesję na punkcie testów owu. Teraz nawet nie robię. Niczego to nie daje. 🤪

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 14 września 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś tam daje, chociaż... Mi czasami wychodziły negatywne (tj. jaśniejsza kreska niż kontrolna), a owu było. Słyszałam, że może być także na odwrót, tzn. pozytywy na teście a owu brak. No i zastanawiam się czy mnie to nie dotyczy, bo już trzeci dzień wychodzi mi pozytyw, a skoku temp brak. Podobno przy pco tak jest, fałszywie dodatnie testy. Nigdy nie miałam pco. Ale może po porodzie coś się pochrzanilo...

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 września 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moga byc zawirowania hormonalne :p mi wychodzily te rossmanowskie ale mam wrazenie, ze sie zepsoly. Ja mam od 3 cyklu jak w zegarku. 18dc owulacja, 29 dni cykl. Ale tylko raz sie "staralismy". A teraz drugi cykl.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 15 września 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ten twój cykl wygląda obiecująco :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 16 września 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już widzę, że ten pierwszy cykl jest do kitu.. Piąty dzień z rzędu test owu pozytywny, a skoku temp brak. Czegoś takiego jeszcze nie miałam. Czy którejś z was zdarzyła się taka sytuacja z testami?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 września 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię testy owu już kilka lat (pierwsze i drugie starania) i zawsze mam jeden pozytyw w cyklu, więc dla mnie to fajna wskazówka, kiedy ma być gorąco 😉

    Edka. Ja nie miałam takiej sytuacji, ale ona może świadczyć o tym, że organizm przygotowuje się do owulacji, a z jakichś powodów do niej nie dochodzi (np. choroba, stres, zawirowania hormonalne).
    Może u Ciebie jeszcze wszystko musi się unormować i kolejne będą już bardziej owocne :)
    Może też tak być, że organizm zrobi jeszcze drugie podejście do owu w tym samym cyklu, albo dopiero w kolejnym.
    A tak w ogóle liczy się pierwszy pozytyw, to czy w kolejnych dniach też takie są nie ma najmniejszego znaczenia, więc ja nawet nie robię, szkoda testów 😉

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 18 września 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano zanotowałam skok temp o 0,2 kreski, a test owu nadal pozytyw i to nawet bardziej niż wcześniej. Wkurzylam się i pojechałam do szpitala, w którym pracuje mój dżin. Wziął mnie na usg. Zobaczył endo 14mm i uznał, że taka grubość może świadczyć o odbytej niedawno owu. Ale czy była, to trudno powiedzieć, skoro nie chodziłam na monitoring. Ciałka żółtego nie widział, ale mogło być jeszcze za wcześnie. Zauważył jednak w prawym jajniku pęcherzyk 14 mm, który zapewne za kilka dni pęknie. W sumie to wszystko wyjaśnialoby przyczyny, dla których testy są wciąż pozytywne... Nie dawała mi jednak spokoju ta teoria o wcześniejszej owu i pojechałam do alabu zbadać prog. Jutro wyniki. Może tu się coś wyjaśni.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 września 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac co i jak 😏 ja chyba zbadam tez po owu.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 18 września 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, myślę że ten prog wyjdzie słabo. Tak poczytalam sobie i okazuje się, że podwójna owu jest możliwa, ale w krótkim okresie czasu np.w przeciągu kilku godzin. A u mnie to musiał by być tydzień - gdyby przyjąć hipotetycznie, że jestem dopiero co po owu (że względu na endo) i będę mieć kolejną (z uwagi na ten pęcherzyk 14 mm). Raczej prawdopodobne jest to, że organizm po prostu zrobił sobie ze mnie jaja w ostatnich dniach, a teraz dopiero będzie robił podejście do owu. Martwi mnie tylko to endo, trochę za grube jak na 1 fazę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2019, 22:07

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 września 2019, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, ale to pierwszy cykl... To wszystko sie normuje, spokojnie :)
    Mi sie owu przesunela... I zbadam proga bo we wtorek bylam u nowego gina i oczywiscie owulacji nie mam i nie bede miec 😂 nie wiem jakie endo bo niczego sie nie dowiedzialam a 300 zl wziela 🙄 jestem wsciekla o to. Nie mam gina dla siebie ...
    Nikt nigdy nie widzi owu... a potem badam proga i jest kolo 15 😁 maz sie nabija, ze zajde po tej wizycie jak przy pierwszej ciazy 😂

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 września 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Rano zanotowałam skok temp o 0,2 kreski, a test owu nadal pozytyw i to nawet bardziej niż wcześniej. Wkurzylam się i pojechałam do szpitala, w którym pracuje mój dżin. Wziął mnie na usg. Zobaczył endo 14mm i uznał, że taka grubość może świadczyć o odbytej niedawno owu. Ale czy była, to trudno powiedzieć, skoro nie chodziłam na monitoring. Ciałka żółtego nie widział, ale mogło być jeszcze za wcześnie. Zauważył jednak w prawym jajniku pęcherzyk 14 mm, który zapewne za kilka dni pęknie. W sumie to wszystko wyjaśnialoby przyczyny, dla których testy są wciąż pozytywne... Nie dawała mi jednak spokoju ta teoria o wcześniejszej owu i pojechałam do alabu zbadać prog. Jutro wyniki. Może tu się coś wyjaśni.
    To na prawdę nie ma znaczenia ile dni testy są pozytywne. Owu powinna się pojawić 9-36h po pierwszym pozytywie, bez względu jakie są kolejne testy.
    Prawdopodobnie Twój organizm szykował się do owu, ale coś nie wyszło, może pęcherzyk urósł za mały. Tak jak dziewczyny piszą, to dopiero pierwszy cykl, organizm ma prawo jeszcze dochodzić do siebie.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 19 września 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Seli, czy to znaczy, że gin nie widział teraz ani pęcherzyka ani ciałka żółtego? A może dopiero pękło przed wizytą?
    U mnie już wszystko jasne. Prog 0,8 ng odpowiedni dla pierwszej fazy. Natomiast estriadol 277 pg i LH ponad 40 ml - oba w normach dla fazy owulacyjnej. Biorąc pod uwagę usg i istniejący pęcherzyk już wiem, że organizm szykuje się dopiero do owu. Ufff...A tak dalej siedziałabym z ręką w nocniku robiąc kolejne pozytywne testy i analizując co oznaczał ten skok temp. Jednak krew i usg jest niezastąpione.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 września 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie usg nic nie daje, opieram sie na krwi i wykresie ;p prawdopodobnie wczoraj mialam owu... u mnie przy pierwszych staraniach nie bylo owu na usg... jeden gin mowil,ze na in vitro sie nie nadaje a 8 dni po mialam owu i zaszlam 🤣 maz sie smieje, ze teraz bedzie to samo 😏 ale ten cykl mam dziwny po biochemie chyba.

    Edka to sie szykuje ale mi gin mowil na kontroli przy pierwszym cyklu, ze nawet pierwsze trzy owulacje nie sa jakies jakosciowe i nie musza byc ;) ja mam 6 cykl a w 5 byl biochem.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 19 września 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Seli, myślę że ten prog wyjdzie słabo. Tak poczytalam sobie i okazuje się, że podwójna owu jest możliwa, ale w krótkim okresie czasu np.w przeciągu kilku godzin. A u mnie to musiał by być tydzień - gdyby przyjąć hipotetycznie, że jestem dopiero co po owu (że względu na endo) i będę mieć kolejną (z uwagi na ten pęcherzyk 14 mm). Raczej prawdopodobne jest to, że organizm po prostu zrobił sobie ze mnie jaja w ostatnich dniach, a teraz dopiero będzie robił podejście do owu. Martwi mnie tylko to endo, trochę za grube jak na 1 fazę.
    Sa i bliznieta dwujajowe z podwojnej owulacji w przeciągu kilku dni, czytalam o takich przypadkach. Prog teraz nie wiem czy cos da, bo najlepiej go robic w 7dpo, no chyba że mniej wiecej wiesz jak porownac poziomy przed owu i zaraz po. Mysle, ze najlepiej byloby sprawdzic lh i estradiol. Ja tak wyczailam moja pierwsza owulke. Owulaki ciemnialy, lh powoli roslo, estradiol tez. Potem mega ciwmny owulak i skok tempki. Wykres mialam piekny owulacyjny.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 19 września 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka, wygląda na to, że u mnie jest podobnie. Przez wiele dni testy tego samego koloru co kreska kontrolna, a dziś już zaczyna się ta testowa robić bordowa, czyli lh wciąż rośnie. Badania estriadol i lh wykazały zbliżającą się owu. Zdaję sobie sprawę, że pierwsza owu może być słaba jakościowo. Ale najważniejsze żeby w ogóle się odbyła.

    A czy laktacja zmienia się w zależności od faz cyklu? Karmie wieczorem i w nocy (w dzień już nie), ostatnio miałam wrażenie, że cyce są jak flaki i chyba puste. A od wczoraj zrobiły się pełniejsze i mam więcej mleka. Nie zwiekszalam liczby kamień, więc skąd ta zmiana... Mam nadzieję, że prolaktyna nie zamierza mi zrobić na złość i zablokować owu.

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 września 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba sie zmienia... Ja czasem czuje zmiany. Ostatnio mialam mniej mleka, potem wiecej... 🤷‍♀️ ale ja karmie czesto 😪 ciagle i dzien i noc...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 września 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka jak u Ciebie? U mnie pekly puste pecherzyki i przy tym miewam pozytywny test ale mam 4 dzien z rzedu teraz pozytywny 🤨 i zalewam sie sluzem jak nigdy... Nie wiem co sadzic o tym...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ