X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 8 października 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział, że czynnosciowa. No i dlatego boję się, że dopóki nie dostanę @,to ona pod wpływem hormonów będzie sobie rosła i w końcu pęknie. I tak jest już ogromna ;( Teraz to mam taką schize, że jak tylko mnie coś tam zakluje, to paraliżuje mnie strach. Dopóki nie wiedziałam, to zylam spokojnie. Mógłby już przyjść ten okres, ta beta nie ma litości nade mną...
    Seli, ty miałaś pozytywy przy torbieli? Mówisz o ciążowym teście? Nie sądzę, aby u mnie to ta torbiel produkowała hcg, bo inaczej dostałabym już dawno @. Mam teraz 17 dpo, a na usg cały czas jest ciałko żółte, więc coś musi je tam podtrzymywać.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 października 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Powiedział, że czynnosciowa. No i dlatego boję się, że dopóki nie dostanę @,to ona pod wpływem hormonów będzie sobie rosła i w końcu pęknie. I tak jest już ogromna ;( Teraz to mam taką schize, że jak tylko mnie coś tam zakluje, to paraliżuje mnie strach. Dopóki nie wiedziałam, to zylam spokojnie. Mógłby już przyjść ten okres, ta beta nie ma litości nade mną...
    Seli, ty miałaś pozytywy przy torbieli? Mówisz o ciążowym teście? Nie sądzę, aby u mnie to ta torbiel produkowała hcg, bo inaczej dostałabym już dawno @. Mam teraz 17 dpo, a na usg cały czas jest ciałko żółte, więc coś musi je tam podtrzymywać.

    Tak, mialam testy ciazowe przy torbieli i okres sie spoznial. Mysle, ze tyle bety by nie produkowala taka torbiel... Ale moze dodatkowo zaklocac. A czujesz ja przez skore? Ja przy takiej wielkosci czulam... ale mialam tez i goraczke i bole.
    A nie dostalas np dupka albo lutki? Powinno pomoc np po 5 dniach brania.
    Kurcze ale Ci sie porobilo :(

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 8 października 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie czuje, nie boli i nie daje objawów.
    No właśnie przeczytałam w necie, że jest faktycznie taka teoria, że torbiel może dawać fałszywy wynik dodatni... I tak myślę, że skoro ta beta taka dziwna wychodzi i jest ta torbiel i brak @, to być może tu tkwi odpowiedź.
    A powiedz Seli, jak u ciebie wyglądało pozbycie się takiej torbieli. Jak wywołać @? Lekarz kazał czekać, nie dał dupka, ale mam w domu luteine tabl jeszcze z poprzedniej ciąży.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 października 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nic nie czuje, nie boli i nie daje objawów.
    No właśnie przeczytałam w necie, że jest faktycznie taka teoria, że torbiel może dawać fałszywy wynik dodatni... I tak myślę, że skoro ta beta taka dziwna wychodzi i jest ta torbiel i brak @, to być może tu tkwi odpowiedź.
    A powiedz Seli, jak u ciebie wyglądało pozbycie się takiej torbieli. Jak wywołać @? Lekarz kazał czekać, nie dał dupka, ale mam w domu luteine tabl jeszcze z poprzedniej ciąży.

    Lekarzem nie jestem... Ja bym wziela z 5 dni lutke i po sprawie - ale to ja. Znam na tyle siebie i wiem co u mnie pomagalo. Ja dostawalam roznego typu progesteron vissane, duphaston. Ale mialam np po 20 mniejszych na jajniku, a taka duza torbiel raz mi sie zrobila ale do polowy byla z plynem a druga polowa byla z miesni. Wiec lekami nie mozna bylo zbic tylko operacja.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 8 października 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka, oby się wyjaśniło jak najszybciej!

    Dziewczyny ja się melduję po kilku miesiącach.. Znów z pozytywem. Mam nadzieję, że się historia nie powtórzy... Dzisiaj kończę 5 tydzień, poprzednio straciłam w 7tc. No i na tym etapie już plamiłam, a teraz czysto <3

    edka85, farmaceutka77, Marcelina715 lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 października 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    edka, oby się wyjaśniło jak najszybciej!

    Dziewczyny ja się melduję po kilku miesiącach.. Znów z pozytywem. Mam nadzieję, że się historia nie powtórzy... Dzisiaj kończę 5 tydzień, poprzednio straciłam w 7tc. No i na tym etapie już plamiłam, a teraz czysto <3

    Kciuki za nudna i spokojna ciaze ;) i gratulacje!

    Kinga13 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 9 października 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Kinga :)

    Seli, a czy te torbiele miałaś w cyklach owulacyjnych? Ja się zastanawiam, czy lutka by mi w ogóle pomogła, skoro mam proga z naturalnej owu i chyba nie chce spaść... Napisałam do lekarza pytanie, czy te hcg to może wina torbieli. Odpisał, że raczej nie. No i dalej nie wiem, na czym stoję. Najgorsze jest to czekanie. A czas może tylko pogarszac sprawę. Już mam wizję pekajacej torbieli albo cp. Dostanie @ i cb, to najbardziej optymistyczne rozwiązanie.
    Pierwszy cykl, na który tak czekałam... A tak daje mi popalić, że z nostalgia wspominam czasy przed nim.

    Kinga13 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 października 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zdarzyło mi się i w owulacyjnym.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 12 października 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że zaczyna się @. Uff, jaka ulga... Pierwszy cykl dał mi popalić. Zapowiadało się zielono na 9 miechów, a skończyło się biochem i torbielą. Nie wiem co będzie dalej. Na razie starania są pod znakiem zapytania. Za 2 tyg idę na kontrolę i zobaczymy, czy się wszystko oczyścilo i co z tą zmianą na jajniku.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 października 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, mam nadzieję, że zniknęła :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 13 października 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest w ogóle szansa, że taki kolos zniknie tak szybko podczas @?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    A jest w ogóle szansa, że taki kolos zniknie tak szybko podczas @?
    Jest, te czynnosciowe szybko znikaja, jak nie od razu to przy drugim. Ale powinien sie wchlonac ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 13 października 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dziewczyny, przez te szalejące hormony oszaleję...u mnie już po @ a samopoczucie mam jak przed @... podejrzewam, ze to od wysokiej prolaktyny... zastanawiam się czy ją mierzyć...
    Nie karmię piersią już chyba 5 dni, piję szałwię na zatrzymanie laktacji ale póki co mam mleko... Biorę też ovarin i od jutra dong quai bo przy pierwszej ciąży wspomógł owulację...
    i chciałam dodać że pierwsza @ po ciąży byla slaba i skąpa, ta natomiast ( czyli druga) bardzo długa i normalnie się ze mnie lało...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2019, 16:55

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 13 października 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja @ też jak z kranu, ale bez jakichkolwiek skurczy i bólu. Przynajmniej tyle dobrego. Chciałabym aby przy okazji ta torbiel zniknęła, bo nie uśmiecha mi się branie antyków.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 14 października 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podczas starań o pierwszego syna miałam dużą torbiel umiejscowioną gdzieś za macicą, wypełnioną płynem, chyba krwią? To było między owu a @, byłam na kontroli od razu po okresie i już nie było śladu ;) trzymam kciuki!

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 15 października 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Ja podczas starań o pierwszego syna miałam dużą torbiel umiejscowioną gdzieś za macicą, wypełnioną płynem, chyba krwią? To było między owu a @, byłam na kontroli od razu po okresie i już nie było śladu ;) trzymam kciuki!

    Edka więc moze dlatego tak się z Ciebie lało podczas @ :)
    Tylko się cieszyć na to wygląda ;)

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 15 października 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przyszłym tygodniu kontrola. Umieram z ciekawości i stresu.

    Szyszunia 89, Seli lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 16 października 2019, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie aktualizacja... w piątek byłam na przyspieszonej wizycie, bo plamiłam. Wszystko ok, ale serduszka brak, bo za wcześnie więc kazał przyjść we wtorek na samo szybkie USG żeby podejrzeć serduszko. I wczoraj znalazł dwa, a niewykluczone że jeszcze trzecie się pojawi. W niedzielę znowu mam podglądnięcie... no cycków mi braknie...

    edka85, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 października 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Dziewczyny, u mnie aktualizacja... w piątek byłam na przyspieszonej wizycie, bo plamiłam. Wszystko ok, ale serduszka brak, bo za wcześnie więc kazał przyjść we wtorek na samo szybkie USG żeby podejrzeć serduszko. I wczoraj znalazł dwa, a niewykluczone że jeszcze trzecie się pojawi. W niedzielę znowu mam podglądnięcie... no cycków mi braknie...
    O jaaaaa :D ale by bylo 🤞

    Kinga13 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 16 października 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, hehe :) no przy trojaczkach to z pewnością trzeciego cyca ci potrzeba, albo i czwartego, jeśli chcesz jeszcze Stasia karmić :D

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ