X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 13 września 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka85 super dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że @ jest już blisko, a w ovarin lub inofem zainwestować i łykać jak przyjdzie @ czy już teraz zacząć łykać?

    Vivir, ja dużo czytałam właśnie, że kobitki biorą i im pomaga podczas karmienia piersią. Podobno może zwiększyć lub zmniejszyć laktacje, opinie są różne. Ale u mnie żadnych zmian w tym temacie nie ma. Większą ilością mleka się nie przejmowałam, zawsze można odciągnąć, a jak by miało osłabić laktacje, to syn jest już na tyle duży, że liczyłam nawet, że troszkę się przez to zniechęci do ciągłego ssania.
    A ile karmisz piersią w ciągu doby?
    Nie, nie byłam jeszcze u ginekologa, właśnie przeprowadziliśmy się do innego miasta i myślę nad tym żeby poszukać może jakiegoś.

    Vivir lubi tę wiadomość

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 13 września 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivir, możesz spokojnie brać niepokalanek.
    Itka wrote:
    w ovarin lub inofem zainwestować i łykać jak przyjdzie @ czy już teraz zacząć łykać?
    Możesz już teraz.

    Vivir, Itka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2022, 13:09

    Itka lubi tę wiadomość

  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 13 września 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivir to super, że mimo tak częstych karmień wróciła @. Też właśnie myślę o tym, żeby ograniczyć trochę to karmienie bo czasem jest już problematyczne :(
    Powodzenia z niepokalankiem, ja cierpliwie czekam na efekty 😊

    Edka85, a co lepsze? ovarin czy inofem? Czy to bez różnicy?
    No i Gratulacje z okazji ciąży, jak wam idzie karmienie piersią w stanie błogosławionym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2021, 15:44

    Vivir lubi tę wiadomość

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2022, 13:09

    Itka lubi tę wiadomość

  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 13 września 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivir i planujesz dalej brać ten ovarin? I staracie się o maleństwo od razu po ciąży gdy tylko wróciła @? I jest co miesiąc? Mimo tego, że np teraz karmisz częściej niż gdy @ wróciła?
    Jutro chyba pójdę do apteki po to magne B6. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2021, 22:49

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2022, 13:10

    Itka lubi tę wiadomość

  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 14 września 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, wszystko idzie w dobrym kierunku :) powodzenia w takim razie :)

    I mam jeszcze pytanie odnośnie tego magne B6. Ile tabletek dziennie bierzesz? W ulotce jest 6-8 ale przy karmieniu piersią jest podana informacje, że jakiejś ilości magnezu nie powinno się przekraczać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2021, 14:17

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 14 września 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Itka wrote:

    Edka85, a co lepsze? ovarin czy inofem? Czy to bez różnicy?
    No i Gratulacje z okazji ciąży, jak wam idzie karmienie piersią w stanie błogosławionym?
    Ja bym wybrała ovarin.
    Córka praktycznie odrzuciła pierś, chyba jej już nie smakuje. Ale mimo to przystawiam ją raz wieczorem "na śpiocha". Pewnie gdyby nie to, że w tym czasie śpi, to buntowałaby się przed piciem. Tak więc zapewne niebawem skończymy przygodę z kp. Natomiast w poprzedniej ciąży było zupełnie inaczej, bo syna karmiłam do końca 1 trymestru. Dłużej nie dałam rady, bo za bardzo bolały mnie sutki i każde kp to była istna orka. Syn oczywiście buntował się i domagał się cyca, ale po trzech dniach pogodził się z faktem.
    bo poprzednio karmiłam syna do 13 tygodnia

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 14 września 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Syn oczywiście buntował się i domagał się cyca, ale po trzech dniach pogodził się z faktem.
    bo poprzednio karmiłam syna do 13 tygodnia

    A Synek nie chciał wrócić do piersi, po porodzie córki, jak widział jak ona ssie pierś.

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2021, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2022, 13:10

  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 14 września 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivir wrote:
    Wprowadzę też olej lniany zimnotłoczony i orzechy brazylijskie.
    A olej lniany i orzechy na co wpływają?
    Czytam, że orzechy na pewno poprawiają jakość nasienia ;)

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 14 września 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Itka wrote:
    A Synek nie chciał wrócić do piersi, po porodzie córki, jak widział jak ona ssie pierś.
    Nie. Po kilku miesiącach już nie pamiętał, że był karmiony piersią i w ogóle go nie ruszało jak karmiłam córkę.

    PS. Orzechy służą poprawie endometrium.

    Itka, Vivir lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 14 września 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nie. Po kilku miesiącach już nie pamiętał, że był karmiony piersią i w ogóle go nie ruszało jak karmiłam córkę.

    PS. Orzechy służą poprawie endometrium.

    Super, dziękuję bardzo za odpowiedź, dużo zdrówka życzę.

    edka85 lubi tę wiadomość

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2022, 13:10

  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 17 września 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivir wrote:
    Tak jak edka napisała🙂 ja nawet te orzechy jadłam w ciąży, a na mdłości polecam imbir i migdały wcześniej namoczone.

    O mi w ciąży to np. nic nie pomagało na mdłości i wymioty. W efekcie schudłam 5kg, na szczęście po pierwszym trymestrze ustały dolegliwości, zostały tylko gdy wypiłam/zjadłam coś z nabiału. Mam nadzieję, że jak uda mi się zajść w ciążę to nie będzie, aż tak ciężko,bo miałam wstręt do wszystkiego. Na obiad czasem byłam w stanie zjeść tylko ziemniaki.

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 24 września 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciąży karmiłam syna do 13 tc. Dłużej nie dałam rady, bo ból sutków był nieznośny. Z każdym tygodniem po prostu coraz bardziej bolały mnie cyce. W 13 tc już było takie apogeum, że płakałam z bólu podczas kp. No i niestety wygląda na to, że mam powtórkę. Bo zaczynam mieć to samo przy karmieniu córki. Jeszcze niedawno ból był niewielki, a od kilku dni naprawdę daje mi w kość. Obawiam się, że za 2 tygodnie będę już wyła z bólu, więc chyba czas powoli odstawiać całkowicie córkę. Z nią specjalnych problemów nie będzie (jak z synem), bo ona nigdy cycoholikiem nie była.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 24 września 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    W poprzedniej ciąży karmiłam syna do 13 tc. Dłużej nie dałam rady, bo ból sutków był nieznośny. Z każdym tygodniem po prostu coraz bardziej bolały mnie cyce. W 13 tc już było takie apogeum, że płakałam z bólu podczas kp. No i niestety wygląda na to, że mam powtórkę. Bo zaczynam mieć to samo przy karmieniu córki. Jeszcze niedawno ból był niewielki, a od kilku dni naprawdę daje mi w kość. Obawiam się, że za 2 tygodnie będę już wyła z bólu, więc chyba czas powoli odstawiać całkowicie córkę. Z nią specjalnych problemów nie będzie (jak z synem), bo ona nigdy cycoholikiem nie była.

    W taki razie powodzenia.
    Ja 3 dni temu ( w urodziny) dostałam pierwszej @ po porodzie. Chyba nigdy się tak nie cieszyłam na @, teraz co miesiąc będzie wyczekiwanie aby jej nie było.
    Ale martwi mnie to co mówisz o karmieniu. Myślę, że jak by udało się zajść to odstawienie mojego syna było by dużym problemem.

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 25 września 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Itka wrote:
    W taki razie powodzenia.
    Ja 3 dni temu ( w urodziny) dostałam pierwszej @ po porodzie. Chyba nigdy się tak nie cieszyłam na @, teraz co miesiąc będzie wyczekiwanie aby jej nie było.
    Ale martwi mnie to co mówisz o karmieniu. Myślę, że jak by udało się zajść to odstawienie mojego syna było by dużym problemem.
    Nie każda kobieta odczuwa taki ból podczas kp w trakcie ciąży. Serio, nie martw się na zapas.

    Tak, z tą @ tak jest. Najpierw człowiek ją dogląda, żeby już przyszła, a później nie chce znowu widzieć przez najbliższy rok.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Itka Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 26 września 2021, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nie każda kobieta odczuwa taki ból podczas kp w trakcie ciąży. Serio, nie martw się na zapas.

    Tak, z tą @ tak jest. Najpierw człowiek ją dogląda, żeby już przyszła, a później nie chce znowu widzieć przez najbliższy rok.
    Racja, nie ma co się od razu nastawiać.
    Pełno kobiet przecież karmi w tandemie.
    No cóż, pozostaje tylko sie starać i zobaczyć co przyniesie los.

    Syn💙 - styczeń 2020
    Córka❤️ - listopad 2022
‹‹ 298 299 300 301 302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ