X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 29 marca, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka aa widzisz! No szansa mała ale jest ;) To dawaj znac czy cos tam sie wykluje, a jak nie to po ilu dniach przyszla @.

    Mnie też już kilkakrotnie trochę ciągnął jajnik (standardowo prawy, z którego miałam zawsze większość owulacji bo lewy leniwy), miewałam nawet takie dni gdzie sluz sprawiał wrażenie mocno płodnego - i nic. Temperatury od miesiecy płasko, na poziomie 36,3 - 36,4. Pewnie jak ruszy to też z zaskoczenia. Choć dłuższy czas mieliamy 2-3 karmienia na dzień i nie ruszylo, a teraz idą dolne dwojki i jest już tych karmien 3-4 - a raczej bardziej takiego cmokanka. Za to w nocy mniej, więc się wyrównało 😁

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 30 marca, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że dam znać 😁 U ciebie Namisa też pewnie niedługo zacznie coś ruszać. A kiedy w ogóle chcesz zacząć starania?
    farfalla92 wrote:
    Moja teściowa ostatnio powiedziała, że powinnismy byli sie zabezpieczac, bo wynajmujemy mieszkanie a tyle dzieci, gdy sie nie jest na swoim jest najgoszym zlem 🙈 Szkoda gadac, strasznie to przykre...zreszta marzyla o wnuczce i jest dziewczynka, tyle ze o tym jej nie powiem i dziecko tez bede od niej izolowac, skoro jest takie niechciane przez babcie. Jak sie dowiedziala o ciazy to powiedziala 'oby tylko nie trzeci chlop...'... 😥
    Nie przekreślaj jeszcze teściowej. Jak emocje opadną, to z czasem może oszaleć ze szczęścia z powodu wnuczki :) U mnie tak było. Gdy byłam w ciąży z trzecim, to teściowa jawnie nazywała mnie patologią i była mocno niezadowolona, że idę w "dziecioróbstwo". A teraz uwielbia tego wnuczka i jest jej oczkiem w głowie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 22:16

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 31 marca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Oczywiście, że dam znać 😁 U ciebie Namisa też pewnie niedługo zacznie coś ruszać. A kiedy w ogóle chcesz zacząć starania?

    Nie mamy jeszcze w sumie konkretnego planu, wstępnie rozmawialiśmy o jesieni/zimie tego roku. Chciałabym do tego czasu założyć działalność gospodarczą i zakończyć karmienie - pytanie tylko czy Gabryś zna te plany 🤣
    A wy działacie już w najbliższych miesiącach czy trochę później?😊

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 31 marca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, też miałam taki plan, żeby zaczekać do wakacji. Chciałam wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy, aby skorzystać z wczasów pod gruszą, zrobić badania lekarskie (te z medycyny pracy - bo poprzednie zaświadczenie mi już wygasło), a także trochę schudnąć do lata. Poza tym mój M ma pewne problemy zdrowotne na tle immunologicznym i jest w trakcie diagnozy. Ale oczywiście jak już pokazała się pierwsza owu, to włączyło mi się myślenie, że może powinnam jednak teraz zacząć starania, bo jak będę odkładać, to później zawsze znajdzie się "coś" na przeszkodzie. Zresztą kto wie - może w dalszych cyklach już się tak łatwo nie uda... Dlatego kręci mnie, żeby nie czekać, tylko działać 😁 Ale jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła, pewnie zapadnie w przyszłym cyklu, jak znowu wyjdzie mi pik 😛 No chyba że jakimś cudem teraz organizm zrobił mi niespodziankę, ale raczej wątpię 😆

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 1 kwietnia, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż, przypadki chodzą po ludziach 😆 Ale co ma byc to bedzie, dowiesz sie niedługo 😊 Wyobrażam sobie ze jak już przychodzi ta pierwsza owulacja, miesiaczka itp i machina zaczyna się znowu kręcić to główka zaczyna pracowac "co by było gdyby". Więc może to i lepiej ze jeszcze okresu nie mam 😅

    edka85 lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 1 kwietnia, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Cóż, przypadki chodzą po ludziach 😆 Ale co ma byc to bedzie, dowiesz sie niedługo 😊 Wyobrażam sobie ze jak już przychodzi ta pierwsza owulacja, miesiaczka itp i machina zaczyna się znowu kręcić to główka zaczyna pracowac "co by było gdyby". Więc może to i lepiej ze jeszcze okresu nie mam 😅
    Albo się myśli, że może w takim razie na luzie jeszcze, co ma być to będzie, a potem już od konkretnego momentu na poważnie. A ostatecznie się człowiek zaczyna nakręcać 😂 to jest story of my life 😂

    Namisa, edka85 lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 1 kwietnia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Cóż, przypadki chodzą po ludziach 😆 Ale co ma byc to bedzie, dowiesz sie niedługo 😊 Wyobrażam sobie ze jak już przychodzi ta pierwsza owulacja, miesiaczka itp i machina zaczyna się znowu kręcić to główka zaczyna pracowac "co by było gdyby". Więc może to i lepiej ze jeszcze okresu nie mam 😅
    O właśnie tak jest! Jak ci wróci @, to sama zobaczysz, że szybko wróci też ochota na starania 😁

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 3 kwietnia, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i przyszła dzisiaj @ 🤡 Czyli druga faza trwała u mnie calutkie 6 dni (!!!) 😛 Ale tego można było się spodziewać, te poczatkowe cykle są właśnie takie porąbane 🥴 Dziś zatem rozpoczęłam oficjalnie pierwszy cykl po powrocie @. Któż to wie...może to też pierwszy dzień ciąży 😅

    Monk@, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 4 kwietnia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No i przyszła dzisiaj @ 🤡 Czyli druga faza trwała u mnie calutkie 6 dni (!!!) 😛 Ale tego można było się spodziewać, te poczatkowe cykle są właśnie takie porąbane 🥴 Dziś zatem rozpoczęłam oficjalnie pierwszy cykl po powrocie @. Któż to wie...może to też pierwszy dzień ciąży 😅

    Czyli wracasz do gry 💪😁
    A wiesz ze chyba moja płodność poszla sladami twojej 😂 Testów nie robiłam ale mierze temperaturę no i jest wyraźny skok, były też objawy, sluz. Jeszcze nie mówię na sto procent, zobaczę czy to nie jakaś anomalia w kolejnych dniach. Do tego podobnie jak wy nie spodziewaliśmy się no i na kilka dni przed (skadinad libido wróciło wtedy jak widac nie bez powodu 🙃) trochę poszaleliśmy 🫣😅 No więc zgrałyśmy się nieźle 😂

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 4 kwietnia, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Czyli wracasz do gry 💪😁
    A wiesz ze chyba moja płodność poszla sladami twojej 😂 Testów nie robiłam ale mierze temperaturę no i jest wyraźny skok, były też objawy, sluz. Jeszcze nie mówię na sto procent, zobaczę czy to nie jakaś anomalia w kolejnych dniach. Do tego podobnie jak wy nie spodziewaliśmy się no i na kilka dni przed (skadinad libido wróciło wtedy jak widac nie bez powodu 🙃) trochę poszaleliśmy 🫣😅 No więc zgrałyśmy się nieźle 😂
    Ale numer 😁 No może u ciebie skończy się to niespodzianka 😛 A jak nie, to może znowu trafimy na ten sam wątek fioletowy 😜

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 5 kwietnia, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ale numer 😁 No może u ciebie skończy się to niespodzianka 😛 A jak nie, to może znowu trafimy na ten sam wątek fioletowy 😜

    Ale by było 😆 Jak na razie codziennie od kilku dni mam ból jak na okres i glowa sobie oczywiście wkreca 😂 Dziś temperatura rano byla niżej i bylam pewna ze tez okres przyjdzie ale czysto. Mierzyłam z godzinę temu dla porównania z ciekawosci to dalej dosc wysoko - 36,9. No nic, czekamy. Nie sądziłam że kiedykolwiek będę w takiej sytuacji, po takim czasie starań o pierwsze 🫣😅

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 5 kwietnia, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa budujesz napięcie, dawaj znać jak sytuacja 😁 A ile dpo jesteś?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 6 kwietnia, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moje oko 6-7 dpo. Przed ciażą miałam fazę lutealną 13 dni. Pewnie koło 11 dpo zatestuje jak wcześniej nie przyjdzie @ ale po naszych doświadczeniach nie wierzę że to by tak łatwo przyszło 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia, 09:16

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 6 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Na moje oko 6-7 dpo. Przed ciażą miałam fazę lutealną 13 dni. Pewnie koło 11 dpo zatestuje jak wcześniej nie przyjdzie @ ale po naszych doświadczeniach nie wierzę że to by tak łatwo przyszło 😂
    Oj, właśnie po jednej ciąży kolejne są jeszcze "łatwiejsze" :) Ja już 7 dpo dostałam @, a skoro u ciebie cisza i nie masz nawet plamien, to może coś być na rzeczy 😁 Ale byś miała "wpadkę"! 😜 I jeszcze na ten rok byś się załapała.

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 6 kwietnia, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Oj, właśnie po jednej ciąży kolejne są jeszcze "łatwiejsze" :) Ja już 7 dpo dostałam @, a skoro u ciebie cisza i nie masz nawet plamien, to może coś być na rzeczy 😁 Ale byś miała "wpadkę"! 😜 I jeszcze na ten rok byś się załapała.

    Niby chodzą legendy że się organizm odblokowuje po ciąży ale słyszeć a doświadczyć to niebo a ziemia 😆 Plamien nie mam, ale też temperatura mi się utrzymuje około 37 więc progesteron musi być dość wysoko. No nic, czekam do kolejnego tygodnia 🤯🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia, 22:29

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 805 443

    Wysłany: 7 kwietnia, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było mnie tu dłuższą chwilę i czytam co się wyprawia 😁😁😁 trzymam kciuki Namisa 💚💚
    My zaczniemy starania jakoś latem :)

    Namisa lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 8 kwietnia, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za kciuki ale chyba nic z tego 🫣 Wczoraj i dziś tempka spadła, dziś to już nawet do poziomu podstawowego. Dziwne tylko ze jeszcze nie mam okresu, przed ciążą jeden dzień takiej niskiej temperatury równał się od razu z pojawieniem @. No ale teraz wszystko może być inne niż było wczesniej. Brzuch pobolewa momentami więc może w końcu przyjdzie.
    A w sumie czy jest w ogóle możliwe żeby po owulacji nie pojawiło się krwawienie? Bo np endometrium było zbyt cienkie w momencie gdy do niej dochodziło i nie ma potrzeby się złuszczyć przed kolejnym cyklem? 🤔

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 8 kwietnia, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie ma takiej możliwości, żeby nie przyszła @, jeśli była owu. No chyba że zrobiła się torbiel, to wtedy można trochę dłużej poczekać. Ale nie gdybaj, tylko zrób test:)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jak sytuacja Namisa?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3443 6985

    Wysłany: 10 kwietnia, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No i jak sytuacja Namisa?

    Dziś z rana biało. Wczoraj miałam lekkie plamienie wieczorem i dziś od południa wróciło. Można by się było jeszcze łudzić ale tempka spadła na dno no i innych objawow zero. Nawet sikłam na owulaka z ciekawosci (dzis mi przyszly z allegro, beda na przyszłość 😆) i słabiutka kreska a ostatnio przed pozytywnym testem i potem w ciazy byl wrecz bordowy. Wjec nie ma opcji, to nie ciąża :) Pewnie się rozkręci okres w końcu. Ale fakt, dziwny ten pierwszy cykl 🤪

    A jak u ciebie? Jakiejś płodne się zaczynają?🧐😁
    Ile czasu u ciebie wcześniej trwalo zanim cykl powrócił do twojej normy?

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ