X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Liliowa Autorytet
    Postów: 315 359

    Wysłany: 21 kwietnia, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem juz w 11 tygodniu i powiedzieliśmy moim rodzicom o ciąży i mojemu bratu, jego żonie. Moi rodzice pozytywnie ale tez mama mówiła że jesteśmy odważni że się zdecydowaliśmy na czwarte. Żona mojego brata od razu pytała się to ile chcemy mieć dzieci i czy mam płacona wyplate w ciąży, oraz stwierdzili że musimy zmienić pracę bo nie stać nas na czwórkę dzieci;p. Oprócz tego ze musze jak najszybciej wrócić do pracy. Moja mama ich poparla i mówiła że jestem wykształcona i teraz powinnam pracowac i pływać w pieniądzach anie zajmować się dziećmi. No cóż plany innych ludzi na moje życie nieco różnią się od moich. Co myslicie o takiej reakcji ? Kurcze idzie się załamać że ludzie myślą tyłków nkategorii pieniedzy

    6 CS o czwarte dzieciatko od 9.23r.
    Mama kp
    29.02 bhcg=36
    2.03 bhcg=109 (przyrost po 48 h=200%)
    5.04. Dzidzius na usg wiekszy o 3 dni niż z terminu miesiączki
    8.05 nastepna wizyta

    preg.png


    👩34🧔‍♂️34
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 21 kwietnia, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 19 DC no i zaczęło się coś dziać. Test owu pozytywny, więc wygląda na to, że niebawem będzie owulacja 😉 No i teraz zasadnicze pytanie - starać się czy nie? Musimy z M szybko to rozważyć 😛

    Liliowa, olej to co mówią inni. Rodzina mojego M już od kilku lat nazywa mnie nierobem, który tylko siedzi w domu i rodzi dzieci. Jakoś żyje z tą łatką i dalej swoje robię 😁 Jakbym była w ciąży z piątym, to pewnie teściowa wywiozłaby mnie taczką jak Jagne z Chłopów 😄

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3451 6986

    Wysłany: 21 kwietnia, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa okropna reakcja 🫤 Ja rozumiem że dzisiaj chęć posiadania większej rodziny nie jest najbardziej popularna opcja i wielu ludzi to dziwi, ale mogliby zostawić to dla siebie. Kobiety mają przewalone - jakąkolwiek decyzję by nie podjęły odnosnie swojej rodziny to zawsze przyjdzie ktoś i skomentuje że to źle. I niestety to jest najczęściej inna kobieta która takim komentarzem utwierdza się w slusznosci swojej decyzji.

    Edka wow 😯 Styczniowe bobo? Ale by było 😍 To teraz szybka decyzja 😁 Mam nadzieje ze teściowa już mentalnie się przygotowuje 😆

    U mnie cisza na morzu, owulaki blade jak barszcz (biały, nie czerwony 😆). Wypadłam z mierzenia temperatury coś ale obserwuje sluz codziennie i zdecydowanie niepłodny. Z tym że nawet gdyby normalne cykle wróciły (bo sama nie wiem juz czy to co bylo ostatnio brac pod uwage) to jeszcze wiosna-lato się wstrzymujemy. Mamy zaplanowane wakacje, troche roboty w ogrodzie, po roczku stopniowo chciałabym próbować redukować karmienia i tak do 1,5 roku odstawić, może poobserwować kilka normalnych cykli. Jednak jesień-zima to będzie lepszy czas obiektywnie 😊

    edka85 lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Koleżanka
    Postów: 31 21

    Wysłany: 21 kwietnia, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa reakcje ludzkie i ich plany na życie innych ludzi często odzwierciedlają ich własne lęki (może sami boją się o swoją sytuację finansową) i dlatego tak mówią ..

    Ręce opadają ale co poradzimy, dużo zdrowia dla Ciebie i malucha!

    Ja uważam że trzeba żyć i dać żyć innym

    Namisa lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 21 kwietnia, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    Udzielalam się na forum z 2-3 lata temu, wiec pewnie nikt mnie tu nie zna :)
    A weszłam z ciekawości i widzę, że forum nadal żyje. Edka, gratulacje i podziw ogromny za to, że myślisz o piątym dzieciaczku. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki, abyscie jak najszybciej zobaczyly upragnione dwie kreski ❤ Pamiętam ten czas i te emocje, no fajnie było 😅


    edka85, Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 21 kwietnia, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kociarka, kopę lat cie nie było. A ja jak taki dinozaur nadal tu koczuję 😁 A ty myślisz jeszcze o kolejnym potoku?

    Namisa, jak na jesień celujesz, to może znowu październik dwie kreski i czerwiec narodziny 😛 Jeśli chodzi o mnie, to na spokojnie. Jeżeli rzeczywiście dziś był pik, to jutro powinna być owu. Zobaczymy, czy jutro podziałamy. W sumie jesteśmy na 'tak', ale akurat jutro M do późna pracuje i nie wiem, czy będzie miał siłę tak późno baraszkowac 😜 Najlepiej byłoby rano, ale ze względu na dzieci jest to wręcz niemożliwe.

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 22 kwietnia, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Cześć Kociarka, kopę lat cie nie było. A ja jak taki dinozaur nadal tu koczuję 😁 A ty myślisz jeszcze o kolejnym potoku?

    Namisa, jak na jesień celujesz, to może znowu październik dwie kreski i czerwiec narodziny 😛 Jeśli chodzi o mnie, to na spokojnie. Jeżeli rzeczywiście dziś był pik, to jutro powinna być owu. Zobaczymy, czy jutro podziałamy. W sumie jesteśmy na 'tak', ale akurat jutro M do późna pracuje i nie wiem, czy będzie miał siłę tak późno baraszkowac 😜 Najlepiej byłoby rano, ale ze względu na dzieci jest to wręcz niemożliwe.

    Nie nie, absolutnie nie 🙈 Moja trójka w zupełności mi wystarczy i to z nawiązką 😅
    W ogóle, to widzę, że mamy dzieci w tym samym wieku- 2018, 2020 i 2022. Tylko rocznika 2023 mi brakuje 😆😆
    I jeśli Edka85 oznacza Twój rok urodzenia, to też jesteśmy w tym samym wieku :)
    Ja aktualnie jestem w trakcie odstawiania od piersi mojej dwójki. W życiu nie pomyślałam, że do tego dojdzie, że będę tyle karmic 🙈 planowalam max rok każde z dzieci, a skończyło się tak, że karmie nieprzerwanie od prawie 6 lat. Jestem już "troche" tym zmęczona;) I jedyne o czym marzę, to wypic butelke wina i przespać cala noc 😆

    Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3451 6986

    Wysłany: 22 kwietnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a powiem szczerze że spoko by było tak w tym samym okresie 😁 Czerwiec fajny do rodzenia i na końcówkę ciąży- z reguły jeszcze nie tak upalny i od razu można z bobasem w ogrodzie całymi dniami przesiadywać ☺️ No ale zobaczymy co to wyjdzie 😅
    I jak dziś u was - ten dzień? ❤️‍🔥😁

    Kociarka wooow? 6 lat kp? Podziwiam bardzo! 💪 Mnie już nachodzą mysli o powolnym odstawieniu po roku - choć pierwsze pół roku to była o dziwo sielanka i glownie przyjemność (poza pierwszymi tygodniami, wiadomka 🥴) tak teraz te gryzienie, szarpanie, od jednego cycka do drugiego- no nie jest to taka bajka. Plus chcemy podjąć probe przeniesienia synka do jego pokoju i liczę trochę na to ze po redukcji nocnych karmien nie będę musiała tam biegać co chwile. Aktualnie śpi większa część nocy w naszym łóżku i nie mogę specjalnie narzekać bo nie budzi się jakoś często - ale fajnie byłoby odzyskać np możliwość przytulenia się do męża w nocy 🥲

    Edka a wlasnie, jak to było u was w przypadku starszych dzieci? Najpierw odstawialas kp, potem przenosiłas ze swojej sypialni? W jakim wieku mniej więcej?

    edka85, Kociarka lubią tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Edka a powiem szczerze że spoko by było tak w tym samym okresie 😁 Czerwiec fajny do rodzenia i na końcówkę ciąży- z reguły jeszcze nie tak upalny i od razu można z bobasem w ogrodzie całymi dniami przesiadywać ☺️ No ale zobaczymy co to wyjdzie 😅
    I jak dziś u was - ten dzień? ❤️‍🔥😁

    Kociarka wooow? 6 lat kp? Podziwiam bardzo! 💪 Mnie już nachodzą mysli o powolnym odstawieniu po roku - choć pierwsze pół roku to była o dziwo sielanka i glownie przyjemność (poza pierwszymi tygodniami, wiadomka 🥴) tak teraz te gryzienie, szarpanie, od jednego cycka do drugiego- no nie jest to taka bajka. Plus chcemy podjąć probe przeniesienia synka do jego pokoju i liczę trochę na to ze po redukcji nocnych karmien nie będę musiała tam biegać co chwile. Aktualnie śpi większa część nocy w naszym łóżku i nie mogę specjalnie narzekać bo nie budzi się jakoś często - ale fajnie byłoby odzyskać np możliwość przytulenia się do męża w nocy 🥲

    Edka a wlasnie, jak to było u was w przypadku starszych dzieci? Najpierw odstawialas kp, potem przenosiłas ze swojej sypialni? W jakim wieku mniej więcej?

    Oj znam to - gryzienie, szarpanie 🤦‍♀️ U nas dodatkowo syn je z jednej piersi, a corka z drugiej, wiec kazdy w swoją stronę ciągnie 🙈 wrażenia niezapomniane 😆
    W najgorszych snach nie myslalam, że będę karmic w tandemie! I to dwa razy 😆 to sport dla masochistów ;)
    A najlepsze, że ja nosze się z odstawieniem ich od kilku m-cy i nie idzie no. Ciągle się łamie, żal mi synka, że starsi tak długo byli karmieni, a on tylko półtora roku 🙈 A muszę ich odstawić razem, bo starszej córce serce by pękło z żalu,że junior pije, a ona nie. Ech, ciężkie to życie matek karmiących ;)
    Namisa, jeśli Twój synek nie ma wielu pobudek, to myślę, że przeniesienie go do swojego pokoju nie powinno być problematyczne. Najwyżej podejdziesz go nakarmić, a później wrocisz do siebie. Moi przenieśli się do swoich pokoi, gdy mieli trochę ponad 2 lata, ale u nich wczesniej byl milion pobudek na kp. I w sumie teraz spie z najmłodszym, a i tak budzę się z całą trójka 😆 przychodzą co noc ;) Słaby sen maja te moje dzieci

    Namisa lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, najpierw było odstawienie, a potem ewakuacja. Pierwsze dziecko karmiłam do 17m, drugie do 14m, trzecie do 5m. Dwoje starszych przestało że mną spać dopiero w okolicach 2 roku, ten młodszy trochę wcześniej. Ale oni naprawdę spokojnie śpią i normalnie całą noc przesypiaja. Niemniej jednak jak się któreś obudzi, to jest wędrówka do mamy lub taty 😛

    Tak. Podziałalismy dzisiaj. Nie wiem tylko, czy trochę nie "za późno", bo pozytyw był wczoraj rano, a wieczorem i dziś cały dzień już negatyw, więc na bank wczoraj rano był pik. Czyli najlepiej byłoby podziałać dziś z rana, ale nie dało rady. Dopiero wieczorem. Zobaczymy, co z tego wyniknie. O ile zdążę w ogóle zatestować, bo te moje pierwsze cykle poporodowe zawsze były z krótką faza lutealną i nieraz już 9 dpo witałam @ 😛

    BillieJean, Namisa, Kania_czubajka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka85 mało tego mamy dzieci tej samej płci po kolei- syn, corka i syn! 😆
    Z jakiego m-ca jesteś?;)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociarka wrote:
    Edka85 mało tego mamy dzieci tej samej płci po kolei- syn, corka i syn! 😆
    Z jakiego m-ca jesteś?;)
    Z listopada. No właśnie u mnie też takie przetasowanie - syn, córka, syn, córka. Teraz zatem powinien być syn w następnej kolejności 😛

    Kociarka, a ty nie masz przypadkiem dzieci dokładnie w tym samym wieku co ja? Pierwszy twój syn z 31.08, czyli rzut beretem zahaczył o wrzesień (mój z 27.09), a córka z września 2020? (moja z sierpnia, ale miała być wrześniowa). Nie wiem kiedy urodziłaś trzecie, bo ja 17.04 w samą Wielkanoc 😜

    Dzisiaj skok temp o 3 kreski, czyli już po owu 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 11:29

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3451 6986

    Wysłany: 23 kwietnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi odnosnie spania a kp. No u nas od jakichś 3-4 miesięcy jego norma pobudkowa w nocy to takie 3 razy - po 22, koło 2 i 5. Zdarzały się noce z 2 pobudkami, było kilka z jedną ale to sporadycznie. Oczywiście są też takie z 5, np dzisiejsza 😅 Ale z reguły bardzo szybko wraca do spania, w kilka minut. Tylko że jednak śpi z nami i mam obawy że gdyby spał sam to nie byłoby tak łatwo mu wrócić do snu i te pobudki byłyby częstsze. Chce to tak stopniowo robić, bez jakiejś terapi szokowej - i z odstawieniem kp w nocy i z przeniesieniem do własnego pokoju. Może przed drugimi urodzinami się uda 🤣

    Edka no to teraz czekamy 😍🤞

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 23 kwietnia, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Z listopada. No właśnie u mnie też takie przetasowanie - syn, córka, syn, córka. Teraz zatem powinien być syn w następnej kolejności 😛

    Kociarka, a ty nie masz przypadkiem dzieci dokładnie w tym samym wieku co ja? Pierwszy twój syn z 31.08, czyli rzut beretem zahaczył o wrzesień (mój z 27.09), a córka z września 2020? (moja z sierpnia, ale miała być wrześniowa). Nie wiem kiedy urodziłaś trzecie, bo ja 17.04 w samą Wielkanoc 😜

    Dzisiaj skok temp o 3 kreski, czyli już po owu 😁

    Syn 31.08.
    Corka 27.09.
    Syn 18.09.
    😊😊😊 Więc pierwsza dwójka bardzo podobnie:)

    No to trzymamy kciuki za owocna owulkę 😍

  • BillieJean Koleżanka
    Postów: 31 21

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociarka ja jestem nowa na tym forum ale przekopałam ten wątek (przeczytałam ze 150 stron karmiąc piersią haha nie ma to jak nieodkładalne dziecko na drzemce) i akurat wtedy Ty się tam pojawiłaś starając się o drugie dzieciątko i prześledziłlam też Twoje posty Edka, też czekałaś wtedy na drugie bobo :)) to było bardzo emocjonujące jak najlepszy serial gdy wszystkie czekały, testowały, w końcu pojawiały się dwie kreski i szczęśliwe rozwiązania :D to dodaje nadziei, że i ja się doczekam :D narazie rozpoczął się kolejny cykl :)

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 23 kwietnia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Kociarka ja jestem nowa na tym forum ale przekopałam ten wątek (przeczytałam ze 150 stron karmiąc piersią haha nie ma to jak nieodkładalne dziecko na drzemce) i akurat wtedy Ty się tam pojawiłaś starając się o drugie dzieciątko i prześledziłlam też Twoje posty Edka, też czekałaś wtedy na drugie bobo :)) to było bardzo emocjonujące jak najlepszy serial gdy wszystkie czekały, testowały, w końcu pojawiały się dwie kreski i szczęśliwe rozwiązania :D to dodaje nadziei, że i ja się doczekam :D narazie rozpoczął się kolejny cykl :)
    Bo to szczęśliwy wątek i każdej się tutaj udaje 😏 Dlatego dobrze, że tu jesteś.
    Jeśli czytałaś moje posty od 2019 r (kurka wodna, to już 5 lat! 😲), to pewnie zauważyłaś, że zanim zaszłam w ciążę z drugim, przeszłam niemiła przygodę z pozamaciczna. Przed trzecim też niestety pech, bo była biochemiczna. Ale ostatecznie wszystko idealnie się skończyło, bo doczekałam czwórki :) Dziewczyny tu bardzo się wspierały i dopingowały. Dlatego nie mam zamiaru stąd uciekać 😁

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • BillieJean Koleżanka
    Postów: 31 21

    Wysłany: 23 kwietnia, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak widziałam co przechodziłaś, nie było lekko ale ostatecznie wszystko potoczyło się dobrze :)) cieszę się, że tu trafiłam, to kogo w tym miesiącu dopingujemy ? Chyba Ciebie Edka co ? Ja jakoś się nie napalam, że się uda w tym miesiącu chociaż owulke aż dwa programy przewidują mi na 3 maja (moje urodziny więc byłoby całkiem miło) ale wiadomo, że to tylko prognoza a czy do pęknięcia jakiegoś pęcherzyka w ogóle dochodzi to musiałby potwierdzić monitoring :) no nic, zobaczymy! Za kogo jeszcze trzymać kciuki ?

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Ja jakoś się nie napalam, że się uda w tym miesiącu chociaż owulke aż dwa programy przewidują mi na 3 maja (moje urodziny więc byłoby całkiem miło) ale wiadomo, że to tylko prognoza a czy do pęknięcia jakiegoś pęcherzyka w ogóle dochodzi to musiałby potwierdzić monitoring :) no nic, zobaczymy!
    Dlatego ja po domniemanej owulce sprawdzam, czy jest skok temp i o ile. Teraz w poniedziałek miałam 36,35 (to był dzień po pozytywnym teście czyli prawdopodobna data owu). We wtorek już 36,61; a w środę (dziś) - 36,81. Zatem do owulacji raczej doszło.

    BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Vilka Autorytet
    Postów: 813 447

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała mierzyć temperaturę ale niestety przy kp i milionie pobudek to nie ma sensu :/

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Koleżanka
    Postów: 31 21

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm a ja odgrzebałam swój stary termometr co pokazuje dwa miejsca po przecinku i chyba zacznę mierzyć jak skończy mi się okres, zobaczymy, mimo że też tych nocnych pobudek w nocy jest niezliczona ilość czasem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 22:49

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ