X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 10 kwietnia, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, miałam podobną rozkminę ostatnio. Już Ci piszę, jak było u mnie. W styczniu pierwszy raz od ciąży poczułam owulkę - libido, ból jajnika, śluz (nie wiem, na ile taki typowo płodny, ale na pewno się pojawił, a wcześniej było raczej sucho). Dwa tygodnie później 🐒. Po 2-3 tygodniach znów objawy jak na owulkę, czekam, czekam, po 2 tygodniach testy białe, 🐒 nie ma. To już jakoś 50dc był, poszłam do gina, żeby zajrzał, czy to jeszcze się nie ustabilizowało po ciąży czy coś się dzieje. I generalnie wszystko w jak najlepszym porządku, jest pęcherzyk dominujący, owulacja za jakieś 5 dni, o ile pęknie. No i teraz przyjrzałam się dokładniej tej domniemanej owulacji. Faktycznie po 4 dniach na testach pik, pojawił się śluz płodny. Poszłam później na wizytę, pęcherzyk pękł, owulacja potwierdzona. Z racji tego, że to już około 60dc było, to przepisała mi luteinę na wywołanie okresu, gdyby nie przyszedł w ciągu 2 tygodni. I pytałam, czy możliwe, że miałam dwa razy owulację bez okresu - nie, nie ma takiej możliwości. No to zapytałam, czy teraz możliwe, żeby po owulacji nie było okresu, to może nie przyjść, ale jak zrozumiałam, po prostu będzie kiedyś tam, ale kolejnej owulacji nie będzie. Endometrium musi się złuszczyć najpierw.

    Namisa lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6231

    Wysłany: 11 kwietnia, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:

    A jak u ciebie? Jakiejś płodne się zaczynają?🧐😁
    Ile czasu u ciebie wcześniej trwalo zanim cykl powrócił do twojej normy?
    Dziś 9 DC, ale nie wypatruję płodnych, bo w pierwszym cyklu raczej one będą między 21 a 28 DC. Tak przynajmniej zawsze było w tym pierwszym cyklu po powrocie @. Do normy tj owu w okolicach 15 DC poczekam pewnie do jakiegoś 4 cyklu ;)

    Namisa lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 12 kwietnia, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam wam, że my Zaczniemy starania latem, a dzisiaj miałam taki sen, że aż nie wierzę. Śniło mi się, że byłam tuż przed porodem i mówiłam do moich rodziców że urodzę 1 maja. I że to będzie syn i nawet wiem jak będzie miał na imię 😂 Bardzo bym chciała syna do pary. Wychodzi na to, że w lipcu zajde w ciążę. Ciekawe ... 😁😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 07:17

    Namisa, Kania_czubajka lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3446 6985

    Wysłany: 12 kwietnia, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie było trochę plamien, dosłownie kilka godzin krwawienia i koniec 🤔 Takiego czegoś jeszcze nie mialam, chyba to endometrium było cieniutkie jednak i nawet gdyby miało coś tam się podziać to nie miałoby się jak zagnieździć. Jednak jeszcze nie mój czas, zobaczymy jak będą kolejne tygodnie wyglądały.

    Monk@ o prosze, czyli dobrze rozumiem że po tej ostatniej owulacji jeszcze nie dostałaś okresu, tak? Jakieś testowanie będzie? 😊

    Edka no ciekawe, co kobieta to pewnie inaczej ten powrót do normy wraca. To kciuki za szybką owu 🤞

    Vilka może to proroczy sen był faktycznie 🤔😁

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 12 kwietnia, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, niestety przyszedł 5 dni po owulacji (nawet z początku wzięłam lekkie plamienie za implantacyjne), więc póki co cykle muszą mi się uregulować 😵‍💫 nie dość, że mega długie, to jeszcze faza lutealna bardzo krótka. Z jednej strony chciałabym kolejnego bobasa, z drugiej obiecałam sobie, że na spokojnie, zdam się na naturę, nie odstawiam karmienia, nie biorę leków. No zobaczymy, co to będzie 😵‍💫

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3446 6985

    Wysłany: 13 kwietnia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Namisa, niestety przyszedł 5 dni po owulacji (nawet z początku wzięłam lekkie plamienie za implantacyjne), więc póki co cykle muszą mi się uregulować 😵‍💫 nie dość, że mega długie, to jeszcze faza lutealna bardzo krótka. Z jednej strony chciałabym kolejnego bobasa, z drugiej obiecałam sobie, że na spokojnie, zdam się na naturę, nie odstawiam karmienia, nie biorę leków. No zobaczymy, co to będzie 😵‍💫

    Z takiego samego założenia wychodzę 👍 Organizm musi byc gotowy i w równowadze, zeby potem ciąża nie była dla neigo nadmiernym obciążeniem, a skoro prolaktyna jeszcze szaleje na tyle że albo do owulacji nie dochodzi w ogóle, albo faza lutealna jest za krótka, albo krwawienie po jest nietypowe itd - to znaczy że organizm jeszcze do końca gotowy na ciaze nie jest. Wiadomo ze jak się chce teraz i już to ciężko to przyjąć, ale myślę że podejscie na zasadzie wszystko w swoim czasie przyniesie więcej korzyści w perspektywie. Wielkie kciuki żeby wszystko szybciutko się uregulowało 🫶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia, 10:12

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 13 kwietnia, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z wami dziewczyny, niech organizm najlepiej sam zadecyduje kiedy będzie gotowy na ciążę. Po czasie tak dociera do mnie, jakim obciążeniem dla niego jest ciąża. Mnie do tej pory boli kość ogonowa. Po porodzie nie mogłam przez to bardzo długo siedzieć na tyłku. A to tylko mały przykład.
    Taki większy stres zszedł z człowieka kiedy udało się zajść w pierwszą ciążę. Mimo wszystko mamy już swoje maleństwa w przeciwieństwie do tych dziewczyn, które w ogóle mają problem z zajściem w pierwszą ciążę. Teraz najlepiej na spokojnie podejść do tego i zdać się na los. Swoje szczęście i tak już mamy. :)

    Namisa, Monk@ lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3446 6985

    Wysłany: 13 kwietnia, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka racja, ciaza to jest konkretne obciążenie. Ja swoją przeszłam dobrze, nie mialam zadnych poważnych dolegliwosc, czulam sie dobrze do samego konca. Ale mimo to pamietam jak po porodzie wracalam do siebie i tak falami na mnie splywało jaka robote wykonało moje ciało w ostatnich miesiacach i jak bardzo potrzebuje odpoczynku. Dlatego tez chce sie jak najlepiej przygotowac do kolejnej, bo to tez procentuje w tym jak się taką ciaze będzie przechodzić i jak czuć po niej.
    Ja też mam teraz zupełnie inne podejście do kolejnych starań niż tych pierwszych. Myślę że jednak gdy ma się już dziecko na świecie to jest trochę lżej - z jednej strony dlatego że ma się poczucie, że skoro raz się udało to uda się i kolejny, a z drugiej dlatego że łatwiej chyba zaakceptować różne scenariusze.🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia, 17:26

    Vilka, Monk@ lubią tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6231

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monko, toż identycznie u mnie. 7 dpo i pojawiła się @ 😛 Pamiętam jak to jest... Pierwsza faza zazwyczaj to tasiemiec, a druga tak krótka, że nie zdąży człowiek zatestowac 😆

    Vilka, czyli rezerwujesz sobie lipiec 😜 Nie ma co się śmiać, byla już tutaj dziewczyna, której przyśniło się, że urodziła 26 kwietnia i skubana naprawdę urodziła tego dnia 🤯

    Vilka, Monk@ lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Monko, toż identycznie u mnie. 7 dpo i pojawiła się @ 😛 Pamiętam jak to jest... Pierwsza faza zazwyczaj to tasiemiec, a druga tak krótka, że nie zdąży człowiek zatestowac 😆

    Vilka, czyli rezerwujesz sobie lipiec 😜 Nie ma co się śmiać, byla już tutaj dziewczyna, której przyśniło się, że urodziła 26 kwietnia i skubana naprawdę urodziła tego dnia 🤯

    Dokładniej to śniło mi się że miałam termin na koniec kwietnia ale mówiłam rodzicom że urodzę 1 maja pięc dni po terminie. 😁
    Dość długo musiałam męża przekonywać do drugiego dziecka, bo pierwsze trochę go przerosło 🙈 Ale widzę jak się stara i jest coraz lepiej jak mała robi się bardziej kontaktowa. A od wczoraj mąż sam dopytuje kiedy się bierzemy za drugie 😂 wolę jednak jeszcze się chwilę wstrzymać żeby ta różnica wieku była tak prawie dwa lata, choć wiadomo że jeśli nie uda się zajść w ciążę szybko to różnica może być większa. Chciałabym zajść w ciążę na pewno do końca tego roku więc powiedzmy od lipca będziemy mieć parę szans :) o pierwsze staraliśmy się 8 miesięcy, ale dopiero pod koniec starań wyszło u mnie że mam niedoczynność tarczycy i leki szybko pomogły.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 16 kwietnia, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, karmie córkę prawie 20 miesięcy, na żądanie więc raczej często, od 8 miesięcy staramy się o drugie dziecko bezowocnie, nie chciałabym córki odstawiać nagle, chciałabym żeby to przebiegło jakoś tak łagodnie bez traumy, ale bardzo bym chciala żeby różnica wieku między dzieciakami nie była większa niż 3 lata, ten wątek po przejrzeniu dodaje mi nadziei że może się uda nie odstawiając.

    Namisa lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3446 6985

    Wysłany: 17 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Hej Dziewczyny, karmie córkę prawie 20 miesięcy, na żądanie więc raczej często, od 8 miesięcy staramy się o drugie dziecko bezowocnie, nie chciałabym córki odstawiać nagle, chciałabym żeby to przebiegło jakoś tak łagodnie bez traumy, ale bardzo bym chciala żeby różnica wieku między dzieciakami nie była większa niż 3 lata, ten wątek po przejrzeniu dodaje mi nadziei że może się uda nie odstawiając.

    Witaj, pewnie ze moze sie udac! ❤️ A jak wyglądają twoje cykle, są regularne? Obserwujesz je jakoś?

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 17 kwietnia, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam pierwszą @ 6 msc po porodzie i z tymi cyklami jest niestety różnie (27-42 dni) a przed ciążą były regularne, testy owulacyjne zawsze negatywne, temp nie mierzę bo wstając do dziecka w nocy kilka razy wiem, ze ten pomiar nie byłby wiarygodny. Przed ciążą obserwacja cyklu była dla mnie jasna, wiedziałam kiedy mam owu bo śluzu było pełno (teraz takiego śluzu płodnego w ogóle nie mogę zaobserwować, susza) i bolały jajniki a teraz nie. Po prostu zaskoczyły mnie te zmiany w organizmie i nie spodziewałam się, że będę czekać tyle na druga ciążę bo w pierwszą zaszłam w 1 cyklu, a drażnią mnie już komentarze teściowej że to przez to, że TYLE karmię piersią bo ona swoje dzieci karmiła krótko i się udało mieć dzieci rok po roku :/. Z badań to robiłam ostatnio tylko hormony tarczycy bo miałam w ciąży niedoczynność ale hormony w normie (tsh 2,4), ale i tak chyba czas na wizytę u gina żeby zobaczył czy w ogóle jest szansa na owulację.

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 17 kwietnia, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean ja z takim wynikiem tarczycy nie mogłam zajść w ciążę przez prawie rok i musiałam brać leki na obniżenie TSH. Ja jestem 8 miesięcy po porodzie i okres wrócił po 3 miesiącach w miarę regularny. Przed ciążą miałam śluz płodny jak ta lala i kłucie jajnika czasem na owulację, teraz takich objawów nie mam, a owulacja się pojawiła bo byłam u ginekologa miesiąc temu li potwierdził na podstawie grubego endometrium. Także głowa do góry, wybierz się najlepiej do ginekologa i do endokrynologa.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałaś mi do myślenia z tą tarczycą, faktycznie trzeba się tym zainteresować.

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6231

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ciekawa zmiana - Aga od dwóch dni całkowicie odmawia cyca. Akurat teraz przechodzi zapalenie oskrzeli, więc myślałam, że może katar przeszkadza jej w ssaniu. No ale butelkę czy smoczek trzyma bez problemu...Nie mam pojęcia, co jej odbiło i skąd ten bunt na cyca. Zobaczymy, czy to jej przejdzie po chorobie 🙄

    Mam 15 DC i na razie nic się nie dzieje. Owu na horyzoncie jeszcze nie widać. Ale to akurat mnie nie dziwi 😛

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takiego cycoholika wieczorno nocnego że bym chciałam żeby sama się odstawiła 🙈🙈

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też cycoholiczka totalna, w nocy wisiałaby cały czas na mnie

    Edka85 jak cudownie macie czworo dzieci ❤️ i jeśli dobrze rozumiem pragniecie piątego ?:) kiedyś mi się marzyła duża rodzina ale chyba za późno się za to wzięliśmy

    Rocznik 92

    Córka 21.08.22

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 806 443

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a w ciągu dnia mój cycoholik zje może dwa razy i jej wystarczy mleka. Ale fajnie RD więc nie potrzebuje mnie tyle. Najgorsze noce niestety. Odkładam do lozeczka jak zaśnie ale budzi się po godzinie i chce cycka, dlatego śpi z nami bo bym osiwiała. Nic kompletnie na nią nie działa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 18:52

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6231

    Wysłany: 18 kwietnia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean, ja w twoim wieku też miałam jedno dziecko, tak więc jeszcze wszystko przed tobą 😉

    Jest jakiś progres. Poprzedniej nocy Aga jednak trochę possala pierś. Jest zatem szansa, że się przeprosi z cycem 😛

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 341 342 343 344 345 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ