X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 2 czerwca, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Billie, to pewnie będziemy razem testować, powodzenia! 🔥
    Mi infekcja raczej na owulkę raczej nie wpłynie, bardziej się zastanawiam, czy współżyć. Zamówiłam wczoraj teleporadę i lekarka mówiła, że jak probiotyk pomoże, to bez problemu. Dziś pewnie odpuścimy, ale jutro może da radę. Bo też nie będziemy na siłę, jak ma to być bolesne. Najważniejsze i tak dla mnie było wyłapać owulację i sprawdzić długość fazy lutealnej. A myślę, że skoczę w tygodniu stacjonarnie sprawdzić, czy wszystko ok i od razu zerkniemy, czy faktycznie pęcherzyk pękł.

    Edka, i jak Ci z tym? W sumie ona zaraz roczek, to nawet ok, co?
    U nas był czas, że było mniej cycy, a teraz od kiedy idą czwórki i trójki, to tylko by wisiał na mnie. Choć ostatnie dni już się troszkę uspokaja, zobaczymy. Ale to nawet jakąś specjalną redukcją nie jest 😅

    Namisa lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 2 czerwca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Jak nie urok, to sraczka 😵‍💫 spodziewam się jutro piku, a tu co? Jakaś infekcja mnie dopadła 😵‍💫 no ten cykl ewidentnie musi iść na straty. Najpierw choroba moja, potem goście, choroba męża i jak w końcu jest osiłka za rogiem, to infekcja 😂

    A jak tam u Was? Ktoś niebawem testuje?

    Namisa, jak Twoje owulaki?

    Ojej, współczuję infekcji :( Pamiętam z zamierzchlych czasów ze u mnie infekcja też się lubiła odezwać akurat przy płodnych. Chyba nawet gdzieś czytałam wtedy że to ze sobą koresponduje. Za szybkie przeleczenie 🤞

    A dzieki ze pytasz, owulaki mi się skończyły jakoś z tydzień temu i nie testuje, muszę nowe zamówić 😄 No ale cóż, raczej nic tam nowego się nie podziało, znów stanęło w miejscu patrzac po sluzie i objawach, bo tempke przestalam mierzyc od kiedy Ovufriend zwariowało widzac jak dlugi jest moj cykl aktualny (zaraz bedzie 365 dni 🤣) i zaczelo mi rozwalac wykres. Musze poszukac jakiejs nowej apki.
    Zresztą troche mi ten temat uciekl z głowy bo jestem na świeżo po grypie żołądkowej która podłapałam z 2 tyg opóźnieniem od moich chłopaków 🫣 Przeszlam gorzej niz oni, schudłam 4 kg w kilka dni 🙃 Do tego jeszcze Gabrysiowi ida czwórki i dziś między 22 a 00:30 było tyle płaczu jak wtedy gdy szły cztery zęby na raz w grudniu ☹️ Od cyca to się go w ogóle nie dało odłączyć nawet. Noo, jest intensywnie 🫠

    Edka, o masz, lubią się te twoje dzieci z samoodstawianiem :D Trochę zazdro 😆 Ale że Aga w nocy tak też odmawia karmien? Czy może się po prostu nie budzi? Jak się na to zapatrujesz?
    U nas karmienie przed drzemką i przed spaniem nocnym musi być. No i w nocy oczywiście minimum 2-3 razy. Zdarzyło się (aż jeden raz 😅) że o to dzienne karmienie nie wołal, ale z tych nocnych nie zrezygnuje sam, nie wierzę w to. Upatruje trochę nadziei w przeniesieniu do własnego pokoju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 13:02

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 2 czerwca, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa u nas identycznie... Cyc przed drzemka w dzień i przed zaśnięciem na noc plus cyc w nocy kilka razy, a ostatnio nad ranem od świtu to co chwilę cyc pobudka cyc pobudka nie może zasnąć albo budzi się co chwilę. W ten sposób wiem że odkładanie do łóżeczka nie ma nawet sensu bo bym musiała wstawać i usypiać i odkładać pierdyliard razy.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 2 czerwca, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Namisa u nas identycznie... Cyc przed drzemka w dzień i przed zaśnięciem na noc plus cyc w nocy kilka razy, a ostatnio nad ranem od świtu to co chwilę cyc pobudka cyc pobudka nie może zasnąć albo budzi się co chwilę. W ten sposób wiem że odkładanie do łóżeczka nie ma nawet sensu bo bym musiała wstawać i usypiać i odkładać pierdyliard razy.
    Jak czytam jak to u Ciebie jest to … zawsze mam taką myśl; no identyko ! Mamy tak samo, wysyłam wsparcie mentalne ❤️❤️❤️ po prostu nasze córy potrzebują tej bliskości jak szalone haha, w końcu wyrosną z tego cyca a będą miały z nami zbudowaną dobra relacje bliskosciową, mam taką nadzieję i tak się pocieszam, że teraz się przemęczę ale z korzyścią dla dziecka :) mogłoby tak być w sumie dalej ale żeby się udało zajść w kolejną ciążę no :(

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 3 czerwca, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean jesteśmy najlepszymi mamami dla naszych córeczek ❤️ potrzebują bliskości to ją mają i też mam.nadzieje że będziemy mieć super relacje :) zawsze chce być blisko córki nawet jak odstawi cycka będę ją tulić :D oby tylko chciała 😂
    Ja dziś dostałam okres, wychodzi na to że owu była 19 dnia a faza lutealna trwała 13 dni, tyle że skoku temperatury nie było. W tym cyklu też będę robić obserwacje, testy i pomiary temp. Ale na razie jeszcze nie staramy się o drugie.

    W ogóle pierwszy raz po porodzie dość mocno boli mnie brzuch pierwszego dnia okresu, poprzednie razy było bezboleśnie więc już miałam nadzieję że to się skończyło po porodzie a jak widać jednak nie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 11:05

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 3 czerwca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już czwarty dzień nie chce cyca, więc dam jej spokój. I tak karmiłam już ją tylko nad ranem. Wieczorem zasypiała bez kp, w nocy spała i dopiero 4-5 rano się budziła na karmienie. No i nagle w piątek zaczęła machać głową, gdy chciałam jej dać pierś. I tak jest do dzisiaj.
    Czyli mogę przyjąć, że oficjalnie zakończyłam kp wbrew mojej woli 🤦 Poprzednio też tak było, że młodszy syn nagle się odstawił sam i było to w tym samym cyklu, w którym zaszłam w ciążę. Więc któż tam wie - może i tym razem tak będzie 😁 Aktualnie jestem na etapie 8dc, czekam na owu i zobaczymy co tam się zadzieje 😛

    Vilka, Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 3 czerwca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, może tak właśnie miało być i to będzie ten cykl 😀 trzymam kciuki! 😀

    BillieJean, edka85 lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 3 czerwca, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka jak nie miałas w ogóle skoku temperatury to wygląda na to ze to był cykl bezowulacyjny. Wzrost jest konieczny do wyznaczenia owulacji, bo jest związany z termogenicznym efektem działania progesteronu w fazie lutealej. Jest progesteron- jest wzrost tempki, nie ma wzrostu - nie było owulacji. Nie ma za bardzo innej opcji 🤔

    Edka no takie nagle zakończenie kp wbrew woli na pewno moze zaskoczyć i różne emocje nieść ze sobą. Ale z drugiej strony to chyba najłatwiejsza możliwa opcja, gdy dziecko decyduje. Może akurat to jakiś znak na najbliższą przyszlosc ze udany cykl jest tuż tuż 😁😊 Ja też gratuluję kolejnego udanego kp, zrobiłaś świetna robotę! 💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 16:57

    edka85 lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 3 czerwca, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka to może właśnie historia zatacza koło i to będzie Ten cykl ;) ❤️🤞 trzymam kciuki za udany cykl i gratuluję długiej mlecznej drogi ! Dobrze dla dziecka gdy samo zrezygnuje z piersi, tylko Mamom czasem smutno, jeśli Ci smutno to tulę ! Jesteś najlepsza! Tyle dzieci wykarmić ❤️

    Edit: znów mi się udało uzyskać tłuste krechy na owulaku ale chyba nie ma co się podniecać zabardzo bo miesiąc temu też takie były i nic 😅
    https://zapodaj.net/plik-rq2HU6r5qN

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 21:05

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 3 czerwca, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka również trzymam kciuki!

    Namisa już sama nie wiem, miałam ból owulacyjny (100% to było to) 19 dnia cyklu więc stwierdziłam że owulacja była. Może pękł pęcherzyk ale dalej coś poszło nie tak i nie było tego wzrostu temperatury. Nie wiem co mi się tam w środku działo ale ważne że okres dostałam i jakoś nawet regularny jest.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 3 czerwca, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Billie, nie zniechęcaj się poprzednimi miesiącami. Czasem tak jest, że trzeba odczekać swoje i trafić akurat na ten właściwy miesiąc. Może dla ciebie właśnie przeznaczony jest czerwiec 😉

    Też sobie zrobiłam owulaka na rozruch. I trochę się zdziwiłam, bo wyszedł mniej negatywny niż się spodziewałam. To znaczy - kreska testowa jest wprawdzie słabsza od kontrolnej, ale nie jakaś mało widoczna, tylko taka wyraźna. Zadziwiające, że taki wyszedł mi test w 8 dc.

    BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 3 czerwca, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może owulacja będzie szybciej albo jakaś …bardziej obfita :) czyt. Pęknie z dwóch jajników i bach bliźniaki !

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 4 czerwca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Może owulacja będzie szybciej albo jakaś …bardziej obfita :) czyt. Pęknie z dwóch jajników i bach bliźniaki !
    O, nie, nie, żadnych bliźniaków 💣😆

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 4 czerwca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poproszę bliźniaki 🙋🏼‍♀️

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 4 czerwca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Ja poproszę bliźniaki 🙋🏼‍♀️

    Ja też zawsze marzyłam chociaż wiem, że każda Mama Bliźniąt spojrzałaby na mnie jak na wariatkę 😅 u mnie w rodzinie nigdy nie było podwójnego szczęścia więc szanse są małe.

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 4 czerwca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im kobieta starsza tym łatwiej o bliźniaki - i kp też zwiększa szanse 🙈😅
    Ja osobiście wolałabym nie 🫢 Pomijając to co po porodzie (z jednym dość lajtowym dzieckiem już mam ręce pelne roboty 😆) to jednak taka ciąża jest z automatu podwyższonego ryzyka, mniejsze szanse poród siłami natury, a mój wymarzony niezmedykalizowany to już w ogóle ciezko. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale wolę już dwie ciaze i dwa porody zdecydowanie 😆

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 4 czerwca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Im kobieta starsza tym łatwiej o bliźniaki - i kp też zwiększa szanse 🙈😅
    Ja osobiście wolałabym nie 🫢 Pomijając to co po porodzie (z jednym dość lajtowym dzieckiem już mam ręce pelne roboty 😆) to jednak taka ciąża jest z automatu podwyższonego ryzyka, mniejsze szanse poród siłami natury, a mój wymarzony niezmedykalizowany to już w ogóle ciezko. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale wolę już dwie ciaze i dwa porody zdecydowanie 😆

    Wiem właśnie te komplikacje w ciąży przy bliźniętach napawają mnie obawą,
    Oby jedno zrobić a z tym już problem jest !

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 4 czerwca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie chce bliźniaków 😱 Przy jednym niemowlaku jest hardkor a co dopiero dwóch... Nie mamy wsparcia dziadków więc byłoby mi bardzo ciężko jakby mąż wrócił do pracy. Także wolę jedno 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 21:20

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 6 czerwca, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam u Was cykl przebiega ? Jakieś owulacje 😁? U mnie temp skoczyła więc być może jednak test prawdę powiedział, że był pik, teraz trzeba czekać i nagle dni mijają strasznie wolno 😅

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 6 czerwca, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie kończy się czwarty dzień okresu...

    Trzymam kciuki BillieJean 💪

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
‹‹ 355 356 357 358 359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ