X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 23 maja, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja się dałam omotać, pracowałam, wstawałam wcześnie. Ona nie zasnęła beze mnie. Czasem miałam zmiany że po 22 wracałam. Mąż nie mógł uspać. I wiecie człowiek się nakręcił. Ale metode stosowaliśmy chyba z tydzień. I powiedziałam basta, nie tędy droga, gdzie ja miałam rozum. Ale konsekwencje widziałam tego przez miesiąc do dwóch. Bo sie w nocy budziła i płakał tak że tylko w kuchni można było ją uspokoić. Jakby bała sie przebywać w sypialni. A jak zmieniliśmy pokój. To w ogóle wszystko odeszło. I uważam,. że miała uraz.. teraz nie popełnię tego błędu. Nie dam sobie wmówić, że dlaczego jestem najmądrzejsza.. a może inni też mają racje. A może i mają racje. Ale u swoich dzieci. A ja mam racje u swojego dziecka. Do tej pory mam wyrzuty sumienia do siebie. Ale córka jest wspaniała. Kocha mnie wiec może aż tak źle nie jest..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 23 maja, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z wami dziewczyny, nigdy nie godziłam się ani nie zgodzę na żadne treningi snu. Dziecko jest malutkie i najzwyczajniej w świecie potrzebuje swojej mamy. Jak można odbierać mu poczucie bezpieczeństwa? Nie wyobrażam sobie tego. Moja intuicja mówi mi że muszę być blisko mojego dziecka i dzięki temu obie będziemy szczęśliwe, a na tym mi najbardziej zależy.

    Z innej beczki. Trzy dni temu jak byk miałam ból owulacyjny, jestem pewna że to było to, a skoki temperatury nadal nie ma. Jak to rozumieć? Niewydolność ciałka żółtego, za niski progesteron... Czy co to może być jeszcze? Na razie się aż tak nie martwię bo starania zaczniemy na wakacjach, no ale wolałabym wiedzieć na czym stoję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 11:58

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 23 maja, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:

    Z innej beczki. Trzy dni temu jak byk miałam ból owulacyjny, jestem pewna że to było to, a skoki temperatury nadal nie ma. Jak to rozumieć? Niewydolność ciałka żółtego, za niski progesteron... Czy co to może być jeszcze? Na razie się aż tak nie martwię bo starania zaczniemy na wakacjach, no ale wolałabym wiedzieć na czym stoję.
    A jakie dokładnie masz wartości każdego dnia?
    Tak, zdarzyło mi się i wtedy miałam owszem owu, ale słabej jakości (prog w granicach 5-9 ng - badałam laboratoryjnie. Niestety takie cykle mogą się zdarzać.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 23 maja, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    36,12-36,22 od początku cyklu
    Przed ciążą miałam skoki na 36,6-36,74

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 15:43

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 23 maja, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to tylko tak w tym cyklu ? Organizm też powoli wraca do tej formy płodności sprzed ciąży i w następnym cyklu może być już owulacja lepszej jakości :)
    Vilka Twoja córa jest z sierpnia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 20:34

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 23 maja, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że będę płodna od wakacji jak należy...
    Tak, z sierpnia

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 23 maja, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    36,12-36,22 od początku cyklu
    Nie no, taka temp to ewidentnie bezowulacyjny. Ale spokojnie, następny już będzie taki jak trzeba 😉

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 23 maja, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Mam nadzieję że będę płodna od wakacji jak należy...
    Tak, z sierpnia

    tak policzyłam patrząc na Twój licznik w metryczce :) moja z 21 a 22 sierpnia mamy rocznicę ślubu ;)

    W wakacje ciepełko, urlopy wyjazdy to i płodność się rozchula ❤️

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 23 maja, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Do tej pory mam wyrzuty sumienia do siebie. Ale córka jest wspaniała. Kocha mnie wiec może aż tak źle nie jest..

    Kochana nie wyrzucaj sobie :) Twoja Miłość każdego dnia rekompensuje Jej wszystko, to była chwila kryzysu który minął i już nie powróci :) nic jej się na pewno nie stało, a Wy z mężem dowiedzieliście się przynajmniej czego nie chcecie w Waszej rodzinie uskuteczniać i zrobiliście wszystko jak najlepiej potrafiliście na tamten moment.

    Kropka6 lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 24 maja, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję BillieJean :)

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 24 maja, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nie no, taka temp to ewidentnie bezowulacyjny. Ale spokojnie, następny już będzie taki jak trzeba 😉

    To czemu czułam ból owulacyjny? Na 100% to był ten ból. Pękł pęcherzyk ale jajko się nie nadawało? 😁

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 24 maja, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    To czemu czułam ból owulacyjny? Na 100% to był ten ból. Pękł pęcherzyk ale jajko się nie nadawało? 😁
    Pęcherzyk może się np zapaść (czy jakoś tak to się nazywa), może się zrobić luf. Nawet jak masz pik LH i czujesz ból, to nie gwarancji na udaną owu.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 24 maja, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Pęcherzyk może się np zapaść (czy jakoś tak to się nazywa), może się zrobić luf. Nawet jak masz pik LH i czujesz ból, to nie gwarancji na udaną owu.

    Rany jakie to wszystko jest skomplikowane
    No i jaką Wy macie wiedzę, ja się tyle uczę na tym forum … jeju wielu rzeczy lekarz nie powie :/

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 24 maja, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za to dziś o dziwo coś ruszylo na owulakach - jeszcze nie pozytyw, ale chociaż jest jakaś całkiem wyraźna kreska, a to już duży progres 😅 Co śmieszne nie zredukowalam wcale karmien - tamten tydzień przez to chorowanie był właśnie jednym wielkim karmieniem- za to ostatnie 2-3 dni powróciliśmy po prostu do naszej normalnej częstotliwości. I od razu LH trochę poszło w górę, organizm w szoku 😄 Ciekawe czy cos z tego bedzie 🤔

    BillieJean, Vilka lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 24 maja, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa super :) może faktycznie jeszcze się pokażą mocne krechy na owulacyjnym, a później na ciążowym :)

    Mi właśnie skończył się okres, będę mierzyć temp od jutra, obym była sumienna bo ciekawi mnie jak te temperatury u mnie wyglądają :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 15:35

    Namisa, edka85 lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • MalaEw Autorytet
    Postów: 1290 2190

    Wysłany: 25 maja, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszystkie osoby zajmujące się uczeniem samodzielnego zasypiania to tyrany:) ja jestem bardzo bardzo zadowolona z efektów, wskazówek, których udziela jedna z Pan. Nie nazywa się trenerem snu przede wszystkim, a podejście ma holistyczne. Mój Franuś zasypia najczęściej bez krzyku, płaczu i złych emocji w bliskości mojego męża lub mojej (wtedy na cycu). Ale bardzo cieszę się, że potrafi zasnąć że swoim ojcem tak o. Po prostu i nie potrzebuje do tego piersi (pomijam noce, kiedy kp jest milion razy :)

    BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    26.05. 36+5, 19:39 urodził się Franuś, 3160 g, 51 cm ❤️

    event.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 25 maja, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaEw wrote:
    Nie wszystkie osoby zajmujące się uczeniem samodzielnego zasypiania to tyrany:) ja jestem bardzo bardzo zadowolona z efektów, wskazówek, których udziela jedna z Pan. Nie nazywa się trenerem snu przede wszystkim, a podejście ma holistyczne. Mój Franuś zasypia najczęściej bez krzyku, płaczu i złych emocji w bliskości mojego męża lub mojej (wtedy na cycu). Ale bardzo cieszę się, że potrafi zasnąć że swoim ojcem tak o. Po prostu i nie potrzebuje do tego piersi (pomijam noce, kiedy kp jest milion razy :)


    Cieszę się, że to u Was zadziałało, nie twierdzę że każdy kto doradza w kwestii snu nie jest profesjonalistą ale po prostu profile, na które ja trafiałam nie przemawiały do mnie :)

    Edka jak tam ?? Testowałaś dzisiaj ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 11:24

    MalaEw lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 25 maja, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My odkryliśmy u córki że smyranie po plecach ja usypia to może kiedyś nadejdzie wieczór że mąż ja uśpi 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 11:48

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 25 maja, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:

    Edka jak tam ?? Testowałaś dzisiaj ?
    No pewnie, w końcu to 9 dpo, więc w moim przypadku decydujący dzień 🙂 Negatyw negatywny i to z tych najbardziej negatywnych 😁. No to czekam na @ i jedziemy dalej z tym koksem w kolejnym miesiącu 😛

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 25 maja, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No pewnie, w końcu to 9 dpo, więc w moim przypadku decydujący dzień 🙂 Negatyw negatywny i to z tych najbardziej negatywnych 😁. No to czekam na @ i jedziemy dalej z tym koksem w kolejnym miesiącu 😛

    Jesteś już obcykana w te klocki więc raczej nie sądzę abyś się pomyliła, ale zawsze póki nie ma @ to szansa jakaś jest :) a jak nie to …
    Czerwiec będzie nasz hihi

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 353 354 355 356 357 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ