X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 17 czerwca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, ja tam o Gabrysiu czytam jak o marzeniu, u mnie ciągle sporo nocy całych na cycku. Jak dzisiaj, no nie odklejał się ode mnie. I ogólnie spoko, tylko dwie rzeczy - plecy mi powoli siadają, a dwa - chyba faktycznie póki nie ograniczymy karmień, to nie uda się zajść w kolejną ciążę. Tak to by mi to zupełnie nie przeszkadzało

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 17 czerwca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O śpiących dzieciach od 18 do 7 czytam jak o jakimś niezwykłym zjawisku, bo moja nigdy nie przespała dłużej niż 2-3h i tak już prawie 2 lata 🙈 w nocy się budzi, ok 4 już się przysysa tak na amen, że już nie daje się odłożyć i tak aż nie wstaniemy (czyli mnie już przyciśnie siku 😅 wtedy Ola płacze że jeszcze chce cycy i jest sikanie z awanturującym się dzieckiem obok) w dodatku nawet jak się sekundę zajmie czymś sama w ciągu dnia i ja mam taki moment, ze nie muszę gonić z obiadem, praniem, sprzątaniem, usiądę lub się położę na kanapie i Ona to zobaczy to leci: ‚Nie mama cycy’, zdążyłam przywyknąć. nie wiem czy ja coś źle zrobiłam czy po prostu taki highneed mi się trafil i tyle. teraz jak wyjadę do rodziców z dzieckiem to zazdroszczę mężowi, że będzie odpoczywał i oglądał netflixa po pracy 🤣 u mnie się nic nie zmieni tyle, że zmienię otoczenie.

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 17 czerwca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ rozumiem, ja w pierwszych miesiacach też marzyłam o tych 2-3 pobudkach które mamy teraz i pamiętam kosmiczną różnicę gdy akurat się taka noc cudem zdarzyła (wtedy nieliczne przypadki) - czulam sie jak nowonarodzona. I to jest magia że gdy to się zmienia to się o tym zapomina jakie byly poczatki 🫣 Trzymam kciuki żeby i u was kliknęło niedługo, żeby twoje plecy miały troche wytchnienia i żebyś szybko zobaczyłam 2 kreski 🥰

    BillieJean kurcze, podziwiam cię za tyle miesięcy twojej ciężkiej pracy 💪 Choć jak sobie myślę że dziecko zaczyna już nawet słownie domagać się tego cyca na tym etapie to mnie trochę motywuje do przycisniecia tematu odstawienia zanim sie zacznie bo wtedy chyba jeszcze ciezej odmowic 🫣 Aktualnie tylko ciągnie koszulkę 😅

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 17 czerwca, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wczoraj była tylko jedna próba odłożenia do łóżeczka pospała tam dwie godziny i potem wzięłam ją do siebie i zasnęłam razem z nią. Było ogólnie sporo pobudek w nocy I cały czas wisiałaby na cycku od kilku nocy, nie wiem czy to kwestia zębów czy o co chodzi ale moje plecy naprawdę już cierpią. Strasznie niewygodnie się śpi kiedy dziecko jest przessane do cycka, no ale wy o tym wiecie. My mamy duże łóżko więc powiedzmy że się mieścimy we trójkę, ale bardzo bym chciała żeby dziecko spało w łóżeczku. Teraz już jest duża i naprawdę mi to przeszkadza. Wiem że nie ma co walczyć i męczyć dziecka na siłę i stresować więc i tak codziennie ląduje koło mnie w łóżku.
    U mnie na szczęście chyba problemu z płodnością nie ma, no bo okres w miarę regularny, chyba dzięki temu że w ciągu dnia ją karmię tylko dwa razy, śluz płodny jest, teraz właśnie mam dni płodne, test owulacyjny dzisiaj pozytywny, zobaczymy jeszcze tylko czy temperatura skoczy, bo w zeszłym cyklu nie skoczyła. Tylko co z tego że tak jest jak mój mąż na razie i tak nie chce się starać o drugie...

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 17 czerwca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka ten okres 8-10 miesiąc w ktorym teraz jestescie, kiedy dziecko mega szybko rozwija się ruchowo, bywa ciężki pod względem snu. Regres zasypiania przy zdobywaniu kolejnych kamieni milowych go standard. Ale jak się trochę uspokoi ruchowo to może i nocki staną się łatwiejsze 🫶
    A co do męża to fakt, ciezka sprawa. Musicie przegadać temat, opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, obawach i dojść do jakiejś konkluzji. Może łatwiej Wam będziecie jak ustalicie taki konkretny termin od którego zaczynacie? Ty będziesz wiedziała na co czekasz, a faceci też zwykle lubią mieć takie konkretne "zasady gry" - i zdąży się do tego czasu oswoić z tą myślą.
    U nas terminu konkretnego nie ma, mało o tym gadamy - tylko kilka miesięcy temu uznaliśmy że spróbujemy na jesieni ale to nie byly zadne twarde ustalenia. Ja tym razem wychodzę z założenia że to mąż ma zainicjować konkretnie poczatek staran - bo poprzednie to raczej ja inicjowałam 😆 A on tylko raz na jakie czas rzuci w eter mysl o rodzeństwie, ja nie dopytuje o terminy i tak sobie śmieszkujemy jak by to było 😅 Na pewno gdybym miała w końcu okres to by mnie bardziej kusiło a tak to nie ma o czym mówić 🙃

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 17 czerwca, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa mam nadzieję że w końcu noce będą spokojniejsze :)
    U nas też przy pierwszym to ja byłam inicjatorką 🙈 teraz dużo o tym gadaliśmy, generalnie on mógłby skończyć na jednym dziecku, albo mieć drugie "ale bez tych pierwszych trudnych miesięcy" 🙈😁 Trochę jak z dzieckiem się z nim gada czasami. Można tłumaczyć że trudny okres mija, że super jakby było rodzeństwo, jak beda starsi będą się raz bawić itd. Mąż jest jedynakiem i trochę tego nie rozumie, ja mam rodzeństwo i wiem ile żeśmy się razem bawili i spędzali czasu.
    Teoretycznie mamy ustalone że rodzeństwo będzie. Ale teraz trzeba ustalić kiedy w końcu się za to weźmiemy 😅

    Edit. Porozmawiałam z nim i... Ustaliliśmy że sierpień bierzemy się do roboty. Ufff ulga 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 17:35

    Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 17 czerwca, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka gratuluję wspólnej decyzji 😁 Pierwszy krok wykonany i to najważniejsze. To jeszcze dwa miesiące 💪

    Ja was nie pociesze, bo Aga już w ogóle jest bez kp, więc w nocy nie budzi się na jedzenie. Praktycznie śpi całą noc, a nawet jak się obudzi, to wystarczy że położę na nią rękę i to pomaga jej zasnąć. No chyba że jest chora, to wtedy jest cięższa noc 😛

    Namisa, Vilka, BillieJean lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 17 czerwca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka macie szczęście 😁😁

    edka85 lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 17 czerwca, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka super że Aga już prawie się nie budzi! Pokrzepiajaca wizja dla nas wszystkich, może gdy i nam uda się odstawienie to też tego doczekamy 😍 Nie śmiem narzekać na obecny stan rzeczy bo w gruncie rzeczy się wysypiam, ale wiadomo ze nie pogardziłabym taką ciągiem przespaną nocką! 🥹

    BillieJean, edka85 lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 17 czerwca, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:

    Edit. Porozmawiałam z nim i... Ustaliliśmy że sierpień bierzemy się do roboty. Ufff ulga 🥰

    To sen o majowym dziecku naprawdę może się spełnić ❤️ życzę Ci tego !!

    Może sierpień dla wszystkich nas będzie owocny :) chociaż dla Edki to pewnie czerwiec ;)

    Vilka, edka85, Namisa lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 17 czerwca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:

    Może sierpień dla wszystkich nas będzie owocny :) chociaż dla Edki to pewnie czerwiec ;)
    Cóż za pewność siebie ☺️ Ale słusznie. Trzeba być pewnym i mocno wierzyć, że się wysika dwie kreski. Aż w końcu się ta wiara zmaterializuje 😁

    BillieJean, Namisa, Vilka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 18 czerwca, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam u was sytuacja? Aktualizacje proszę :) komu kibicować w najbliższych dniach :D

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 18 czerwca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba Edka gdzieś tu zaraz bedzie testować na dniach 🤞💚

    Vilka lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 18 czerwca, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zajrzałam z myślą o Edce, chyba jutro testujesz? Trzymam kciuki 🤞🏼

    U mnie 6dc, do owulki co najmniej 2 tygodnie 😵‍💫

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 18 czerwca, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj był test owulacyjny pozytywny, a dziś już negatywny. To znaczy że owulacja dziś tak jak mi pokazuje apka? Jestem bardzo ciekawa czy temperatura skoczy e tym cyklu. Śluz mam bardzo płodny. Aż żal że jeszcze się nie staramy 😁

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 18 czerwca, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek testuję. To będzie 9dpo 😎

    Vilka, tak - dziś jest owu.

    BillieJean, Vilka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 19 czerwca, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    W czwartek testuję. To będzie 9dpo 😎

    Czyli jutro czekamy na wieści 🤞

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Lutien Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 czerwca, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem tu nowa, ale bardzo się cieszę, że jest ten wątek :) Nasza Malutka ma już 13 miesięcy, karmię piersią średnio 5-6 razy na dobę. Pierwszy okres dostałam rok po porodzie - 9 maja. Ten cykl jest bardzo dziwny. Około 14 dc myślałam, że mam ovu, bo bolały mnie jajniki. Potem przyszedł kolejny tydzień z bólem brzucha jak na okres, kłuciem jajników, dużą ilością śluzu. Myślałam, że to może ciąża. Byłam u lekarza 9 czerwca i powiedział mi, że może to być bardzo wczesna ciąża, lub ovu się przesunęła. Zrobiłam betę, ale niestety ujemna. Teraz czekam na @. Niepokoją mnie jednak te okresy, gdzie boli mnie brzuch, jajniki. To nie jest kilka dni, ale tydzień, czasem kilka razy w ciągu miesiąca. Usg jest ok, wyniki TSH, progesteron też. Czy któraś z Was też tak miała przy karmieniu? Ja mam takie bóle brzucha i kłucia w jajnikach mniej więcej od czasu, jak minęło pół roku od porodu. Nie tracę jednak nadziei, że może się uda w kolejnym cyklu :)

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 19 czerwca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutien, ja te cykle po porodzie też mam inne, niż wcześniej. Często przez cały cykl mam ciągnięcie podbrzusza, zupełnie jak kiedyś parę dni przed okresem czy na początku ciąży. Tak samo jajniki czuję często. Nie wiem, czy ma to związek z karmieniem czy po prostu zmieniło mi się po ciąży. Badania wszystkie w normie ;)

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 19 czerwca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    W czwartek testuję. To będzie 9dpo 😎

    Vilka, tak - dziś jest owu.
    🤞🏼🤞🏼

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ