X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 21 czerwca, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monko, ja po każdym porodzie miałam krótkie fazy lutealne, max 10 dni i faktycznie nie przeszkodziło to kolejnym ciążom. Myślę, że ta teoria ze zmianą gospodarki ma sens. Po zapłodnieniu organizm dostaje sygnał, żeby utrzymywać ciałko żółte i prog nie spada - nawet gdy nie jest wysoki (ja dwukrotnie zaszłam w takiej sytuacji: raz przy progu 8ng, a drugi raz przy 10ng).

    BillieJean, Monk@ lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 21 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Monko, ja po każdym porodzie miałam krótkie fazy lutealne, max 10 dni i faktycznie nie przeszkodziło to kolejnym ciążom. Myślę, że ta teoria ze zmianą gospodarki ma sens. Po zapłodnieniu organizm dostaje sygnał, żeby utrzymywać ciałko żółte i prog nie spada - nawet gdy nie jest wysoki (ja dwukrotnie zaszłam w takiej sytuacji: raz przy progu 8ng, a drugi raz przy 10ng).
    Dajesz nadzieję 🥰 dzięki! U mnie faktycznie na początku ciąży prog był w okolicy 13, więc też nie szałowy, a to już przy pozytywnej becie. No nic, będziemy próbować 😀 póki co u mnie do owulacji się nie zbliża, ale to wiedziałam, standardowo jeszcze ze 2 tygodnie 😵‍💫

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 21 czerwca, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka śliczna Agunia 😍 Ale jej dawno nie widziałam, taki okruszek była wtedy jeszcze 🥹

    Monk@ ja to rozumiem tak - ogółem dobrze by było gdyby faza lutealna trwala odpowiednio dlugo, bo to mówi duzo o jakosci ciałka żółtego, a tym samym jakosci samej owulacji. Proste równanie jest takie ze im lepsza owu, tym lepsza później jakość ciałka żółtego, które żyje dłużej i wydziela więcej progesteronu. No ale przy kp to trochę inaczej może wyglądać- prolaktyna moze tu mieszac, wplywac negatywnie na podtrzymywanie pracy cialka zoltego mimo fajnych owulacji.
    Logiczne wydaje sie tez to co ta lekarz powiedziala - gdy do zapłodnienia jednak dojdzie to organizm priorytetyzuje te ciaze i stara sie ja utrzymac, zmienia sie gospodarka hormonalna - nie bez powodu dzieci czesto odstawiają się we wczesnej ciąży, smak mleka się zmienia, jego wydzielanie itd. Wiec ja bym założyła że jeśli owulacje są dobrej jakości to do ciąży prędzej czy później dojdzie, organizm wejdzie w tryb "podtrzymujemy ciaze" i dotychczasowe dlugosci faz lutealnych mogą nie miec az takiego znaczenia 🤔💪

    BillieJean lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 21 czerwca, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, ma to sens. Ja po prostu myślałam, że progesteron wytwarza się dopiero od zagnieżdżenia, gdzieś tak też właśnie kiedyś wyczytałam, że po prostu może się endometrium zacząć złuszczać, zanim się zagnieździ zarodek. Ale ona mi też mówiła właśnie, że ciałko żółte wydziela progesteron już od razu. No to w takim razie troszkę mi nadzieja urosła, że może się udać niezależnie od tego, czy faza literalna się wydłuży. Sama mam ostatnio dylemat - mała różnica wieku czy kp jak najdłużej 😵‍💫 do tego teraz jeszcze się zastanawiam, czy aby na pewno to dobry pomysł, czy my sobie poradzimy z dwojgiem dzieci itd. Jakiś gorszy czas mi się trafił znów 😵‍💫

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 22 czerwca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła @. Zaczynam swój szczęśliwy cykl 😁

    Namisa, BillieJean, Monk@, Vilka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 136 75

    Wysłany: 22 czerwca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, serio nieustannie Cie podziwiam! Ja przy mojej trojce wysiadam, a Ty starasz się o piąte. I coś czuję, że będzie i szóste, żeby były 3 parki do kompletu 😆😍
    Jestem ciekawa jak ma na imię pozostała trójka. Czy też takie tradycyjne imiona jak Agnieszka?:)

    Namisa lubi tę wiadomość

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 22 czerwca, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka powodzenia! 💪💖

    Monk@ progesteron wydziela się w większych ilościach tuż po owulacji, pik jest kolo 7dpo, a potem spada do wartości około 0-1 w dzień miesiączki i utrzymuje w takich granicach do momentu kolejnej owulacji. Też o tym gdzieś czytałam że może tak być że endometrium się zacznie złuszczać zanim zarodek się zagnieździ przy krotkich f.l, ale wydaje mi się że to musiałyby być ekstremalnie krotkie fazy - a w takich sytuacjach ciezko o samo zaplodnienie, bo przecież wszystko ma swoja przyczynę - z jakiegos powodu to cialko zolte obumiera tak szybko, cos jest nie tak na wczesniejszym etapie. Nasze organizmy też głupie nie sa, wiedzą co się dzieje od pierwszych dni od zapłodnienia i przygotowują się do tego intensywnymi zachodzacymi procesami. Wiec jestem zdania że jak ciaza jest zdrowa, z połączenia zdrowych komórek, my jesteśmy zdrowe - to raczej utrzyma się w tym pierwszym wrażliwym okresie (pomijając różne pozniejsze mozliwe komplikacje wynikające z innych czynników).

    A co do dawania sobie radę z dwójka - totalnie wierzę że dacie rade 💪 Na pewno będą ciężkie momenty, momenty bycia na rozdrożu, rozdarciu pomiędzy dwójką maluchow potrzebujących jednocześnie uwagi - ale ile więcej doświadczenia macie tym razem, na jak wiele różnych sytuacji jesteście przygotowani! Jaką piękna relacje będą mogły nawiązać ze sobą dzieci dzięki takiej małej różnicy wieku. Teraz widzicie już też sami jak szybko leci czas - mrugniecie dwa razy i dzieci będą już świętować kolejne urodziny 🥹 No i ciąża też trochę trwa - pomyśl jaka zmiana zaszła w Kacperku w ciagu ostatnich 9 miesięcy, a ile wydarzy się w ciagu kolejnych zanim przyjdzie na świat drugie dziecko. Z kazdym miesiącem mały staje się odrobine bardziej samodzielny 💖 Decyzje podejmujecie wy i kazda jest dobra - starania i przesunięcie starań w czasie, jeśli uważacie że lepsza będzie dla was większa różnica wieku. Taka opcja tez ma mnóstwo zalet 🥰 Najważniejsze żeby to było zgodne z Wami 🫶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 12:28

    BillieJean, Monk@, Vilka lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 22 czerwca, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam piękny skok temperatury 3dpo :D jak zaszłam w ciążę też miałam dokładnie tak samo. Tylko że teraz to musiałaby być ciąża po przerywanym 😂
    Jeszcze dwa okresy przede mną i bierzemy się do roboty! Oby następne cykle też były z owulacja.

    U nas też celujemy w różnice wieku niewielka tj prawie dwa lata. Wiem że będzie ciężko ale przetrwać trudne początki a potem będzie pięknie... :)

    Dziś skontrolowalam TSH i mam 0,92 więc jest ok bo trochę skakało po ciąży. Mam niedoczynność. Dwa miesiące temu z dawką letrox50 miałam ponad 3, potem weszła dawka 75 i po dwóch tygodniach spadło bardzo do 0,6 no i teraz po 3 tygodniach 0,9. Za miesiąc znowu kontrola. Tarczyca mi przeszkadzała w zajsciu w pierwszą ciążę więc muszę ją kontrolować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 16:47

    Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 22 czerwca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Mam piękny skok temperatury 3dpo :D jak zaszłam w ciążę też miałam dokładnie tak samo. Tylko że teraz to musiałaby być ciąża po przerywanym 😂
    Jeszcze dwa okresy przede mną i bierzemy się do roboty! Oby następne cykle też były z owulacja.

    U nas też celujemy w różnice wieku niewielka tj prawie dwa lata. Wiem że będzie ciężko ale przetrwać trudne początki a potem będzie pięknie... :)

    Dziś skontrolowalam TSH i mam 0,92 więc jest ok bo trochę skakało po ciąży. Mam niedoczynność. Dwa miesiące temu z dawką letrox50 miałam ponad 3, potem weszła dawka 75 i po dwóch tygodniach spadło bardzo do 0,6 no i teraz po 3 tygodniach 0,9. Za miesiąc znowu kontrola. Tarczyca mi przeszkadzała w zajsciu w pierwszą ciążę więc muszę ją kontrolować.

    To piękne wyniki :) oby się tak utrzymało i myślę, że nie będziesz miała problemu z zajściem w ciążę ;)

    Edka trzymam kciuki za Ciebie w tym cyklu 🤞

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 22 czerwca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:

    A co do dawania sobie radę z dwójka - totalnie wierzę że dacie rade 💪 Na pewno będą ciężkie momenty, momenty bycia na rozdrożu, rozdarciu pomiędzy dwójką maluchow potrzebujących jednocześnie uwagi - ale ile więcej doświadczenia macie tym razem, na jak wiele różnych sytuacji jesteście przygotowani! Jaką piękna relacje będą mogły nawiązać ze sobą dzieci dzięki takiej małej różnicy wieku. Teraz widzicie już też sami jak szybko leci czas - mrugniecie dwa razy i dzieci będą już świętować kolejne urodziny 🥹 No i ciąża też trochę trwa - pomyśl jaka zmiana zaszła w Kacperku w ciagu ostatnich 9 miesięcy, a ile wydarzy się w ciagu kolejnych zanim przyjdzie na świat drugie dziecko. Z kazdym miesiącem mały staje się odrobine bardziej samodzielny 💖 Decyzje podejmujecie wy i kazda jest dobra - starania i przesunięcie starań w czasie, jeśli uważacie że lepsza będzie dla was większa różnica wieku. Taka opcja tez ma mnóstwo zalet 🥰 Najważniejsze żeby to było zgodne z Wami 🫶
    Mnie przekonywać nie musisz 😁 Dla mnie dwójka dzieci, to jak wakacje 😉 Ale prawda - im mniejsza różnica wieku, tym lepiej. Wprawdzie są wojny, kłótnie, bijatyki, ale jak co do czego, to mogą na siebie liczyć. Na przykład kiedy młodszy syn płacze, to starsza siostra zawsze przychodzi go pocieszać i przytulać. Jak najstarszy miał problem z wjazdem rowerem pod górę, to siostra szybko porzuciła swoją hulajnogę i pobiegła pchać mu rower. Jak młodszy bierze z lodówki smakołyki, to zawsze zabiera też dla starszego rodzeństwa, aby ich poczęstować. Gdy Aga ma histerię, to najstarszy robi wszystko, by ją rozśmieszyć. I tak dalej, i tak dalej.... Niby takie pierdoły, ale dla dzieci mające niesamowite znaczenie.

    Monk@, Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1005 639

    Wysłany: 23 czerwca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Dzień Taty? Ja oprócz prezentów przygotowałam filmik ze zdjęć i na końcu wzruszające życzenia. Ryczalam jak to oglądaliśmy :D mąż też uronił łzę... A to do niego niepodobne. Trafiłam go w serce :) I po filmie powiedział "to kiedy robimy drugie?" - chyba zaczyna widzieć że ojcostwo to piękna rzecz... A dzieci to skarby. :) prawdziwe szczęście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca, 13:02

    Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 23 czerwca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka trafiłaś w sedno i oto właśnie przypieczetowalaś swoje starania, które lada moment zaczniesz 😁 Swoją drogą, fajny pomysł ze zdjęciami. U nas tradycyjnie - laurki 😛

    BillieJean, Vilka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 23 czerwca, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Jak tam Dzień Taty? Ja oprócz prezentów przygotowałam filmik ze zdjęć i na końcu wzruszające życzenia. Ryczalam jak to oglądaliśmy :D mąż też uronił łzę... A to do niego niepodobne. Trafiłam go w serce :) I po filmie powiedział "to kiedy robimy drugie?" - chyba zaczyna widzieć że ojcostwo to piękna rzecz... A dzieci to skarby. :) prawdziwe szczęście

    Sprawiłaś mężowi wielką radość ;)
    My jakoś nie czujemy potrzeby robienia sobie prezentów na dzień matki i ojca, jak dziecko podrośnie to może skrobnie laurkę ;)
    Ja już jestem u swoich rodziców, mąż nas przywiózł i pojechał przygotowywać się do wyjazdu do Rumunii. Lubię przyjeżdżać do rodzinnego miasta, mam tu przyjaciółki, ale ciekawe ile razy się pokłócę z rodzicami o wychowanie mojego dziecka 😂

    Vilka lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 25 czerwca, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Wyjazd męża odwołany :D żona się cieszy !

    Monk@, Namisa, edka85, Vilka lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 26 czerwca, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Dziewczyny! Wyjazd męża odwołany :D żona się cieszy !
    A jednak! No to super :) trzymam kciuki 🤞🏼

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 26 czerwca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to powoli czuję jajnik, ale na owulakach jeszcze nic nie widać 😵‍💫

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 26 czerwca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to świetnie Billie, lipiec mamy zatem zaklepany 😄
    U mnie 5dc, więc jeszcze sobie poczekam na owu.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 26 czerwca, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Billie nie ma przypadków, są tylko znaki 😅🤞 Powodzenia zatem w tym cyklu! 💖

    Edka dla ciebie też 🤞 Ty chyba pisałaś że z cyklu na cykl po porodzie miałaś coraz to wcześniej te owulacje, nie? A teraz już nie karmisz więc powinno szybko ruszyć do boju 💪

    Monk@ może coś tam się zaczyna dziać, pęcherzyki rosną, jajnik pracuje i dlatego go mocniej czujesz? Za szybką owu 🤞

    Ja też od 2 dni ciągle czuje kłucie prawego jajnika. Dziś doszedł jeszcze rozciągliwy sluz więc trochę z nadzieją wypatruje co się będzie działo 🫣🤞 Akurat złożyło się że od kilku dni próbuje ograniczać karmienia w nocy - tzn bardziej staram się jednak na pobudce uspokajać inaczej niż piersią, troche przesuwam pierwsze karmienie (z 22 na północ się udało - jednej nocy przebudził się normalnie o tej 22, ale go przytuliłam i zasnął, drugiej już obudził się dopiero o północy), ubieram się też w bardziej zakryte koszulki do spania a wczesniej zwykle bez niczego więc dostęp był szybki i możliwe że nawet nie zauważyłam jego aktywności przy cycu 😎😅 No i może ta przerwa nocna dluzsza ruszyla te jajniki? No nie wiadomo, ale dowiem się za jakiś czas 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 11:15

    BillieJean lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Paulina1106 Autorytet
    Postów: 1052 1086

    Wysłany: 26 czerwca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przepraszam, że tak wbijam w wątek.

    Ale może któraś z Was była w podobnej sytuacji i coś mi doradzi? Albo uspokoi?;)

    Mam 11 miesięczną córeczkę, teraz okazało się, że jestem w kolejnej ciąży. Cały czas karmię piersią i nie chciałabym z tego rezygnować

    Czy któraś z Was karmiła będąc w ciąży? Czy lekarz zalecał dodatkową suplementację (ponad te standardowe suple ciążowe)
    Ja przyznam, że trochę zaniedbałam wszelkie suplementy, teraz boję się czy wszystko ok, czy któreś z bobasów nie będzie mieć niedoborów na rzecz drugiego, bo dieta też taka sobie…

    BillieJean lubi tę wiadomość

    👩‍💼 35
    👨‍💼 39

    08.2020 💔
    03.2022 7+5 Lilka 👼

    MTFR hetero😿 PAI homo😿
    KIR BX nieobecny: 2DS3
    Cross match -25% ➡️ 2% 🎉
    Allo mlr- 37%➡️ 55,2🎉

    14.11.2022 ⏸️ 🙏🏻
    03.08.2023 👶🏻 Izabela
    3920g, 57cm💪🏻

    age.png

    22.06.2024 ⏸️ 🙏🏻

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 26 czerwca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, tak, tak, powoli się zaczyna dziać, ja oczekuję jakoś za tydzień owulki :)

    Paulina, nie przejmuj się, po prostu teraz bierz:) najpierw jest odżywiane dziecko w brzuchu, potem to karmione. Myślę, że te standardowe suple wystarczą :) możesz też podpytać ginekologa, ale najlepiej gdybyś znalazła takiego pro kp

    BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ