X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 8 lipca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Monko nie ma wątpliwości 😁 No właśnie, może uda nam się trafić na ten sam fioletowy wątek 😁

    Monk@ lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    No to nie ma mowy o pomyłce!😊 Mój pierwszy facelak był bladziutki, duzo slabszy niz twoj - a jako że on niektóre dziewczyny tu na forum lubił oszukać to też jeszcze studziły wtedy moje emocje - ale ja wiedziałam że to musi być to 😁 Betę zbadałam dopiero kolejnego dnia i wyszła 11 więc wtedy to musiało być jakieś hmm 5? No mikroskopijne wartości one potrafią wyłapać, może faktycznie te oszukańce to też z tego wynikają że są aż za czule 😅

    IMG-20240708-104451-097.jpg
    Ja też tak myślę ;)
    Faktycznie bladziutka ta Twoja kreska 😀 ale jednak wyłapał 💪🏼

    Namisa lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 11, progesteron 22 🤩

    Namisa, edka85, BillieJean lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 8 lipca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Beta 11, progesteron 22 🤩
    Skubana, poszłaś na betę, haha 😆

    No to oficjalnie Monko zaczęła dobrą passę. Teraz czas na nas 😁

    Monk@, Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 8 lipca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Beta 11, progesteron 22 🤩

    Cudownie, 11 to szczęśliwa betowa liczba!🤩 A jak teraz masz przy kp, odczuwasz jakiś wiekszy dyskomfort czy jak na razie bez zmian?

    Jeju mam nadzieje ze ja to chociaż dostanę te @ zanim wy wszystkie dobijecie polowy ciąży 😆

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Skubana, poszłaś na betę, haha 😆

    No to oficjalnie Monko zaczęła dobrą passę. Teraz czas na nas 😁
    Miałam iść później, ale jakoś mi się poszło teraz 😂 nie powiem, liczyłam na wyższą betę, ale ten progesteron sprawia, że jestem spokojna ☺️

    Namisa lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Cudownie, 11 to szczęśliwa betowa liczba!🤩 A jak teraz masz przy kp, odczuwasz jakiś wiekszy dyskomfort czy jak na razie bez zmian?

    Jeju mam nadzieje ze ja to chociaż dostanę te @ zanim wy wszystkie dobijecie polowy ciąży 😆
    Jedną pierś mam okrutnie podrażnioną. Boli niesamowicie przy karmieniu, jakby mi ktoś masę igieł wbijał. Któraś z dziewczyn na lipcowym pisała, że miała tak wrażliwe brodawki, jakby tarła nimi o dywan. To dobre porównanie. Tylko oglądałam ją ostatnio i były takie małe strupki, czyli musiał mi młody podrażnić ząbkami i to nie może się zagoić. To niestety jego ulubiona pierś 😵‍💫 druga jest ok, zero problemu. I ta bolesna brodawka tylko przy karmieniu i dotyku taka jest, poza tym nie boli.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam w głowie, że jeszcze wszystko może się wydarzyć, ale jestem dobrej myśli 🤩 po prostu wiem, że jak się nie utrzyma, to dla nas za wcześnie, organizm wie, co robi ☺️

    Namisa lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 8 lipca, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Mam w głowie, że jeszcze wszystko może się wydarzyć, ale jestem dobrej myśli 🤩 po prostu wiem, że jak się nie utrzyma, to dla nas za wcześnie, organizm wie, co robi ☺️
    Nic się złego nie wydarzy. W marcu rodzisz dziecko i kropka! 😛 Ale patrzę, że jakby mi się poszczęściło w tym cyklu, to miałabym tp na koniec marca, więc też bym się załapała 🤪

    Monk@, BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nic się złego nie wydarzy. W marcu rodzisz dziecko i kropka! 😛 Ale patrzę, że jakby mi się poszczęściło w tym cyklu, to miałabym tp na koniec marca, więc też bym się załapała 🤪
    Oby tak właśnie było 🤞🏼💪🏼
    Już myślałam, że może to będzie Wielkanoc, ale jednak w przyszłym roku pod koniec kwietnia 🤪

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 8 lipca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju Monk@ 🥹 ale cudownie !! gratulacje ! Prowadzenie wątku miesięcznego przyniosło Ci zasłużone dwie kreski :) dodajesz mi otuchy, że karmiąc piersią udaje się zajść w ciążę ❤️❤️❤️ trzymam mocno kciuki 🤞 to która następna ?;)

    Monk@ lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Jeju Monk@ 🥹 ale cudownie !! gratulacje ! Prowadzenie wątku miesięcznego przyniosło Ci zasłużone dwie kreski :) dodajesz mi otuchy, że karmiąc piersią udaje się zajść w ciążę ❤️❤️❤️ trzymam mocno kciuki 🤞 to która następna ?;)
    Udaje się, mój jest cycoholikiem i tyle co Wam pisałam, że liczę mocno na ten cykl, bo w kolejne dni płodne będzie żłobek zamknięty i obawiam się, że będzie wisiał całe dnie na cycu i to wpłynie na możliwość zajścia w ciążę 😵‍💫 u nas na czerwcowym 2022 jest też Zuzka, która zaszła teraz podczas karmienia, ona mi też dodała nadziei, że może się udać ☺️

    BillieJean, Namisa lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Jaselle Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 8 lipca, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Czy mogę do was dołączyć? Właśnie w tym cyklu zaczynamy starania o drugie dziecko, aktualnie mam 6dc. Mamy 4-letnią córkę którą dalej kp, teraz już tylko na noc do zasypiania i w nocy czasem jak się przebudzi to się domaga żeby zasnąć. Więc chyba jestem tu rekordzistką jeśli chodzi o długość karmienia🙈 miesiączka wróciła mi niedawno bo miałam dopiero 3, ale wszystko było pod kontrolą u ginekologa, taki już chyba ze mnie specyficzny przypadek

    Monk@, Namisa, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaselle wrote:
    Cześć! Czy mogę do was dołączyć? Właśnie w tym cyklu zaczynamy starania o drugie dziecko, aktualnie mam 6dc. Mamy 4-letnią córkę którą dalej kp, teraz już tylko na noc do zasypiania i w nocy czasem jak się przebudzi to się domaga żeby zasnąć. Więc chyba jestem tu rekordzistką jeśli chodzi o długość karmienia🙈 miesiączka wróciła mi niedawno bo miałam dopiero 3, ale wszystko było pod kontrolą u ginekologa, taki już chyba ze mnie specyficzny przypadek
    No hej, pewnie, że można:) trzymam kciuki! 🤞🏼

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 8 lipca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaselle wrote:
    Cześć! Czy mogę do was dołączyć? Właśnie w tym cyklu zaczynamy starania o drugie dziecko, aktualnie mam 6dc. Mamy 4-letnią córkę którą dalej kp, teraz już tylko na noc do zasypiania i w nocy czasem jak się przebudzi to się domaga żeby zasnąć. Więc chyba jestem tu rekordzistką jeśli chodzi o długość karmienia🙈 miesiączka wróciła mi niedawno bo miałam dopiero 3, ale wszystko było pod kontrolą u ginekologa, taki już chyba ze mnie specyficzny przypadek

    Pewnie, zapraszamy! 😁 Wow, piękny wynik kp! 💪 I tyle czasu bez okresu 😯 Nie dłużyło Ci się? U mnie "dopiero" rok (no i ciąża drugi rok, wiadomo 😆) a czuje się jakbym miała już nigdy nie dostać 😅

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 8 lipca, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa, mi brak okresu nie przeszkadzał 😅

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 8 lipca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Namisa, mi brak okresu nie przeszkadzał 😅

    Rozumiem, mysle ze większość kobiet nie tęskni, chyba jestem jakims wyjątkiem 😅 Pamiętam jak w pierwszych miesiacach po porodzie wpadł mi w oko jeden artykuł z bloga Hafiji o tym kiedy wraca płodność i byly statystyki że 29% kobiet okres wraca od 6 tygodnia do 6 miesiąca, w drugim półroczu życia dziecka kolejne 35% dostaje, a po 12 miesiącu reszta. No ale wspomniane oczywiście że to zależy od intensywności karmienia, od tego jak idzie RD, czy podaje się smoczek, czy są niedobory itp. A u mnie badania idealne (zero najmniejszego odchylenia od normy w morfologi, ferrytyna i d3 wysoko), dziecko już przewaznie nie je w dzien, w nocy 2 razy, rd szło fajnie od początku, smoczek był włączony- no wiec naprawdę jestem jakims dziwnym przypadkiem 😅 I to mnie najbardziej dziwi, że nie ma racjonalnego wytłumaczenia 😄 Umówiłam się juz nawet na koniec lipca do mojego ginekologa na przeglad - z myślą oczywiście że odmówię w ostatniej chwili bo tym "wywołam okres" 🤣

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Jaselle Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 8 lipca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też brak okresu nie przeszkadzał zbytnio😀 jedynie gdy zaczynaliśmy myśleć o staraniach to trochę chciałam żeby już wrócił😅 nie wiem co pomogło bo dostałam okres po miesiącu brania prena care start ale też zaczęłam jeść bardziej odżywczo bo u mnie płodność prawdopodobnie blokowała też moja niedowaga

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 8 lipca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaselle wrote:
    Mi też brak okresu nie przeszkadzał zbytnio😀 jedynie gdy zaczynaliśmy myśleć o staraniach to trochę chciałam żeby już wrócił😅 nie wiem co pomogło bo dostałam okres po miesiącu brania prena care start ale też zaczęłam jeść bardziej odżywczo bo u mnie płodność prawdopodobnie blokowała też moja niedowaga

    Aa to bardzo mozliwe, jednak przy niedowadze organizm mógł trochę dłużej oszczędzać siły - w końcu owulacja i potencjalna ciąża to duże obciążenie. Fajnie ze suple i dieta tak błyskawicznie zadziałały 😁 Ja ważę teraz jakoś 1-2 kg mniej niż przed ciążą ale bmi mam w normie i przy takiej wadze nigdy w przeszłości nie mialam problemów z płodnością więc myślę że po prostu muszę poczekać do całkowitego odstawienia albo jakiejś jeszcze większej redukcji karmien 🫣
    A obserwujesz jakoś cykle, wyznaczasz jakimiś metodami owulacje- czy staracie się jak na razie na luzie i na żywioł? 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 21:58

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 8 lipca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaselle, ależ długo karmisz 😮 Mam czterolatkę i szczerze mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie, że mogłaby wisieć mi jeszcze na cycu. Ale to żaden przytyk do ciebie. Po prostu jestem w szoku 😉
    Oczywiście, witamy i zapraszamy.

    Billie, pytałaś, która następna? No cóż to za pytanie. No pewnie, że ty! 😁

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
‹‹ 364 365 366 367 368 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ