X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 12 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam, że u mnie dziwne rzeczy się dzieją. Przedwczoraj 3 dpo tempka 36,9. Na drugi dzień (czyli wczoraj) nagle spadek na 36,59. A dziś znów powrót na 36,90. Wierzcie mi, że gdyby nie to, że było to 4dpo, to pomyślałabym, że mam dół implantacyjny 😁

    Wiedźma, Namisa, Alysa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 246 216

    Wysłany: 12 lipca, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany edka85 czy ja dobrze widzę? Ja tu sobie przerwę od forum długą zrobiłam a Ty mnie dogoniłaś z potomstwem i już zdecydowana na działania? Gratuluję! I wszystkim działającym życzę powodzenia. Ja tu tak nieśmiało wróciłam ... bo coś mi znowu po głowie chodzi....choć najmłodsza 2 latka szaleje po domu...
    Dla tych co mnie nie znają to taki rzut:
    Córka 14
    Córka 10
    Syn 7
    Córka 2

    My 40+

    Rozejrzę się po przerwie, poczytam ...jeśli pozwolicie 🥰

    edka85, Namisa, Monk@ lubią tę wiadomość

    👸Królowa Matka - 40
    🤴 Król Tata - 47
    👧2010-córka
    👧2014-córka
    👦2017-syn
    👶2022-córka

    Marzenia o dużej rodzinie - rozważania nad staraniami o 5te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5661 6604

    Wysłany: 12 lipca, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, Wiedźma, pamiętam cię 🤩

    Wiedźma lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 12 lipca, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Powiem wam, że u mnie dziwne rzeczy się dzieją. Przedwczoraj 3 dpo tempka 36,9. Na drugi dzień (czyli wczoraj) nagle spadek na 36,59. A dziś znów powrót na 36,90. Wierzcie mi, że gdyby nie to, że było to 4dpo, to pomyślałabym, że mam dół implantacyjny 😁

    U ciebie organizm szybko się bierze do roboty, szybko testujesz i wychodza kreski to kto wie czy 4dpo tym razem nie ma już początku implantacji? Oby! 🤞

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 12 lipca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    U ciebie organizm szybko się bierze do roboty, szybko testujesz i wychodza kreski to kto wie czy 4dpo tym razem nie ma już początku implantacji? Oby! 🤞
    Coś w tym może być 😀

    Ja dziś poszłam do położnej z ranką na brodawce, chyba od ząbków, która nie może się zagoić, bo ciągle jest tymi ząbkami podrażniana… i babka zawsze chwaliła, że super, że nadal karmię. A dziś mi mówi, że no tak to się samo nie zagoi… Ale jak 1,5 roku, to można odstawić. I jeszcze sprzedała tipa, żeby cytryną smarować pierś 😵‍💫 ale wydaje mi się, że jak byłam jakoś w kwietniu czy maju u niej z me zgrubieniem w piersi, to też proponowała odstawić 🤔 eh… już nawet nie dyskutowałam, jednym uchem wpuściłam, drugim wypuściłam.

    Wiedźma, witaj :)

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 246 216

    Wysłany: 12 lipca, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Monk@ !
    Dziewczyny ja tam karmiłam drugą córkę, w ciążę zaszłam i nadal karmiłam i gotowa byłam na karmienie tandemu ale sama się odstawiła na 2 latka równo praktycznie. Syn znowu ciągnął 3 lata. Teraz najmłodsza już 2 l 2 mce... zawsze się nasłuchałam jak to bez sensu tak długo karmić a ja łącznie na kp 7 l i 9 mcy bo pierwsza córka krótko karmiona. Najgorsze że lekarze często w niewiedzy nie chcą leczyc bo kp.

    Próbowałaś może aloesem smarować tę rankę? Może być kwiat doniczkowy lub maksymalnie naturalny specyfik.

    Namisa lubi tę wiadomość

    👸Królowa Matka - 40
    🤴 Król Tata - 47
    👧2010-córka
    👧2014-córka
    👦2017-syn
    👶2022-córka

    Marzenia o dużej rodzinie - rozważania nad staraniami o 5te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 12 lipca, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Coś w tym może być 😀

    Ja dziś poszłam do położnej z ranką na brodawce, chyba od ząbków, która nie może się zagoić, bo ciągle jest tymi ząbkami podrażniana… i babka zawsze chwaliła, że super, że nadal karmię. A dziś mi mówi, że no tak to się samo nie zagoi… Ale jak 1,5 roku, to można odstawić. I jeszcze sprzedała tipa, żeby cytryną smarować pierś 😵‍💫 ale wydaje mi się, że jak byłam jakoś w kwietniu czy maju u niej z me zgrubieniem w piersi, to też proponowała odstawić 🤔 eh… już nawet nie dyskutowałam, jednym uchem wpuściłam, drugim wypuściłam.

    No tak, abstrahując od samej sugestii odstawiania jako jedynego rozwiązania to pomysl zeby cytryną smarować podrażnioną, trudno gojąca się brodawke sam z siebie bardzo "trafiony" 🥲
    Ja byłam na wizycie u młodej ginekolog w grudniu zeszłego roku, na kontrolnej cytologii i jak usłyszała że karmie (dopiero od 6 miesięcy wtedy) to pytała się mnie ile jeszcze zamierzam. Mówię że planowałam około roku a ona na to ze "to tak rozsądnie". A dwa lata to już nie? 😅 lekarze mają dziwne jazdy z kp niekiedy ale po położnej to bym się spodziewała trochę innego podejścia.

    A jest opcja żeby ograniczyć mu jakoś dostęp do tej podrażnionej piersi na jakis czas? Moze nie do zera, ale tak żeby dużo mniej z niej karmić i miała możliwość się jakoś zregenerowac lepiej? Mi się bardzo sprawdzały do wsparcia gojenia na samym początku kp okłady z Multimam, działały dużo lepiej niż standardowa lanolina.

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 246 216

    Wysłany: 12 lipca, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P s. Gdzie opis pod paskiem zmienić na aktualny?

    👸Królowa Matka - 40
    🤴 Król Tata - 47
    👧2010-córka
    👧2014-córka
    👦2017-syn
    👶2022-córka

    Marzenia o dużej rodzinie - rozważania nad staraniami o 5te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 12 lipca, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedźma wrote:
    P s. Gdzie opis pod paskiem zmienić na aktualny?

    Chyba tylko przez przeglądarkę się da. Trzeba się zalogować do Ovufriend i tam wejść w ustawienia>społecznośc>twój podpis na forum 😊

    Wiedźma lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 12 lipca, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedźma, o aloesie nie pomyślałam, rozejrzę się :) dzięki za wskazówkę :) ja też mam nadzieję, że mi się młody sam odstawi w ciąży albo i po porodzie, bo nie mam nic przeciwko tandemowi (póki co 😅)

    Namisa, ta cytryna to była nie na teraz, to gdybym się jednak później decydowała odstawiać, bo jej mówiłam, że średnio to widzę, ale przemyślę ;) ogólnie to staram się go karmić z tej drugiej, ale tamtą jest jego ulubioną 😵‍💫 założyłam wczoraj kapturek, to drama nie z tej ziemi była. Nawet nie chciał spróbować, krzyczał, płakał… odpuściłam. Ale tylko ta otoczka pod brodawka jest uszkodzona, cała reszta jest ok, więc przystawiałam go tak od boku z jednej i drugiej strony i wtedy jest ok, nie podrażnia tego ząbkami… i mam nadzieję, że to pomoże. Ogólnie przez tych 5 dni ładnie się podgoiło, jak całe dnie był w żłobku, a po nim też zwykle nie wołał. Teraz trochę się obawiałam właśnie weekendu, bo może mieć większą potrzebę + na bank cycy wjedzie na drzemkę. Zobaczymy.
    Stosowałam kompresy multimam, nursicare i lanolinę. Pracuję z domu, więc staram się trochę chodzić z gołym cycem, żeby się wietrzył. No jest już lepiej, ale boję się, że weekend pogorszy sprawę…

    Eh, co do lekarki… to w sumie brak słów. Ja ostatnio znalazłam taką fajną, poszłam do niej przypadkiem, która mi powiedziała, że absolutnie dziecka mam nie odstawiać, nie ma takiej potrzeby i będziemy próbować tak. Wydawała się całkiem fajna, z normalnym, zdrowym podejściem. Niestety, ona była z pakietu od męża, którego już nie mamy i już do niej nie będę chodzić, a miałam nadzieję, że poprowadzi moją ciążę.
    A ta moja położna to mi powiedziała, że ona mnie rozumie, bo sama karmiła długo swoją córkę, bo aż 2,5 roku. I myślę sobie, że no fajnie! W końcu ktoś, kto faktycznie ogarnia. A potem właśnie jednak sugerowała odstawić i powiedziała, że córkę odstawiła, bo jej piersi zaczęły rosnąć od jej (położnej/mamy) hormonów 🙈 a, no i mówiła, żeby odstawiać, bo to już nie jest głód. Mówię jej, że wiem, ale to potrzeba bliskości, a ona na to, że no tak. Czyli bliskość dziecku nie jest potrzebna, jeśli o nią prosi 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 12 lipca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jeśli się coś tam podgoiło przez te kilka dni to może pójdzie to dobra stronę 🤞 Fajnie ze masz możliwość wietrzenia w ciagu dnia, to na pewno dużą robotę zrobi 💪
    No z tymi położnymi i ginekologami to przeróżnie można trafić. Niektórzy/niektóre nie aktualizują wiedzy na temat kp albo jej nawet nigdy specjalnie nie zdobyli. Zresztą podobnie potem pediatrzy 🫣

    Ja jestem ciekawa jak mój ginekolog zareaguje na nasze karmienie, idę pod koniec miesiąca 😁 Jak prowadził mi ciaze to był jeszcze w trakcie specjalizacji - mlody gość, nie więcej niż 5 lat starszy ode mnie, ale bardzo rezonowalo ze mną jego poszanowanie fizjologii ciąży, mało badań wewnętrznych (tylko jedno w 20tc), jednocześnie zwracanie uwagi na to co ważne, kierowanie na dodatkowe badania gdy nie miał pewności co do interpretacji itp. Minus ze bywał trochę chaotyczny i raz zapomnial mi wystawić l-4 😆 patrze na znanego lekarza a tu on przez ten rok sie mega rozwinął, juz skonczyl specke i ma juz miedzy innymi certyfikat FMF więc super, zwlaszcza ze jest w moim pakiecie luxmedowskim. Najchętniej prowadziłabym ciaze u jakiejś zorientowanej, mniej chaotycznej położnej + usg u niego, ale niestety na NFZ ciezko znaleźć, mój Luxmed też jeszcze nie oferuje takiej opcji 🥲

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 13 lipca, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Billie, Ty dzisiaj testujesz, czy coś pokręciłam? 🤞🏼

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 136 75

    Wysłany: 13 lipca, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Gratuluje stażu !! Kochana a jak to odstawienie teraz przebiegło ? Mogłabyś coś o tym napisać ? Mam córę w tym samym wieku i nie widzę końca tej mlecznej przygody, tylko cycy i cycy 😅

    No i jak Ty się z tym czujesz, że już jesteś wolna od karmienia?

    Dziekuje ❤ U nas było podobnie. Cala moja trójka to były takie cycoholiki, że potrafili jesc co godzinę w dzień i w nocy 🙈
    Bylam pewna, że juniora tez będę karmic kolejne 2 lata. I tak się strasznie bałam tego odstawienia, a okazało się że przeszlo lajtowo. Pierwsza noc była ciężka, a druga przespał z małymi pobudkami, ale bez awantur. Wystarczyło przytulić i pogłaskać po główce:)
    Ja próbowałam wcześniej ograniczać, ale kończyło się tak, że w dzień prawie nie jadl, a w nocy tak "żarł", że nadrabiał z nawiązką. Z 10 karmien jak nic było 🙈 bylam juz tym serio umeczona i w końcu mąż powiedział, że mam odstawiac, bo będę się tak bujać kolejne lata 😆 No i nadszedł ten dzień, że powiedziałam młodemu, że mleko się skończyło i bylam konsekwentna. W dzień odwracałam jego uwagę, a w nocy tuliłam na zmianę z mężem aż zasypiał. Naprawdę wystarczył jeden dzień i maly odpuscil. W zanadrzu miałam jeszcze "gorzki paluszek", gdyby bardzo się upierał na tego cyca ;) ale udało sie bez. Wiem, ze kontrowersyjna metoda, ze moze traumę pozostawić itp. ale w moim otoczeniu się sprawdziła. Znajoma, która nie mogła zakończyć kp w akcie desperacji posmarowała pierś i jak syn posmakował,to omijal ja szerokim łukiem. I tyle było z traumy ;) Sam uznał, że mleko juz jest fuj i chce kanapkę 😆
    BillieJean, jeśli chcesz juz zakończyć karmienie i czujesz, że masz dość, to naprawdę bez stresu. Dasz radę. Dacie radę. Myślałam, że mój mały nie jest na to gotowy, że jeszcze tego potrzebuje, a okazało.sie, ze chyba ja tego potrzebowałam bardziej niż on 😆 A teraz odczułam taka ulgę. W końcu mogę usiąść albo położyć się na chwilę na kanapie bez obawy, że zaraz mnie pijawka dopadnie 😆😆

  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 136 75

    Wysłany: 13 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kociarka, na pewno już mówisz pass....❓Skoro jeszcze tu zaglądasz, to może jednak zmienisz zdanie 🤭
    Oj nie 😆 Trójka to dla mnie absolutne maksimum 😆

  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 136 75

    Wysłany: 13 lipca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Kociarka 6 lat 💪 Podziwiam, piekny wynik !🫶 I jak ci teraz bez tego?

    Monk@ to chyba fajnie ze sobie stopniowo sam redukuje te kp. Skoro to się zbiegło z ciążą to chgba możliwe że hormony jakoś działają 🤔 Może z czasem i na noc się to przełoży.

    U nas już były karmienia mega zredukowane - w dzien już nie jadł, tylko na noc do snu, koło północy i o 5 nad ranem zazwyczaj wypadały kp. A tu nagle całe na biało wjechaly czwórki i przysięgam że odkąd mały jest na świecie to takich jazd jeszcze nie było, dlatego kp w dzien wrocily. Nagle wrócil do dwóch drzemek (był na jednej), płacz co chwile mimo leków, bez przerwy "mamaaa", raczki w buzi a tam doslownie krwiaczki pod dziaslem - takie to sa ogromne łopaty te czwórki 🥺
    A dziś z tego wszystkiego nawet mi zrobił pierwsza dramę w biedronce o owocowa tubkę, której mu nie dałam bo musiała leżeć na wadze kasy samoobsługowej 🫣 I jak na złość skasowały mi się jeszcze pory za 600 zł bo jakiś błąd w systemie był więc musiałam przenosić wszystkie rzeczy do drugiej pustej kasy bo obsluga była zajęta 😅 A potem jakas Pani zaczela do niego mówić czemu tak placze, to uruchomił się już na całego. No cyrk 🥲 Oby szybko wyszły te zebiska 😵‍💫

    Dziekuje, czuje się z tym doskonale;) Odzyskałam wolność 😍😆
    Czwórki są straszne, ale na szczęście potem dłuższa przerwa z zębiskami będzie. Piątki dopiero koło 3 r.z.

    Namisa lubi tę wiadomość

  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 136 75

    Wysłany: 13 lipca, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie, jeszcze trojki 🤦‍♀️

    Namisa lubi tę wiadomość

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 13 lipca, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociarka wrote:
    A nie, jeszcze trojki 🤦‍♀️

    No właśnie jeszcze te trójki 😅 Ale potem już serio chwila przerwy 🥲
    Gratki raz jeszcze za tyle lat kp i ciesz się wolnością 🍒 Ja z tym kp aktualnie to mam taką dwojaką relacje - z jednej strony lubię te nasze karmienia, cenie mega szczególnie w takich trudniejszych momentach, przy jakimś chorowaniu, przy ząbkowaniu itp. Z drugiej strony trochę chciałabym już spowrotem mój cykl, większa wolność w wychodzeniu wieczorem, nasze lóżko tylko dla mnie i męża. Ale nie jestem jeszcze gotowa na takie drastyczne odstawienie chyba... choc jednego dnia wydaje mi sie ze znowu jestem, kolejnego ze nie 😅 Najchętniej zostałabym na 1-2 karmieniach na dobę, tylko tak żeby cykl wrocil, przeniesienie do własnego pokoju poszło bezproblemowo. I tak to mogę karmić nawet do 3 roku życia 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 13:16

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 13 lipca, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam, że dopiero teraz … ale dziś wesele kolegi i przez ten sajgon nie mam jak telefonu wziąć do ręki :

    Jestem trochę w szoku

    222a3e5c85a01.pnghttps://zapodaj.net/plik-YYuFoiydih

    Namisa, Monk@, edka85, Wiedźma, Kociarka, Vilka lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 13 lipca, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Dziewczyny przepraszam, że dopiero teraz … ale dziś wesele kolegi i przez ten sajgon nie mam jak telefonu wziąć do ręki :

    Jestem trochę w szoku

    222a3e5c85a01.pnghttps://zapodaj.net/plik-YYuFoiydih

    O wow! 😍 No i mamy kolejne 2 kreski na wątku! 🥹 Gratulacje! 👏

    BillieJean lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 13 lipca, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Dziewczyny przepraszam, że dopiero teraz … ale dziś wesele kolegi i przez ten sajgon nie mam jak telefonu wziąć do ręki :

    Jestem trochę w szoku

    222a3e5c85a01.pnghttps://zapodaj.net/plik-YYuFoiydih
    Pięknie! Coś się ewidentnie kluje 🥰 ale się cieszę 🤗 naczekałaś się i w końcu jest 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 18:05

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
‹‹ 366 367 368 369 370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ