X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też lewa pozostała w użyciu ;)
    Ale martwię się, bo mam bardzo mało pokarmu od kiedy mała przesypia całe noce i obawiam się, że nasze kp nieuchronnie zbliża się ku końcowi :( Mała już się nawet nie dopomina

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Smeg a masz już w miarę regularne cykle?
    Nie, miałam dopiero jeden okres po porodzie ;)

    Jakiś czas temu czytałam o karmieniu piersią jako metodzie antykoncepcji - działa to tylko przy zachowaniu kilku restrykcyjnych zasad: karmienie nie rzadziej niż co x godzin, dziecko młodsze niż 6 miesięcy, brak smoczków i butelek, blabla. I między innymi czynnikiem wykluczającym laktacyjny brak miesiączki było karmienie jedną piersią. Więc pewnie sprzyja to Waszej płodności.

    Casjopea, im mniej starszak pije, tym mleko ponoć staje się bardziej skoncentrowane, niektóre dzieci piją raz na kilka dni (choć raczej nie roczniaki) :) więc niekoniecznie Wasza droga mleczna zmierza ku końcowi. Choć ze względu na Twoją ciążę możliwe jest, że córka jednak się odstawi. Za to niedługo będzie kolejny maluszek do karmienia :)

    U mnie dziś dziwne rozpieranie w brzuchu i lekki ból przy siadaniu, jakby na owu. Ciekawe czy temperatura pójdzie jutro w górę. Seks był 3 dni temu i trochę się martwię czy trafimy, ale szyjka już dziś zamknięta, więc ewentualna owulacja raczej była wczoraj lub przedwczoraj. Nie wiem czy jest sens dziś poprawiać, trochę mi się nie chce :P

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek je z obu piersi, w dzień raz i milion razy w nocy. Zero smoczków i butelek, totalnie niesmoczkowee mam dziecko.

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka też bezsmoczkowa :) kiedyś próbowałam ją przekonac, ale wypróbowałam z 6 różnych smoczków i na każdy miała tylko odruch wymiotny :P

    Chciałam się udzielać na listopadówkach, ale jakoś nie mogę wkręcić się w ten wątek. Dużo tam dziewczyn z poważnymi problemami z płodnością i długo już pewnie razem piszą. W „moim” wątku z pierwszej ciąży jak któraś wysikała dwie kreski, to był szał i deszcz ochów i gratulacji ;) a tam jakoś tak oschle to wszystko wygląda, jak ktoś się pochwali pozytywem ... choć sama dobrze znam to ukłucie „dlaczego to nie ja”.

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-testowanie/w-listopadzie-na-pewno-sie-uda,16916,33.html - a ten wątek? Ja tam trochę pisze, jest spoko. Tu mi się tez podoba, mam sporo zapytań :) No i przy dziewczynach które starają się ileś lat głupio mi trochę pisać oo staraniach przy kp.

    Z poprzednik ciąży mamy wątek do którego dołączały dziewczyny już zaciążenie i przenioslysmy się na zamknięte forum i do tej pory piszemy :)

    smeg lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dzięki, w tym dziale nie czytałam, zaraz zerknę :) też mi trochę glupio pisać na „ogólnym” o staraniach przy kp, dobrze że jest ten wątek :D z wrześniówkami też mamy grupę na fb, ale teraz część już wróciła do pracy, trochę mniej jest dyskusji, no i mało wśród nich staraczek :)

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zostało aktywnych około 20 dziewczyn, tez zaczynaja się powroty do pracy, ale mamy już 3 ciężarówki w drugim trymestrze! I 3 staraczki w tym ja ;)

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 listopada 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo smeg tego nie wiedziałam odnośnie mleka! :) Cieszy mnie to niezmiernie. Jeśli ciąża będzie fizjologiczna to nie planuję małej odstawiać. Nie wiem jak długo, ale póki mam się dobrze, włosy nie lecą garściami, zeby trzymają się w zebodolach, a paznokcie nie kartkuja jak książka to nie widzę takiej potrzeby :D Aczkolwiek do porodu odstawie, bo to i tak trauma dla małej będzie jak zniknę na kilka dni, a co dopiero by było jakby jeszcze za cycem tesknila..

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 listopada 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała też bezsmoczkowa :)

    Havana3 lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 listopada 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smeg też jakoś wypadłam z listopadowego wątku.. Na fioletowej stronie z kolei strasznie dużo dziewczyny piszą, ciężko nadrobić. Poza tym dużo jest mowy o dolegliwościach, smakach i niesmakach w ciąży, a ja raczej taka bardziej "męska" jestem w tych sprawach i nie przeżywam aż tak ;) Może też dlatego nie mam żadnych dolegliwości tego typu. Przynajmniej na razie i przynajmniej w całej poprzedniej ciąży też ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 22:40

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór dziewczyny

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i zżarło mi cały monolog a tyle się napisałam uch jeszcze raz...

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przepraszam za ciszę w eterze ale doba dla mnie za krótka, nie wyrabiam się

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oszaleję znów mi ucięło. Jutro napiszę na kompie będzie szybciej. Spokojnej nocy Kochane.

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 17 listopada 2018, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Havana3 wrote:
    oszaleję znów mi ucięło. Jutro napiszę na kompie będzie szybciej. Spokojnej nocy Kochane.
    Nie dodawaj telefonicznych emotikonek to nie bedzie Ci ucinalo ;) Wzajemnie dobrej nocy :)

  • Havana3 Autorytet
    Postów: 274 245

    Wysłany: 17 listopada 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w mroźny poranek :-)

    Casjopeja masz rację to przez emotki w telefonie, nie wiedziałam że ich nie można.

    Holibka moje dziewczyny mają 14 i 10 lat więc starania przy kp to dla mnie nowość ;-)
    Starszą karmiłam 18 m-cy, a młodszą prawie 2 lata mimo usilnych starań odsunięcia mnie od tego np. przez panie w żłobku, dlatego m. in. nie lubię tej instytucji choć niestety pewnie będę na nią skazana :-(
    Co do wspomogaczy to jadę na sprawdzonym zestawie (standard wit. e,b,b12,c,d,mg, kwas foliowy 5 mg, no i infolic 2x saszetki dziennie, l-arginina, siemię, q10,i ziółka ojca sroki nr 3 (piłam 1 cykl i się udało z synusiem :-)
    No i niepokalanek ze swansona na prolaktynę, jestem z tych co sikają mlekiem litrami (mieć mało pokarmu to problem ale za dużo też nie fajnie) więc muszę ograniczyć te nocne karmienia żeby mój organizm wszedł w tryb płodności ;-)

    👱‍♀️2004
    👱‍♀️2008
    cb 04.2016
    puste jajo 9t*
    👱‍♂️2018
    cb 8.2019, 11.2019,4.2020,9.2020
    cp 11.2020 6t💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 17 listopada 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecie tez bezsmoczkowe, bezbutelkowe, diwta rozszerzana po 6mies, wczesniej nie dostawala zadnwj wody ani nic, tylko cyc:)
    Ja sie nie zapisuje na zadne wrzesniowki itp bo jak bylam w ciazy to poprostu nie wyrabialam czytac na wrzesniowkach, poddalam sie:D a podejrzewam, ze jakby sie teraz udalo, to i tak nie bede miala czasu przez starszaka:) ten watek mi bardzo odpowiada, jest nas kilka czy kilkanascie i jest ekstra i dokladnie tak jak dziewczyny mowicie, mamy jeden "problem" -jak wrocic plodnosc po porodzie:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się zgadza odnośnie pokarmu. Szczególnie po 2 roku karmienia staje się bardzo skoncentrowany, prawie jak szczepionka.
    Tu można więcej o tym poczytać jakby ktoś był zainteresowany

    http://dziecisawazne.pl/dlaczego-warto-dlugo-karmic-dziecko-piersia/

    Ja zamierzam karmić jak najdłużej, również w tandemie jeżeli wyjdzie. W ogóle nie zamierzam córki odstawiać, przed porodem też nie. Myślę, że zanim urodzę to ona będzie na tyle duża, że pierś wystarczy jej sporadycznie, więc mój pobyt w szpitalu nie będzie tak wielką tragedią. Poza tym myślę, że będzie mnie tam odwiedzać z mężem, to wtedy dostanie cycka ;)
    Moja też bezsmoczkowa ;)

    Miałam dziś robić test, ale nie ma sensu. Tempka poszybowała w dół i silny ból miesiączkowy od rana, więc lada chwila spodziewam się @.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • renka53 Przyjaciółka
    Postów: 70 68

    Wysłany: 17 listopada 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 szkoda ze temperatura spada ale nowy cykl nowe starania ale jeszcze miesiączki nie dostałaś wiec zawsze jest nadzieja

    farmaceutka77, Annie1981, Havana3 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2015 poronienie
    Styczeń 2016ciąża biochemiczna
    Kwiecień 2016 ciąża biochemiczna
    Październik 2016 ciąża biochemiczna
    Listopad cud
    27 lipca2017 Synek jest z nami
    Listopad 2018 ciąża biochemicZna
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 17 listopada 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    To się zgadza odnośnie pokarmu. Szczególnie po 2 roku karmienia staje się bardzo skoncentrowany, prawie jak szczepionka.
    Tu można więcej o tym poczytać jakby ktoś był zainteresowany

    http://dziecisawazne.pl/dlaczego-warto-dlugo-karmic-dziecko-piersia/

    Ja zamierzam karmić jak najdłużej, również w tandemie jeżeli wyjdzie. W ogóle nie zamierzam córki odstawiać, przed porodem też nie. Myślę, że zanim urodzę to ona będzie na tyle duża, że pierś wystarczy jej sporadycznie, więc mój pobyt w szpitalu nie będzie tak wielką tragedią. Poza tym myślę, że będzie mnie tam odwiedzać z mężem, to wtedy dostanie cycka ;)
    Moja też bezsmoczkowa ;)

    Miałam dziś robić test, ale nie ma sensu. Tempka poszybowała w dół i silny ból miesiączkowy od rana, więc lada chwila spodziewam się @.
    Ja zobaczę ile mała będzie pić, może faktycznie da się to jakoś zrobić na czas szpitala i porodu..
    Wiesz ja jestem bardzo przeciwko zabierania starszakow na położnictwo. Szczególnie dzieci przedszkolnych i żłobkowych, uważam, że to może być zagrożenie dla innych maluchów, szczególnie tych, których mamy nie chcą/nie mogą kp

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ