X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne "Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"
Odpowiedz

"Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"

Oceń ten wątek:
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na moment bo pojechalismy na komunie ok 230 km, Samara i jak u Ciebie juz rozpakowana czy ciagle w dwupaku?

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Samara Autorytet
    Postów: 592 355

    Wysłany: 28 maja 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok82 wrote:
    Ja na moment bo pojechalismy na komunie ok 230 km, Samara i jak u Ciebie juz rozpakowana czy ciagle w dwupaku?

    Ech nadal dwupak... Nic się nie szykuje. Niby są jakieś pojedyncze skurcze, ale bez szału. Toczę się dalej.

    32 cykl starań (nieoficjalnie 34)
    04-04-2016 [*] 8 tyd.

    Staś - ur. 01-06-2017 - 2940 g, 56 cm - 8:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Jeśli to do mnie pytanie to bez jakichkolwiek zabezpieczeń staramy się od maja 2016, ale od 3 lat mam plamienia przed miesiączką, które sie w ostatnium roku bardzo nasiliły i też z tego powodu chodziłam do gina.
    Niby mam niski progesteron po owulacji ale ani luteina ani duphaston nie pomagały. Na lekkiej spince staramy się od października. Mąż został wykluczony z diagnostyki, parametry nasienia ma bardzo dobre. U mnie w zasadzie oprócz niskiego proga i lekko podwyższonej insuliny po 1h nie ma problemów. Hormonalne badania robiłam wszystkie kluczowe dla płodności itd, nie ,,bawiliśmy" się jeszcze w immunologie.
    Mi lekarz mówi że będę mogła się starać od razu po laparo 3 pierwsze cykle są najważniejsze. No chyba że w trakcie coś tam się okaże niepokojącego i do usunięcia wtedy to wiadomo.

    Tak tak do Ciebie - sorki nie napisałam
    A czy znana jest przyczyna tych plamien co lekarze na to? Bo wiadomo że niski progrsteron nie pomoże w zajsciu być może Ty właśnie zachodzisz w ciążę ale ze względu niskiego proga dostajesz miesiączki i nawet nie wiesz że coś się zadzialalo
    Może w tym kierunku bym najpierw zdzialala- co lekarze mówią dlaczego tak i dlaczego leki nie pomagają?
    Aaa ok myślałam że diagnostyczna to i do macicy zaglądają;-)

  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 29 maja 2017, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samara wrote:
    Ech nadal dwupak... Nic się nie szykuje. Niby są jakieś pojedyncze skurcze, ale bez szału. Toczę się dalej.
    To życzę szybkiego rozwiązania bo upalna pogoda chyba nie sprzyja ciężarnym. A my mieliśmy ciężki weekend na szczęście jutro(właściwie dzisiaj patrząc na godzinę) wracamy już do siebie :)

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 29 maja 2017, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok82 wrote:
    To życzę szybkiego rozwiązania bo upalna pogoda chyba nie sprzyja ciężarnym.

    Oj nie sprzyja :/

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 29 maja 2017, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samara wrote:
    Ech nadal dwupak... Nic się nie szykuje. Niby są jakieś pojedyncze skurcze, ale bez szału. Toczę się dalej.
    Oj współczuję ja z synkiem tydzień po terminie urodziłam...oby Twój uparciuch już się zdecydował :)

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 12:53

  • Samara Autorytet
    Postów: 592 355

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dziś cisza. Wszystkie pewnie opalają się w najlepsze :)

    Tak w ogóle to widziałyście na fb, że mama ginekolog poroniła?

    32 cykl starań (nieoficjalnie 34)
    04-04-2016 [*] 8 tyd.

    Staś - ur. 01-06-2017 - 2940 g, 56 cm - 8:05

  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 29 maja 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samara wrote:
    Ale tu dziś cisza. Wszystkie pewnie opalają się w najlepsze :)

    Tak w ogóle to widziałyście na fb, że mama ginekolog poroniła?


    Widziałam :( i nie poronienie tylko śmierć dziecka, o poronieniu się mówi do 22 chyba tyg ciąży, a ona zdaje się 24 :/
    Masakra jakaś, szok. Jeszcze jakaś dziewczyna w komentarzu (pod informacją) wrzuciła jakiś tekst trochę rymowany o tym jak Anioł przyszedł po dziecko - popłakałam się w trakcie, a jak skończyłam to już wyłam na całego..
    Pomyślałam o tych naszych dwóch Aniołkach..a tu jeszcze na takim etapie stracić dziecko - nie wiem.. nie ogarniam po prostu :(

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Samara Autorytet
    Postów: 592 355

    Wysłany: 29 maja 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam w którym była tygodniu, ale też sobie nie wyobrażam straty na tym etapie. Ciężko było przy 8 tyg, a co dopiero 24...

    32 cykl starań (nieoficjalnie 34)
    04-04-2016 [*] 8 tyd.

    Staś - ur. 01-06-2017 - 2940 g, 56 cm - 8:05

  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 29 maja 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samara wrote:
    Nie wiedziałam w którym była tygodniu, ale też sobie nie wyobrażam straty na tym etapie. Ciężko było przy 8 tyg, a co dopiero 24...

    Dokładnie :(

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka laski :)

    Co tam?
    Pewnie Was pogoda porwała :) Zazdrooo
    Karolina co tam? jak tam się macie?
    Samara Staszek nadal uparcie siedzi? Wiem z autopsji takie pytania wkurzają.. no ale my ciekawe jesteśmy :) hehehe
    LadyBag my jedziemy razem na jednym wózku :) nie pytam o nic więcej heh
    Marteczka How are you? Wszystko okey?
    Ona widziałam że pytałaś o badania :) proponowałam, INR, czas protombinowy, Profil lipidowy , cholesterol, homocysteine ;) nie wiem czy się jeszcze przyda :)
    Pozdrówka dla całej reszty :)

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 30 maja 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,


    u mnie znowu porażka :( leki zadziałały, wyniki badań się unormowały, mąż ma bardzo dobre wyniki nasienia, więc miałam duże nadzieje co do tego cyklu i co? Byłam wczoraj na usg 13dc - brak pęcherzyka ;( już myślałam, że jak wyreguluję hormony to jakoś pójdzie. Do tej pory pęcherzyki były, tylko nie pękały prawdopodobnie ze względu na za wysoką prolaktynę, a teraz kolejny problem ;( Dostałam clo, trochę się boję bo po pierwsze wzrasta ryzyko ciąży mnogiej, której byśmy woleli uniknąć, a po drugie clo psuje endometrium.. Więc już mam wizję, że jajeczko będzie, ale nie będzie się miało w czym zagnieździć :/ Do tego pierwszy cykl z clo mam mieć bez monitoringu i dopiero jak się nie uda zajść w ciążę to w drugim cyklu monitoring. Podłamałam się znowu, a już mi się wydawało że będzie dobrze.

    veritaserum ja też mam te cholerne plamienia.. Mimo cyklu z luteiną, plamienie pojawiło się 2 dni przed @.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 30 maja 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro z tego co pamiętam jesteś specjalistką od zastrzyków z Clexane ;). Jak je robić, żeby nie było siniaków? Dzisiaj rano wbiłam pierwszy i już zaczynam mieć fioletowy ślad :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 14:11

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Samara Autorytet
    Postów: 592 355

    Wysłany: 30 maja 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    Hejka laski :)

    Co tam?
    Pewnie Was pogoda porwała :) Zazdrooo
    Karolina co tam? jak tam się macie?
    Samara Staszek nadal uparcie siedzi? Wiem z autopsji takie pytania wkurzają.. no ale my ciekawe jesteśmy :) hehehe
    LadyBag my jedziemy razem na jednym wózku :) nie pytam o nic więcej heh
    Marteczka How are you? Wszystko okey?
    Ona widziałam że pytałaś o badania :) proponowałam, INR, czas protombinowy, Profil lipidowy , cholesterol, homocysteine ;) nie wiem czy się jeszcze przyda :)
    Pozdrówka dla całej reszty :)

    Nadal się bujam... Skurczy właściwie brak. Może ze dwa w ciągu dnia się zdarzą. Chyba jednak czeka mnie indukcja. A chciałam tego uniknąć. A jak Gadu było u Ciebie? Działo się samo, czy też trzeba był wspomagać poród?

    Myszkaka - po clo niby jest ryzyko ciąży mnogiej, ale uwierz mi, że wcale o nią nie tak łatwo jak się może zdawać. Nie zakładaj z góry, że endo będzie słabe. U mnie nie było takie złe. Zawsze powyżej 10 mm. W razie co jedz migdały i winkiem popijaj :)

    Kozamonia - widzę, że szykujecie się do transferu, na kiedy planujecie?

    32 cykl starań (nieoficjalnie 34)
    04-04-2016 [*] 8 tyd.

    Staś - ur. 01-06-2017 - 2940 g, 56 cm - 8:05

  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 30 maja 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samara wrote:
    Kozamonia - widzę, że szykujecie się do transferu, na kiedy planujecie?
    W ten piątek jadę po moje bałwanki :)

    Karolina2787, Samara, ladybag, Caro, magdzia26, Marteczka93, Posok82 lubią tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewoje

    Gadi u mnie spokojnie. Dziś 15dc i zapewne już po owu bo widzę po śluzie chociaż może wgl jej nie było nie wiem. Gin kazał przyjść 6.06. tylko zastanawiam się co on chce zobaczyć w 22dc? Dziwi mnie jedno w 10dc kiedy Wam pisałam pęcherzyki były po 12mm a 12dc jeden 19mm a drugi 16mm i endo się poprawiło z 5-6mm na 7-8mm czy to możliwe??? W dwa dni zaledwie i tyle podrosło wszystko? Powiedziałam lekarzowi że bardzo się denerwowałam kiedy mój miał mieć ten zabieg i może od tego stresu tak się stało, na co on odpowiedział że oczywiście stres ma duże znaczenie i może zaburzyć całą gospodarkę hormonalną. No ale teraz i tak już po ptakach czekam co przyniesie los, jedno mnie cieszy w 13dc zaobserwowałam śluz R :) w końcu mały plusik z tego wszystkiego. Mój czuje się ogólnie dobrze tylko w trakcie <3 czasem go zaboli ale to raczej normalne. Staram się go bardzo oszczędzać ;)

    Gadua a Ty jak się masz? Jak się czujesz?

    Myszkaka podsyłam Ci temacik może pomoże :) ja akurat korzystam z porady i łykam wieśka, jem migdały i piję winko, dużo wody.
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=9456

  • Samara Autorytet
    Postów: 592 355

    Wysłany: 30 maja 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    W ten piątek jadę po moje bałwanki :)

    To będę trzymać kciukasy za Ciebie :)

    kozamonia lubi tę wiadomość

    32 cykl starań (nieoficjalnie 34)
    04-04-2016 [*] 8 tyd.

    Staś - ur. 01-06-2017 - 2940 g, 56 cm - 8:05

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Caro z tego co pamiętam jesteś specjalistką od zastrzyków z Clexane ;). Jak je robić, żeby nie było siniaków? Dzisiaj rano wbiłam pierwszy i już zaczynam mieć fioletowy ślad :(

    Ee tam specjalistką ;-) To siostra i Małż. Właściwie głównie on mi robił zastrzyki, bo ja sama nie miałam tyle woli w sobie ;-) Nie wiem czy to też zależało od tego. Ogólnie najlepiej jest jak wbija się igłę pod kątem 45stopni, przytrzymując skórę. Nie masować tego miejsca. I nie wystrzykuj powietrza jak jest w zastrzyku :-) Ogólnie głównie miałam punkciki po wstrzyknięciu, raz Małż wbił jakoś chyba w wrażliwszym miejscu i miałam meeega siniaka :-P

    kozamonia lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    W ten piątek jadę po moje bałwanki :)

    Trzymam kciuki za bałwanki :-) Niech pojawią się na świecie na zimę <3

    kozamonia lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
‹‹ 1072 1073 1074 1075 1076 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ