X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne "Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"
Odpowiedz

"Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    JA nie Gaduaaa, ale tez walczylam z PRL. Mi spadla ladnie po pol tabletki Bromka, ale w lutym przezylam straszne zalamanie i generalnie stres (tragiczna smierc bardzo bliskiej osoby) i mimo brania lekow poszybowala w gore....2 tygodnie temu nie bralam zupelnie nic i spadla sama powyzej normy. To chyba jest tak jak ktoras dziewczyna pisala, ze ten hormon zmienia sie mega czesto i spokoj oraz brak stresu jest zalecany

    prolaktyna zmienia sie, tez tak slyszalam ale w przeciagu ostatnich miesiecy rosnie mi zamiast malec...tez stracilam bardzo bliska mi osobe...i tez w lutym mialam zalamanie...jak dostinex nie pomoze to pokombinuje z bromkiem


    Kasia nie mam jej duzo bo "tylko" 50 przy normie do 23 aaale ona caly czas rosnie a staram sie zawsze isc wypoczeta do laboratorium :)

  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 11 maja 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;( rozumiem..

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka93 wrote:
    Wiem, ze to nie było pytanie do mnie, ale jeśli Ci to ma pomóc to ja też miałam podwyższoną prolaktynę. Co prawda pierwsze badanie miałam w sierpniu '15 i miałam 137,76 (a normalną 6,96) a po braniu bromergonu przez 4 miesiące spadło mi do 23,86 po obciążeniu więc sporo (to było w grudniu).
    A teraz niestety nie wiem jaką mam, bo nie było potrzeby już robić - ale prawdopodobnie minimalną, bo wykresy są coraz ładniejsze.

    Więc niestety zbicie prolaktyny może odbyć się w krótkim czasie bądź dłuższym. Mi jak narazie leci 9 miesiąc z bromkiem.


    dzieki :)
    pytalam sie Gaduaa bo wiem, ze brala dostinex :D nie wiedzialam, ze tyle tu walczy/ walczylo z PRL

    nigdy nie badalam PRL przy obciazeniu, moja gin pewnie nie wie, ze takie cos istnieje :/

    jak sie czujesz po Bromku?

  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1987 wrote:
    ;( rozumiem..


    co się dzieje?

  • Marteczka93 Autorytet
    Postów: 735 595

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowyflaming wrote:
    dzieki :)
    pytalam sie Gaduaa bo wiem, ze brala dostinex :D nie wiedzialam, ze tyle tu walczy/ walczylo z PRL
    nigdy nie badalam PRL przy obciazeniu, moja gin pewnie nie wie, ze takie cos istnieje :/
    jak sie czujesz po Bromku?

    Nie ma za co :)
    Myślę, ze zbadanie prolaktyny po obciążeniu to podstawa. Pamiętam, ze to było pierwsze zlecenie mojego ginekologa jak tylko do niego przyszłam.
    A po bromku szczerze powiedziawszy czuję się w porzadku. Nie mam żadnych skutków ubocznych, chyba ze sobiee wkręce to tak :P
    Z początku brałam po 0,5 tabletki dziennie, a od jakichś 2/3 cykli po 1 tabletce dziennie.

    Olaf <3
    43kt3e5e15hj57fc.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowyflaming wrote:
    Kasia nie mam jej duzo bo "tylko" 50 przy normie do 23 aaale ona caly czas rosnie a staram sie zawsze isc wypoczeta do laboratorium :)


    JAk wysoka Prl to moze byc niski progesteron. A dupka albo Luteine dostalas? Ja PRL po obciazeniu tez nie robilam, czytalam sporo, ze lekarze odchodza od tego badania. Pewnie zalezy to od tego jak bardzo jest podwyzszona

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    JAk wysoka Prl to moze byc niski progesteron. A dupka albo Luteine dostalas? Ja PRL po obciazeniu tez nie robilam, czytalam sporo, ze lekarze odchodza od tego badania. Pewnie zalezy to od tego jak bardzo jest podwyzszona

    dostane dupka pewnie jak ja poprosze...denerwuje mnie juz moj gin..zmienilabym na innego ale terminy sa dopiero na sierpien.... :D

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka93 wrote:
    Myślę, ze zbadanie prolaktyny po obciążeniu to podstawa.

    No wlasnie kazdy gin ma inne podejscie....do TSH zreszta tez

  • Marteczka93 Autorytet
    Postów: 735 595

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    JAk wysoka Prl to moze byc niski progesteron. A dupka albo Luteine dostalas? Ja PRL po obciazeniu tez nie robilam, czytalam sporo, ze lekarze odchodza od tego badania. Pewnie zalezy to od tego jak bardzo jest podwyzszona

    Dobrze prawisz! :)
    Ja oprócz bromka dostałam też właśnie dupka. Więc myślę, ze warto jest brać i to i to w tym samym czasie (w sensie podczas jednego cyklu).
    A co do prolaktyny po obciążeniu to możliwe, ze w zależności od tego jak bardzo jest ona zawyżona to dostaje się lub nie bromka/dostinex. No ale żeby to sprawdzić to trzeba wpierw zrobić badanie. No ja miałam stanowczo za dużo podniesioną więc dostałam. A flaming ma jeszcze jako tako, więc może wcale nie będzie konieczności brania tego leku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 23:18

    Olaf <3
    43kt3e5e15hj57fc.png
  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paczam z krzakow. Tylko milczę bo zielona jestem z hormonów. Ale chetnie czytam. Moze się czegos naucze. :)

    Marteczka93, zapachmalin lubią tę wiadomość

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozowyflaming wrote:
    dostane dupka pewnie jak ja poprosze...denerwuje mnie juz moj gin..zmienilabym na innego ale terminy sa dopiero na sierpien.... :D


    jesli Cie denerwuje to zmien, bo to nie ma sensu.Szukaj cierpliwie, moze znajdziesz kogos szybciej. Ja tez zmienilam, bo na kazda moja uwage o zmianach cyklu jego odpowiedz to "zdarza sie". Jak obecnemu powiedzialam to samo, od razu dal mi dupka.

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gizmo wrote:
    Paczam z krzakow. Tylko milczę bo zielona jestem z hormonów. Ale chetnie czytam. Moze się czegos naucze. :)

    ja na poczatku jak mi sie wydawalo,ze zajsc w ciaze to jak wlaczyc swiatlo....w sensie ze pstryk, to nawet nie wiedzialam co to jest prolaktyna:) Godziny studiowania neta i cos nie cos wiem. Ja zreszta za bardzo nie ufam lekarzom, wiec czesto sama sie douczam:)


    Gizmo, a browara wypilas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 23:22

  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie skonczylam pifko.

    My to podobne jednak jestesmy do siebie. :) ja juz chyba wszystkich ginow przelecialam u siebie w miescie. Tez dużo szukam i czytam w necie :) o hormonach co nie co wiem ale expertem nie jestem. Więcej wiem z własnego doświadczenia i obserwacji swojego ciała. Chodzaca encyklopedia chorób jestem :P chyba tylko Hiv i tej chlamydiozy nie mam :D

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gizmo wrote:
    Właśnie skonczylam pifko.

    My to podobne jednak jestesmy do siebie. :) ja juz chyba wszystkich ginow przelecialam u siebie w miescie. Tez dużo szukam i czytam w necie :) o hormonach co nie co wiem ale expertem nie jestem. Więcej wiem z własnego doświadczenia i obserwacji swojego ciała. Chodzaca encyklopedia chorób jestem :P chyba tylko Hiv i tej chlamydiozy nie mam :D



    hahahaha dobra wez juz daj spokoj tej chlamydii, bo juz sama nazwa przeraza i zle sie kojarzy

  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to się z meduzą kojarzy haha

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gizmo wrote:
    Mi to się z meduzą kojarzy haha


    hahahhahaha moze to jakas odmiana

  • Gizmo Autorytet
    Postów: 4375 3542

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mnie juz pifo przymroczylo. Oka zamykają sie troszke. Ide lulać kochane :-* dobranczyk i kolorowych Wam życzę

    bfaregz2l4lu04d1.png289ykie.gif
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 maja 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pa...tez w kime ide:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2016, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Melduję się z rana że u mnie dalej tempka dziwna 36,38 :/ i miłego dnia życzę.

    P.S: Nie wiem o co chodzi co to niektórym ale spoko jak kto tam sobie chce pozdro dla wszystkich

  • Marteczka93 Autorytet
    Postów: 735 595

    Wysłany: 12 maja 2016, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast melduje, ze u mnie spadek temp dość widoczny. Wiwec dzisiaj, max jutro będzie @. A tak ladnie sie zapowiadalo. Załamka totalna :(

    Olaf <3
    43kt3e5e15hj57fc.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ