X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klub pod Pingwinkiem 🐧
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 🐧

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Anka tak mialam wczoraj polowkowe ale to co sie tam wydarzyło to porażka i mam powtórkę 9.02 w środę :)
    Babka na wczorajszym usg albo była świeżakiem albo nie miala o tym pojęcia. Robila mi usg po czym nie zapisała pomiarów i robila drugi raz. Później miala do mnie pretensje bo dziecko odkrecilo się dupa i nie mogla pomierzyć serduszka i ciągle mi tam wzdychala bo jakby to moja wina była, że sie tak odkrecilo. Raz jej pomiary wyszły większe niz tym 2 razem i jej zdziwienie jaka rozbieżność ale juz nie powtórzyła tylko powpisywala te mniejsze 🤦🏼‍♀️ Kazala mi przyjść innym razem, termin najbliższy to za ponad 3 tyg a przecież serduszko ocenia sie do 24 tyg. Wiec ja już będę po tym dozwolonym czasie i sie tak wkurzyłam, że sie umówiłam gdzieś indziej bo nie bede tyle czekać i potem sie okaże to samo co wczoraj. Zamiast mi powiedzieć żebym poszła coś zjadla i wróciła to może akurat by się przekręciło to olala sprawę i tylko inny termin narzuciła i to tez super szybki 🤦🏼‍♀️


    Anka po takiej przerwie w staraniach może być ciężej trochę, ale musicie dać radę i jakoś przełamać to. Wyluzujcie się i działajcie na spokojnie bez presji :)
    O boże... to faktycznie świeżak albo podeszła olewczo... i to prywatnie.... masakra teraz tak mało lekarzy jest co traktują swoją pracę z sercem.... cud na takiego trafić naprawde 🤦‍♀️ przykro mi ze zostałaś tak potraktowana i oby lekarz tego 9 byl konkretny.

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2568 2910

    Wysłany: 4 lutego 2022, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra, o masakra, co za lekarka 🤦🏼‍♀️ No właśnie trafić na dobrego lekarza to naprawdę czasami ciężko… Dobrze, że udało się zapisać gdzieś indziej 🙂

    Monika jak tam u Ciebie? Jak się czujesz, masz jakieś przeczucia? ☺️🍀

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2343 1904

    Wysłany: 4 lutego 2022, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra może faktycznie nie miała doświadczenia i sama się zestresowała, bo nie mogła uchwycić? Ale to nie tłumaczy jej zachowania 🙁 mam nadzieję, że nowy lekarz dobrze Ci pomierzy i nie będzie już takich problemów

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 4 lutego 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka91 wrote:
    Abrakadabra może faktycznie nie miała doświadczenia i sama się zestresowała, bo nie mogła uchwycić? Ale to nie tłumaczy jej zachowania 🙁 mam nadzieję, że nowy lekarz dobrze Ci pomierzy i nie będzie już takich problemów

    Wydaje mi się, że do takiego badania i oceny serduszka u dziecka powinien być ktoś kto sie faktycznie na tym zna i już ma jakieś doświadczenie.
    Na szczęście to była wizyta na nfz to nie musialam nic płacić, ale jakbym sie wtedy zapisala prywatnie to juz mialabym to za sobą. Ale gin dala mi skierowanie to chcialam wykorzystać, kto wiedział że to akurat tak bedzie wyglądać 🙈
    Co do plci to tez mi powiedziała coś takiego ' ja nie wiem czy to chłopak bedzie czy jednak nie' 😂😂
    Także chyba nawet płci nie potrafiła odróżnić na usg 🤦🏼‍♀️😂

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 4 lutego 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra porażka... Ja rozumiem że każdy kiedyś musi się nauczyć, ale no kurde! Oby 9lutego było wszystko tak jak być powinno. :) i potwierdza się fakt, że na NFZ to wszystko wygląda do kitu. Płci nie umieć w 21tc określić? No chyba że faktycznie maluch nie współpracuje, ale wtedy spacer, sok, baton i a nuż się odkręci.

    Anka może winko na rozluźnienie sytuacji?

    Monia trzymam kciuki! Już bliżej niż dalej :)

    A ja się witam oficjalnie w drugim trymestrze! Moje dziecię jest nadal łaskawe dla mamy :) ciąża bezobjawowa naprawdę istnieje :) i już ciężko ukryć że mały pasożyt jest w brzuchu :) przedwczoraj myślałam że czuję takie delikatne puknięcia w dole brzucha, ale okazało się że to zupa cebulowa 😂

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pije alkoholu bo biorę metformine 🙈
    Zreszta damy rade i bez tego a owu niewiadomo kiedy dopiero dzisiaj 11 dc ale doktorek kazał działać nie tylko w te dni 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2022, 09:43

  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 4 lutego 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam, że przy mecie alkohol zakazany... Ale, Są pyszne wina bezalkoholowe! Do kupienia już prawie wszędzie, szczególnie łatwo znaleźć w kerfurze! Albo jakas kolacja dla zrobienia nastroju? Wyjście na randkę?

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1203 963

    Wysłany: 4 lutego 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra, jakiś dramat 🙄 dobrze że umowilas się gdzieś indziej. Ja za to prywatnie też kiepsko trafiłam i to w najgorszym momencie życia, także po prostu zależy od człowieka. I mam doświadczenie, że ci młodsi zwykle bardziej się starają, nie lecą schematem tylko indywidualnie, ale to musi być osoba z powołania, której zależy na dobrej robocie a nie tylko kasie.

    Anka, dacie radę 💪 najlepiej chyba pomyśleć o samej przyjemności a nie celu, do którego prowadzi 🙂 ja zaraz wracam do starań, mam nadzieję tylko że nie wpadnę w dół jak się od razu nie uda ( racjonalnie wiem że może być różnie, ale serce czuje swoje 🙄)

    Oleńka, super że najgorszy trymestr za Tobą, cieszę się że nie doskwiera pasożyt i możesz zadbać o siebie w tym czasie 🙂

    A gdzie Domistr? Jak się czujesz?

    Limonka, jak covid?

    Oliwka, Monika, kiedy testy? 😁

    anka lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damy, damy nie ma wyjścia takie problemy juz sue zdarzały mimo wszystko się udawało 😊

    Spokojnie nawet jak za pierwszym razem sie teraz nie uda to nic nie znaczy myślę że po poronieniu organizm tez musi wrócić na właściwe tory :) masz jakieś dodatkowe zalecenia co do starań i potem ciazy? 😊

  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 4 lutego 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza masz dużo racji z tymi młodymi lekarzami. Prywatnie prowadzę się od 10lat (od czasu operacji) u mojego cudownego lekarza, gościu po 50 na pewno. Nie mam mu nic do zarzucenia, ale tu też inna relacja między nami, bo znamy się kupę lat. Chodzę też na medicover, gdzie obleciałam już chyba wszystkich ginekogow w Katowicach i szczerze? Jeden jedyny który mi spasował to lekarz w chyba moim wieku, któremu się chce, do którego ciężko złapać termin. Ale on jako jedyny przebadał jeszcze piersi, przed ciąża jako jedyny za punkt honoru postawił sobie znalezienie mojego znikającego w czelusciach prawego jajnika. Po prostu mu się chce :)

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • .A. Autorytet
    Postów: 765 545

    Wysłany: 4 lutego 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra niekompetencja niektórych jest powalająca…i oni za to pieniądze biorą…nieważne czy prywatnie czy NFZ - biorą pieniądze. Cieszę się ze znalazłaś dość szybko termin w innym miejscu.

    Ja wczoraj odebrałam wyniki krwi i moczu. Krew w porządku a mocz nieprzejrzysty, z czerwonymi krwinkami, kryształkami wapnia i bakteria. Do tego dzisiaj zaczęło się swędzenie wiec podejrzewam do kompletu grzybice. Macie może jakieś sposoby które stosowalyscie i naprawdę pomogły? Wyczytać na necie mogę sporo ale wolalabym coś sprawdzonego u kogoś. Umówię wizytę na poniedziałek ale przez weekend chciałabym jakieś domowe sposoby bezpieczne w ciąży poużywać

    Wiek: 32

    06.2017 - synuś ♥️

    Starania o drugie Maleństwo od 12.2019

    01.2020 - poronienie zatrzymane
    02.2021- ciąża biochemiczna
    03.2021 - ciąża biochemiczna

    16.12.21 - ⏸
    20.12.21 beta: 1546
    22.12.21 beta: 4090❗️ 🙏🏻🤞🏻
    13.01.22 - mamy serduszko ♥️ ‼️
    10.02.22- wyniki badań genetycznych: wszystkie geny prawidłowe
    Chłopiec 💙

    Diagnostyka od 03.2021:
    Podstawowe badani krwi: 👍
    ANA 👍
    anty-DsDNA 👍
    Przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG👍
    Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG 👍
    Kariotyp 👍
    Sono hsg i hsg- Jajowody drożne 👍
    Mała endometrioza - niewielkie cysty na obu jajnikach❌
    Mutacja MTHFR - heterozygota❌


    nsa8m4.png
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2568 2910

    Wysłany: 4 lutego 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza, u mnie już dobrze, dziękuję 😊 Ogólnie już jestem po izolacji, wychodzę z domu. Covida przeszłam całkiem nieźle, nic mi już po nim nie jest, jedyne co to mi chyba trochę w cyklu namieszał ☹️
    Wczoraj pojechałam podejrzeć co się dzieje i niby owulacja była, ale endometrium 4,6 mm a tempka szoruje po dnie. W ogóle nie wiem co mnie podkusiło, ale siknęłam dziś na owulaka i wyszedł mi prawie pozytywny 😳 A wcześniej w okolicach domniemanej owu nie wyszedł ani razu…

    A. ja tu za wiele niestety nie pomogę, bo zazwyczaj w moim przypadku kończyło się u lekarza i jakichś globulkach na receptę 😕 Ale może zwykły clotrimazol by pomógł? Jego chyba można w ciąży? Nie wiem jakie specyfiki są tam u Was dostępne, ale może coś jak Tantum Rosa?

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • .A. Autorytet
    Postów: 765 545

    Wysłany: 4 lutego 2022, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle kiedyś miałam dziwny przypadek z grzybica. Stosowałam leki i to chyba 3-4 razy pod rząd i nic nie pomogło. Jak odpuściłam leczenie to przeszło 🤷🏼‍♀️ Wiec zastanawiałam się czy w ogóle coś brać czy przeczekać ale jednak nie chce ryzykować w ciąży. Clotrimazolum nie dostanę bez recepty. Jedyne co mam w domu to miconazole z poprzedniego leczenia.

    Wiek: 32

    06.2017 - synuś ♥️

    Starania o drugie Maleństwo od 12.2019

    01.2020 - poronienie zatrzymane
    02.2021- ciąża biochemiczna
    03.2021 - ciąża biochemiczna

    16.12.21 - ⏸
    20.12.21 beta: 1546
    22.12.21 beta: 4090❗️ 🙏🏻🤞🏻
    13.01.22 - mamy serduszko ♥️ ‼️
    10.02.22- wyniki badań genetycznych: wszystkie geny prawidłowe
    Chłopiec 💙

    Diagnostyka od 03.2021:
    Podstawowe badani krwi: 👍
    ANA 👍
    anty-DsDNA 👍
    Przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG👍
    Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG 👍
    Kariotyp 👍
    Sono hsg i hsg- Jajowody drożne 👍
    Mała endometrioza - niewielkie cysty na obu jajnikach❌
    Mutacja MTHFR - heterozygota❌


    nsa8m4.png
  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 4 lutego 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bierz nic bez konsultacji z lekarzem :) u mnie w święta było zapalenie pęcherza- mętny mocz, bakterie, kryształki wapnia czy coś takiego. Leków zadnych jedynie urosept, i mnóstwo pić.

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1839 929

    Wysłany: 4 lutego 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 23:15

    Martyna33 lubi tę wiadomość

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • .A. Autorytet
    Postów: 765 545

    Wysłany: 4 lutego 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenkaqx wrote:
    Nie bierz nic bez konsultacji z lekarzem :) u mnie w święta było zapalenie pęcherza- mętny mocz, bakterie, kryształki wapnia czy coś takiego. Leków zadnych jedynie urosept, i mnóstwo pić.

    Dziękuję Ci! Pije dużo, zaopatrzyłam sie w żurawinę ale dziś może uda mi sie kupić czysty sok z żurawiny i zrobiłam nasiadówkę z rumianku. Wieczorem zrobię jeszcze z sody oczyszczonej. Nie chce tego za dużo żeby nie przesadzić. Poczekam może do poniedziałku i umówię wizytę jak nie przejdzie.
    Wizyta i tak mi się przyda bo musze z lekarka porozmawiać od wczasach. wczoraj napaliłam się jak szczerbaty na suchary na wakacje. Będę miała tydzień wolnego pod koniec marca i wspaniałomyślnie wpadłam na pomysł wyjazdu w „ciepłe kraje”. Już prawie rezerwowalam gdy mnie olśniło, że wypoczynek wypoczynkiem, ale pchanie się do krajów gdzie mogą panować jakieś choroby to już raczej kiepski pomysł dla ciężarnej. I tym samym muszę porozmawiać o realnym zagrożeniu z lekarzem

    Wiek: 32

    06.2017 - synuś ♥️

    Starania o drugie Maleństwo od 12.2019

    01.2020 - poronienie zatrzymane
    02.2021- ciąża biochemiczna
    03.2021 - ciąża biochemiczna

    16.12.21 - ⏸
    20.12.21 beta: 1546
    22.12.21 beta: 4090❗️ 🙏🏻🤞🏻
    13.01.22 - mamy serduszko ♥️ ‼️
    10.02.22- wyniki badań genetycznych: wszystkie geny prawidłowe
    Chłopiec 💙

    Diagnostyka od 03.2021:
    Podstawowe badani krwi: 👍
    ANA 👍
    anty-DsDNA 👍
    Przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG👍
    Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG 👍
    Kariotyp 👍
    Sono hsg i hsg- Jajowody drożne 👍
    Mała endometrioza - niewielkie cysty na obu jajnikach❌
    Mutacja MTHFR - heterozygota❌


    nsa8m4.png
  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 4 lutego 2022, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo wlasnie. I piłam też czysty sok 100% z żurawiny. Po około tygodniu przeszło :)

    Jakie ciepłe kraje miałaś na myśli?

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2343 1904

    Wysłany: 4 lutego 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza ja chyba narazie nie planuje, wszystko wygląda tak jak zwykle przed okresem więc narazie mam plan poczekać 😉

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • .A. Autorytet
    Postów: 765 545

    Wysłany: 4 lutego 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenkaqx wrote:
    Oo wlasnie. I piłam też czysty sok 100% z żurawiny. Po około tygodniu przeszło :)

    Jakie ciepłe kraje miałaś na myśli?

    Super! Mam nadzieję, że u mnie też da radę. Co do wycieczki to jest to rejs i byłabym na Jamajce, Kajmanach i w Meksyku

    Wiek: 32

    06.2017 - synuś ♥️

    Starania o drugie Maleństwo od 12.2019

    01.2020 - poronienie zatrzymane
    02.2021- ciąża biochemiczna
    03.2021 - ciąża biochemiczna

    16.12.21 - ⏸
    20.12.21 beta: 1546
    22.12.21 beta: 4090❗️ 🙏🏻🤞🏻
    13.01.22 - mamy serduszko ♥️ ‼️
    10.02.22- wyniki badań genetycznych: wszystkie geny prawidłowe
    Chłopiec 💙

    Diagnostyka od 03.2021:
    Podstawowe badani krwi: 👍
    ANA 👍
    anty-DsDNA 👍
    Przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG👍
    Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG 👍
    Kariotyp 👍
    Sono hsg i hsg- Jajowody drożne 👍
    Mała endometrioza - niewielkie cysty na obu jajnikach❌
    Mutacja MTHFR - heterozygota❌


    nsa8m4.png
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 4 lutego 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja wpadam tylko się pochwalić … ze u mnie znowu jedna kreska :p ale ten miesiąc odpuściłam zupełnie wręcz się negatywnie nastawiłam do ciąży i bycia mama. Właśnie dopinamy na ostatni guzik podpisanie konkraktu na zakup mieszkania wiec wszystkie moje myśli krążyły w okol tego tematu. Aż wczoraj się zdziwiłam jak apka pokazała mi ze był 13 dzień po owulacji 😱 nawet nie wiem kiedy zleciało. Umówiłam się wczoraj na badania immunologiczne w Katowicach także specjalnie zrobimy sobie wycieczkę do polski. A w Katowicach nigdy nie byłam, także połączymy przyjemne z pożytecznym :) mam tez w marcu przed tymi badaniami konsultacje z dr immunolog wiec dopytam czy dobre badania sobie dobrałam i czy coś by doktor dodała. Już mnie przeraza ilość hektolitrów krwi które muszę oddać 😭 a myślałam jeszcze żeby se walnąc krzywa cukrowa i insulinowa ale nie wiem czy mój organizm to wytrzymie .. może przy następnej okazji. Co do diety to się właśnie jakoś kilka dni temu poddałam. Już nawet słodycze wjeżdżają na stół a pilnowałam sie 2 miesiące. Żadnej różnicy nie odczułam. Na wadze tez sie nie zmieniło ale akurat na tym mi nie zależało. Aaa i w tym cyklu użyliśmy kubeczka i żelu ferti-lily i jak już wiadomo.. nie zadziałało. Ale poślizg żel daje zajebisty :D żelik mogę polecić nawet dla tych co sie nie starają ;)

    PS podkusiło mnie tu zajrzeć żeby zobaczyć która to z dziewczyn przejęła brzuszek po Martynie :D Oliwka, Monika fingers crossed 😁😁

    Oliwka91 lubi tę wiadomość

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ