X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kraków, okolice. Jest ktoś??;)
Odpowiedz

Kraków, okolice. Jest ktoś??;)

Oceń ten wątek:
  • JoJo86 Ekspertka
    Postów: 188 187

    Wysłany: 7 listopada 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie :( do tej pory jak miałam jakiś problem lub chciałam zrobić kontrolę to chodziłam prywatnie, chyba za każdym razem do kogoś innego. Jak zaczęłam rok temu myśleć o dziecku to stwierdziłam, że te wszystkie badania strasznie drogo wyjdą prywatniem więc zrobiłam wywiad po koleżankach i jedna, która akurat była w ciąży, poleciła mi swoją dr Ritę Tomczyk, która na nfz przyjmuje na Cegielnianej. Poszłam do niej, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jak uda mi się zajść w ciąże to zobaczę jeszcze czy będę chodziła do niej czy gdzieś bliżej.

    uwo943r8xa2yg4kz.png
  • JoJo86 Ekspertka
    Postów: 188 187

    Wysłany: 7 listopada 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spryciula ;)
    tak to vaccinmed :)
    Ja też planuję działać na dwa fronty, prywatnie i na nfz :) Na nfz zostanę chyba u dr Rity, a prywatnie będę szukała gdzieś bliżej domu, ale nie mam jeszcze nic na oku.

    Nona lubi tę wiadomość

    uwo943r8xa2yg4kz.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 7 listopada 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy można być mentalnie z Krakowa? Fizycznie już nie mieszkam od czerwca, ale stamtąd pochodzę i duchem ciągle jestem Krakuską.

    Ja z kolei polecam inny szacher-macher: umówić się w Scanmedzie prywatnie na pierwszą wizytę (szybciutko, a koszt nieprzesadzony), a potem do tego samego lekarza chodzić już na NFZ ;) Po tej pierwszej wizycie rejestrujecie się na miejscu jakby z priorytetem, więc terminy na NFZ są znacznie krótsze niż jakby się dzwonilo umówić.

    Nona lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 7 listopada 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP spadlas mi jak z nieba z ta radą. Zwłaszcza, że ja mam scanmed za oknem.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • JoJo86 Ekspertka
    Postów: 188 187

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP myślę, że skoro stąd pochodzisz to jesteś bardziej Krakuską niż ja :) Ja jestem Krakuską przez zasiedzenie już ponad 9 lat. Więc jak najbardziej przynależysz do tego forum ;)
    A możesz polecić jakiegoś lekarza w scanmedzie?

    uwo943r8xa2yg4kz.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 7 listopada 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena wrote:
    JagodaP spadlas mi jak z nieba z ta radą. Zwłaszcza, że ja mam scanmed za oknem.

    Mam nadzieję, że ten na Armii Krajowej, bo właśnie o ten mi chodziło.

    JoJo86 wrote:
    JagodaP myślę, że skoro stąd pochodzisz to jesteś bardziej Krakuską niż ja :) Ja jestem Krakuską przez zasiedzenie już ponad 9 lat. Więc jak najbardziej przynależysz do tego forum ;)
    A możesz polecić jakiegoś lekarza w scanmedzie?

    Osobiście jestem zakochana tam w dr (prawdziwy tytuł naukowy, nie lek. med) Wojciechu Kolce. Jest przy okazji endokrynologiem, interesuje się niepłodnością (i historią medycyny, ale to w sumie nieważne z naszego punktu widzenia). Natomiast ma bardzo specyficzny sposób bycia i poczucie humoru, więc jeśli jesteście słabej konstrukcji psychologicznej albo potrzebuujecie lekarza głaszczącego po głowie, to nie ma sensu do niego iść. Bo nie jest milutki ani kochany, ale za to doskonale zorientowany w nowinkach, dokładny i gadatliwy - dla mnie to zaleta, nie znoszę milczków.

    Uff, się rozgadałam...

    Nona lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Kinga1 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 7 listopada 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena wrote:
    Kinga1 u mnie zachowuje się podobnie po @, a potem po owulacji ładnie podskakuje do góry. To Twój pierwszy cykl w którym mierzysz temp? Trzeba poobserwowac swój organizm przez kilka cykli. Moja mama mówi, że dopiero po roku można powiedzieć, że poznało się dobrze swój organizm.

    Tak pierwszy cykl i nie wiem za bardzo o co z tą temperaturą chodzi :( ale wszystko powoli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 23:02

    Kingaaaaa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:02

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, byłam u niego zapisana na grudzień i przepisalam się do innego bo miał złe opinie w necie. Nic to. W przyszłym tyg pójdę znowu się zapisać do Kolki.
    Ja mieszkam w akademiku tak, że scanmed dla mnie idealny.

    Nona lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:02

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wybieranie szpitala do porodu pod kątem lekarza to głupota. Nie lekarz prowadzi poród, tylko położna, lekarz najwyżej wpadnie 2x I przyjdzie na szycie krocza. Poswiećcie czas w ciąży na znalezienie szpitala, którego polityka zgadza się z Waszą oraz dobrej położnej, która przyjmie poród.

    Jakby któraś z Was chciała coś wiedzieć o konkretnej krakowskiej porodowce, to chętnie opowiem. Pracowałam w prawie wszystkich.

    Nona lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 9 listopada 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP wrote:

    Jakby któraś z Was chciała coś wiedzieć o konkretnej krakowskiej porodowce, to chętnie opowiem. Pracowałam w prawie wszystkich.
    A którą polecasz?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, a gdzie Ty mieszkasz? Ja na Tokarskiego. Ostatnio w końcu przyszły stypendia, więc może w końcu ruszylabym się na basen albo siłownię... W tym miesiącu mam mieszane uczucia co do wyniku starań
    Ale może chociaż Ty i Chica uyrzymacie statystykę. Jedynie szyjka macicy daje mi jeszcze jakieś nadzieje. Nawet nie myślę o kupowaniu testów bo chyba jedna kreska bardziej mnie zawiedzie niż @. Aplikacja w telefonie wyznaczyła mi @ na 13.11, ale ona twierdzi, że cykl będzie trwał 25 dni. Tak naprawdę ostatnio trwają 26, ale zakładam, że może się trafić 27. Tak więc czekam do końca tygodnia.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 listopada 2014, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ja chciałabym rodzic w Rydygierze bo tam można opłacić położną i żona kuzyna była b.zadowolona. Wiesz coś o Rydygierze?

    Polecam. Zwłaszcza ze względu na możliwośc wyboru położnej ORAZ rodzenia w "domu narodzin" - bez zbędnej medykalizacji i przyspieszania natury, która w 9 przypadkach na 10 prowadzi do złego przebiegu porodu.
    Swoją drogą zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej każda kobieta ma prawo do wyboru dowolnej osoby przyjmującej poród, a w Krakowie taką ofertę ma tylko Rydygier i Siemiradzki (którego notabene nie polecam jeśli myślicie o porodzie naturalnym i zgodnym z rytmem Waszym i dziecka).

    Vanessa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. Wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie najważniejsze.

    Nona lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wystarczy, położna "zawalczy" o Ciebie u jakiegokolwiek lekarza, a jak akurat Twojej lekarki nie będzie akurat na dyżurze, to noc Ci nie pomoże - na czymkolwiek ta pomoc miałaby polegać.

    Swoją drogą nie wiedziałam, że kosztuje 1000zł. Niewygorowana kwota za indywidualną opiekę...

    Nona lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:02

    Saramago lubi tę wiadomość

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O KURCZĘ! Trzymam mocno!

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:03

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O KUUUURDE!!! To na pewno moje kciuki pomogły! :D :D :D
    Gratulacje! Oby dalej było ok...

    Nona lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 10 listopada 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagodaP, a może jeszcze za mnie mogłabyś podtrzymać? ;)

    Saramago lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ