X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 7 lutego 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W ogole nie moge sie odnalezc na fioletowej stronie. Zostaje tu z Wami tak dlugo az do mnie nie dolaczycie tam :p moze zaloze nam juz watek, co wy na to? :D Tylko jak go nazwać?

    chyba wierzysz w nas bardziej niż my same ;) Dobrze, ktoś musi.

    Ja po wizycie u gina, mamy zielone światło na działanie :) Mam brać clo, to będzie mój drugi cykl stymulowany. Za pierwszym razem szału nie było (3 pęcherzyki, pękł jeden), więc teraz też się wiele nie spodziewam, ale najważniejsze że możemy próbować.

    Byłam też dziś u zakaźniczki skonsultować wyniki tej mojej cytomegalii i oczywiście wypłynął temat moich starań. Pani powiedziała, że miała podobny problem, była po 30tce z jednym poronieniem na koncie i impas totalny, a jak w końcu zaskoczyło, to potem była jeszcze trójka a po 40tce urodziło się piąte :D Ona uważa, że była zablokowana psychicznie, bo nie robiła nic i jak się "coś" przełamało, to potem ciąża za ciążą.
    Fajna historia, chociaż mi piątki to mi raczej nie trzeba :D

    Może coś jest z tą blokadą? Ja od dłuższego czasu bałam się, tego że nie mogłabym mieć dzieci. Nawet rozmawiałam o tym niedługo przed początkiem starań z przyjaciółką.
    Nienawidzę jak ktoś mówi, żeby wyluzować, ale chyba trochę trzeba...a przy następnej wizycie wypytam gina o przygotowanie do inseminacji.


    8p3os65geldj0vib.png
  • Nika2 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 lutego 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :)
    Szukałam polecanych przez Was ginekologów w Luxmedzie, byłam już u dra Znojka, Ramzy-Ożóg i Czaplińskiej-Kwiecińskiej, ale niestety żadne z nich nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia :/
    Mamy w planach zacząć starania w najbliższym czasie, więc chciałam sprawdzić, czy wszystko jest ok, dowiedzieć się, co powinnam suplementować, itd.
    Ani jeden z lekarzy nie wspomniał nawet o kwasie foliowym! Na moje pytania, wątpliwości (kilkudniowe plamienia przed okresem) nie otrzymałam sensownej odpowiedzi, miałam raczej wrażenie, że mnie zbywają.
    Szukam kogoś, kto odpowie wyczerpująco, rozwieje wątpliwości i zleci badania.

    Możecie kogoś polecić?

    Nika
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 7 lutego 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, kurde to na dziwnych lekarzy trafiłaś, ja niby byłam z poprzedniego zadowolona chociaż też uważał że wszystko jest ok a ja miałam plamienie 4dniowe przed okresem i raz co 25 a zaraz po 30 dniach okres. I w końcu chyba trafiłam ma sensowną gin Joannę korabel w centrum mama. Sprawdź ja sobie ;)

    Nika2 lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 7 lutego 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende - przerpaszam, rzadku pisuję;) ale chyba jestesmy "sąsiadkami" bp piszesz, że do Siemiradzkiego masz z buta 3 minuty. Jak mam koło 5;P Okolice Placu Biskupiego:) I tamze wyladowałam przy pierwszym porodzie - nie wspominam dobrze, skończyło się cesarka, poród niestety wywoływany na co niepotrzebnie sie zgodziłam, ale to było dawno, inne czasy a moja wiedza nikła. Za drugim razem wybralam Kopernika choć mój lekarz porwadzący z Ujastka i byłam bardzo zadowolona, a Ty czemu wykluczyłas?

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 8 lutego 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka kogo masz z ujastka?

    Wszystko ma swój czas...
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 8 lutego 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Szyszka1 :) no ja z drugiej strony alei, bo okolice placu inwalidów :) to tak 3 minuty, tak jak pisałam, gdybym się rozpędziła mocno ;)

    ja na kopernika mam swoją panią doktor i myślałam, że tam zostanę na stówę. Moja mama mnie zresztą tam urodziła, nie skarżyła się na nic, ale to były takie czasy że chyba nikt nie miał pomysłu nawet, żeby na coś narzekać. Trochę świat zwariował, a kobiety rodzące to niemal księżniczki, jak się czyta niektóre opinie... ja akurat do nich nie należę ;) poród boli i trzeba się z tym pogodzić, a warunki ...powiedzmy, że wystarczy jak będzie higienicznie i bez absurdalnych zaniedbań. No i w razie czego fachowa opieka lekarska. Ale nie musi mnie położna trzymać za rękę, głaskać, nadskakiwać, nie wiadomo co jeszcze.
    Słyszałam negatywne opinie dawniej o koperniku, potem znowu (po latach) że się dużo poprawiło i że to jedna z lepszych porodówek teraz. Następnie dziewczyny tutaj odradzały, nawet początkowo myślałam, że to są te właśnie przestarzałe opinie. Aż tu koleżanka moja teraz w listopadzie rodziła i okazało się miesiąc później na badaniu, że ją zaszyli prawie całkiem... nie wiem jak to możłiwe, czy ją jakiś student szył?? musiała iść teraz na zabieg przywracający "normalny stan rzeczy", tak bym to ujęła ;)
    A Ty co byś o koperniku powiedziała z osobistego doświadczenia?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 8 lutego 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem po wizycie u mojej gin. 16dc, pęcherzyk ładnie pękł, tworzy się ciałko żółte, endometrium ładnie przygotowane pod kątem ciąży - jednym słowem, jak to ujęła dr, bardzo ładny cykl był. Zaleciła, żebym zrobiła test dopiero po ok 2 dniach od dnia spodziewanej miesiączki a najlepiej to betę z krwi. Jestem pełna optymizmu :)
    btw dr powiedziała, że ze mną wszystko jest w porządku pod katem owulacji i hormonów, tak jakby zasugerowała, że jeśli nam się coś nie udaje, to może być to ze stony męża...

    tym_janek, Szyszka1 lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 8 lutego 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka1 właśnie czytałam opinie że nie jest jakiś super miły ale chyba nie tego potrzebuje od lekarza, ważne żeby był kompetentny :) pytam o niego ponieważ przyjmuje w moim sąsiedztwie i mam do niego bardzo blisko :)
    pójdę do niego zanim jeszcze rozpoczniemy starania sprawdzić czy wszystko jest ok i daje zielone światło :)

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 lutego 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot, bardzo dobre wiadomości :) Trzymam mocno kciuki za ten cykl i mam nadzieję, że się uda! :) A jak nie, to męża wysłać trzeba na badania, bo nie ma na co czekać ;)

    Ja dziś jestem u rodziców, i zaciskam zęby aby tylko się nie wygadać :P Jeszcze zdecydowanie za wcześnie na takie wiadomości. Dobrze, że lekarz, maż, moja najlepsza przyjaciółka i wy wiecie bo inaczej bym chyba wybuchła, jakbym nie mogła się podzielić z nikim :P
    Chociaż mama skubana już wyczaiła "Co ty takie zombie chodzisz, jakbyś miała zasnać na stojąco?", ale powiedziałam, że źle spałam w nocy to dała spokój... na razie.

    kłot, Selina lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 8 lutego 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymjanku dzięki za szczegółowy opis. Jeśli chodzi o lekarzy z Ujastka to chodziłam kiedyś do Radeckiej, byłam też u Juszczyka, teraz jestem u Pytla, który jest również wykładowcą w szkole rodzenia. Jeśli kiedykolwiek uda mi się zajść w ciążę to rozważam albo Ujastek albo Kopernik z tego względu, że w razie "W" wszystko jest na miejscu, a Kopernik bardziej ze względu na znajomości.

    Mamie powiedz, że odczuwasz dogłębnie przesilenie zimowo wiosenne :)

    Kłot to teraz czekam na dobre wieści od Ciebie.

    tym_janek, kłot lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 8 lutego 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Radecką i Juszczyka odradzasz czy po prostu tak wyszło, że ich zmieniłaś na Pytla? Pytel jest ok?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 8 lutego 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytał to taki młody sympatyczny lekarz miałam do czynienia z nim w szpitalu

    Wszystko ma swój czas...
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 8 lutego 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juszczyk mnie zbył parę lat temu, a Radecka jak się po czasie okazało nie potrafiła ogarnąć czy widzi ciałko żółte. Może i miła, ale bez szału. Jest dobra dla osób, które nie mają problemów. Swego czasu kazała mi przyjmować Inofolic i się starać. Nie zlecała żadnych badań, bo twierdziła, że jest czas. Ok może wtedy mnie nie cisnęło jak teraz, ale nawet podstaw nie kazała zrobić :/ Pytel jest ok. Dużo dziewczyn prowadzi u niego ciąże. Zawsze jak u niego jestem to jedna, dwie ciężarne czekają w kolejce.
    Nie udaje Boga. Jestem właśnie po wizycie i powiedział, że jeszcze ze 3 miesiące będzie nade mną pracował, a potem mam iść do kliniki. I chyba tak muszę zrobić, bo moje endo jest tragiczne, pęcherzyków nadal tysiące. Także ten cykl u mnie jest stracony :/ I zawsze moja wizyta się przedłuża, a on cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania i nigdy, przenigdy nie dał mi do zrozumienia jak Basta, że mam już iść.

    Dziwna, tym_janek lubią tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 8 lutego 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze widzę, że dr Orłowski tam pracuje. Miałam umówioną do niego wizytę, ale w ostatniej chwili mi odwołali, bo nie dojechał ze Śląska. Moja internistka bardzo go polecała.

  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 8 lutego 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna - na Ujastku pracuje mój gin prowadzący, do którego chodziłam również przed ciazą czyli Bartłomiej Golański. Przyjmuje w Pro Creative na Czystej.
    Allende - no ja wspominam dobrze Kopernika. Najpierw to w ogóle miałam miec cc, bo tak mi sugerował mój gin z Ujastka ( o którym wyżej;) bo dla niego poród po cc, to też cc.
    Potem mi sugerował (może nie bardzo brutalnie "ja do niczego nie namawiam" etc.;)) wynajecie swojej osoby do porodu, skoro jednak się uparłam na podjęcie próby SN. Oczywiście na Ujastku, taka przyjemnosć to Bagatela 2500 zł... Najpierw nawet myślałam, że na to pójdę, ale w końcu w mojej głowie nastąpił "przewrót kopernikański" i po 2 wizytach rozpoznawczych zdecydowałam sie na Kopernika. Tam spełniło się moje wielkie marzenie czyli poród sn i chyba trudno mi być do końca obiektywna, choć naprawde poród wspominam dobrze. Było przy mnie mnóstwo osób, w pewnej chwili chyba 7 osób. Potem bylismy jeszcze tydzień w szpitalu. Oczywiście drobne ustarki były, ale ogólnie bardzo OK. Ja rodziłam w grudniu 2016.
    A okolice Placu Inwalidów to mieszka moja babcia;) czekam na zakończenie remontu praku:)

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 lutego 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika2 wrote:
    Cześć dziewczyny! :)
    Szukałam polecanych przez Was ginekologów w Luxmedzie, byłam już u dra Znojka, Ramzy-Ożóg i Czaplińskiej-Kwiecińskiej, ale niestety żadne z nich nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia :/
    Mamy w planach zacząć starania w najbliższym czasie, więc chciałam sprawdzić, czy wszystko jest ok, dowiedzieć się, co powinnam suplementować, itd.
    Ani jeden z lekarzy nie wspomniał nawet o kwasie foliowym! Na moje pytania, wątpliwości (kilkudniowe plamienia przed okresem) nie otrzymałam sensownej odpowiedzi, miałam raczej wrażenie, że mnie zbywają.
    Szukam kogoś, kto odpowie wyczerpująco, rozwieje wątpliwości i zleci badania.

    Możecie kogoś polecić?


    Dr Piskorz, może i nie jest szczególnie miły, ale od razu zlecił mi badania na tokso, różyczkę, usg piersi i cytologię, kazał brać kwas. Kiedy po 8 miesiącach starań się nie udało od razu dał skierowanie na badania hormonalne oraz seminogram męża. Potem już niestety musieliśmy iść do kliniki leczenie niepłodności. Ale Piskorz ma świetne opinie, prowadził ciąże mojej koleżanki, mogła do niego dzwonić, a po fałszywym alarmie z wodami płodowymi nawet sam oddzwaniał zeby zapytać czy wszystko ok, tak więc na początek myślę, że Piskorz to dobry wybór.

    Nika2 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale naskrobalyscie dużo :P ale już nadrobiłam. Dziś dopiero wróciłam do żywych, bo wczoraj miałam jakaś okropna grype zoladkowo-jelitowa :( Na 2 fronty mną targalo jak szatan, coś okropnego. Później ból głowy z odwodnienia, co wypiłam to zwracałam, odpadłam z sił. Leki jak wzięłam to też zwracałam, ale dziś jak się obudziłam już lepiej. Jeszcze mnie ból głowy męczy, ale staram się dużo pić
    Pojechałam popołudniu zrobić wymazy do IUI, ale się okazało, że to za wcześnie (6dc) i gdzieś przy szyjce jeszcze plamilam i położna nie mogła pobrać materiału :/ No trudno, może nie będzie za późno jak w poniedziałek w klinice mi je pobiorą. A jak za późno, to też się już nie będę denerwować, poczekamy jeszcze ten miesiąc

    Widzę, że się rozpisalyscie o lekarzach. Ja mam polecona do prowadzenia ciąży dr Kingę Korygę-Wszołek. Koleżanka mi ją poleciła i niedawno rodziła w Siemiradzkim (chyba wspominałam o tym) i b.zadowolona
    Kobieta ponoć anioł i konkretna a ja tam wole jak lekarz jest miły a nie tylko kompetentny mruk ;) jeszcze jak się płaci za wizyty

    Nika2 lubi tę wiadomość

  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 8 lutego 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też z własnej woli bym do mruka nie poszła;)

    Dziwna lubi tę wiadomość

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 lutego 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a doradźcie mi :) czy w jakiś szczególny sposób przygotowywałyście się same do ciąży/starań robiłyście jakieś badania typu morfologia itp ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    dziewczyny a doradźcie mi :) czy w jakiś szczególny sposób przygotowywałyście się same do ciąży/starań robiłyście jakieś badania typu morfologia itp ?
    Kwas foliowy na początku, cynk i selen i dostałam listę badań do zrobienia od lekarza i po trochu je robilam-hormony

‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ