X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 19 marca 2018, 01:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecię chyba myśli, że żyjemy w tropikach bo jedyne co pozwala mi jeść to ananasy, cytrusy, kiwi, banany i sorbet mango-marakuja (za którym nawet nie przepadałam jakoś specjalnie wcześniej, teraz potrafię wszamać pół opakowania na raz). Bilans wagowy -6 kg w 10 tygodni. Szkoda, że chudnięcie nie szło mi tak dobrze zanim zaszłam w ciążę, bo teraz to się trochę martwię...

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw, podobno takie spadki wagi są normalne do 3 miesiąca :) Jedz co możesz aby czuć się tylko dobrze ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 19 marca 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja gin nic nie chce robić bo nie widzi powodów. Jak się umawiam na monitoring to wszystko wychodzi idealnie. Pęcherz rośnie i nawet pęka. Pisałam Wam ostatnio o tym monitoringu i było bez zstrzeżeń. Odpuściłam łażenie do niej skoro jest ok, no i widzicie... :/ domyślam się, że przyczyną plamień jest brak owulacji, bo z lewego jej nie mam raczej. Albo teraz dwa razy pod rząd było z lewego, albo jeszcze biorę pod uwagę stres, którego mam teraz od liku w związku z wykonywanym zawodem (pierwszy kwartał roku to masakra). Zobaczę co ten nastęny cykl pokaże i zdecyduję co dalej. Tym-janek, miałabyś jakieś medyczne wytłumaczenie na plamienie w cyklu bez pękniętego pęchola?

    p.s. dobry dziecię ma gust :):):)

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 19 marca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende ja mam podobnie, też dr twierdził że wszystko jest ok i nie mam czym się martwić, miałam tak nawet jak progesteron wyszedł ok. Teraz powtórzyłam to wyszedł niski więc przypisuje to progesteronowi. W tym cyklu miałam tylko 2 dni plamienia lekkiego i przyszła dzisiaj @ :( i tak ciesze się że nie przez 10 dni jak w ostatnim cyklu. Mam nadzieję, że wszystko się powoli u mnie normuje i uda się zajść w ciążę. Dzisiaj mam mega doła, bo już nie rozumiem co może stać na przeszkodzie skoro serduszkujemy zawsze w dobre dni :(
    Ja mam wizytę u gin w 12 dc, zobaczymy co powie. Pewnie teraz będzie badanie drożności i clo...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 19 marca 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek ja myślę, że organizm kobiety w ciąży domaga sie tego czego właśnie w tym momencie potrzebuje, więc nie masz czym się martwić, słyszałam, że wiele kobiet traci na wadze w 1trymestrze :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende ja zapytam jeszcze raz: miałaś robione wszystkie posiewy?

  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 19 marca 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 08:46

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 19 marca 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, jakie posiewy? bakteriologię, mycoplasmę i ureaplasmę miałam. coś masz na myśli konkretnego?

    Kłot, Ty chyba masz jednak inny przypadek. Też zwykle miewam plamienia 2-3 dni przed terminem @. Jednak teraz plamię dużo wcześniej i dłużej.

    Water, ja też wygląda, że dostanę w 24 dc wredoty, albo jeszcze dziś, czyli w 23. To chyba jakby ma związek z brakiem ovu :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, jakie posiewy? bakteriologię, mycoplasmę i ureaplasmę miałam. coś masz na myśli konkretnego?

    Kłot, Ty chyba masz jednak inny przypadek. Też zwykle miewam plamienia 2-3 dni przed terminem @. Jednak teraz plamię dużo wcześniej i dłużej.

    Water, ja też wygląda, że dostanę w 24 dc wredoty, albo jeszcze dziś, czyli w 23. To chyba jakby ma związek z brakiem ovu :/
    Chlamydia tez, tak? Pytam bo wielu lekarzy o plamienia podejrzewa jakieś bakterie lub wirusy. Jeśli masz wszystko ok to trzeba szukać gdzieś indziej. Ja bym lekarzowi (temu do którego pójdziesz) zasugerowala histeroskopie jeśli sam tego nie zaproponuje

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 19 marca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Tym-janek, miałabyś jakieś medyczne wytłumaczenie na plamienie w cyklu bez pękniętego pęchola?


    Jak nie ma owulacji to plamienie będzie wynikało z niedoboru progesteronu. Jak nie pęknie pęcherzyk tylko się wchłonie to nie powstanie ciałko żółte w ogóle, więc nie będzie progesteronu w ogóle, który by trzymał to endometrium na miejscu. Jeżeli nie pęknie tylko się zlutenizuje to będzie progesteron, ale za mało aby trzymać endometrium. Przy czym jak masz w miarę regularnie te plamienia to raczej się lutenizuje niż wchłania, bo jakby w ogóle proga nie było to pewnie byś miała super długie cykle. Ale to tylko jakby na prawdę nie pękały. Z tego co się orientuję to plamienia występują też przy problemach z prolaktyną no i przy problemach z samym endometrium.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednemu lekarzowi mówiłam o histeroskopii powiedział że bez sensu a drugi sam mnie wziął na zabieg wyszła przegroda i polip

    Selina, tym_janek lubią tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli trzeba szukać sensownego lekarza

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, chlamydia też, jest ok.
    Dzięki Tym_janek. Ja podejrzewam jednak prolaktynę. Jednak stres miałam teraz nieziemski, pewnie poleciała w górę no i resztę wiecie. Mam norprolac w domu, w tym cyklu spróbuję zahamować prolaktynę i zobaczę. Zanim się zdecyduję na jakieś zabiegi, sprawdzę jeszcze to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2018, 13:19

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę jeszcze zrobić chyba te posiewy, na chlamydię i różyczkę. Chociaż podejrzewam, że problemem jest prog-niby mieści się w normie ale by utrzymać ciążę jest za niski. Boję się, ze jak przepisze mi Clo to będzie dochodziło do zapłonienia ale przez niski prog nie będę mogła utrzymać ciąży...zapytam go o to przy wizycie,bo może przydałby się i clo i luteina lub dupek...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, chlamydia też, jest ok.
    Dzięki Tym_janek. Ja podejrzewam jednak prolaktynę. Jednak stres miałam teraz nieziemski, pewnie poleciała w górę no i resztę wiecie. Mam norprolac w domu, w tym cyklu spróbuję zahamować prolaktynę i zobaczę. Zanim się zdecyduję na jakieś zabiegi, sprawdzę jeszcze to.
    Nie wiedziałam, że wysoka prolaktyna może powodować plamienia. Ja miałam kiedyś na poziomie 40 i nie plamiłam, ale każda ma pewnie inaczej

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 19 marca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, to chyba nie sama prolaktyna w sobie, tylko jej wysoki poziom blokuje owulację. A bez owulacji to już tym_janek wyżej pisała...

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 19 marca 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Ja muszę jeszcze zrobić chyba te posiewy, na chlamydię i różyczkę. Chociaż podejrzewam, że problemem jest prog-niby mieści się w normie ale by utrzymać ciążę jest za niski. Boję się, ze jak przepisze mi Clo to będzie dochodziło do zapłonienia ale przez niski prog nie będę mogła utrzymać ciąży...zapytam go o to przy wizycie,bo może przydałby się i clo i luteina lub dupek...

    Na różyczkę to badanie krwi ;) Wymazy to clamydia, mycoplasma, ureoplasma, bakterie i grzyby.
    Jak przypisze Ci clo to zapewne też dupka lub lutkę z automatu, bo w stymulowanych cyklach generalnie prog jest problematyczny. Ja dlatego, że zaszłam w ciążę w stymulowanym to musze brać dupka aż się łożysko nie wykształci.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 19 marca 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek oczywiście miałam na myśli że wymazy plus badania z krwi ;) Nie wiedziałam,że miałaś też stymulowany cykl...? Też miałaś clo? I w 1 cyklu stymulacji zaszłaś?

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, to chyba nie sama prolaktyna w sobie, tylko jej wysoki poziom blokuje owulację. A bez owulacji to już tym_janek wyżej pisała...
    Aaa no to się zgadzam :) myślałam że wiążesz bezpośrednio plamienia z wysoką prolaktyna ;) Unormowanie prl też jest o tyle spoko, że zwykle wtedy automatycznie prog rośnie ładnie w 2 fazie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2018, 17:32

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 19 marca 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    water wrote:
    Podejrzewam, że też nie było owu:( Temp nie mierzę, może powinnam zacząć, ale co mi to da? :(

    Ja mam długie i nieregularne cykle więc zaczęłam mierzyć temp żeby sprawdzić kiedy dochodzi do owulacji. No i skok u mnie był więc teoretycznie owulacje też, ale ja mam duże wątpliwości. Niestety nie miałam monitoringu to mogę sobie teraz gdybać.


    Kłot, a u Ciebie nie ma owu, że chcesz zacząć stymulacje?

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ