X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży sporo latam, przechodzę przez bramki i generalnie looz. Ginekolog nie widzi żadnych przeciwskazań. Nauka generalnie też nie widzi żadnych przeciwwskazań. Tylko przy lotach powyżej 4h powinno się profilaktykę przeciwzakrzepową zastosować. Stewardesy w ciąży mogą śmiało pracować do 34 tc. Generalnie powyżej 30 tc większość lini lotniczych wymaga zaświadczenia od lekarza, bo boją się porodów na pokładzie samolotu ;) No i w 3 trymestrze jednak nie powinno się za długo w jednej pozycji, więc trzeba konsultować, ale w 1 i 2 trymestrze można śmiało latać :)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Dziewczyny z Krakowa, mam szybkie pytanko, ktore laboratorium @polecacie@ jesli chodzi o ceny? ;-) oczywiscie jak najnizsze i zeby dlugo sie nie czekalo ;-)
    Zależy jakie badania. Jedne są tańsze w Diagnostyce a inne w Synevo. W Synevo na większość mam -20% a w Diagnostyce -5%

    mi88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam wyniki histopatologii. Mam polipowate endometium i dyshormonoze, czyli późno dojrzewające endometrium. Ta inseminacja nie miała sensu :( żałujemy, że nie poczekaliśmy na wyniki histo, mogliśmy w tym cyklu nie podchodzić echhh tyle pieniędzy w błoto :( Odstawie chyba już wszystkie leki i zastrzyki, bo to nie ma sensu, i tak się nie udało. Dr mi napisała, że trzeba przed kolejną próbą podać jakiś wlew domaciczny lub lek dopochwowy tuż po @. Jednak na chwilę obecną chyba nie mamy siły na kolejną próbę... Odstawię już chyba wszystkie leki i zastrzyki, bo to nie ma sensu. Owszem, wiemy coś więcej, ale szlag człowieka trafia, że tyle kasy na marne

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 32 drugi dzien cyklu sie kończy i cisza.... zwykle 27 do 29 max. Wczoraj test negatyw. Czemu teraz jak sie staramy to cos musi byc nie tak?

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, bardzo mi przykro. Zrob sobie rzeczywiscie przerwe moze, zresetukecie sie troche z mezem, a potem jak bedziesz chciala znow zaczac to chociaz wiesz juz cos wiecej. Kto wie, moze jak ogarnie sie to endometrium to od razu zaskoczy. Tego ci zycze w kazdym razie.

    Basia, robisz sikacze czy bylas na becie? Moze idz na bete. Jak wyjdzie negatywna, a ty okresu nie dostaniesz kolejne 3-7 dni to idz do ginekologa, da ci cos na wywolanie ;) Kazdej kobiecie moga sie zdarzyc 1-2 cykle bezowulacyjne w roku, jest to normalne. One czesto sa wtedy dluzsze wlasnie, bo nie ma wystarczajacego skoku hormonalnego aby wywolac @.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Selina, bardzo mi przykro. Zrob sobie rzeczywiscie przerwe moze, zresetukecie sie troche z mezem, a potem jak bedziesz chciala znow zaczac to chociaz wiesz juz cos wiecej. Kto wie, moze jak ogarnie sie to endometrium to od razu zaskoczy. Tego ci zycze w kazdym razie.

    Basia, robisz sikacze czy bylas na becie? Moze idz na bete. Jak wyjdzie negatywna, a ty okresu nie dostaniesz kolejne 3-7 dni to idz do ginekologa, da ci cos na wywolanie ;) Kazdej kobiecie moga sie zdarzyc 1-2 cykle bezowulacyjne w roku, jest to normalne. One czesto sa wtedy dluzsze wlasnie, bo nie ma wystarczajacego skoku hormonalnego aby wywolac @.
    Sikacza robilam jednego, boje sie powtórzyć by uniknac rozczarowania.... pisałam do mojej lekarki i prosiła żeby cierpliwie poczekać. Jak @ nie przyjdzie do tygodnia do dopiero pisala żeby isc na bete. Chyba jej posłucham tylko nie wiem jak wytrzymam. Wiem jedno ze po tak dlugim cylku jak przyjdzie @ to nie wiem jak to zniose... pierwszy raz tak długi cykl. Niby sie nie chce nastawić po tym negatywnym tescie ale w środku tli się we mnie nadzieja....

    tym_janek lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:50

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:50

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Selina, przykro mi że taka diagnoza-ale dobrze ze jest plan.
    Przyznaj sie gdzie ta Azja, w Azji byliśmy 4 razy, w tym 2 razy z dzieckiem, raz miała 18m, teraz miała 2,5 roku. Uwielbiamy !!! Cudownie że kupiliście loty!
    Tajlandia po raz 2 ;) Też się cieszę okrutnie i staram się żyć tą myślą.
    Nam po ostatnim pobycie nie udało się zrobić bobo a tam cały cykl mi zeswirowal, bo przez zmianę czasu @ mi się opóźnił a już myślałam, że się nam udało ;) Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej

    kuzmoni1, Nona lubią tę wiadomość

  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz nic muszę badać. Dziś zaczęłam 6cs...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, trochę mnie nie było... ale miło wrócić po jakimś czasie, tyle jest do czytania :)

    Selina, nie chcę mówić, że mi przykro. Przykro byłoby, gdyby znowu się nie udało i nie wiadomo czemu! a teraz? teraz głowa do góry, w zasadzie ta informacja daje nadzieje, dostaniesz leki i będzie dobrze, zobaczysz!! :) odpocznij sobie, wyloozuj, nie żałuj, że wydałaś kasę, pomyśl, że gdyby nie ta wydana kasa to nie miałabyś może tej wiedzy co teraz. Jest dobrze, zapewniam.

    Basia1987 kciuki za następny cykl!

    Ja też chodzę tylko do Diagnostyki i Synevo.

    tym_janku, teraz pytanie do Ciebie. No chyba, że któraś jeszcze coś wie na ten temat, to śmiało :) Jakim cudem, kurczaczek, bolą mnie cycki w II fc jak przy wysokim progesteronie, kiedy nie urósł żaden pęcherzyk - cykl bezowulacyjny :/ to skąd ten progesteron?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende sęk w tym, że miałabym tę wiedzę bez tej wydanej kasy na IUI. Scratching miałam końcem maja i za niego zapłaciłam ok, skoro wyniku nie było do IUI to gin powinna nie wykonywać tej inse, skoro istniało prawdopodobieństwo, że zły wynik będzie skutkowal niepowodzeniem. To był tysiąc złotych więc naprawdę nie małe pieniądze...
    Ja wiem, że teraz wiem więcej, super, ale to nie dzięki inse a dzięki tamtemu badaniu. Jednak żal do dr pozostał

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, miałaś na myśli ten pojedynczy zabieg IUI, a ja raczej całą historię. Fakt, ten ostatni to tylko świadczy o lekarzu... albo zero myślenia albo celowe nabijanie kasy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    A, miałaś na myśli ten pojedynczy zabieg IUI, a ja raczej całą historię. Fakt, ten ostatni to tylko świadczy o lekarzu... albo zero myślenia albo celowe nabijanie kasy.
    Tak, chodziło mi o tą konkretną IUI. Przy tej procedurze podawaliśmy 2x kroplówkę, więcej leków itd. Naprawdę sporo kasy poszło :/
    Trudno, czasu nie cofnę. Na pewno się nie poddamy i będziemy walczyć :)

    Jak u Ciebie? Jesteś pewna że cykl był bezowulacyjny?

    mi88, Allende lubią tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak, byłam na monitoringu. Niestety nic nie wystartowało. Pani Doktor mi pięknie wytłumaczyła jak się to wszystko statystycznie odbywa i powiem szczerze, że zajście w ciąże to mały cud, o czym nie miałam pojęcia tak do końca. Szczególnie jak za gówniarza często słyszało się o wpadkach. Ze 2-3 cykle w roku mogą być bezowulacyjne i to norma. Pozostałe "razy" nawet jak pęcherzyk rośnie to wcale jajo nie musi być pełnowartościowe, więc często (też oczywiście w pewnym wieku już) tylko ze 2 owulacje w roku są takie, z których mogłoby coś być. Do tego dochodzi utrafienie w te dni... tu mam na myśli problem jak partner pracuje daleko, no i tak...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende no właśnie, tyle rzeczy naraz musi się zbiec w tym samym czasie, że mnie też wpadki poprostu wydają się niemożliwe a jest ich tyle!

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende, za ból piersi odpowiada głównie progesteron, ale nie tylko. Generalnie piersi bolą jak zatrzymuje się woda w organizmie, a zatrzymanie wody najczęściej powoduje progesteron (który przypominam, nie tylko jest wytwarzany przez ciałko żółte po owulacji, ale też przez zlutenizowane pęcherzyki, które wcale nie musiały być duże oraz przez korę nadnerczy). Jednak zatrzymanie wody może powodować też wzrost prolaktyny oraz skoki estrogenowe (jak są nagłe duże wzrosty albo spadki), a także cała masa niehormonalnych przyczyn, np. za małe spożycie wody, za słodka lub za słona dieta.
    Ale generalnie ból piersi to marny wskaźnik dla poziomu progesteronu, za to dość dobry wskaźnik, że za dużo wody zostaje w organizmie ;)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:50

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blltez byłam w Tajlandi. Poki co raz. To byla łączona podroz tajlandia kambodza i bylo super :)
    Teraz wybieramy sie tylko glownie na olazing :P
    Zdecydowanie nie ma z tym kraju co zwiedzac :P

‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ