X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Nad szpitalem się jeszcze nie zastanawiałam. Od początku mam problemy, więc na razie cieszę się każdym skończonym tygodniem.
    Anuśla trzymam kciuki za wizytę, mam nadzieję, że ustalicie z dr coś co Wam będzie odpowiadać.
    Oj nie wiedziałam. Ale na tym etapie już chyba spokój z problemami? Ja się ludze, że dr zauważy coś co przeoczyli inni. Chciałabym u niego robić IUI na naturalnym cyklu, ale najpierw chce wydebic histero. Przypadek Seliny dal mi duzo do myslenia, bo mój mąż miał tego samego paciorkowca w nasieniu, więc może ja też mam coś na endo. Kuzmoni, z tego co słyszałam to tylko na 1 wizyte się tyle czeka.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:29

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:29

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Niestety na każdym etapie ciąży może być coś nie tak. Szczerze mówiąc nie byłam na to przygotowana. Już wiem czemu inne dziewczyny życzą spokojnej i nudnej ciąży.
    Anuśla jeśli nie będzie u Ciebie wyraźnych wskazań, to dr może nie chcieć zlecać Ci histeroskopii. Takim wskazaniem są polipy albo np. przegroda w macicy, którą można czasem zauważyć na sono HSG. Zawsze możesz zrobić tę biopsję aspiracyjną, o której pisała Selina, przynajmniej wykluczysz ewentualne zapalenie.
    Właśnie ale ta przegroda nie zawsze wyjdzie. Z tego co czytam to mnóstwo dziewczyn robi histero bez wyraźnego wskazania. Ja już po prostu chciałabym poznać przyczynę naszych niepowodzeń, bo jej brak jest naprawdę dobijajacy.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:29

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie lekarze chętnie zrobią histeroskopie gorzej na NFZ

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla jak coś to mój dr który robił mi histero na nfz robi ja też w gabinecie za niecałe 2tys, jeśli tak byś chciała.


    Ja ledwo żyje, nie wiem co mi dolega. Nie pracuje od kilku dni, niby dokucza mi kręgosłup od którego mam objawy bólu głowy, ucisk w mostku i mam też jakieś dolegliwości gastryczne. Nie pomagają leki które na to mam, mam często ściśnięty żołądek, ciężko mi jeść, po jedzeniu czuję też ucisk w jelitach, wokół pępka. Okres od wczoraj mnie wykańcza i mam ochotę naprawdę już strzelic sobie w łeb

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Paliga laparoskopię zleca przed ivf.

    Selina, 2 tys. to za dużo dla mnie, ja jeszcze nie wiem ile mnie wyniesie rehabilitacja ręki, a coś mi się wydaje, że będzie to bardzo dużo. Ale z braku innego wyjścia chyba bym i to wydała. Zobaczę, co mi powie dr Ch. Jak odmówi to pewnie Cię poproszę o kontakt do tego dr który dał Ci skierowanie.

    O matko, a byłaś u lekarza? Pewnie jakiś wirus.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trwa już od jakiegoś czasu, chyba za długo na wirus. Jutro idę na terapię kręgosłupa jak nie pomoże, to idę do lekarza.

    Anuśla dr Ch.nie jest zwolennikiem histero bez powodu. Wydaje mi się, że u mnie był powód, bo wyszło mi po scratchingu endo polilowate a on stwierdził, że co z tego, mogło być i może go już nie być. Miałam 4dc i nie chciał zrobić usg, mimo że słyszałam, że wtedy najlepiej oglądać endometrium, kazał przyjść po tygodniu, co chyba jest trochę bez sensu przy takiej diagnozie. Wtedy zrezygnowałam z niego, bo czułam, że muszę ta histero zrobić.
    Jakby nie chciał to hmm nie wiem, mogę Ci polecić tamtego lekarza u którego byłam, może zleci Ci na NFZ jak powiesz że masz niepowodzenia IUI (ja to miałam wpisane jako wskazanie do zabiegu). Albo tak jak Rudzik pisze, możesz zrobić tę biopsję endo

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To trwa już od jakiegoś czasu, chyba za długo na wirus. Jutro idę na terapię kręgosłupa jak nie pomoże, to idę do lekarza.

    Anuśla dr Ch.nie jest zwolennikiem histero bez powodu. Wydaje mi się, że u mnie był powód, bo wyszło mi po scratchingu endo polilowate a on stwierdził, że co z tego, mogło być i może go już nie być. Miałam 4dc i nie chciał zrobić usg, mimo że słyszałam, że wtedy najlepiej oglądać endometrium, kazał przyjść po tygodniu, co chyba jest trochę bez sensu przy takiej diagnozie. Wtedy zrezygnowałam z niego, bo czułam, że muszę ta histero zrobić.
    Jakby nie chciał to hmm nie wiem, mogę Ci polecić tamtego lekarza u którego byłam, może zleci Ci na NFZ jak powiesz że masz niepowodzenia IUI (ja to miałam wpisane jako wskazanie do zabiegu). Albo tak jak Rudzik pisze, możesz zrobić tę biopsję endo
    Na razie jeszcze kilka badań mam.do zrobienia, w tym kiry implantacyjne i cross match czego się strasznie boję. Jak wszystko porobie to bede pisać do Ciebie na priv, bo z tego co piszecie to raczej watpliwe ze dr Ch. da mi to skierowanie na histero. A, miałam jeszcze nadzerke kiedyś usuwana, może to bedzie powód...

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:29

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, czy mogę was prosić o interpretację pakietu na trombofilię? Jak na to patrzę to czarna masa ze mnie:

    MTHFR* C677T
    MTHFR_677C-T
    Układ
    heterozygotyczny - nieprawidłowy

    MTHFR* A1298C
    MTHFR_1298A-C
    Układ
    heterozygotyczny - nieprawdidłowy

    PAI-1** 4G/5G
    PAI-1 4G
    Układ
    homozygotyczny - nieprawidłowy

    reszta, czyli v-leiden, czynnik v(r2),czynnik II (protrombina) w normie.

    Przypuszczam, że będę musiała brać acard. Myślicie, że lepiej to skonsultować z ginkiem czy hematologiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 15:32

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla z ginkiem myślę wystarczy, hematolog Ci nic nowego nie powie. Metyle już łykasz tak? Acard wystarczy dodać wieczorem


    Rudzik fatalnie u mnie. Lekarz nie wie co mi jest, boli mnie żołądek i jelita, mostek i kręgosłup też, mam L4 do końca tygodnia. Jednak ona twierdzi że nałożyła się jakaś nietypowa infekcja wirusowa z tym kręgosłupem, ona by tego nie łączyła. Jak mi brzuch badała to masakra, bolało wszystko i wszędzie. Dała nowe leki, ale nie czuję poprawy narazie. Pije zioła, stosuje termofor, nie działa. Nie wiem, muszę chyba iść prywatnie czy co

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:29

    Selina lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Anuśla z ginkiem myślę wystarczy, hematolog Ci nic nowego nie powie. Metyle już łykasz tak? Acard wystarczy dodać wieczorem


    Rudzik fatalnie u mnie. Lekarz nie wie co mi jest, boli mnie żołądek i jelita, mostek i kręgosłup też, mam L4 do końca tygodnia. Jednak ona twierdzi że nałożyła się jakaś nietypowa infekcja wirusowa z tym kręgosłupem, ona by tego nie łączyła. Jak mi brzuch badała to masakra, bolało wszystko i wszędzie. Dała nowe leki, ale nie czuję poprawy narazie. Pije zioła, stosuje termofor, nie działa. Nie wiem, muszę chyba iść prywatnie czy co
    A krople zoladkowe? Prywatnie pewnie niewiele więcej Ci powie, ale może usg trzeba zrobić? Zbadaj sobie crp.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    A krople zoladkowe? Prywatnie pewnie niewiele więcej Ci powie, ale może usg trzeba zrobić? Zbadaj sobie crp.
    Krople brałam, nie pomagają. Idę jutro na krew, nie jestem w stanie jeść :( Zaczęłam jeść zupę jarzynową i dostałam takich boleści, że myślałam że mnie poskreca. Już myślałam żeby na dyżur jechać, ale echh mam złe wspomnienia.
    Maz zaczL czytać co mi jest i możliwości jest sporo od wrzodów, przez refluks i zapalenie trzustki. No ale nie wymiotuję ani gorączki nie mam.
    Idę jutro badać ta krew, zobaczymy co wyjdzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 22:12

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:29

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Krople brałam, nie pomagają. Idę jutro na krew, nie jestem w stanie jeść :( Zaczęłam jeść zupę jarzynową i dostałam takich boleści, że myślałam że mnie poskreca. Już myślałam żeby na dyżur jechać, ale echh mam złe wspomnienia.
    Maz zaczL czytać co mi jest i możliwości jest sporo od wrzodów, przez refluks i zapalenie trzustki. No ale nie wymiotuję ani gorączki nie mam.
    Idę jutro badać ta krew, zobaczymy co wyjdzie
    Moja koleżanka miała kiedyś podobne objawy okazało się że miała nietolerancje pokarmowe jak odstawila to było ok

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Moja koleżanka miała kiedyś podobne objawy okazało się że miała nietolerancje pokarmowe jak odstawila to było ok
    Ja mam nietolerancje, ale to nie to, wiem o nich. Jem to co jeść mogę a zupa jarzynowa jest najbardziej neutralna dla mnie a złapał mnie taki ból jakby mnie ktoś dźgał...

    Idę badać krew. Nie wiem czy usg czy coś wykarze, prędzej gastroskopia. A na gastro z kolonoskopią jestem umówiona ale za 2tyg. Do gastrologa tak z buta też się nigdzie nie dostanę :/

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj selina, budulko. Oby ci przeszlo szybko. Mam nadzieje ze to nic powaznego. Jedyni3 jakis wirus niedajacy żyć ale zaraz ustapi. Daj znac jak wynii krwi. A co dokladnie robisz z krwi? Klasyczna morfologie?

‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ