X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Noo widzę że kolejna uderza do Kato :) która klinika? Ja od października też się tam przerzuciłam i jestem bardzo.zadowolona

    Allende pozwolę sobie tylko wtrącić (może jutro skrobne do Was więcej bo padam na ryjek aktualnie): proga nie bada się tylko po to, by potwierdzić owulację, ale czy aby nie ma niedomogi ciałka żółtego. Jeśli próg jest powiedzmy 13-15ng to o świadczy o owu, ale jest słaby ogólnie do utrzymania ciąży i trzeba włączyć suplementację luteina lub dupkiem.

    Dobranoc Wam i kolorowych ;)


    Selina, wiem wiem, sama o tym pisałam, o tu: "Chyba, że lekarz chce tylko zbadać czy masz odpowiedni poziom proga by utrzymać zarodek." Jak poziom proga nie jest odpowiedni aby utrzymać zarodek to wtedy mówi się właśnie o niedomodze ciałka żółtego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, wiem wiem, sama o tym pisałam, o tu: "Chyba, że lekarz chce tylko zbadać czy masz odpowiedni poziom proga by utrzymać zarodek." Jak poziom proga nie jest odpowiedni aby utrzymać zarodek to wtedy mówi się właśnie o niedomodze ciałka żółtego :)
    Sorus nie doczytałam ;)

    Allende lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    tym_janek masz koty??? :) :) :)
    już Cię lubiłam, ale teraz przynajmniej wiem dokładnie czemu ;) :D :P

    Mam 2 kocurki, jeden zwykły dachowiec, a drugi to dachowiec skundlony chyba z Maine Coon'em (przynajmniej tak wygląda) :) Ty też kociara Allende?

    Allende, Selina lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Sorus nie doczytałam ;)

    spoczko, masz wybaczone ;) w końcu przecież padałaś na ryjek :D :D :D

    Selina lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Mam 2 kocurki, jeden zwykły dachowiec, a drugi to dachowiec skundlony chyba z Maine Coon'em (przynajmniej tak wygląda) :) Ty też kociara Allende?

    ja mam dwie kotki dla odmiany :D
    jedna też jest skundlona, hahaha, bo biszkoptowa i ma niebieskie oczęta :) ale nie wiem z kim, przygarnęłam "z ulicy" takie maleństwa a właściwie uratowałam przed zagładą :/ i uwielbiam je :) :) :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Parensie mówią, żeby przed tym Sono-HSG nic szczególnego nie robić. W tym Pro Creative mówili aby wziąć 30 min wcześniej nospa i coś przeciwbólowego, np. ibuprom. Te z was, które mają to już za sobą, brałyście coś wcześniej czy nie?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W Parensie mówią, żeby przed tym Sono-HSG nic szczególnego nie robić. W tym Pro Creative mówili aby wziąć 30 min wcześniej nospa i coś przeciwbólowego, np. ibuprom. Te z was, które mają to już za sobą, brałyście coś wcześniej czy nie?

    ja dostałam zastrzyk z ketonalem, ale to jak dla mnie była głupota. Następnym razem nic bym nie brała

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek mnie nikt nic nie mówił, ale sama wzięłam buscopan i Ketonal, chyba nie potrzebnie ;)

    A ja mam 2 świnki morskie :D siostrzyczki <3 są przez kochane. Ale chyba Wam o nich pisałam? ;) Od męża na urodziny dostałam

    Allende, tym_janek, hondek lubią tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam na żywca bez żadnego procha

    Allende, tym_janek lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kocham wszystkie zwierzątka <3 Jakbym miała warunki to pewnie byśmy mieli małe zoo w domu, więc może to lepiej, że mieszkamy w mieszkaniu średnich gabarytów :P

    No dobra, czyli mówicie żaby nie brać. To idziemy na żywca, mam nadzieję, że przeżyję :D

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja kocham wszystkie zwierzątka <3 Jakbym miała warunki to pewnie byśmy mieli małe zoo w domu, więc może to lepiej, że mieszkamy w mieszkaniu średnich gabarytów :P

    No dobra, czyli mówicie żaby nie brać. To idziemy na żywca, mam nadzieję, że przeżyję :D

    ja też wszystkie kocham, ale w domu bym mogła mieć tylko te, co mają futerko :P

    tym_janek, Selina lubią tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wyniki już są? :) Trzymam kciuki rzecz jasna!
    wyników oficjalnie jeszcze nie ma ale lekarz już je widział i powiedział że są OK.
    Ogólnie po wizycie mam super humor. Dostałam 15mg kwas foliowy i na II fazę cyklu progesteron. 1 cykl na rozruch w następnym można się zacząć starać. Jak będę kończyć leki mam do niego przyjść ewentualnie jakby była ciąża mam się kontaktować. Oczywiście wizyta bez pospiechu wszystko wyjaśniał rysował i wszystko w miłej atmosferze.

    tym_janek, hondek, Allende, Selina lubią tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna, super! :) To teraz już nie pozostaje nic innego tylko działać :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Dziwna, super! :) To teraz już nie pozostaje nic innego tylko działać :)
    Jeszcze chwile poczekam ok lutego skończę zabezpieczać się

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Noo widzę że kolejna uderza do Kato :) która klinika? Ja od października też się tam przerzuciłam i jestem bardzo.zadowolona

    Allende pozwolę sobie tylko wtrącić (może jutro skrobne do Was więcej bo padam na ryjek aktualnie): proga nie bada się tylko po to, by potwierdzić owulację, ale czy aby nie ma niedomogi ciałka żółtego. Jeśli próg jest powiedzmy 13-15ng to o świadczy o owu, ale jest słaby ogólnie do utrzymania ciąży i trzeba włączyć suplementację luteina lub dupkiem.

    Dobranoc Wam i kolorowych ;)


    Plastmed. Nazwa trochę myląca, ale pomogli ponoć wielu osobom. I są normalni, nie to co gwiazdorzy z Krakowa...

    hondek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W Parensie mówią, żeby przed tym Sono-HSG nic szczególnego nie robić. W tym Pro Creative mówili aby wziąć 30 min wcześniej nospa i coś przeciwbólowego, np. ibuprom. Te z was, które mają to już za sobą, brałyście coś wcześniej czy nie?


    W Parensie usłyszałam żeby wziąć coś co biorę jak mam okres. Wzięłam ketonal plus 2 nospy pół godziny przed:D Bolało tylko ok 2 minut, ale to tak jak na okres, nic strasznego:)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Plastmed. Nazwa trochę myląca, ale pomogli ponoć wielu osobom. I są normalni, nie to co gwiazdorzy z Krakowa...
    No niestety krakowscy fachowcy typu Janeczko Przybycien Milewicz nie są zbyt sympatyczni

    hondek lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna to super :))))

    Tym_janek jak Ty masz takie bolesne malpy to moze wez sobie cos rozkurczowego z 20 minut wczesniej. Tak dla swietego spokoju.

    W Krakowie te kliniki to maszynki do zarabiania pieniedzy. Moze komus pomogli, ale ja od razu wbije do Katowic jak bedzie potrzeba.

    Dziwna, tym_janek lubią tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja z tymi lekarzami to mam taką teorię: Ci z Krakowa nie są tacy źli, tylko jakoś im nie spieszno. Moja koleżanka w końcu zaciążyła, po 7 latach łażenia do Milewicza... ja jak po paru miesiącach poszłam się pożalić, że nie wychodzi, to usłyszałam, że niepłodność zaczynają diagnozować dopiero po roku starań. Albo myślą, że przyczyną jest jakaś pierdoła i za jakiś czas samo zaskoczy, albo jest im na rękę mieć "wiecznych" pacjentów. Aż nie chcę myśleć, że chodzi o kasę, ale pewnie tak jest. Choć ja akurat korzystam z nfz, więc sama nie wiem. No ale jak już w Kato pojawi się laska z Krakowa to pewnie sobie myślą, łooo kurde, jak już tu przyjechała, to chyba trzeba się wziąć porządnie do roboty. Co Wy na to? :P

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja daję szansę Krakowowi, jak widać :) Nie wiem, lubię tego mojego nowego lekarza. Przynajmniej na razie ;)

    Myślę, że rzeczywiście wezmę sobie nospę wcześniej, tak na wszelki wypadek, bo ja w stresie się zawsze spinam cała, a tak to może szyjka macicy będzie bardziej współpracująca do zakładania tego co tam zakłada się aby podać ten kontrast.

    Ale przeciwbólowe już sobie odpuszczę. Jak @ jestem w stanie jakoś przetrwać zanim leki zaczną działać, to Sono HSG nie może być gorsze. Jakby była tragedia po to zawsze można wziąć później, a jak badanie podobno trwa chwilę to tą chwilę przetrzymam.

    Allende, Selina lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ