X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LIPIEC 2013! I BĘDĘ MAMĄ!
Odpowiedz

LIPIEC 2013! I BĘDĘ MAMĄ!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja od wczoraj zaczynam odliczanie do owulki!!!!Anty odstawione @ kapie więc za 12-14 dni będziemy działać!!!!O ile chłop w domu będzie!!

    kaarolaa, mia6, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopisuje się do lipcowych mamusiek , według prognozy cykli owu będzie 14 lipca ale na moje oko wcześniej. Jak tylko przyjdzie @ zaczynam pić ziółka ojca Sroki :) i działamy . Życzę powodzenia wszystkim :)

    kaarolaa, mia6, Andzia33 lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga super że znów się staracie :) Ja juz czuję że @ się zbliża. Co prawda piersi mnie nie bolą jak przez ostatnie cykle przed okresem ale sa nabrzmiałe. I tak się już chyba poddałam i czekam co mi w tym szpitalu powiedzą bo już sama nie wiem co robić i co jest nie tak ;(

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, czy któraś wie skąd się bierze plamienie okołoowulacyjne? Plamienie miesiączkowe bierze się ze złuszczania endometrium, a skąd owulacyjne?

    samira, Andzia33 lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia z tego co wiem to hormony za to odpowiadaja, spadek poziomu estrogenow. Masz tak w kazdym cyklu? Wspomnialas swojemu lekarzowi? Nie ma sie czym martwic ale warto sprawdzic z lekarzem. Moze da jakies tabletki na mniejszy spadek estrogenu w okresie okoloowulacyjnym?

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz wie, powiedział że to normalne i nie ma czym się martwić. To mój drugi cykl w którym mam to plamienie. Ostatnio miałam w styczniu. Ale skoro endometrium się nie zluszcza to skąd krew? Od pęknięcia jajeczka?

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie kiedy peka pecherzyk graffa i uwalnia sie jajeczko wtedy moze nastepowac lekkie plamienie

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie juz zegnam z @ i teraz czekam na 4,5 lipca na owulke. mam nadzieje, ze teraz juz sie uda. Wam tez zycze udanego lipca :)

  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się położyłam spać ale coś mi nie dawało spokoju, więc weszłam sobie na forum sprawdziłam jeszcze raz czy napewno test owu mam dodatni okazuje się , że raczej nie jest dodatni. Zniwelowałam jedną tempke i zamiast ją ignorować zmieniłam tylko godzine bo później mierzyłam i kurczaki wyszło mi że owu miałam w 13 dniu cyklu akurat wtedy jak byłam na weselu :D Nosz wiecie co , już jobla dostaje :D

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, u mnie temp wzrasta, dziś i wczoraj poplamiłam (znów :( ), a ponadto, praca, dom, , sen, praca, dom, ..... ale cieszę się, że zawodowo wróciłam do formy maluszek będzie miał aktywną mamusię <3
    Pamiętam o Was, wspieram każdą z osobna, Miriam, Inessko, nie poddawajcie się nigdy! Wiara czyni cuda! Bóg juz nam pozwolił choć posmakować macierzyństwa.. Iwka, Samirka, walczcie tam ostro i gorąco, niech wakacyjne wieczorki sprzyjają, chce was widzieć rychło z brzuszkami! ;) a mamusiom ( matylda, mikusia) nuuudnej spokojnej ciąży, wlaśnie zamierzam dołączyć do grona mamuś ponownie i uparcie :)

    Jak sie czuję? czasem gdy coś dźwignę lub za długo postoję (apteka....) to poleci krew, ale taka blada, różowa, brunatna, zaboli jajnik. Poza tym fantastycznie owu raczej była bo ją czułam, teraz tylko cycuchy są wyczuwalne, a to oznaka nadchodzącej @. Kocham Was mocno i tęsknię za lipcem gdzie będe mniej pracować :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2013, 22:24

    Miriam, Fedra lubią tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki u mnie dzis lepsze samopoczucie zaraz uciekam do pracy na 12 godzin przynajmniej nie bede myslec tyle o zajsciu w ciaze. Zycze Wam udanego dnia :-)u mnie dzis chlodno na dworze. Zajrze do Was wieczorem.

    mia6, kaarolaa lubią tę wiadomość

    p19us65glzzsn3k4.png
  • mia6 Autorytet
    Postów: 419 773

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również życzę Wam udanego dnia pomimo niesprzyjającej aury na dworze :)
    Emilka WSK dobrze,że wracasz do formy, oby tak dalej :)

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

    ckai3e3kq5o7xu9o.png





  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was wszystkie.
    ja totalnie odpuściłam. Co ma być to będzie!
    Raz na jakiś czas będę zaglądać i Was dopingować!

    mia6, Andzia33 lubią tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Kochane, czy któraś wie skąd się bierze plamienie okołoowulacyjne? Plamienie miesiączkowe bierze się ze złuszczania endometrium, a skąd owulacyjne?
    w okresie okooowulacyjnym wiele kobiet odczuwa ból w okolicy jednego lub obu jajników. Czasami trwa on kilka godzin, a niekiedy cały dzień lub nawet 2. Częś kobiet zaledwie go odczuwa, ale są i takie które skręcają się z bólu. Wg niektórych badaczy ból owulacyjny jest spowodowany przekrwieniem jajowodu, nagromadzeniem się w nim śluzu dla ułatwienia ruchu plemników w okresie przed jajeczkowaniem. Inni utrzymują, ze ból powstaje w wyniku gwałtownego pulsowania jajowodów podczas owu i zaraz po niej, a więc wskutek ruchu robaczkowego, posuwającego komórke jajową w kierunku macicy. jeszcze inni wskazują na sam proces jajeczkowania, podczas którego nastepuje peknięcie pęcherzyka zawierającego komórke jajową. Czasami towarzyszy temu peknięcie jakiegoś powierzchniowego małego naczynia krwionośnego, co daje niekiedy krwawienie. A ze względu na dużą wrażliwość błony śluzowej macicy na krwawienie wewnetrzne odczuwane jest jako ból.

    Jaga, Konwalia, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze takie coś znalazłam


    Plamienie okołoowulacyjne. Jest wywołane nagłym spadkiem estrogenów (ich szczytowa ilość w organizmie występuje tuż przed jajeczkowaniem). Plamienia da się zauważyć na bieliźnie i czasami konieczne jest użycie wkładek higienicznych.
    Ból owulacyjny. Jest spowodowany drażnieniem trzewnej przez płyn wydzielany z pęcherzyków Graafa. Ból w dolnej części podbrzusza pojawia się przed jajeczkowaniem i trwa do dwóch dni. Jest to charakterystyczne kłucie w dole brzucha, czasami występuje też napięcie i uczucie twardości brzucha.
    Twardnienie i ból piersi. Na skutek wysokiego poziomu estrogenów w okresie jajeczkowania piersi stają się dużo wrażliwsze i obrzmiałe.

    Jaga, Konwalia, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samirko nasza encyklopedio , wikipedio i google razem wzięte. Dziękuję za wytłumaczenie aczkolwiek sama nie mam zadnych dolegliwości jeśli chodzi o owu.

    samira lubi tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a proszę bardzo :)

  • MM28 Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) dołączam do lipcowych mamusiek. @ sie zaczęła dzisiaj, owulka planowana na 11 lipca. powodzenia dla wszystkich :)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja sie juz zegnam z @ i teraz czekam na 4,5 lipca na owulke. mam nadzieje, ze teraz juz sie uda. Wam tez zycze udanego lipca :)
    ojj to coś czuje że będziesz pierwsza z dobrymi nowinami :) trzymam kciuki

    kaarolaa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja owulkę powinnam mieć na dniach :-) Działamy z mężem :-) Mam nadzieję, że @ w lipcu nie ujrzę ;-)

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ