X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe testowanie 2016 ;)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie 2016 ;)

Oceń ten wątek:
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Madziulla. Moze jest tak jak piszesz, ale na prawde wierze, ze moja temperatura dobrze wskazuje. Pokrywa mi sie z testami owu, bolem owulacyjnym i teraz ze sluzem. Niemozliwe, zeby ten wzrost moglby byc w innym momencie cyklu. Tak na prawde nigdzie nie jest napisane dlaczego nie mozna mierzyc pod pacha, oprocz tego ze to temp skory. Ale czy temp skory na bank nie pokazuje tych spadkow i wzrostow? Moze u jednym pokazuje a u innych nie i dlatego nie jest polecana. U mnie wszysko sie pokrywa. Nie zachecam nikogo, zeby mierzyl pod pacha, ale u mnie to dziala i pewnie bede to robic dopoki sie nie zepsuje ;)
    W grudniu zaczynam robic badania, wiec zobaczymy czy wszystko wyjdzie w porzadku :)

    Mierząc temperaturę wewnątrz ciała jesteśmy w stanie wyczaić nawet niewielkie zmiany. U Ciebie wykres jest dość płaski, nie widać dużego wzrostu, a minimum to 0,2 st.

    Ja oczywiście mówię o takiej restrykcyjnej metodzie, bo widzę, że Ovu Friend wyznacza jakoś dziwnie linię niskich temperatur. Pytanie, czy bez pozytywnego testu owu również owulację wyznaczyłby w tym samym momencie.

    Ale pewnie, że jeśli ktoś mam wyraźne pozostałe objawy i kocha się z partnerem często, a nie na siłę próbuje wstrzelić w owu, to jeden czy dwa dni w terminie wyznaczonej owulacji nie robią różnicy. Grunt, żeby wiedzieć, że ona była. A wiarygodna temperatura jest w stanie to potwierdzić.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Rzepakowepole. Nareszcie pozytyw! Moze choroba opoznila Ci owu. Najwazniejsze, ze juz cos sie zaczyna :)

    Myślę, że tak właśnie było. Przewidywany termin kolejnej @ to 28-29.11 przy założeniu fl o długości 13 dni. No chyba, że przyjdzie wcześniej, to wtedy już niczego nie będę rozumieć. :-)

    Effy lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Effy Autorytet
    Postów: 1968 1814

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Myślę, że tak właśnie było. Przewidywany termin kolejnej @ to 28-29.11 przy założeniu fl o długości 13 dni. No chyba, że przyjdzie wcześniej, to wtedy już niczego nie będę rozumieć. :-)
    Chciałam tylko powiedzieć, że miałam w tamtym cyklu potwierdzoną owulację jakoś 11 dnia cyklu na monitoringu i z ciekawości robiłam testy codziennie po tym właśnie, żeby sprawdzić i wyszło mi jednorazowo dwie ciemne kreski jakoś 17 dnia cyklu. Radzę nie wierzyć tym testom, tylko się nimi wspierać. Po pierwsze test może się mylić, po drugie wzrost LH nie świadczy o odbytej owulacji, po trzecie wzrost LH w ogóle nie musi świadczyć o owulacji. Piszę to dlatego, ponieważ mam wrażenie, że dużo z Was nie uprawia seksu aż do momentu kiedy wyjdzie test owulacyjny i wtedy hop. Po prostu myślę, że to najlepszy sposób, żeby w ciąże nigdy nie zajść :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2016, 16:28

    Pikselka, AJA_S lubią tę wiadomość

    ckai3e3kx36ebscz.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effy wrote:
    Chciałam tylko powiedzieć, że miałam w tamtym cyklu potwierdzoną owulację jakoś 11 dnia cyklu na monitoringu i z ciekawości robiłam testy codziennie po tym właśnie, żeby sprawdzić i wyszło mi jednorazowo dwie ciemne kreski jakoś 17 dnia cyklu. Radzę nie wierzyć tym testom. Po pierwsze test może się mylić, po drugie wzrost LH nie świadczy o odbytej owulacji, po drugie wzrost LH w ogóle nie musi świadczyć o owulacji. Piszę to dlatego, ponieważ mam wrażenie, że dużo z Was nie uprawia seksu aż do momentu kiedy wyjdzie test owulacyjny i wtedy hop. Po prostu myślę, że to najlepszy sposób, żeby w ciąże nigdy nie zajść :)

    Effy, test owu może wychodzić pozytywny wielokrotnie w czasie całego cyklu. Dla próby wyznaczenia owulacji liczy się tylko ten pierwszy, który pokazuje wyrzut hormonu. O tym, że nie świadczy on o odbytej owulacji sama kilkukrotnie na tym forum powtarzałam, bo również mam wrażenie, że za dużą rolę się im przypisuje. Dla mnie ten dzisiejszy pozytywny test jest jednak mimo wszystko potwierdzeniem, że coś się dzieje, bo od początku cyklu nie miałam żadnych objawów płodności, aż do teraz - jest bardziej płodny śluz (choć do ideału mu daleko), jest test.

    No i też uważam, że w przypadku starań bardziej liczy się ilość niż jakość (to znaczy częsty seks a nie dokładne wstrzelenie się w owulację). Niemniej za rozsądne uważam obserwowanie się i testowanie, żeby mieć świadomość, jak działa nasz organizm i czy działa prawidłowo. Zawsze będę jednak większą zwolenniczką obserwacji niż testów owulacyjnych.

    Effy, AJA_S lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Effy Autorytet
    Postów: 1968 1814

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Effy, test owu może wychodzić pozytywny wielokrotnie w czasie całego cyklu. Dla próby wyznaczenia owulacji liczy się tylko ten pierwszy, który pokazuje wyrzut hormonu. O tym, że nie świadczy on o odbytej owulacji sama kilkukrotnie na tym forum powtarzałam, bo również mam wrażenie, że za dużą rolę się im przypisuje. Dla mnie ten dzisiejszy pozytywny test jest jednak mimo wszystko potwierdzeniem, że coś się dzieje, bo od początku cyklu nie miałam żadnych objawów płodności, aż do teraz - jest bardziej płodny śluz (choć do ideału mu daleko), jest test.

    No i też uważam, że w przypadku starań bardziej liczy się ilość niż jakość (to znaczy częsty seks a nie dokładne wstrzelenie się w owulację). Niemniej za rozsądne uważam obserwowanie się i testowanie, żeby mieć świadomość, jak działa nasz organizm i czy działa prawidłowo. Zawsze będę jednak większą zwolenniczką obserwacji niż testów owulacyjnych.

    A no to mamy takie samo zdanie :)!

    ckai3e3kx36ebscz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Slonca ;)

    Postanowilam sie odezwac ;P oczywiscie ,ze Was podczytuje ,ale staram sie luzowac heh i nawet mi sie to udaje ;).
    A postanowilam napisac poniewaz potrzebuje pomocy albo i ja tez komus pomoge tym :) chodzi o dlugosc fazu lutealnej, moja ostatnio trwala 10 dni i to chyba troszke malo prawda, co o tym myliscie? wiem ,ze sa sposoby na jej wydluzenie natomiast nie wiem czy powinnam sie martwic czy nie?

    Buziaki <3

  • lottinka Autorytet
    Postów: 544 603

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax, jak tam u Ciebie?

    Everything you need will come to you at the perfect time :)
    ckai3e3kbl63wt3b.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Hej Slonca ;)

    Postanowilam sie odezwac ;P oczywiscie ,ze Was podczytuje ,ale staram sie luzowac heh i nawet mi sie to udaje ;).
    A postanowilam napisac poniewaz potrzebuje pomocy albo i ja tez komus pomoge tym :) chodzi o dlugosc fazu lutealnej, moja ostatnio trwala 10 dni i to chyba troszke malo prawda, co o tym myliscie? wiem ,ze sa sposoby na jej wydluzenie natomiast nie wiem czy powinnam sie martwic czy nie?

    Buziaki <3

    10 dni to taka dolna granica normy, więc ja bym się jakoś bardzo nie przejmowała. A po czym wnosisz, że trwa akurat tyle? Patrzyłam na Twój wykres i temperatury raczej płaskie, test owu pozytywny teraz w 8 dc, więc się zastanawiam.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowepole w pełni się z tobą zgadzam :)
    My w udanym cyklu <3 niemal codziennie aż do 3 pozytywnego testu owu :) udało się.
    Wcześniej polegalam między innymi na testach ale <3 były właśnie bliżej pozytywnych testów i nic z tego nie wychodziło...
    testy+obserwacja dają naprawdę duże szanse na poznanie swojego cyklu i zakończenie go sukcesem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2016, 17:38

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    10 dni to taka dolna granica normy, więc ja bym się jakoś bardzo nie przejmowała. A po czym wnosisz, że trwa akurat tyle? Patrzyłam na Twój wykres i temperatury raczej płaskie, test owu pozytywny teraz w 8 dc, więc się zastanawiam.
    Z wykresu juz nie kozystam od lipca, ten jest stary, wiem poniewaz dwa meisiace mialam monitorowany cykl ;) i owulka byla w 19dc a miesiaczka po 10 dniach .

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lottinka wrote:
    Dziewczyny, dostałam 3 testy owu i tak sobie robiłam przedwczoraj, wczoraj i dzis. Poprzednie dwa - jedna kreska, a dzis wyszedł taki - o co tu może chodzić? :) nie rozumiem nc z tych testów i sikalam na nie z czystej ciekawości.
    Rozumiem ze owulacje wyznacza kiey kreski są równie czerwone?
    Co może oznaczać brak drugiej kreski pzedwczoraj i wczoraj a obecność dzis?
    Czy mam się po prostu walnąć w głowę, i w następnym (oby go nie bylo!) cyklu robic testy owu jak przykazano od ok 11dc? ;)


    https://naforum.zapodaj.net/76cce75471ad.jpg.html

    Generalnie w teorii działa to tak że im wyższy poziom LH tym ciemjiejsza kreska testowa (czyli ta blizej siuskow :-P ) kiedy obie kreski sa równie ciemne uznaje się test za pozytywny i oznacza to ze jest pik LH czyli w przeciągu 24-36 godzin powinna nastąpić owulka. Tzn ze pecherzyk zacznie mocno rosnąć i może uwaga nie musi pęknąć i uwolnić komórkę jajowa. U mnie np nie bardzo występują testy pozytywne, kreska jest coraz ciemniejsza ale raczej nie zdarza sie by byla tak ciemna jak kontrolna, u mnie oznacza to niski poziom LH co skutkuje bezowulacujnymi cyklami co z kolei potwiedza brak wyraznego skoku temperatury.
    Jednak kazda z nas może inaczej sikać testy w sensie jak zrobisz kilka cykli tw testy to będziesz wiedziała ze np ten test nie byl pozytywny jeszcze ale dwa dni później był skok temp o 0,4 stopnia np i wtedy to jest informacja dla Ciebie że taki odcień kreski może byc uznany za pozytyw, poza tym stęzenie LH jest ponoc najwyzsze miedzy 21-22 i w tych godzianch najlepiej zrobic test i tez kreska bedzie jasniejsza/ciemniejsza z zaleznosi od tego ile wypilas na 2-3 godziny przed testem, wiec zmiennych jest duzo, oczywiście to jest wszystko teoria, najlepiej gdybyś wybrała się do gin w 14 dc i żeby stwierdził owulacje. Oraz czy masz zdrowe jajniki bo przy pcos testy nie zdają egzaminu
    Mam nadzieję że ta odpowiedź jakkolwiek rozjasnila te kwestię :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 08:29

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 15 listopada 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to przepraszam, nie spojrzałam na datę. Jeśli był monitoring, to rzeczywiście - większa pewność. Jeśli monitorujesz cykl, pogadaj z lekarzem. Teoretycznie krótka faza lutealna może powodować trudności z zagnieżdżeniem, ale chyba 10 dni to jeszcze nie jest za krótka. Lekarz na pewno coś by o tym wspomniał.

    Olciuska lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:34

    Paula55 lubi tę wiadomość

  • lottinka Autorytet
    Postów: 544 603

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, mam kolejne pytanie z cyklu głupich :)

    skoro zagnieżdżenie występuje około 7-8 dni po zapłodnieniu, to dlaczego testy ciążowe nie wychodzą często ok np. 11 dpo? kiedy zaczyna się wydzielać beta i jakie ma wartości? Czytam interneta i analizuję :) Faaajne to, wydawało mi się że sporo wiem a okazuje się że znałam tylko podstawy! :D

    Everything you need will come to you at the perfect time :)
    ckai3e3kbl63wt3b.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 13:34

  • lottinka Autorytet
    Postów: 544 603

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok - juz znalazłam że wykrywalność 48h po zagnieżdżeniu. We krwi, niekoniecznie na teście. :)

    Everything you need will come to you at the perfect time :)
    ckai3e3kbl63wt3b.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowepole. Moze faktycznie moj wykres jest plaski przez to, ze mierze pod pacha. Pewnie jakbym mierzyla w innym miejscu to skok bylby bardziej wyrazny. Mi jednak wystrcza to co pokazuje, bo jak pisalam, obserwuje tez inne objawy dni plodnych.
    Mysle, ze bez testu owu OF tez wyznaczylby owulke, bo potrzebuje do tego 3 czynniki a bierze pod uwage sluz, testy, tempke, statystyke i chyba szyjke. Jak mu cos brakuje to wyznacza niepotwierdzona.

    Jezeli chodzi o testy owu to ja uwazam, ze dzialaja tylko trzeba miec troche wiedzy o nich, bo nie sa takie latwe w obsludze. Najlepiej jak obserwuje sie kilka objawow i sie je laczy. Jeden objaw czy sam test nie musza byc wiarygodne. Sama tempka tez nam na 100% odbytej owulki nie potwierdzi, wiec to wszysko jest tak na oko.

    Olciuska. Czytalam, ze prawidlowa fl wynosi 10-16 dni, wiec miescisz sie w normie ;)
    Mowisz, ze dobrze Ci robi ta przerwa? Ja mam ostatnio wyrzuty, ze kazda wolna chwile spedzam na forach i tez sie zastanawiam czy moge cos z tym zrobic. Ciezko jednak, bo mnie tu ciagnie ;)

    Lotinka. Moze nie wychodza dlatego, ze poziom HCG jest jeszcze zbyt niski, zeby byly w stanie go wylapac.

    Olciuska lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lottinka wrote:
    rosax, jak tam u Ciebie?
    A dobrze. Staram sie cieszyc. Przyrosty sa. Male w procentach ale zawrocilam dupe czerwcowym i majowym mamusia i u nich beta tez wolno rosla u nie ktorych tak samo jak i u mnie a nawet 70 % przyrost dwudniowy. W piatek mam wizyte i mam nadzieje zobaczyc pecherzyk a w wizycie za tydzien moze i serduszko ;)

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadeszła @

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viola. Tule. Dobrze, ze na bete nie pojechalas, bo czlowiek sie wtedy jeszcze bardziej nakreca.

    Viola999 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ