X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LISTOPADOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

LISTOPADOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 20 listopada 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to mówią "póki @ nie ma..."

    Akceptacja!
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 20 listopada 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed gabinetem u endo... Kurde mam na 17 a już od 16.15 kwitnę bo korków nie było... Jak przyszłam nie było nikogo a teraz 4 osoby... Pewnie do 18 tu zapuszczę korzenie :(

    Akceptacja!
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 20 listopada 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    dziewczyny mam takie pytanko czy to ma znaczenie kiedy w którym dniu cyklu robi sie badania tarczycy.bo chciałam w srode korzystajac że mamy certyfikat w pracy i równocześnie wolne zrobic badania. tsh ft3 ft4 anty tpo i anty tg.bedzie to 23 dc.aha i jeszcze jak przygotowac sie do anty tg bo nigdy nie badałam.i takie głupie pytanie czy przed wszystkimi tymi badaniami można uprawiac sex bo nigdy nie zastanawiałam sie czy to ma wpływ
    miedze 1 a 3 dc sie robi

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 20 listopada 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kal. u mnie sie to nir sprawdzi bo musze odstawic duphaston :)

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 20 listopada 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    miedze 1 a 3 dc sie robi

    Hormony tarczycy nie ma znaczenia jaki dzień cyklu hormony płciowe tak. Zaraz dopytam endo. Macie jakieś pytania to może jej podpytam hihi

    Akceptacja!
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    miedze 1 a 3 dc sie robi
    nigdy lekarz mi o tym nie mówił.zawsze i wszedzie szłyszałam że badania tarczycy można w każdym dniu cyklu a własnie na forum piszecie 1-3 wiec zgłupiałam
    zapomniałąm pytac ile kosztuje amh i kiedy je sie robi

    Sanka lubi tę wiadomość

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem mi gin specjalista od ieplod osci kazala miedzy 1 a 3 dc.

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Hormony tarczycy nie ma znaczenia jaki dzień cyklu hormony płciowe tak. Zaraz dopytam endo. Macie jakieś pytania to może jej podpytam hihi
    a to amh kiedy najlepiej

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    nie wiem mi gin specjalista od ieplod osci kazala miedzy 1 a 3 dc.
    możed przez to abys nie musiała isc dwa razy na badania

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 20 listopada 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    dziewczyny mam takie pytanko czy to ma znaczenie kiedy w którym dniu cyklu robi sie badania tarczycy.bo chciałam w srode korzystajac że mamy certyfikat w pracy i równocześnie wolne zrobic badania. tsh ft3 ft4 anty tpo i anty tg.bedzie to 23 dc.aha i jeszcze jak przygotowac sie do anty tg bo nigdy nie badałam.i takie głupie pytanie czy przed wszystkimi tymi badaniami można uprawiac sex bo nigdy nie zastanawiałam sie czy to ma wpływ
    Dzień cyklu nie ma znaczenia ważne, żeby było na czczo i od rana :) Ja od stycznia jestem pod opieka endo i co jakiś czas robię te badania na każda wizytę nie patrząc na dzień cyklu

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 listopada 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka no i byłam dziś prywatnie na wizycie u gina..
    To co ważne dla każdej z Was - serio laski badać się, nie czekać żaden gówniany rok..

    - Poszłam po 5 miesiącach starań, dostałam bromergon na zbicie prolaktyny ( miałam 37,8 )
    - cykle 26-32 powiedział ze uznaje się jako regularne
    - na plamienia nic nie dał, chyba uważa że to normalne
    Po usg powiedział że pare rzeczy mu się nie podoba, że wygląda na to że nie było owulacji, że endometrium cienkie ( 8mm w 24 dc ) i że nie widać ciałka żółtego ... więc świetnie ogólnie :/ :/
    Plan taki : 3-4 miesiące bromergon i mówi że może z tym się uda, jak nie to za 4 miesiące na monitorowanie cyklu, jak to będzie ok to badanie nasienia a jak nie będzie ok to wtedy będziemy działać inaczej.
    Mówi żeby dać sobie te 3-4 miesiące jeszcze.. zatem zobaczcie czekając rok i chodząc tam na nfz bym tylko traciła czas, a tu się okazuje że i prolaktyna do zbicia i z owulacją problemy ( UWAGA PROGESTERON MIAŁAM 17, powiedział że progesteronu nie można uważać za wyznacznik owulacji... :/ )

    Tyle :/ także humor dziś słaby...

    Ikulinka29 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    to już jest pozytyw. Pewnie jutro będzie ciemniejszy. Generalnie kreska testowa musi być przynajmniej tak mocna jak kontrolna. Robiłam te testy w tym cyklu. I najpierw były słabe kreseczki aż w końcu nie było wątpliwości:) ja robiłam u siebie od 10dc i dopiero w 14 i 15 był pozytyw:)

    Dziś jest jasniejszy :0

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony tarczycy każdego dnia.

    staraczka24 lubi tę wiadomość

  • Kathrine Autorytet
    Postów: 299 159

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też nie najlepiej heh ale postanowiłam się już nie przejmować... Melduję że dziś @ przylazła więc przenoszę się na grudzień i idę walczyć dalej :D

    oar89jcgyxqv0eft.png
    syy28ribb69g96nw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie racje trzeba sie badać prywatnie na własną rekę .U mie ginekolog na nfz nie robił nic żadnego usg nie zlecił żadnych badań hormonów bo stwierdził że nfz nie chce refundować i że on by musiał placic za te badania . Choć z własnego doświadczenia wiem że prywatnie też trzeba się natrudzić żeby znaleść dobrego ginekologa .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 20:20

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc hormony tarczycy na 100% w każdym dniiu cyklu. Jeżeli chodzi o AMH (koszt około 200zł) to warto zrobić miedzy 2-5 razem z LH i FSH żeby wszystko było z jednej próbki krwi :) więc hormony płciowe między 2-5 ze wskazaniem na 3-4.

    Endo po obejrzeniu moich wyników i jeszcze bardziej szczegółowym wywiadzie zaleciła prolaktyne po obciążeniu i zasugerowała ovarin i moje wysiokie LH mogło śiwadczyć o cyklu bezowulacyjnym aczkolwiek poinformowała mnie, że już stosunek LH do FSH nie jest głównym wyzacznikiem PCOS że robi się inne badania mówiła jakie ale wiecie skleroza itp :P jest zadowolona moimi wynikami i owiedziała by się starać i nie myśleć za dużo :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 20:40

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kal super że wyniki w porządku i że masz zielone światelko na starania.

    KAL lubi tę wiadomość

  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej poradzono mi żeby do was sie zwrócić. Mam brać duphaston na miesiączkę ( jak go nie biorę to nie mam miesiączek) nie wiem czy mój cykl jest bezowulacyjny czy owulacji jeszcze nie było, od dziś mam braćc duphaston, Ale jeśli owu jeszcze nie było to może zatrzymać ta owu. Co mam robić?? Czekać jeszcze czy opierać sie na tym co gin powiedział?? (statystyki)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 20:55

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    Hejka no i byłam dziś prywatnie na wizycie u gina..
    To co ważne dla każdej z Was - serio laski badać się, nie czekać żaden gówniany rok..

    - Poszłam po 5 miesiącach starań, dostałam bromergon na zbicie prolaktyny ( miałam 37,8 )
    - cykle 26-32 powiedział ze uznaje się jako regularne
    - na plamienia nic nie dał, chyba uważa że to normalne
    Po usg powiedział że pare rzeczy mu się nie podoba, że wygląda na to że nie było owulacji, że endometrium cienkie ( 8mm w 24 dc ) i że nie widać ciałka żółtego ... więc świetnie ogólnie :/ :/
    Plan taki : 3-4 miesiące bromergon i mówi że może z tym się uda, jak nie to za 4 miesiące na monitorowanie cyklu, jak to będzie ok to badanie nasienia a jak nie będzie ok to wtedy będziemy działać inaczej.
    Mówi żeby dać sobie te 3-4 miesiące jeszcze.. zatem zobaczcie czekając rok i chodząc tam na nfz bym tylko traciła czas, a tu się okazuje że i prolaktyna do zbicia i z owulacją problemy ( UWAGA PROGESTERON MIAŁAM 17, powiedział że progesteronu nie można uważać za wyznacznik owulacji... :/ )



    Tyle :/ także humor dziś słaby...

    Dobry lekarz to juz pol sukcesu.
    Co do owulacji - mierzysz temperaturę?

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kal to do roboty. a ovarin na co jest?

    Carolline lubi tę wiadomość

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ