X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Kamilka- mam kilka pytan...ale ze na forum jestem swieza to nie bardzo sie orientuje..wiadomosc prywatna moge ci wyslac dopiero jak będziemy Przyjaciólkami tak? Matko jaka ja jestem dzis nieogarnięta..., przepraszam jesli dzis bede pisac jakies glupoty ale nie wyspałam się...

    PS. gdzie w LBn mozna zrobic badanie na ten antykoagulant tocznia i ile kosztuje?
    Hej.
    Pytaj.
    A jak chcesz na priv to musisz mnie zaprosić do przyjaciółek i wtedy.
    Antykoagulant tocznia ja robiłam W diagnostyce.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka-wysłałam zaproszenie :)
    ale w sumie moge pisac i tu.Ile zaplacilas w diagnostyce za ten antykoagulant toczniowy? Bo wsykoczyl mi opis badania ale nie widze kosztu badania.
    W ogole ja sie zastanawiam czy powinnam robic te badania bo nie są tanie, ale z drugiej strony jesli najlepiej robic je do 6 tyg po poronieniu to nie chce sobie potem pluc w brode ze moglam to sprawdzic.
    Zrobilam przec. antykardilipidowe i jeszcze chce zrobic ten antykoagulant toczniowy, któraś z dziewczyn napisała mi tez ze powinnam zrobic i P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM (łącznie), tylko zastanawiam się, czy te przec.p.glikoproteinie są niezbędne, czy wystarczą te przec. antykardilipid i antykoagulant toczn. Ja jestem w tej gorszej sytuacji, ze nie bylo badan histp. mojego malenstwa i nie znam przyczyny obumarcia (w 13 tyg), moze to rzeczywiscie przypadek ale wolalabym tez wiedziec jesli nie daj Boze cos jest nie tak...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 14:54

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W rh+ toczeń kosztuje 160 zł. W diagnostyce nie pytałam także nie powiem.
    Cześć dziewczyny.

    Marleni lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Kamilka-wysłałam zaproszenie :)
    ale w sumie moge pisac i tu.Ile zaplacilas w diagnostyce za ten antykoagulant toczniowy? Bo wsykoczyl mi opis badania ale nie widze kosztu badania.
    W ogole ja sie zastanawiam czy powinnam robic te badania bo nie są tanie, ale z drugiej strony jesli najlepiej robic je do 6 tyg po poronieniu to nie chce sobie potem pluc w brode ze moglam to sprawdzic.
    Zrobilam przec. antykardilipidowe i jeszcze chce zrobic ten antykoagulant toczniowy, któraś z dziewczyn napisała mi tez ze powinnam zrobic i P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM (łącznie), tylko zastanawiam się, czy te przec.p.glikoproteinie są niezbędne, czy wystarczą te przec. antykardilipid i antykoagulant toczn. Ja jestem w tej gorszej sytuacji, ze nie bylo badan histp. mojego malenstwa i nie znam przyczyny obumarcia (w 13 tyg), moze to rzeczywiscie przypadek ale wolalabym tez wiedziec jesli nie daj Boze cos jest nie tak...

    ciężko mi radzić co zrobić....
    ja na przykład żałuję że juz po pierwszym poronieniu nie trafiłam na mądrego lekarza który by mi pomógł w tym gąszczu badań. Podejrzewam że drugie lub chociaz trzecie poronienie zakończyło by sie inaczej...
    a jeśli chodzi o te badania. To można robić. Pytanie tylko czego szukasz? zespołu antyfosfolipidowego to trzeba przynajmniej te trzy:
    przeciwciała antykardiolipinowe klasy IgG lub IgM,
    przeciwciała przeciw ß2-glikoproteinie I (anty-β2GPI),
    antykoagulant toczniowy.
    Ostatnio potwierdziła mi to tez reumatolog że te są konieczne.
    Jeśli chcesz iść w kierunku tromfofilii i immunologi to jest całe mnóstwó: D dimery (które chyba pisałaś że miałaś, czynnik v-leiden, białko s, białko c, homocysteina, sporo przeciwciał anty tpo anty tg, mitochondrialne i szereg szereg innych.
    A nawet jak już je sama zrobisz to musi je ktoś mądry zinterpretować...i wracamy do punktu wyjścia.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeśli chodzi o cenę badania antykoagulantu to nie pamiętam bo to było jakiś czas temu. musisz zadzwonić i zapytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 15:58

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marleni wrote:
    Czyli nie kładziesz się na laparoskopię?
    Marleni dzisiaj będę gadać z doktorem ale chyba Odpuszczam na jakiś czas wyszły wyniki źle tzn prolaktyna dwa razy ponad normę także.lipa

  • Ewelinka33 Przyjaciółka
    Postów: 74 42

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Miałam któraś hsg w centrum medycznym chodzki ?
    A tam robia? Wydawalo mi sie ze nie I tylko na Jaczewskiego wysylaja

    hchyflw14swai9ho.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Prolaktyna reaguje na stres i blokuje owulację.
    No Monia a w tym miesiącu straszny stres w pracy i może dlatego i pewnie zablokowalo pęcherzyk jestem taka zła na siebie a progesteron 3,4 to nie za mało jak na owulacje hm no nic spadam do doktorka zobaczymy co powie

  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się załamałam wczoraj dziewczyny bo zrobiłam progesteron w 8dpo i wyszedł 7,02... jakaś masakra. niby skok był, monitoring był że pękły a tu taka lipa i to przy braniu duphastonu :( :( ale od razu wiedziałam że coś nie halo bo w tamtym cyklu (nie stymulowanym) + duphaston strasznie mnie bolały piersi a w tym cyklu coś mało... szkoda że w tamtym nie zmierzyłam progesteronu ;/

    relgdf9hrp5i882w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    ale ten progesteron to za wcześnie badałaś, bo on jest pewnie w fazie wzrostu
    Monia no doktorek pow że za wcześnie zrobiłam ale co się okazało zrobiła mi.się.torbiel krwotoczna ma prawie 4mm i kładę się do szpitala na dalszą diagnozę prolaktyny ale to na początku cyklu mam mieć test z obciążeniem i idę z doktorem ustalać w pon kiedy mnie przyjmą już nawet nie mam siły myśleć o tym o co w tym wszystkim chodzi nie wiem....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Ale się zadziało...
    Cały czas pod górkę :'(

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas- no ja nawet nie wiem co powiedzieć...może to, że będę trzymała kciuki, żeby w końcu wyszło na prostą...!

    Bas1990 lubi tę wiadomość

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mikka :-*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka Hewcia tu napiszę, bo pewnie zaglądacie;)
    przyznam się...siknęłam wczoraj z wieczora, potem drugi raz w nocy no i dwie tłuste krechy:)
    Czekam na wyniki bety...
    jakoś to do mnie nie dochodzi, nie mogę uwierzyć, 3h przespałam w nocy tylko;)
    Chyba po usg dopiero uwierzę.

    mikka, Monia85, hewa81, Mirabelka30, Wedmoczka, Marleni, Kamilka, Ewelinka33, Bas1990, paullaa1990, DreAms86, Dotek, lena82, Mona_M, lady_pink lubią tę wiadomość

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla- po cichu gratuluję! :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Kamilka Hewcia tu napiszę, bo pewnie zaglądacie;)
    przyznam się...siknęłam wczoraj z wieczora, potem drugi raz w nocy no i dwie tłuste krechy:)
    Czekam na wyniki bety...
    jakoś to do mnie nie dochodzi, nie mogę uwierzyć, 3h przespałam w nocy tylko;)
    Chyba po usg dopiero uwierzę.
    Trzymam mocno kciuki!!! :)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Kamilka Hewcia tu napiszę, bo pewnie zaglądacie;)
    przyznam się...siknęłam wczoraj z wieczora, potem drugi raz w nocy no i dwie tłuste krechy:)
    Czekam na wyniki bety...
    jakoś to do mnie nie dochodzi, nie mogę uwierzyć, 3h przespałam w nocy tylko;)
    Chyba po usg dopiero uwierzę.

    MAGDZIA, Kochana, Ja wiedziałam że tak będzie - nie mogło być inaczej <3 <3 <3 Trzymam kciuki mocno, mocno, mocno, żeby beta potwierdziła. Buziaki i spokojnie teraz :)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Kamilka Hewcia tu napiszę, bo pewnie zaglądacie;)
    przyznam się...siknęłam wczoraj z wieczora, potem drugi raz w nocy no i dwie tłuste krechy:)
    Czekam na wyniki bety...
    jakoś to do mnie nie dochodzi, nie mogę uwierzyć, 3h przespałam w nocy tylko;)
    Chyba po usg dopiero uwierzę.
    Cudnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Bardzo się cieszę!!!!!
    Jak tłuste krechy to i beta pewnie ładna będzie. Ale fajnie że dobre wieści na naszym wątku! Powtórzę się za Ewcią że nie mogło być inaczej!!!! :)

    hewa81, Marleni lubią tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie dziękuję, bo naprawdę boję się jeszcze w to uwierzyć. Muszę mieć pewność.
    Acz jak się uda to oznacza, że niestety wszystkie te znienawidzone przeze mnie teksty typu "odpuść, wyluzuj, zapomnij" są słuszne. Nic nie robiłam w tym cyklu.

    hewa81, Kamilka, Wedmoczka lubią tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Dziewczyny nie dziękuję, bo naprawdę boję się jeszcze w to uwierzyć. Muszę mieć pewność.
    Acz jak się uda to oznacza, że niestety wszystkie te znienawidzone przeze mnie teksty typu "odpuść, wyluzuj, zapomnij" są słuszne. Nic nie robiłam w tym cyklu.
    Już nie bądź taka skromna że nic ;)
    Przynajmniej jedno ♡ musiało być hihi ;)

    hewa81, lady_pink lubią tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
‹‹ 272 273 274 275 276 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ