X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak samo w wojskowym. 1 dc się dzwoni a za kilka dni przyjmują. Aby wyrobić się do 10 dc i już nie plamić.

    f08af289ff.png
  • livex Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za infromacje i tak szeroki odzew :). Jak już będę po dam znać.

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No znaczy mi chodziło że szybko w wojskowym :)

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie nie doczytałam:D Często korzystam z netu w telefonie więc w pośpiechu zobaczyłam co chciałam :) W tym cyklu mamy się z mężem starać ale straszny czuję lek przed tym że się uda i znowu poronię.

    Livex powodzenia, daj znać co i jak ustaliłaś :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2015, 22:46

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiątko miałam wszystkie hormony, morfologie i choroby takie jak np. Toksoplazmoza. No i przeciwciała przeciwjądrowe. Po przyjęciu rano na czczo krew pobrano do badań. Później o 22, 2 i 6 rano. I na 3 dzień rano krew na czczo, picie glukozy i po 2 godz. Krew i do domu. Po 2 tygodniach wyniki. Wenflonu nie zakładają na te badania tylko kłują.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisała Dotek wenflonu nie zakładają, tylko kłują, ale raczej sprawnie im to idzie, na tyle pobrań tylko jedno było średnio fajnie, pielęgniarka miała ciężką rękę :p. Co do badań to robią: morfologię, tsh, ft3, ft4, p.ciała anty-TPO, estradiol, fsh, lh, kortyzol, prolaktynę, testosteron, dhea-s, insulinę, 17-oh progesteron, androstendion, shbg, testosteron wolny i krzywą cukrową, chyba o niczym nie zapomniałam :).

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    ja mam toxo, test Roma i coś jeszcze napisane ale rozczytać nie mogę :)

    standard u lekarzy :p, ja też nie mogłam rozczytać tego co było na skierowaniu napisane

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka1987 wrote:
    Dziewczyny jestem z Zamościa, dopiero rozpoczynam starania. Znacie stąd jakiegoś dobrego ginekologa?

    Hej ja chodzę do dr Laskowskiego w Pulsie, Joloko i Dermedica przyjmuje. Badania robi, monitoring cyklu ale w przypadkach jak brak owulacji, niepękające pęcherzyki itp nie działa nic tylko odsyła do kliniki. Mówi, ze nie podejmuje się takich "wyzwań" i nie proponuje innych lekarzy z Zamościa bo nawet jeśli coś przepiszą na owu to leją na pacjentki. Nie ma tu po prostu dobrej opieki. Sprawami niepłodności zajmuje się prawdopodobnie Cybulski w Hrubieszowie. Miałam zamiar się tam wybrać ale zaczęłam pić ziółka i owulacja u mnie piękna. Jednak nie będę tracić więcej czasu i wybieram się do kliniki. Na początek jednak proponuję Ci iść do Laskowskiego jest bardzo przyjemny, wszystko dokładnie tłumaczy i wysyła na badania przede wszystkim. Poświęca tyle czasu pacjentce ile tego potrzebuje i robi konkretny wywiad.

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aganeska pan Cybulski to mój lekarz, nie mam mu nic do zarzucenia:) Jak jego możliwości się kończą to nie robi z pacjentki królika doświadczalnego tylko wysyła do specjalisty w danym schorzeniu. Mi jak po poronieniu skoczyły hormony tarczycy to wysłał mnie do endokrynologa ale okazało się że to nie jest moim problemem bo to był chwilowy skok. Jeżeli chodzi o prowadzenie ciąży i opiekę ginekologiczną to jest jaknajbardziej dobry. A przy leczeniu niepłodności to raczej nawet pan dr poleciłby takich lekarzy jak dr Putowski z ab ovo czy właśnie dr Tkaczuk. Bo jednak lublin ma większe możliwości jeżeli chodzi nawet o szczegółowe badania:)U mnie pan Cybulski już po drugim poronieniu powiedział że być może będę na acardzie i clexane jak zajdę w ciążę i kolejny lekarz który mnie badał stwierdził to samo;)

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek to Pani doktor nie zajęła się tym poronieniami skoro piszesz, że były już dwa :( z tego co słyszałam od dziewczyn na innych wątkach, po drugim ich lekarze zaczynają badać powody tych poronień.

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noemi na początku chodziłam do innego lekarza w miescie rodziców, to po poronieniu poszedł materiał do badań ale nic nie wykazały. Za pierwszym razem miałam puste jajo płodowe bo na usg był pęcherz ale bez zarodka a beta hcg rosła jak szalona. Uznano więc że to jest jakiś błąd bo często się zdarza, że po pierwszej takiej ciąży kolejne są ok. Ale nie były. Więc standardowe 3 miesiące musiałam odczekać po łyżeczkowaniu, później 3 miesiące się starałam i znowu się udało, ale na krótko bo poroniłam od razu, beta tym razem bardzo słabo przyrastała a wtedy lekarz zrobił mi badania i wyszły hormony tarczycy podwyższone i tak trafiłam do Lublina do dr Tkaczuk bo ona jest ginekologiem położnikiem ale ma bardzo dużą wiedzę na temat endokrynologii. Okazało się że tarczycę mam zdrową ale po szczegółowych badaniach wyszło mi że mam przeciwciała przeciwjądrowe więc biorę acard a jak zajdę w ciąże to zastrzyki z clexane i zobaczymy czy uda się ją utrzymać. Od poniedziałku zaczynam testy owulacyjne :)


    Noemi kiedy kładziesz się do szpitala? takie skierowanie wazne jest 3 miesiące, warto się zmobilizować i porobić wszystkie badania. Naprawde odkąd zrobiłam szczegółowe badania jestem spokojniejsza i mniej więcej wiem co mnie dalej czeka, jakie leki itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2015, 11:50

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co muszę pójść do Pani doktor po ponowne skierowanie ale już do Żagielmedu
    A to dobrze, że wiesz wszystko z jakiego powodu. A jakich testów używasz?

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam takie rossmanowskie, chyba były w promocji za niecałe 20 zł 5 szt. Szczerze mowiąc ta przygoda z acardem i clexane to będzie doświadczenie bo przeciwciała na to wskazują ale jak znowu się nie uda to zrobie badania genetyczne, ale to koszt ok 500 zł za jedną osobę a trzeba zbadać mnie i męża to 1000 zł razem. W luxmedzie można zrobić.

    Lepiej Noemi idź i rób badania nie ma na co czekać a w szpitalu wojskowym jest całkiem fajnie, miłe panie pielęgniarki i czysto na oddziale.

    f08af289ff.png
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek ma rację Noemi im szybciej zrobisz badania tym lepiej. Ja też odkąd konsultowałam wyniki z panią doktor jestem spokojniejsza i bardziej wyluzowana. I rzeczywiście pielęgniarki na oddziale bardzo miłe i generalnie pobyt spoko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 19:39

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viowieczka jedzenie jak to w szpitalu, ilościowo mi wystarczyło, zupki mi smakowały, śniadania i kolacje troche nieproporcjonalne ilości dodatków do chleba. Ogólnie jakby to była dieta dla ciężarnej to za mało a że przy badaniach i tak musiałam ograniczyć jedzenie bo niektóre wyniki na czczo się robiło to przeżyłam:)

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny no muszę się sprężyć. Ja miałam przerwę gdyż, miałam wypadek samochodowy i 3 rezonanse i depresję w związku z tym lekarze zalecili mi przerwę. Ale już jest mi lepiej dlatego wracam do kolejnych starań :)

    Dotek lubi tę wiadomość

    neomi34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. staram się o dziecko już ponad rok. młoda nie jestem. wieć stwierdzilismy z mężem że na medycynę najwyższa pora. na badania kontrolne chodziłam do dr łagóda. no ale dziś dowiedziłam się że nie żyje!! Szok. Czy możecie mi polecić dobrego ginekologa? Gdzie się udać z badaniami? Będę wdzięczna

    pozdrawiam

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd jesteś wistful?

    Dotek, kwiatek85 lubią tę wiadomość

    neomi34
  • Werka84 Ekspertka
    Postów: 183 353

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wistful wrote:
    Cześć dziewczyny. staram się o dziecko już ponad rok. młoda nie jestem. wieć stwierdzilismy z mężem że na medycynę najwyższa pora. na badania kontrolne chodziłam do dr łagóda. no ale dziś dowiedziłam się że nie żyje!! Szok. Czy możecie mi polecić dobrego ginekologa? Gdzie się udać z badaniami? Będę wdzięczna

    pozdrawiam

    Polecam dr Robaka z Luxmedu , chodzę do niego teraz mam aktualnie przerwe od starań po poronieniu.

    (*)Aniołki 9tc 26.05.2006 (*)11tc 10.04.2015
    qdkkkqi122mrph2n.png
    zem3io4pzem8mtil.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. jestem z białej podlaskiej

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ