X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej ja tez się melduję :)
    Ja miałam kilka dni przerwy-odwyk od neta, bo wpisywalam sobie w google moje objawy i wyskakiwaly mi takie informacje, że potem siedzialam calymi dniami i myslalam az musialam sobie kupic tabletki na uspokojenie, psychika robi jednak swoje... We wtorek mam wizyte u reumatologa, zobaczymy co powie...
    Poza tym czekam na @ i na kolejne usg gin...i właśnie złapało mnie jakieś przeziębienie.
    I jak tu się można starać jak ciagle pod górkę..?

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    KAMILKA
    wizyta startowa już w poniedziałek :D :D Nie mogę się doczekać! :)
    Super!
    Coś się ruszy!!
    Trzymam kciuki!!

    lady_pink lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    No mam nadzieję, że coś się ruszy :) :)
    Mam porobione wszystkie badania więc liczę na konkrety :)
    A u Ciebie jaki plan? Robiłam te durna ANA i wiesz co? W jednym lab wyszło mi ANA 1:80, a za dwa dni powtórzyłam w luxmedzie ANA, ANA2 i ANA3 (cały pakiet IMMUNOBLOT) i wyszło, że "przeciwciał przeciwjądrowych nie ma". Już nie wiem co o tym myśleć :/
    mi reumatolog mówiła że ważne jest robione metodą immunobot.
    Mi wyszło że nie ma przeciwciał ale miano ana 1: 160 a drugim razem 1:320 (jak dobrze pamiętam) i powtarzałam jeszcze ale czekam na wynik.
    Mi gin mówiła że to niskie miana (320) i nic się z tym nie robi...
    ALe w sumie dziwne że u Ciebie raz tak a drugi raz inaczej....
    Pokazywałaś te wyniki komuś?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Hej hej Dotek :*
    Ja też zaczęłam nowy cykl - ta podstępna suka przyszła tydzień za wcześnie :/
    No ale nic - poprawiam koronę i zapieprzam dalej do celu :) Ile takie kariotypy kosztują? Ciekawe czy ode mnie też będą tego chcieli w klinice

    Kariotyp dwóch osób to koszt 1000 zł. Fajnie że startujecie, trzymam kciuki za pozytywny rozwój wydarzeń:)

    Kamilka gdyby to był czas oczekiwania pare miesięcy to byśmy czekali, ale to jest mowa o roku czekania. Teraz puki nie mamy pewnosci co do genów to prof. boi się ruszać z ewentualną stymulacją czy innym wsparciem owulacji, a my też nie młodniejemy. W czwartek małż jeszcze pójdzie na poranny udój zbada armie w ab ovo bo robiliśmy tylko raz dawno i to w luxmedzie.

    Napisalam do dominikanek o pasek Dominika, bede modły odprawiac.

    Kiedyś też te ana badałam. Po # miałam 1:800 a za jakiś czas brak, więc olałam sprawe:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 16:42

    lady_pink lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Kariotyp dwóch osób to koszt 1000 zł. Fajnie że startujecie, trzymam kciuki za pozytywny rozwój wydarzeń:)

    Kamilka gdyby to był czas oczekiwania pare miesięcy to byśmy czekali, ale to jest mowa o roku czekania. Teraz puki nie mamy pewnosci co do genów to prof. boi się ruszać z ewentualną stymulacją czy innym wsparciem owulacji, a my też nie młodniejemy. W czwartek małż jeszcze pójdzie na poranny udój zbada armie w ab ovo bo robiliśmy tylko raz dawno i to w luxmedzie.

    Napisalam do dominikanek o pasek Dominika, bede modły odprawiac.

    Kiedyś też te ana badałam. Po # miałam 1:800 a za jakiś czas brak, więc olałam sprawe:)
    Faktycznie rok to meeeeeega dużo czasu.
    A próbowałaś w Łodzi? Czy za daleko?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie próbowaliśmy w Łodzi. To też koszty spore bo trzeba dojechać i to pewnie nie jeden raz. A i tak pewności nie ma że szybko zrobią. Troche duży koszt jak dla nas ale jakoś damy rade. Jednak wazniejsze szybko znac wyniki niż sie motać z badaniami.

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Nie próbowaliśmy w Łodzi. To też koszty spore bo trzeba dojechać i to pewnie nie jeden raz. A i tak pewności nie ma że szybko zrobią. Troche duży koszt jak dla nas ale jakoś damy rade. Jednak wazniejsze szybko znac wyniki niż sie motać z badaniami.
    No tak pewności nie ma. A dojechać dwa razy na pewno.... ech trzeba płacić i płakać. Bardzo drogie to badanie!

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    No mam nadzieję, że coś się ruszy :) :)
    Mam porobione wszystkie badania więc liczę na konkrety :)
    A u Ciebie jaki plan? Robiłam te durna ANA i wiesz co? W jednym lab wyszło mi ANA 1:80, a za dwa dni powtórzyłam w luxmedzie ANA, ANA2 i ANA3 (cały pakiet IMMUNOBLOT) i wyszło, że "przeciwciał przeciwjądrowych nie ma". Już nie wiem co o tym myśleć :/

    Jaki jest koszt całego pakietu ANA (ANA2 i ANA3) w luxmedzie? Bo ja znalazlam na stronie to badanie: P.ciała p.jądrowe(ANA) IMMUNOBLOT 100 zł (ale tam w nagłowku inna nazwa było napisane - ANA3 i tak bardzo się nie znam na tym i czy to badanie to jest to podstawowe ANA i potem jakos odzielnie robi się ANA1, ANA2? czy jak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 19:21

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Ja tez zrobiłam sobie przymusowy odwyk od ovu. Ale tylko dlatego ze juz trzeba w pole wychodzić ;) ogród zasiany ;)
    Ja nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie @ bo obiecałam sobie ze w kolejnym cyklu nie wezmę nic oprócz letroxu. Ostatnio liczyłam swoje tabletki wyszło 10 sztuk dziennie plus kilka witamin. Wątroba mi szybciej padnie niż zajde w ciaze ;) pozdrowienia dziewczynki ;)
    Mam taki sam plan na nastepny cykl. Letrox i nic wiecej:) trzeba dac wątrobie odetchnąć.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Jaki jest koszt całego pakietu ANA (ANA2 i ANA3) w luxmedzie? Bo ja znalazlam na stronie to badanie: P.ciała p.jądrowe(ANA) IMMUNOBLOT 100 zł (ale tam w nagłowku inna nazwa było napisane - ANA3 i tak bardzo się nie znam na tym i czy to badanie to jest to podstawowe ANA i potem jakos odzielnie robi się ANA1, ANA2? czy jak?

    Wyczytalam ze ana 2 obejmuje jeszcze inne przeciwciala niz ana 3. Takze najlepiej chyba zrobic ana 2 i ana 3. A Ana 1 pokazuje czy w ogole masz przeciwciala. Ana 3 uzupelnia badanie Ana 2. Wpisz sobie w Google Ana 1 2 3 i bedzie z różnych laboratoriów wyjasnienie co pokazuje poszczególne badanie. O matko w koncu napisalam to co chcialam...pisze z tel.i ciagle cos nacisne ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 21:12

    mikka lubi tę wiadomość

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zgłupiałam... :D W luxmedzie jest badanie ANA(IMMUNOBLOT) 100 zł pod spodem napisane inna nazwa: ANA3, to to? A czy mozna dostac skierowanie na to badanie np od reumatologa czy nie jest refundowane i trzeba prywatnie?
    PS. chyba mi się cos poprzestawiało w cyklu, bo jestem przed @ (planowo jutro powinna przyjsc) a ja mam takie chęci na zaciągnięcie męża do sypialni jakbym conajmniej przed owulacja była :D
    Czy razem z prolaktyną powinno się robic badanie jakiegos hormonu? Bo prolaktyna o ile pamietam 3-5 dc i chyba sobie zmierze zeby na usg gin pojsc z wynikiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 10:44

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    No to zgłupiałam... :D W luxmedzie jest badanie ANA(IMMUNOBLOT) 100 zł pod spodem napisane inna nazwa: ANA3, to to? A czy mozna dostac skierowanie na to badanie np od reumatologa czy nie jest refundowane i trzeba prywatnie?
    PS. chyba mi się cos poprzestawiało w cyklu, bo jestem przed @ (planowo jutro powinna przyjsc) a ja mam takie chęci na zaciągnięcie męża do sypialni jakbym conajmniej przed owulacja była :D
    Czy razem z prolaktyną powinno się robic badanie jakiegos hormonu? Bo prolaktyna o ile pamietam 3-5 dc i chyba sobie zmierze zeby na usg gin pojsc z wynikiem.

    Jak najbardziej możesz dostać skierowanie na badanie Ana od reumatologa. Jak sama widzisz temat przeciwcial jest tematem trudnym i tutaj najlepiej jak wypowiada sie reumatolog.

    Ja rok temu jak bylam prywatnie u reumatologa to od razu kazala robic te ana za 100zl - Ana immunoblot...ale jak masz możliwość to idz po skierowanie do lekarza ogolnego i idz do reumatologia to zrobi Ci na nfz , po co płacić skoro mozna na nfz...a jakos super tanie to nie sa badania. No i wypowie sie specjalista ktory zna sie na tych roznych przeciwcialach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 11:14

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Dreams*86 wrote:
    Jak najbardziej możesz dostać skierowanie na badanie Ana od reumatologa. Jak sama widzisz temat przeciwcial jest tematem trudnym i tutaj najlepiej jak wypowiada sie reumatolog.

    Ja rok temu jak bylam prywatnie u reumatologa to od razu kazala robic te ana za 100zl - Ana immunoblot...ale jak masz możliwość to idz po skierowanie do lekarza ogolnego i idz do reumatologia to zrobi Ci na nfz , po co płacić skoro mozna na nfz...a jakos super tanie to nie sa badania. No i wypowie sie specjalista ktory zna sie na tych roznych przeciwcialach.

    Ja włąsnie mam wizytę u reumatologa we wetorek więc badam teren :) Ja muszę w ogole powtorzyc tez badania na zespol antyfosfolipidowy bo przec.antykardiolipidowe IgG wyszly mi jako wynik graniczny, a antykoagulant tocznia tuż pod granicą minimalnej wartości.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wchodzę a tu..ciszaaaaa jak makiem zasiał :D
    Co porabiacie?

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    cisza jakiej jeszcze nie było... U mnie tragedia, laparo najprawdopodobniej odwołana, od tygodnia plamiłam, zaczęłam brać luteinę, w piątek byłam u lekarza, bo plamienia pomimo tego nie ustały i miałam lutkę 3x dziennie. A dzisiaj w 20dc zaczęła mi się @. Zadecyduję jutro, co dalej, bo muszę ocenić czy jest szansa, że się skończy.

    Łooo, no tak to jest z tą @... Zawsze nie w porę... Ja też sobie zplanowalam ze jutro pojadę na badania no bo bedzie akurat 3dc a ja mam caly dzien załatwien w Lbn to przy okazji "odwiedze" labolatorium a tu jak na zlosc spóżnia mi się już 3 dzień... W ciąży na pewno nie jestem wiec troche martwi mnie to spoznienie, ale 3 dni to jeszcze nie tragedia wiec czekam...
    Monia-trzymam kciuki ze @ się szybko skonczy i nie bedziesz musiala nic odwolywac.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • lena82 Przyjaciółka
    Postów: 141 37

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Mam takie pytanie czy zdarzało sie Wam takie jakby ukłucie w jajniku kilka razy dziennie tak ok 7-8 dni przed miesiączka i tak przez kilka dni pod rząd? U mnie to tym HCG gdziej jakos dziwnie, mialam je na początku marca. Teraz jestem przed okresem a juz od piatku mam jakies dziwne od czasu do czasu ukłucia i chwilami bol w pachwinie. Dzwonilam juz mowic sie na wizyte do T-W ale dlugi okres oczekiwania :( na wizyte.



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena82 wrote:
    Hej Dziewczyny!

    Mam takie pytanie czy zdarzało sie Wam takie jakby ukłucie w jajniku kilka razy dziennie tak ok 7-8 dni przed miesiączka i tak przez kilka dni pod rząd? U mnie to tym HCG gdziej jakos dziwnie, mialam je na początku marca. Teraz jestem przed okresem a juz od piatku mam jakies dziwne od czasu do czasu ukłucia i chwilami bol w pachwinie. Dzwonilam juz mowic sie na wizyte do T-W ale dlugi okres oczekiwania :( na wizyte.

    Ja takie uklucia mam co miesiąc po owulacji i przed okresem...

  • klaudia21 Przyjaciółka
    Postów: 149 26

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kobitki! :)
    Jestem nowa na forum, staramy się z mężem dopiero pierwszy cykl, ale mam cichą nadzieję, że ostatni :)

    1 cykl starań
    15.08.2015 - wymarzony slub po 4 latach związku :)
    testowanie 07.05
    d4fcf41a708097ac81777f4f45b0c91d.png
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia-witaj, powodzenia :)

    Ja po wizycie u pani reumatolog- mam skierowanie na ANA-jutro zrobię, a wynik za 2 tyg.
    @ jak nie bylo tak nie ma i zaczynam sie bac że może na cos jestem chora i ze okres mi się zatrzymał...tak tak panikara to ja... Nic narazie czekam ... Ile najdluzej czekalyscie bez tel. do gin jak wam się okres spoźniał- oczywiscie nie z powodów ciąży? Bo nie chce panikowac bo @ miał byc 5 dni temu..

    PS. tak z innej beczki..Jesli musicie jechac przez Solidarnosci (skrzyżowanie z B. Ducha) to omijajcie szerokim łukiem... Coś mnie dzis podkusilo zeby tamtędy wracac i stałam w korku i wkurzałam się na swoją glupotę... :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 13:41

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka moje cykle sięgały 100 dni :) i to bez ciąży.
    Tyle,że u mnie to norma.

    Może miałaś później owulację, może wcale owulacji nie było. Poczekaj jeszcze trochę, a potem dzwoń i pytaj. Ale uszy do góry ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 13:49

    mikka lubi tę wiadomość

‹‹ 329 330 331 332 333 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ