X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 4 lipca 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13 tydzień <3

    Monia85, hewa81 lubią tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 4 lipca 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIGOTKA,
    I ja z niecierpliwością czekałam na jakieś wieści od Ciebie. Super, że jest wszystko ok na tym etapie. Mdłości i wymiotów współczuję, ale II trymestr przyniesie nie tylko większy spokój, ale też i lepsze samopoczucie.
    Powodzenia :)

    Buziaki dla wszystkich Dziewczyn :***

    Kamilka, Monia85 lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 4 lipca 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka to lecimy podobnie, ja dzisiaj zaczęłam 12 tc wg bellybest. Od 4 dni nie miałam już mdłości i tak się cieszyłam a wczoraj jak mnie dopadły tak do tej pory męczą. Na kiedy termin?

    Kamilka to nieźle z tą lutką. Ja miałam ostatnio inny numer, byłam u profesora i byli wszyscy lekarze w ab ovo i multum pacjentek. I mąż płacił za wizyte. Pani w rejestracji się pomyliła i nam policzyła 240 zł za pacjentke dr Włach a tej pacjentce 150 zł za nas. Za dwa tygodnie się rozliczymy bo już wiadomo kto ma niedoplate.

    f08af289ff.png
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 4 lipca 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba musze zrobic mały odwyk od owu... Bo łąpię doła od kilku dni, czytam o tym jak wam sie udaje i ciesze sie razem zwami, bo w koncu szczęście kazdej z nas sie należy, ale potem łapie smutasa takiego wielkiego, że ja ciagle w takim zawieszeniu... Dzis byłam u dermatologa w szpitalu i jak na zlosc zostałam zbombardowana widokami ciężarnych spacerujących z oddzialu położnictwa...
    Wczoraj mieslimy z mężem rocznice ślubu a ja normalnie siadłam w kuchni w kącie i rozpałakałam się, że ta rocznica miala byc we 4...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2016, 20:00

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka odetchnij już, masz bezpieczną granicę za sobą szkoda tracić czas, bo leci tak szybko.
    hewa81 wrote:
    MIGOTKA,
    I ja z niecierpliwością czekałam na jakieś wieści od Ciebie. Super, że jest wszystko ok na tym etapie. Mdłości i wymiotów współczuję, ale II trymestr przyniesie nie tylko większy spokój, ale też i lepsze samopoczucie.
    Powodzenia :)

    Buziaki dla wszystkich Dziewczyn :***

    A III trymestr przyniesie pogrom:) aż tęskno mi do I;);)

    Mikka strasznie mi Cię szkoda, domyślam się jak się możesz czuć. Ale walcz, wierzę, że się uda! Trzymam kciuki!

    mikka lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Wiem co czujesz bo ja właśnie przez to między innymi podziękowałam pani dr za wizyty. Nie dość że zawsze mnie kasowala 240 zł za wizytę to jeszcze pełnopłatne leki. To już lekka przesada. Mi akurat rodzinny przepisuje luteine na ryczalt. ;)
    Ja tym razem pojechałam nie do abovo bo jakoś było mi nie po drodze ale do femmedu. I w zeszłym roku jak nie było dr Włach bo pojechała na urlop a ja zrobiłam test i byłam w ciąży ona mnie wysłała do swojego młodego kolegi. I wyobraźcie sobie że on mi policzył 150 z usg. I dał mi lutkę na ryczałt.
    To jest kwestia tylko innego druku recepty. 200 za wizytę to już sporo.... nie jest w końcu profesorem. Ale mi to już nie chodzi i kasę bo jak bym wiedziała że jest na 100 % to bym jej powiedziała.
    A nawet chyba mnie pytałaś czy miałam ryczałt. A ja zadowolona że tak bo spojrzałam że jest krzyżyk zaznaczony w polu odpłatność.
    Ech lekarze......

    Dotek niezła pomyłka. .... jogi

    Mikka życie nie jest sprawiedliwe ale potrafi być zaskakujące. Zobaczysz jeszcze spotka Cię Twój Mały Wielki Drugi Cud!!!!

    Migotka gratuluję!
    Magdziulla ale ten czas leci..... kiedy to minęło???
    Miłej nocki!

    mikka lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2016, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka uda się, ja w to wierzę. Wczoraj na innym forum dziewczyna zrobiła test i wyszedł jej cień i okazało się że w ciąży bo beta 70 a nie liczyli z mężem nawet na naturalny cud tylko szykowali się do ivf i długo się starali. Nigdy nie wiadomo kiedy na nas czeka szczęście, tylko trzeba próbować:)

    mikka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 5 lipca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ustawiłam w końcu suwaczek - jest dobrze :)
    Dotek termin wg ovu mam na 10.01.17, a wg USG na 12.01.17 a Ty?
    Monia - miałam ogromny dylemat, gdzie prowadzić ciążę... wiedziałam, że jest to ciąża dużego ryzyka, aczkolwiek nie chciałam się dać zwariować do końca...
    Chciałam jeździć do Lublina, ale nie miałam konkretnego lekarza... wymyśliłam sobie poród na Staszica, ale nie znam żadnego lekarza stamtąd...
    W końcu skończyły mi się leki i trafiłam do bardzo polecanej Pani dr u mnie w mieście i...tak zostałam do dzisiaj...
    Jestem nią zachwycona - jest bardzo przejęta moim przypadkiem, co ważne jest młoda, zaangażowana i chce jej się chcieć...jestem cały czas pod kontrolą USG ...
    I co najważniejsze pani dr przyjmuje na NFZ i wszystkie badania mam za free... Także same plusy...
    Zresztą jeszcze nie dawno włóczyłam się po klinikach ... prywatne wizyty po 200zł, gdzie lekarz nie do końca spełniał oczekiwania, mimo, że odpłatnie...
    ---
    Mika...wiem co czujesz, bo nie dawno sama przez to wszystko przechodziłam...straciłam całkowicie nadzieję i zdarzył się CUD... zobaczysz też się doczekasz...to tylko kwestia czasu...
    ---
    Lady kiedy masz criotransfer?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2016, 09:31

    mikka lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka u mnie termin porodu ovu wyliczyło na 24.01.2017. zobaczymy co będzie po usg prenatalnym. Najważniejsze to mieć zaufanie do lekarza. A że badania na nfz to ogromny plus:)

    f08af289ff.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 5 lipca 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej!
    jestem tu nowa choć czytam was jakis czas -gratuluje wszytskim zafasolkowanym i mam nadzieje ze do was dołącze

    Kamilka lubi tę wiadomość

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Dotek to ja równo miesiąc po Tobie :)

    To będą zimowe dzidziulki, oby wszystko poszło pomyślnie i żebyśmy mogły tulić nasze maluchy.


    Jatoszka witaj, jak długo się starasz, jest jakiś problem z zajściem?

    f08af289ff.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 5 lipca 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam corcię 8 lat, 2009 poroniłam blizniaki 14 tc i wlasciwie od 2010 z duzymi przerwami staramy sie o rodzenstwo dla córci :-) teraz powiedzmy 6 miesięcy sa to starania intensywniejsze choć też łatwo nie jest bo mąż pracuje za granica :-) 2 poprzednie ciąże w 1 cyklu starań a teraz nie wiem .....psychika czy co
    .....

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,ja też chciałabym dołączyć do wątku. Od jakiegoś czasu czytam wypowiedzi, ale jakoś nie miałam odwagi napisac:) Trafiłam tu szukając informacji o dr Wlach do której chodzę. Staram się od ok roku o pierwsze dziecko. Narazie doczekałem się tylko Hashimoto, hiperprolaktynemii, przeciwciał ana w mienie 1 do 1000. Gratuluję ciąż, ostatnio było tu wiele dobrych wieści:)

    AnnaQ
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No troszkę tego jest. Ponadto nasienie nie jest zbyt dobre-morfologia 1 % jakieś 2 mce temu. Teraz pierwszy raz mialam stymulacja clo i zastrzyk z pregnylu.

    AnnaQ
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierze profertil, na początku mało systematycznie bral i wyniki poprawiły się nieznacznie. Teraz bardziej się przykłada. Był ostatnio na usg i hormony miał robione i wszystko niby ok. Tylko te badania nasienia w ab ovo to chyba są bez posiewu, nie wiem czy warto robić posiew?

    AnnaQ
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    można zamówić posiew. A leukocyty są w normie? Jak będzie powtarzał to wtedy zróbcie posiew.
    Nie pamietam, a nie mam teraz przy sobie wyników. Następnym razem zamówię posiew zawsze to jakieś dodatkowe informacje. Dziewczyny czy moglybyście napisać u kogo się leczycie? Nie jestem przekonana do swojej lekarki tak na 100%.

    Dotek lubi tę wiadomość

    AnnaQ
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA CHODZE DO DR TW DO AB OVO I BYŁAM JUZ TAM KILKA RAZY I ZAWSZE PŁACIŁAM ZA WIZYTE 140 ZŁ. ZA PIERWSZĄ CHYBA 160. WIEC NIE WIEM OD CZEGO TO ZALEŻY. ZAWSZE NA PARAGONIE MAM WIZYTA+ MONITORIN 140ZŁ.

    MIŁO WAS SIE CZYTA JAK ZACHODZICEI W CIĄZE... DZIS MIAŁAM TAKI REALISTYCZNY SEN ZEBYŁAM W CIĄZY I TO UCZUCIE NIE DO OPISANIA CAŁY CIEZAR Z CIEBIE NIEPOWODZEN Z CIEBIE SCHODZI ... ALE TO TYLKO SEN NIESTETY...

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 5 lipca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za słowa otuchy :) Jesteście super! Ciągle wierzę, ze i mi sie uda i wszystko juz bedzie tym razem dobrze :)
    Ale poki co mam jakies małe załamanie... trzeba przeczekać :)
    Zajęłam się remontem i szukaniem roznych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych :) musze czymś zająć umysł :)
    Miłego popludnia- a zafosolkowanym popludnia bez mdlosci i duzo odpoczynku :)

    Monia85 lubi tę wiadomość

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Malowanko :) czyli już niedługo finisz :) przechodziłam przez etap zajmowania głowy wszelkimi kursami, był tak czas ze nieraz aż mi się płakać chciało bo nie wyrabiam się na zakrętach. Ale dzięki temu w tamtym roku zrobiłam certyfikat z hiszpańskiego, angielskiego i logistyki :)

    No to jakies plusy z tego "zajmowania głowy" są :) Liczę, że się dostanę na to szkolenie bo to ze srodkow UE a ja na szkolenie na wlasną rękę narazie nie mam kasy, bo wszystko idzie na naszą skarbonkę, czyli dom :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Ja też chodzę do femmedu. Byłam raz u Wiktora tam i zapłaciłam za wizytę 150 zł z usg. A ona zawsze kasowala 240 zł i raz 200 zł. Bez przesady. Mi jakoś specjalnie nie przypadła do gustu. Nie miała pomysłu na mnie a poza tym dala mi clo na 3 cykle i dzięki niemu Wyhodowalam ogromną torbiel endo.
    Nie chciałabym przypisywać jej złych pobudek bo zawsze myślałam że ona jest "dobra" i "wspaniałomyślna". Ale chyba niestety tak nie jest...
    Moje wnioski są takie:
    Jak chodziłam do abovo to paragon wychodził z kasy fiskalnej abovo i wtedy mogła sobie zaniżać ceny bo podejrzewam że miała kasę od ilości przyjętych pacjentek bez względu na to co robiła... to jej nie zależało żeby pacjentka mniej zapłaciła, a w femmedzie już paragon mi dała z własnej kasy fiskalnej! U Wiktora tez płaciłam mniej...
    Ech kasa kasa kasa....
    Ja się z tym liczę że za leczenie trzeba zapłacić. Ale skoro można wypisać receptę refundowaną to czemu tego nie zrobić....?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ