X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 lipca 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaQ wrote:
    Nie pamietam, a nie mam teraz przy sobie wyników. Następnym razem zamówię posiew zawsze to jakieś dodatkowe informacje. Dziewczyny czy moglybyście napisać u kogo się leczycie? Nie jestem przekonana do swojej lekarki tak na 100%.
    Ja chodzę do prof. Putowskiego w ab ovo bo jest zarówno ginekologiem i endokrynologiem a mam niedoczynność tarczycy. A ciąże prowadzę u mojego gina ale nie z lublina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2016, 20:44

    f08af289ff.png
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi, czyli w większości to lekarze z ab ovo.

    AnnaQ
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Ja też dostawałam paragon z jej własnej kasy. Ale i w Abovo ceny różne of 120 zł do 240 za wizytę i usg. Ja już więcej nie pojde do niej. Kiedyś pytała się mnie czy pracuje tylko mąż czy obydwoje. Mówię że tylko mąż i tylko w okresie wiosenno jesiennym a i tak mi najwyższą stawkę zawsze kasowala
    Ja płacę 120 za wizytę, a 140 ostatnio za usg. wto zł za wizytę to bardzo dużo. Też bym chyba więcej nie poszła.

    AnnaQ
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 5 lipca 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    240 zl to dużo miało być. Ach ten słownik :)

    AnnaQ
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 lipca 2016, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się zdziwiłam że wychodząc od profesora po wizycie z usg płaciłam 150 zł a u pani dr dziewczyny płaciły 240, jak za konsultacje profesorską:)

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 6 lipca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Mi się zdaje że to zależy od jej "widzimisię" i jej humoru. Ja w abovo zawsze płaciłam 120,00 razem z usg. A jak przyszłam na wizytę jak wiedziałam że nie jest dobrze z ciążą to dodatkowo konsultował mnie dr Gąsior i robił mi usg i wtedy zapłaciłam 1,00 zł. Byłam w szoku. Nie prosiłam o tę zniżkę... Może jej było żal? Nie wiem. Pisała mi wtedy w abovo lutkę tez na ryczałt.
    Trudno powiedzieć czemu tak robi...
    Mnie tylko zdenerwowało to że byłam pewna że mam teraz ryczał a tu zonk. Podług całego leczenia i badań i innych koszów kwota 57 zł za lutkę to kropla w morzu. Mi tylko chodziło o sam fakt... ale szkoda gadać... Po prostu się zdziwiłam.
    Ale cóż środowisko medyczne jest nieobliczalne... trzeba się z tym po prostu pogodzić.....

    To inny przykład podam.
    Jak wiedziałam o zastrzykach z heparyny że będę musiała je brać to wszyscy mi mówili że na 100% bo nie mam podstaw (papierów - jak pisała lady)do refundacji. I tak kupiłam w poprzedniej ciąży.
    A reumatolog mówi że w moim przypadku nie ma papierów do refundacji ale kto go sprawdzi hihihi i wypisał mi clexane 60 na zniżkę i zamiast 557,00 zł zapłaciłam chyba 19,00 nie pamiętam już dokładnie. Powiedział że skoro jest podejrzenie zespołu to już mnie kwalifikuje.
    Także to zależy od lekarza i jego dobrej woli.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 6 lipca 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak świat światem wszystko kręci się wokól kasy...niestety... Masz kase to wizyta nawet jutro, nie masz to liczysz na nfz a z tym to wiadomo jak jest...
    Ja teraz musze isc z wynikiem rezonansu magnetycznego do laryngologa i chyba czeka mnie wizyta prywatna..ale musze tez pojsc do gin bo wyszedl mi stan zapalny na cytologii, a z kasa niebardzo...więc tez tak siedze i zastanawiam się ...
    Szkoda, że nie wszyscy lekarze maja jeszcze ludzkie podejscie i nie mówię zeby za darmo leczyli bo w koncu to ich praca, ale czasem trzeba zrozumiec czlowieka i jego sytuację...

    ps. mialam zrobic odwyk od owu...jednak mój mąż miał racje-to uzaleznienie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2016, 12:48

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • dziewczynazlipca Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 6 lipca 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzę do dr. W.

    zazwyczaj brała 120zł, jak miałam monitoring to raz wzięła mnie bez kolejki i nic nie płaciłam ale leki w 100%, bo powiedziała, że musiałaby mnie wpisać w kartę a tak to wizyta za 0zł a leki 100%. Kolejny raz też mi kazała przyjść bez umawiania się, na 17 byłam przed - okazało się że jej juz nie ma, pielęgniarki średnio miłe bo przecież się nie umawiałam...
    ostatnio zapłaciłam tylko 70zł za usg.
    ostatni cykl kosztował mnie b. dużo fostimon - 8 zastrzyków.
    dr. Gąsior przepisał mi ze zniżką a p. dr W 100%.

    Teraz mam menopur 75, który i tak nie jest refundowany.

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 6 lipca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tym stanem zapalnym wlasnie chcialam isc do swojego gin a on przyjmuje prywatnie wiec szukam dobrego laryngologa w Lublinie na nfz...
    Endokrynologa na szczęście tez mam na nfz i moge go szczerze polecić!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2016, 15:02

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 6 lipca 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie ciekawe dlaczego taka rozbieżność cenowa. ja zawsze płace 140 zł. jak narazie nie mam zastrzeżeń co do pani doktor... zobaczymy co dalej bo lecze sie u niej od marca...i nadal cczekam na rezyltaty...

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 lipca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jak czekałam na wizytę u prof. to dr w tym czasie przyjęła 4 pacjentki i za wszystkie kasowała 240.

    Lady mdłości powoli odpuszczają ale czasami jak najdą to koniec świata... następna wizyta dopiero 18 lipca więc umieram ze stesu. na wadze 4 kg na plusie ale to wina diety bo na mdłości pomagały mi węglowodany a mam tendencje do tycia. Ciąży jeszcze nie widać, jedynie w cycki poszło;)

    Która następna do testowania, transferu, itd. I kiedy?

    f08af289ff.png
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 6 lipca 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimber-Trojnar Żaneta A o tej dr cos słyszałyscie?????

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 6 lipca 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Ostatnio jak czekałam na wizytę u prof. to dr w tym czasie przyjęła 4 pacjentki i za wszystkie kasowała 240.

    Lady mdłości powoli odpuszczają ale czasami jak najdą to koniec świata... następna wizyta dopiero 18 lipca więc umieram ze stesu. na wadze 4 kg na plusie ale to wina diety bo na mdłości pomagały mi węglowodany a mam tendencje do tycia. Ciąży jeszcze nie widać, jedynie w cycki poszło;)

    Która następna do testowania, transferu, itd. I kiedy?
    Ja po pierwszej stymulacji mam zrobić test 16-18 lipca. Powiedzcie mi proszę po tym zastrzyku to przez ile dni trzeba się przytulac?:)

    AnnaQ
  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 6 lipca 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz, tyle było informacji ze już mi się wszystko myli. Trochę się martwię czy pekly te pęcherzyki bo już nie mówiła żeby przyjść na usg.

    AnnaQ
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 6 lipca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady tzn, że idziesz cyklem naturalnym? :)
    Co do dr TW - ja zawsze płaciłam 140zł za wizytę bez względu na to czy była z USG, czy ne...nigdy nie zapłaciłam więcej, więc nie wiem skąd takie stawki u niej...nie mniej jednak 240zł to trochę przegięcie...
    Na początku byłam zadowolona z jej usług, ale kiedy nie było efektów leczenia i podjęliśmy decyzję o IVF w Krakowie - widać, że było jej nie po nosie, bo traci klientkę...pamiętam, że pojechałam do niej po zaświadczenie o leczeniu - to nie dość, że robiła problemy to jeszcze 140zł skasowała za kawałek świstka...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 lipca 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaQ mi prof. po zastrzyku kazał na drugi dzień zrobić mężowi dobrą kolację i się starać;), a my zaczęliśmy w dzień zastrzyku i przez kolejne dwa dni po. Czyli w sumie 3 dni wyszło:)

    Lady trzymam kciuki żeby się udało:)




    f08af289ff.png
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, pozdrawiam i gratuluję wszystkim, którym się udało :) kibicuję mocno pozostałym na placu boju :)

    hipisiątko, hewa81 lubią tę wiadomość

    relgdf9hrp5i882w.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Ja ja ja ja następna w kolejce po dziecko :D :D
    Prawdopodobnie w niedziele transfer :)
    a gdzie ten transfer-jesli moge zapytać? w której w lublinie?

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku też byłam zachwycona panią dr, kierowała mnie na badania, sprawiała wrażenie profesjonalisty ale później przeszłam do profesora i byłam bardziej zadowolona. Sam zdziwił się że dr po badaniach nie zauważyła że coś nie gra z tarczycą.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 7 lipca 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady ja szłam cyklem sztucznym - łatwiej nad nim zapanować, bo ważna jest tylko grubość endometrium...
    Myślę, że późna owulacja u Ciebie jest wynikiem stymulacji w poprzednim cyklu...tyle leków i hormonów i organizm zgłupiał...ale jeszcze nic straconego... rozumiem, że do 5 dni po owulacji ma być crio?
    ---
    Monia ja nie miałam tego badania, ale koszt masakra... za to miałam wszystkie te, które Lady przytoczyła.

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ