X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUTOWE STARANIA!!!!!!:-)
Odpowiedz

LUTOWE STARANIA!!!!!!:-)

Oceń ten wątek:
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 21 lutego 2013, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Konwalia wrote:
    Amicizia i Malvinka udostępniłam swój wykres, ale nie wiem czy on Wam coś powie. W tym cyklu miałam zapalenie płuc, brałam antybiotyki...

    napisalam ci pod wykresem ale tu tez napisze powiedz kiedy mialas to zapalenie płuc? w jakich dniach cyklu? pomoze to nam odrzucic zaburzone temperatury, choroba w pierwszej fazie cyklu moze znacznie opoznic owulacje, u mnie jak chorowalam tak wlasnie to cykl wydłużył mi sie do 45 dni a zwykle mam maks 29 i gdyby nie mierzenie tempki to bym sie przerazila :) wiec jeszcze wszystko przed Toba, a to plamienie to ronie dobrze moze byc krwawienie śródcykliczne, poczytaj o tym na necie w watku z linkami cos powinno byc :)

    Amicizia dzięki za analize wykresu. Odpisałam Ci pod wykresem. W sumie jak chorowałam, to nigdy mi się nie wydłużył cykl, ale starzeje się, więc może i moje ciało się zmienia. :) 45 - WOW! Nigdy nie miałam takiego długiego cyklu. Nie miałam też krwawień śródcyklicznych... Dziwne, że jak kobieta zaczyna się starać o dzidziusia to akurat wtedy takie "kwiatki" wychodzą.

    samira lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Deina Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 21 lutego 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpisuje się pod tym co powiedziałaś Konwalia. Ja zawsze miałam idealny wręcz cykl. Bez mierzenia temperatury mogłam określić kiedy dokładnie, prawie,że co do godziny dostanę okres, kiedy mam owulkę. Odkąd zaczęliśmy się z M starać cykl się rozregulował raz ma 26 innym 28 dni. A tak się cieszyłam,że nie powinnam mieć trudności z określeniem dni płodnych.

    Konwalia lubi tę wiadomość

    wiara, nadzieja, miłość
  • Deina Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 21 lutego 2013, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi dziewczyny jak często się przytulacie w czasie dni płodnych? Słyszałam różne teorie, że niby im częściej ty lepiej, nawet codziennie, albo, że właśnie najlepiej co dwa trzy dni. Sama już nie wiem. W poprzednich cyklach przytulaliśmy się z odstępami dwu trzydniowymi i nic z tego, w tym cyklu się zbuntowałam i przytulamy się kiedy i ile chcemy. Tylko sama już nie wiem jak jest najlepiej.

    wiara, nadzieja, miłość
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 21 lutego 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny kochane :) czy mozecie zajrzec na moj wykres prosze. ja juz sama nie wiem czy owulka byla czy nie? od 4 dni jestem przeziebiona, wiec nie bylo igraszek juz 3 dni, bo moj D. powiedzial, ze nie chce sie ode mnie zarazic, tempki skacza to w gore to w dol :/ 2 dni temu mialam pozytywny test owu, a wczoraj juz kremowy sluz i mysle sobie no to lipa juz po owulce i cykl zmarnowany :( co myslicie? a i detektor plodnosci caly czas mi zielone swiatlo pokazuje...

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 21 lutego 2013, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Amicizia wrote:
    Konwalia wrote:
    Amicizia i Malvinka udostępniłam swój wykres, ale nie wiem czy on Wam coś powie. W tym cyklu miałam zapalenie płuc, brałam antybiotyki...

    napisalam ci pod wykresem ale tu tez napisze powiedz kiedy mialas to zapalenie płuc? w jakich dniach cyklu? pomoze to nam odrzucic zaburzone temperatury, choroba w pierwszej fazie cyklu moze znacznie opoznic owulacje, u mnie jak chorowalam tak wlasnie to cykl wydłużył mi sie do 45 dni a zwykle mam maks 29 i gdyby nie mierzenie tempki to bym sie przerazila :) wiec jeszcze wszystko przed Toba, a to plamienie to ronie dobrze moze byc krwawienie śródcykliczne, poczytaj o tym na necie w watku z linkami cos powinno byc :)

    Amicizia dzięki za analize wykresu. Odpisałam Ci pod wykresem. W sumie jak chorowałam, to nigdy mi się nie wydłużył cykl, ale starzeje się, więc może i moje ciało się zmienia. :) 45 - WOW! Nigdy nie miałam takiego długiego cyklu. Nie miałam też krwawień śródcyklicznych... Dziwne, że jak kobieta zaczyna się starać o dzidziusia to akurat wtedy takie "kwiatki" wychodzą.

    niestety tak sie wydłużył, możesz go zobaczyc na ovu, bo mam go udostepnionego, bo wlasnie od tego cyklu zaczela prowadzic obserwacje z owv a wczesnije w zeszycie z prof roetzerem, co zreszta dalej robi a ovu to tak dodatkowo, zaraz wchodze na twój wykres i poczytam, poki co u ciebie moze byc jeszcze wszystko :)

    Konwalia lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 22 lutego 2013, 03:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poki co tak :) Ja tez na Ovu zaczelam od cyklu z choroba, a wczesniejsze kalendarzyk.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 22 lutego 2013, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczynki! Mi się dzisiaj śniło, że poroniłam :((( A potem się obudziłam o 5:50. Wstałam do łazienki, poprzysypiałam jeszcze 45 minut i zmierzyłam temperaturkę: 36.87. Czyli dość duży spadek. Mam nadzieję, że to zaburzenie przez to wcześniejsze przebudzenie i nie zwiastuje niczego złego... :(
    Wizytę u lekarza mam dopiero w poniedziałek o 16, ale jeśli zacznę plamić to pojadę wcześniej. Do tego czasu nie ma sensu chyba, co? Jak myślicie?

    samira lubi tę wiadomość

  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 22 lutego 2013, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka nie przejmuj się na pewno będzie wszystko dobrze i przestań już mierzyć temp bo będziesz się tylko stresować. Relaksuj się i ciesz tym że się udało i tyle. :)

    Malvinka, samira lubią tę wiadomość

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2013, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deina wrote:
    A powiedzcie mi dziewczyny jak często się przytulacie w czasie dni płodnych? Słyszałam różne teorie, że niby im częściej ty lepiej, nawet codziennie, albo, że właśnie najlepiej co dwa trzy dni. Sama już nie wiem. W poprzednich cyklach przytulaliśmy się z odstępami dwu trzydniowymi i nic z tego, w tym cyklu się zbuntowałam i przytulamy się kiedy i ile chcemy. Tylko sama już nie wiem jak jest najlepiej.

    ja co daw dni od momentu pojawienia się płodnego śluzu

  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 22 lutego 2013, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry, witam Was dziewczynki w piątek :) Jak samopoczucie u Was? U mnie dobrze, zignorowałam jedną temperaturę w moim wykresie i wyznaczyło mi owulkę na 19go i to mogłoby być nawet prawdopodobne, a jak nie ignoruję tej temperatury to owulkę wyznacza mi na 9dc- dużo za wcześnie...mogłybyście spojrzeć swoim doświadczonym okiem na ten mój wykresik? Pozdrawiam Was i życze miłego dnia :)

    km5shdges7mhg8ze.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 22 lutego 2013, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to prawdopodobne :) Szczególnie, jeśli temperaturka pójdzie dalej w górę (a przynajmniej nie spadnie)

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 22 lutego 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka wrote:
    Dzień dobry dziewczynki! Mi się dzisiaj śniło, że poroniłam :((( A potem się obudziłam o 5:50. Wstałam do łazienki, poprzysypiałam jeszcze 45 minut i zmierzyłam temperaturkę: 36.87. Czyli dość duży spadek. Mam nadzieję, że to zaburzenie przez to wcześniejsze przebudzenie i nie zwiastuje niczego złego... :(
    Wizytę u lekarza mam dopiero w poniedziałek o 16, ale jeśli zacznę plamić to pojadę wcześniej. Do tego czasu nie ma sensu chyba, co? Jak myślicie?

    Malvinka, to na pewno przez przebudzenie, min 3h spokojnego snu powinno być przed mierzeniem, więc zupełnie nie zwracaj na to uwagi. A po za tym po tym śnie pewnie troszke się zdenerwowałaś i to tez mogło miec wpływ. Spokojnie.

    Malvinka lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 22 lutego 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    hej dziewczyny moj M sciagnal mi nowa karte w ktorej zapisuje wszystkie spostrzezenia tempke itd i tam wyszlo ze owu byla w 13dc i od 12 dni mam podwyzszona tempke jak nigdy @mam dostac w niedziele po cichu licze ze tempka nie spadnie i @nie przyjdzie ovu pokazalo ovu w 19 dc ale jakos tak mi sie dziwnie wydaje ze barzdiej byla w 13dc niz w 19 zwlaszcza ze ten nowy wykres jest bardziej dokladny kurde a moze byla w 19 dc i tylko sobie wkrecam

    aniczka, a jaką karte? zastanawialam sie czy nie prowadzic dwoch róznych, może bym skorzystala ;>

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • justysia8512 Przyjaciółka
    Postów: 64 28

    Wysłany: 22 lutego 2013, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Przez pomyłkę zrobiłam 2 dni temu test owu;-) zamiast ciążowego... wyszedł pozytywnie :-0 co to znaczy ze mam owulacje?? A dodam ze miałam ja 14 dni temu...Co sądzicie??

    samira lubi tę wiadomość

    70b8751c77.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 22 lutego 2013, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Mierzę temp. w ustach i się zastanawiam, czy to ,że mam grzejnik włączony na noc wpływa na wysokość pomiaru? Czy podobnie jest jak śpimy z otwartymi ustami lub jak oddychamy podczas pomiaru? Bo nie wiem, czy mam coś z hormonami, bo temp. skacze mi jak oszalała zawsze po owulacji.

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 22 lutego 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Asiu!

    moni_c, ja mam włączony grzejnik i wiem, że śpię z otwartymi ustami, a tempka mi raczej mocno nie skakała... Sprawdziłabym jednak hormony na Twoim miejscu na wszelki wypadek.

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 22 lutego 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, pamiętaj jeszcze, że w ustach w różnych miejscach może być różny odczyt. Dlatego zawsze się staraj mierzyć w tym samym miejscu. np. z lewej strony, pod językiem jak najgłębiej. Poza tym temperatura w pochwie teoretycznie jest stabilniejsza. Możesz zmienić miejsce pomiaru i wtedy sprawdzić.

  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 22 lutego 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe wrote:
    Koleżanki drogie...mam wyniki badań, może któraś z Was coś wie na ten temat:

    Cykl 42 dniowy, materiał do badań pobrany w 32 dc

    DHEA 12,58 ng/ml
    (norma 1,3-9,8 )

    17-hydroksyprogesteron 2,07 ng/ml
    (norma: faza fol. 0,2-1,3; faza lut. 1-4,5 ng/ml)

    DHEA-SO4 363 ug/dl
    (norma 95,8-511,7 ug/dl)

    Androstendion 4,66 ng/ml (norma 0,4-4,1)

    TSH 1,04 uIU/ml (norma 0,35-4,94)

    usg tarczycy - wszystko w normie

    Może Wy wiecie z czym to się je, co to oznacza, na co poszczególne hormony mogą wpływać? Byłam u endo i mnie zbył ( a wyniki są zawyżone niektórych hormonów) :(

    Liloe mogę tylko odnieść się do TSH i powiem, że jest super jak dla starających się.
    Co do reszty to nie mam pojęcia o co chodzi i co to jest.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 22 lutego 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Opowiem Wam mój dzisiejszy sen, bo był niesamowity:) śniło mi się, że urodziłam bliźniaki( dwóch chłopców)tylko, że jeden przed północą, a drugi przez cięcie cesarskie już po północy:0 więc byli bliźniakami, ale z innych dni:)co za sen!!!w sumie i tak może się przydarzyć:), a u mnie 28 dc i nie czekam na @

    Nina a co by było gdybyś rodziła 31 grudnia, a drugi byłby z 1 stycznia kolejnego roku:D
    ale by było co...?!:)

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2013, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia8512 wrote:
    Hej dziewczynki. Przez pomyłkę zrobiłam 2 dni temu test owu;-) zamiast ciążowego... wyszedł pozytywnie :-0 co to znaczy ze mam owulacje?? A dodam ze miałam ja 14 dni temu...Co sądzicie??

    podobno test owu zawsze wychodzi w ciąży pozytywny !! ale widzę ze ciążowy tez robiłaś i był negatyw ,ja bym zrobiła betę bo niekiedy ciążowe na początku wychodzą - a kiedy masz termin @ ??

    justysia8512 lubi tę wiadomość

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ