X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe Groszki
Odpowiedz

Marcowe Groszki

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 6 marca 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 10:23

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka firmy GAL 100 kapsułek elastycznych, 500mg zapłaciłam 15,90:)
    Przeznaczenie: Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w NNKT z rodziny Omega-6 a szczególnie w kwas GLA który pomaga w utrzymaniu prawidłowej struktury, elastyczności i wyglądu skóry. Długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju z nasion wiesiołka wspomagają prawidłową funkcję układu krążenia i pomagają w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Poleca się przyjmowanie preparatu kobietą z uwagi na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomocne są w prawidłowym przebiegu cyklu miesiączkowego.

    W sposobie użycia napisali żeby brać 3x2tabletki podczas posiłków, ale mi 2 dziennie wystarczają :)

    iNso87 widę że mamy obie 2 CS :) powodzenia! ;D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zioła w ciąży: wiesiołek
    Olej z wiesiołka można kupić w aptece w postaci kapsułek. Warto stosować go przed porodem (począwszy od 36. tygodnia ciąży), ponieważ wiesiołek działa zmiękczająco na szyjkę macicy. Kiedy nadejdzie czas porodu, szyjka będzie bardziej podatna na skracanie i rozwieranie. Dawkowanie: trzy razy dziennie po dwie kapsułki.


    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/ziola-w-ciazy-jakie-ziola-sa-bezpieczne-w-ciazy_41087.html
    całkiem fajny artykuł! ;D

    Aganeska lubi tę wiadomość

  • karolka22 Autorytet
    Postów: 887 606

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2015, 18:44

    cl2sjfv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka22 wrote:
    Sylwia ja cię trochę rozumiem, bo też się kiedyś tak zachowywałam. Mega pragnęłam dziecka. Niby nie staramy się aż tak długo, ale ja z natury jestem panikara no i straszna perfekcjonistka. Jak mi coś nie wychodzi to nerw. I świrowałam dopóki mój mąż się nie wkurzył i mnie nie opieprzył. Powiedział mi wprost, że im dłużej będę się wszystkim przejmować na wszystko naciskać, bardzo czegoś chcieć i z każdą porażką płakać to w życiu dziecka mieć nie będę, bo mój organizm sam sie blokuje. Mówił, że ma w pracy kolegę. Starali się z żoną długo o dziecko. Odpuścili, żona wyluzowała i co? Zaskoczyli :)
    Ja się trochę zmieniłam też. W sumie dziecko nie jest moim jedynym priorytetem. Chciałabym znaleźć pracę, wzięłam się za siebie, żeby zgubić zbędne kg i podobać się na nowo sobie i mężowi, a dodatkowo przygotować się na ciążę w przyszłości. I w sumie tak się pochłonęłam w tej pracy nad nową sobą, że ta ciąża i te starania zeszły na drugi plan i w ogóle o tym nie myślę. Dni mi lecą i wiem, że z przyjściem @ wcale smutno mi nie będzie. Nie wiem, może mnie zlinczuje teraz ale ostatnio sobie pomyślałam, że nie wiem czy ja serio chcę mieć teraz dziecko. Kocham dzieci, ale nie wiem czy jestem gotowa na to, żeby cały mój świat stanął na głowie. Staramy się, bo wiem, że może to długo potrwać, ale może właśnie im mniej będę tego pragnąć i myśleć tylko o tym, tym szybciej to dziecko nam się przytrafi? Czasem mam mieszane uczucia. I chcę i nie chcę i nie wiem co wygrywa.

    Sory, że się rozpisałam, ale też musiałam co nieco z siebie wyrzucić :)


    Ja myślę że nikt w 100% nie jest pewny. I tak jak piszesz zaczęłam się tak szybko starać właśnie z powodu tego że może mi to długo zająć. Czasami wieczorem siadam czytam OF i myślę czy sobie poradzimy. Ale później patrze jaki pomocny jest A. i widzę że nie będę w tym sama:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem, czy coś w tym jest, że się organizm blokuje... Ja staram się 14 cykli w tym 4 z OF, czyli 10 na luzie i wcale nie "zaskoczyłam"... :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za wsparcie i dobre słowo, jadę do Mc Donalda (bardzo mądre, wiem), najem się pobiadole i pójdę spać :)Miłego wieczoru i trzymam kciuki za jutro testujące :)

  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuffeq wrote:
    Proszę o przepisanie mnie z 23 na dzisiaj. :-) 2 testy wyszły pozytywnie, ale pod wieczór będę miała wynik bety to dam znać czy się potwierdziło. Tak bardzo się boję, bo 1 pęcherzyk nie pękł w tym cyklu i oby nie była to torbiel...trzymajcie kciuki.
    No i jak tam beta kochana ?

    Nuffeq lubi tę wiadomość

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • karolka22 Autorytet
    Postów: 887 606

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2015, 18:44

    cl2sjfv.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogłam wcześniej napisać, bo w pracy byłam, więc tak: beta 133 i trochę :-) , dodatkowo zbadałam progesteron i wynosi ok 20 ng/ml. To jest mój pierwszy cykl na clo, metformine i inofolicu. Dodatkowo m. miał słabe wyniki nasienia. Życzę testującym samych pozytywów.:-)

    polkosia, Izoleccc, IWI, anja83, Aganeska, Emilia77, november123, Fatim, Marta1986 lubią tę wiadomość

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 6 marca 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuffeq to gratuluję i rośnij zdrowo <3

    Nuffeq lubi tę wiadomość

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 6 marca 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, sorki za zamieszanie, ale możesz mnie wpisana tego 31. Na testowanie;)?n

    Fatim lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • KASIKK Ekspertka
    Postów: 389 59

    Wysłany: 6 marca 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja wama ja wam powiem że kończe z mierzeniem temp i tymi innymi cudami.. i tak nic mi to nie pomaga .

    c176900d96ca5acc9fc01211f7895690.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka22 wrote:
    A ja właśnie się boję, ze zostanę z dzieckiem, domem i kotem na głowie + mąż do obsłużenia. Bo jak teraz mu się nic nie chce po pracy to nagle przy dziecku mi pomoże? Chyba to mnie blokuje. Wiem, że A. Chce dziecka dużo bardziej niż ja, tylko nie wiem czy zdaje sobie sprawę, że dziecko to nie tylko ładny bobas, ale też nieprzespane noce, problemy i inne miej przyjemne rzeczy i obowiązki. Nie ma wyjazdów w weekendy, wycieczek, jeżdżenia tu i tam. Chyba jeszcze do tego nie dojrzeliśmy.. I im dłużej tu z wami jestem tym bardziej przekonuję się, że to nie mój czas.


    A co to z dzickiem nie można na wycieczki? Jak byłam mała rodzice wszędzie mnie brali ze sobą i nie oszczedzali sie z wyjazdami i wycieczkami bo np. ja byłam na swiecie...miło to wspominam.. nauczyli mnie od małego i byłam grzeczna. Nie musisz zaszywac się w domu bo masz dziecko ...

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • mirka14 Autorytet
    Postów: 842 817

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się staramy teraz o drugie dziecko i szczerze nie boję się że nie dam rady. Pewnie jest dużo do ogarnięcia szczególnie że mój mąż pracuje po 12 godzin i jakieś 8 soboty, natomiast niedziela jest dla rodziny, chodzimy na basen, jeździmy na wycieczki, długie spacery i jakoś nie czuję żeby dziecko mnie w jakiś sposób ograniczało, a od jej urodzenia rozstałam się z nią 4 razy, zabieram ją wszędzie i w niczym mi nie przeszkadza, a już najłatwiej gdzieś zabrać noworodka czy niemowlę ja zawsze zawijam w chustę i dziecko zadowolone, przespać też się może a ja mogę się spotkać z koleżankami na kawie, to nie dziecko nas ogranicza tylko my sami :)

    Paolka_25 lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 08.05.2013
    jwzh2b5.png
    mbm7spn.png
  • mirka14 Autorytet
    Postów: 842 817

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Sylwia co do wyluzowania to my staraliśmy się o córkę 5 lat ja właśnie się pogodziłam z tym że dziecka nie urodzę i skoncentrowałam się na pracy i okazało się że jestem w ciąży

    odrobinacheci, Matleena lubią tę wiadomość

    Aniołeczek 08.05.2013
    jwzh2b5.png
    mbm7spn.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 6 marca 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszej naturze jest to , że jak czegoś nie możemy dostać to tymbardziej tego pragniemy ... niestety ... a jak czegos faktycznie długo nie mamy to świrujemy i to jest normalne, łatwo się mówi " skup się na czymś innym"...

    Po czasie sama zobaczysz ze juz takiego cisnienia nie masz...

    Może to głupie co napisze, ale jak ja zaczełam świrować to pomogło mi niezaglądanie na OF ... gdy już tak nie miałam i pozwoliłam sobie znowu tu zaglądnąć... swoją drogą przez miesiac nie starałam się bo musiałam przejść zabieg w narkozie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2015, 22:35

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 6 marca 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam zgłosić - można mi już wstawić @ niestety.

    Gratulacje dla Tych, którym się udało i powodzenia dla reszty. :)

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Katiesz16 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 6 marca 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u mnie niestety @ zawitała.
    Powodzenia dla reszty starających sie :)

    w4sqvfxmrcz0kbtk.png

    gann90bvdh315n97.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim Kochanie możesz mi poprawić bo w końcu przyszła @ :p powinnam testować 3 kwietnia ale napewno zatestuje jeszcze w marcu hehe ale już mnie nie wpisuj :)
    Powodzenia dla marcówek oby było jak najwięcej fasolinek ;)

    Fatim lubi tę wiadomość

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ