X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 5 września 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolnienia 2 tygodnie dostałam, aczkolwiek jak chciałabym więcej nie byłoby problemu.
    Wasil jakiegoś super planu nie ma. Ten cykl odpuszczamy starania. Przepisał bardzo dużą dawkę witaminy c. No i za 3 cykle mam zrobić p+11. Tyle;)

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 września 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    Zwolnienia 2 tygodnie dostałam, aczkolwiek jak chciałabym więcej nie byłoby problemu.
    Wasil jakiegoś super planu nie ma. Ten cykl odpuszczamy starania. Przepisał bardzo dużą dawkę witaminy c. No i za 3 cykle mam zrobić p+11. Tyle;)

    Kurcze...i powiesz jeszcze że zaplacilas za tą wizytę?
    Ciekawe o co chodzi z Wit C Ale ja dodatkowo będę brać spore dawki probiotyku, po pierwszej laparo miałam ogromny stan zapalny po tych kroplowkach.
    To teraz szybkiej ciąży życzę ;)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 września 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monija przypomnij jakie badania trzeba zrobić przed bo tak notowalam że sama nie wiem o co chodzi.
    Mam coś takiego jak Anty hbs, przeciwciala hbs, hiv, hcv i morfologia...czy coś pomieszalam?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 5 września 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasil kasy nie wziął;)
    Ja na konsultacje do Tomaszewskiego musiałam mieć przeciwciała WZW b i posiew z kanału szyjki macicy. A już do zabiegu potrzebowałam grupę krwi+rh, morfologia, elektrolity (Na, k) i układ krzepnięcia.
    Z tego co rozumiem to witamina c dla ochrony w wsparcia macicy. Pewnie żeby zakwasić co by stanów zapalnych nie było. Aczkolwiek jadę na antybiotyku pomimo że biorę probiotyki boje się żeby grzybka nie złapać.
    Dzięki Aisha, oby to było to i skończyło się zdrowym bobaskiem ;)

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 5 września 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I 3mam mocno kciuki za Ciebie. Będzie dobrze, zobaczysz ;)

    Aishha lubi tę wiadomość

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 6 września 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.airbnb.pl/rooms/19597713?adults=1&guests=1&ref_device_id=5d1de1984eefaec8&s=41&user_id=141378015
    Aishha kiedyś z niego korzystałam, byłam bardzo zadowolona wysokim standardem a bardzo niską ceną. Wam jeszcze noclegi na Legionowej byłyby bardzo blisko, jak patrzyłam w necie to też trochę tam jest. No i akademiki jeszcze powinno być w nich sporo wolnych miejsc bo miesiąc do rozpoczęcia studiów został. Zarówno Politechniki jak i UWB medycznego są najbliżej Parkowej ;)

    Aishha lubi tę wiadomość

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 września 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    Wasil kasy nie wziął;)
    Ja na konsultacje do Tomaszewskiego musiałam mieć przeciwciała WZW b i posiew z kanału szyjki macicy. A już do zabiegu potrzebowałam grupę krwi+rh, morfologia, elektrolity (Na, k) i układ krzepnięcia.
    Z tego co rozumiem to witamina c dla ochrony w wsparcia macicy. Pewnie żeby zakwasić co by stanów zapalnych nie było. Aczkolwiek jadę na antybiotyku pomimo że biorę probiotyki boje się żeby grzybka nie złapać.
    Dzięki Aisha, oby to było to i skończyło się zdrowym bobaskiem ;)

    to nie rozumiem dlaczego babeczka przez telefon zleciła mi jeszcze inne badania. Zrobie tylko te przeciwciała HBS a resztę jak mi zleci. Według moich wyliczeń zabieg wypadnie około 24 pazdziernika wiec będzie czas na zrobienie badań. A posiewu nie mam, może Wasil mi zrobi.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 6 września 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie wiem po co te badania. Ode mnie nie wymagano. Tomaszewski też może pobrać. Aczkolwiek jak w przyszłym tygodniu masz wizytę a zabieg wypadnie pod koniec października to będziesz musiała przed zabiegiem w Sdc pobrać posiew chyba. Bo ważny jest tylko 30 dni

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 7 września 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    A to nie wiem po co te badania. Ode mnie nie wymagano. Tomaszewski też może pobrać. Aczkolwiek jak w przyszłym tygodniu masz wizytę a zabieg wypadnie pod koniec października to będziesz musiała przed zabiegiem w Sdc pobrać posiew chyba. Bo ważny jest tylko 30 dni
    o to dobrze ze mowisz, dopytam na wizycie. chociaż pamietam ze rok temu pzed laparoskopią w szpitalu nie chcieli ode mnie nic oprócz grupy krwi. A jesli ktoras nie posiadała to i tak jej sami robili. Żadnych posiewów, niczego nie robili...

    A jak sie czujesz? Ból się zmniejszył?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 9 września 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Własnie mieliśmy powtarzać z mężem badania nasienia... I jak to zwykle u nas jest, w ostatniej chwili przyszły nam badania z posiewu z gardła... Paciorkowiec. Migdały najprawdopodobniej mój mąż ma do wycięcia. Znowu wszystko tak bardzo przesuwa nam się w czasie... We wtorek idziemy do doktor Sz. zobaczymy, co nam powie. Jesteśmy już zdecydowani na rozpoczęcie starań o adopcję. Macie jakieś doświadczenia w tym względzie?

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 10 września 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się bardzo dobrze, trochę jeszcze plamię. I tak pomyślałam że jak masz mieć samą laparoskopię to może posiew nie jest potrzebny. Przecież przez pochwę nie będą nic robić chyba.

    Melisandro jeżeli pytasz o adopcje ja nie mam doświadczenia, ale mój znajomy z pracy adoptował córeczkę. Przejście przez ten proces nie jest ani proste ani przyjemne.

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 września 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    Czuję się bardzo dobrze, trochę jeszcze plamię. I tak pomyślałam że jak masz mieć samą laparoskopię to może posiew nie jest potrzebny. Przecież przez pochwę nie będą nic robić chyba.

    Melisandro jeżeli pytasz o adopcje ja nie mam doświadczenia, ale mój znajomy z pracy adoptował córeczkę. Przejście przez ten proces nie jest ani proste ani przyjemne.

    będę miała tez histeroskopia, ponieważ rok temu był usuwany polip, trzeba zobaczyc co tam się dzieje.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 września 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    https://www.airbnb.pl/rooms/19597713?adults=1&guests=1&ref_device_id=5d1de1984eefaec8&s=41&user_id=141378015
    Aishha kiedyś z niego korzystałam, byłam bardzo zadowolona wysokim standardem a bardzo niską ceną. Wam jeszcze noclegi na Legionowej byłyby bardzo blisko, jak patrzyłam w necie to też trochę tam jest. No i akademiki jeszcze powinno być w nich sporo wolnych miejsc bo miesiąc do rozpoczęcia studiów został. Zarówno Politechniki jak i UWB medycznego są najbliżej Parkowej ;)

    dzięki za porady, już mi łatwiej będzie cos ogarnać. Przy okazji wyczaiłam fajną knajpę z włoską pizzą niedaleko Orzeszkowej to sie wybierzemy czekając na wizytę od 10 po wasilewskim do 15. Swoją drogą to na tyle wyjazdów do Białegostoku nic w nim nie widzielismy oprócz Przychychodni i Apteką pod lwem :D
    Może jutro wybierzemy się gdzieś po drodze bo wstyd :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 11 września 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na włosie jedzenie to Bellavita! na dole desery na górze włoskie jedzenie, MEGA! w samym centrum na rynku Kościuszki, z mężem przed dietą bardzo często tam wpadaliśmy ;)Z Orzeszkowej przez park prosto na główny rynek dojdziecie ;) a ja mam rozkminę... W tym cyklu po raz pierwszy miałam monitoring wraz z zastrzykiem na pęknięcie pęcherzyka. Od peak mija dzisiaj 14 dzień, u mnie druga faza cyklu jest krótka 11-12dni, i tak się zastanawiam czy przez branie luteiny mi się ona wydłużyła czy może przetestować. Kusi potwornie aby sprawdzić czy może się Nam poszczęściło ale jedna kreska to zawsze dół całodniowy później. A jak u Was luteina na was działa? ja od dwóch dni jej nie biorę, więc teoretycznie powinnam niedługo dostać @, tak?

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 11 września 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po odstawieniu powinna przyjść @.
    Nie wiem jak przy luteinie ale ja jak brałam duphaston w 2 fazie cyklu to nie moglam odstawić dopóki nie zrobiłam bety i nie było pewności że nie jestem w ciąży.
    A czujesz się okresowo? Może zatestuj

    Aisha jak wizyty?

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 12 września 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    Po odstawieniu powinna przyjść @.
    Nie wiem jak przy luteinie ale ja jak brałam duphaston w 2 fazie cyklu to nie moglam odstawić dopóki nie zrobiłam bety i nie było pewności że nie jestem w ciąży.
    A czujesz się okresowo? Może zatestuj

    Aisha jak wizyty?

    U Wasilewskiego bylismy rano w zasadzie tylko po skierowanie, zrobił USG zeby sprawdzic czy torbniel nadal jest i dał recepty na brakujące leki, resztę ustalimy po laparo, czyli tak jak było u Was.

    U Tomaszewskiego...kurde mam ogromny niesmak. Wizyta przeszła ok, zbadał, powiedział co widzi i co podejrzewa ale skwitował, że duzo u mnie roboty nie będzie a macica jest "piekna" :) jego dziwne poczucie humoru mi nie pasuje bo sie popisywał, ale nie to oczywiście jest najwazniejsze. Przychodnia...śmierdzi tam pieniądzem aż wykręca hehe
    Jesli chodzi o badania to wypisał co mam zrobic przed laparo i podpowiedzial, że to wszystko łącznie z posiewem mogę zrobic i u niego. przekalkulowalam sobie i stwierdziłam, że robię. Pojechałam na parkową a tam dziewczyna mówi o 3 badaniach, które mam zrobic przed samym zabiegiem! Bo nie będą ważne te z wczoraj. Byłam tak zła, że wydałam kasę w bloto! I już wiem, że zrobie u niego tylko porządek z torbielą i ewentualną endometriozą i więcej tam nie wróce.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 12 września 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    na włosie jedzenie to Bellavita! na dole desery na górze włoskie jedzenie, MEGA! w samym centrum na rynku Kościuszki, z mężem przed dietą bardzo często tam wpadaliśmy ;)Z Orzeszkowej przez park prosto na główny rynek dojdziecie ;) a ja mam rozkminę... W tym cyklu po raz pierwszy miałam monitoring wraz z zastrzykiem na pęknięcie pęcherzyka. Od peak mija dzisiaj 14 dzień, u mnie druga faza cyklu jest krótka 11-12dni, i tak się zastanawiam czy przez branie luteiny mi się ona wydłużyła czy może przetestować. Kusi potwornie aby sprawdzić czy może się Nam poszczęściło ale jedna kreska to zawsze dół całodniowy później. A jak u Was luteina na was działa? ja od dwóch dni jej nie biorę, więc teoretycznie powinnam niedługo dostać @, tak?

    u mnie druga faza zawsze trwa około 15 dni plus minus, przez 10 dni biore lutke i po trzech dnia zaczyna sie @
    Ja nigdy nie miałam zalecenia żeby testowac zanim odstawie luteine chociaz nie raz to robiłam i zawsze bladzioch i negatywna beta.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 12 września 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można dołączyć?
    Może troszkę o mnie i o moim problemie. Mam 31 lat, 4 lata po ślubie. Ostatnie dwa lata leczyłam się u Jakuba Tomaszewskiego.
    Zdiagnozował u mnie PCOS, zbyt wysoki testosteron, za mały progesteron i cienkie endometrium- 3mm!!
    Brałam glucophage, tabletki anty a na końcu już byłam stymulowana clo, co nic nie dało.
    Po dwóch latach leczenia stwierdził, że lepiej będzie jak zgłoszę się do Wasilewskiego.
    I mam wizytę na 6 listopada... no nic poczekam.. Miałam wielki żal do Tomaszewskiego, że przez dwa lata powtarzał mi, że wszystko będzie dobrze, że nie z takimi jajnikami kobiety rodzą dzieci, tymczasem odesłał mnie.
    Mieliśmy już jedne spotkanie z trenerką napro, i prowadzę obserwacje. Kolejne spotkanie mamy 18 września. Najgorsze jest to, że po tej stymulacji zanikł mi okres i jestem dzisiaj w 56 d.c.
    Testy negatywne, organizm wariuje a ja jestem załamana.
    Nie doczekam się chyba do tego listopada.. proszę powiedźcie jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta w tej klinice? Jakieś dobre rady? :)

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 12 września 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Cześć dziewczyny, można dołączyć?
    Może troszkę o mnie i o moim problemie. Mam 31 lat, 4 lata po ślubie. Ostatnie dwa lata leczyłam się u Jakuba Tomaszewskiego.
    Zdiagnozował u mnie PCOS, zbyt wysoki testosteron, za mały progesteron i cienkie endometrium- 3mm!!
    Brałam glucophage, tabletki anty a na końcu już byłam stymulowana clo, co nic nie dało.
    Po dwóch latach leczenia stwierdził, że lepiej będzie jak zgłoszę się do Wasilewskiego.
    I mam wizytę na 6 listopada... no nic poczekam.. Miałam wielki żal do Tomaszewskiego, że przez dwa lata powtarzał mi, że wszystko będzie dobrze, że nie z takimi jajnikami kobiety rodzą dzieci, tymczasem odesłał mnie.
    Mieliśmy już jedne spotkanie z trenerką napro, i prowadzę obserwacje. Kolejne spotkanie mamy 18 września. Najgorsze jest to, że po tej stymulacji zanikł mi okres i jestem dzisiaj w 56 d.c.
    Testy negatywne, organizm wariuje a ja jestem załamana.
    Nie doczekam się chyba do tego listopada.. proszę powiedźcie jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta w tej klinice? Jakieś dobre rady? :)


    hej, przede wszystkim Wasilewski jest dobrą decyzją. Pierwsza wizyta to jest obszerny wywiad i robienie sterty badań ale w Twoim przypadku pewnie komplet juz masz więc będzie z górki. Wcale się nie zdziwie, jesli Wasilewski szybko znajdzie na Ciebie sposób :)
    Dobrą radą jest mu zaufac, poniewaz wie co robi. Nie będzie nic obiecywał jesli czegos nie będzie pewny.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 12 września 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    hej, przede wszystkim Wasilewski jest dobrą decyzją. Pierwsza wizyta to jest obszerny wywiad i robienie sterty badań ale w Twoim przypadku pewnie komplet juz masz więc będzie z górki. Wcale się nie zdziwie, jesli Wasilewski szybko znajdzie na Ciebie sposób :)
    Dobrą radą jest mu zaufac, poniewaz wie co robi. Nie będzie nic obiecywał jesli czegos nie będzie pewny.

    Pocieszyłaś mnie :) Tak badania mam, chociaż na początku tak średnio mi chcieli oddać całą dokumentację medyczną. Ale w rezultacie wszystko oddali.
    Kurcze to może mi pomoże ten Wasilewski.
    A jeśli chodzi o pierwszą wizytę to przychodzi sie z rana na czczo? Jak to jest? Wyczytalam tez że pobieranie nasienia odbywa sie podczas wspolzycia malzonkow przy uzyciu specjalniej oslonki. Co to znaczy? Ten stosunek ma sie odbyc w klinice czy jak ? sorki za glupie pytania :D

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ