X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) Przyjmiecie małą pszczółkę do grona? zaczynam przygodę z napro. W sierpniu 2014 wzielam ślub i zaczelam staranka ;) w klinice napro u dr Wasilewskiego w Białymstoku zaczelam jeszcze rok przed ślubem. Utrudnieniem w moim przypadku jest endometrioza. Pozdrawiam Was! Jesteście super!

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo cześć majeczka87.

    Czyli trochę już się staracie... A cierpisz, że tak powiem "tylko" na endometriozę?

    Pytam ponieważ mi dolega pierdyliard rzeczy oraz endomenda, i zastanawiam się, czy teraz kiedy właściwie wszystko jest naprawione i uregulowane nie udaje mi zajść się bo:
    a) coś się jeszcze ukrywa w czeluściach mojego organizmu
    b) to właśnie endometrioza teraz skutecznie psuje mi życiowe plany


    :*

    majeczka87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:

    Ktosik i jak idą obserwacje? ten pierwszy cykl można wytrzymać... jakoś ;) ale to prawda, wtedy największa pokusa :D

    hej. obserwacje w miarę ok bo w sumie nie ma co obserwować, końcówka cyklu i śluzu mało..
    a po @ to już możemy chyba się serduszkować, czy też nie? no chyba, że @ już nie przyjdzie... ;) narazie nadzieja jest ;)

  • Lolaa Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=Macierzanka:)

    Lolaa, szybkiego powrotu do starań. Mam do Ciebie pytanie. Czy miałaś różnego rodzaju bóle w podbrzuszu w ciągu cyklu (we wszystkicth fazach) zanim Cię skierowano na laparo?

    Witam, bóle miałam tylko w czasie miesiączki, w pozostałe dni niczego nie odczuwałam .Miesiączki miałam bardzo bolesn... Z objawów endometriozy to jeszcze odczuwałam ból w czasie stosunku,w ostatnich 3 miesiącach dołączyły sporadyczne biegunki i tyle... W sumie to bardzo się zdziwilam, że w środku tyle tego miałam...

    Po zabiegu wstąpiła w nas nowa nadzieja.. Ja już nawet do Ziemi Świętej pojechałam... może moje modlitwy zostaną wysłuchane...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2015, 20:59

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) jestem nowa w temacie zamierzamy iść z M do naprotechnologa w Poznaniu czy ktos ma jakieś tutaj doświadczenia??? chętnie posłucham może ktoś ma jakiegoś dobrego naprotechnologa....
    pozdrawiam

    Chcę mieć nadzieję...
  • paletka Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych świąt
    kmk ja troche namieszałam jednak to ja zrobiłam to badanie p+10 zle sobie policzylam
    macierzanka isuline robiłam już o tym pisałam norma to 2,6 - 24,9
    na czczo miałam 12,2
    po 30 minutach 121,7
    po 60 minutach 78,3
    a po 120 minutach 29,6 uiu/ml
    a co do glukozy to norma 60 - 100
    na czczo 79 po wypiciu glukozy
    po 30 minutach 150
    po 60 minutach 124
    a po 120 minutach 106 mg/dl

  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK wrote:
    Oooo cześć majeczka87.

    Czyli trochę już się staracie... A cierpisz, że tak powiem "tylko" na endometriozę?

    Pytam ponieważ mi dolega pierdyliard rzeczy oraz endomenda, i zastanawiam się, czy teraz kiedy właściwie wszystko jest naprawione i uregulowane nie udaje mi zajść się bo:
    a) coś się jeszcze ukrywa w czeluściach mojego organizmu
    b) to właśnie endometrioza teraz skutecznie psuje mi życiowe plany


    :*
    wiem tylko o endo.. a czy coś więcej to mam nadzieje że lekarz mi powie jak zobaczy wyniki tsh ca128 i progesteronu ;) teraz mam pierwszy cykl obserwacji to raczkuje :)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczka, powodzenia :)

    Ktosik, chodzi o jeden pełny cykl bez <3 żeby dobrze odróżnić śluz od innych rzeczy

    Lolaa, bardzo dziękuję za odpowiedź. Mnie boli prawie bez przerwy i o różnym nasileniu. Dziś P+11 i myślałam że mi jajnik i macica wyskoczą . Czekam na termin ...

    Paletka pisałaś o wynikach. Glukoza wszędzie ma te same normy, ale nie byłam pewna co do insuliny. U Ciebie tez bardzo wysoko skacze. Ja mam to regulowane metforminą.

    malenaaa , witaj :) ja z innego rejonu ale gratuluję wyboru napro. Powodzenia.

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obserwacje od roku robie, tylko wczesniej to tylko tempka i sluz, tak wiecie na ksiazeczkach z poradni ;) Przestalam tempke mierzyc bo jakos mi sie zapalenia zaczely jedne po drugim.., ale moze do nich wroce.. choc lekarz napro mówi że nie koniecznie tą tempke mierzyć bo zbyt wiele rzeczy na nią wpływa

    Dziękuję Macierzanko :)

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:

    Ktosik, chodzi o jeden pełny cykl bez <3 żeby dobrze odróżnić śluz od innych rzeczy
    no to jak jeden pełny cykl to du.. bo zaczęłam obserwację od 15 dnia cyklu ;/
    no ale zobaczymy... ;)

    wiola0912 lubi tę wiadomość

  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    Cześć dziewczyny:) jestem nowa w temacie zamierzamy iść z M do naprotechnologa w Poznaniu czy ktos ma jakieś tutaj doświadczenia??? chętnie posłucham może ktoś ma jakiegoś dobrego naprotechnologa....
    pozdrawiam


    cześć ja korzystam z pomocy tej kliniki http://prolifeclinic.pl/

    instruktor p. Mirka Szymaniak lekarz p. Laura Grześkowiak

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • paletka Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanko lekarz dał mi glukofage ale po 6-stej tabletce miałam już objawy całymi dniami mdłości. I wtedy lekarz kazał mi odstawić i spróbować po tygodniu ale znowu było to samo po 6-stej tabletce. A w zamian tego leku nic mi nie dał. Teraz nie zażywam nic na insuline.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2015, 20:53

  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita przyjmij proszę moje zaproszenie mam do Ciebie pytanko na prv ;)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może któraś z Was miała podwójny Peak a owu według testów wystąpiła pomiędzy nimi w środku cyklu?

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majeczka ja miałam dokładnie tak jak piszesz. Nie jest to nic dziwnego :)

  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak miałam, Majeczka. I witaj :)

    Widzę, że wątek się rozruszał świątecznie ;)

    Dziewczyny, u nas kłopoty. Od 2 dni plamienia, a w ostatnim usg wyszła przezierność na granicy normy. Wiem, że to nie ten wątek, ale większość z was jest wierząca... wspomnijcie Górze o naszym Maluszku, bo boję się o niego... za niecałe 2 godziny jadę do lekarza...

    Adelo lubi tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna pamiętam o Was, będzie wszystko dobrze,daj koniecznie znać po wizycie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna ja też pamiętam. Czekam na wieści :*

    I to jak najbardziej ten wątek bo naprotechnologia to także opieka nad trudnymi ciążami. W końcu skoro bardzo ciężko zajść to i donosić nie zawsze łatwo :(

  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amryta wrote:
    cześć ja korzystam z pomocy tej kliniki http://prolifeclinic.pl/

    instruktor p. Mirka Szymaniak lekarz p. Laura Grześkowiak

    Dziękuję, że się odezwałaś bo już myślałam, że nikt z Poznania tutaj się nie znajduje:)
    A czy mogłabyś mi powiedzieć jak wygląda pierwsza wizyta i w ogóle jak to wszystko wygląda? I ile mniej więcej się na wizytę czeka?

    Chcę mieć nadzieję...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa - wszędzie wygląda to właściwie tak samo. Poczytaj - sporo pisałyśmy w tym wątku o pierwszych wizytach.

    Długo się staracie Kochana? Macie już jakieś wstępne diagnozy?

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ