X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!
Odpowiedz

Młode staraczki po 20'tce- łączmy się!

Oceń ten wątek:
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 19 lutego 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa a ty sie nie poddawaj :*
    Jeszcze bedziemy razem w tym samym czasie dzieci rodzic

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee powiem ci ze nie mam problemów z cyklami,jedynie to nie czuje owulacji.
    Ja mam tsh 3,12 a zanim zaczelam sie leczyc mialam 0,08
    No i hormonyyft3, ft4 nie trzymaja mi się w górnej granicy.
    Boje sie zebym nie miala cysty na jajnikach jak moja mama. Cytologie mialam robiona i te inne badania niby wszystko ok

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość cyst nie stanowi problemu przy zajściu w ciążę. Lekarz na pewno podczas usg sprawdzi jajniki - od tego zazwyczaj zaczynają, gdy informujesz, że starasz się o dziecko. Nie ma powodu do obaw :)

    Owulacji ja też nie czułam nigdy. Ba, do czasu aż nie zainteresowałam się tematem, wcale nie miałam pojęcia o czymś takim ;D. Mierzenie temp pomogło mi określić kiedy owulacja u mnie występuje. Dwa cykle dałam sobie na obserwację i poznanie siebie, a w kolejnych bazowałam na tym co się dowiedziałam i testach owulacyjnych 'dla uspokojenia samej siebie'. :) Jeżeli masz regularne cykle to nic, tylko dowiedzieć się, kiedy owulka występuje i działać! Na pewno szybko dołączysz do grona ciężarówek. :)

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wsparcie :)
    Oj chcialabym juz do was szczęśliwych dołączyć,każdy cykl daje mi nadzieje

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Hera ;)

    Asmee socjologia. Badziewie jak nie wiem. Reszta poszła w pierwszym terminie więc nie ma źle ;)

    Nici z parkingowych przygód dziewczyny, bo jedzie!y z moja siostra, która teraz u mnie była od pon (notabene masakra jak się nie dogadujemy... O ludzie jak ona mnie denerwuje...)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Klaudys :) fajnievjak komus udaje sie w pierwszym cyklu ale 3 cykle to dopiero rozgrzewka :D

    Wiem ze to pytanie sie nie raz powtarza, ale jak dostane okres to chce isc od razu do gina tak blizej dni plodnych i bym chciala jakies badania sobie porobic. Tsh i co tam jeszcze? Wiecie takie podstawowe i w ktorym dc to zrobic?

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymoteuszowa, nic mi nie mów! Ja miałam z socjologii z ćwiczeń super babkę i była tylko praca. Nawet nieobecności dało się z nią obgadać i przegadać. Za to na wykładzie mi się upiekło, bo prowadzący chorował i też poprosił tylko o pracę w formie zaliczenia. Chyba nawet tego nie czytał. Za to moja kumpela w innej grupie wykładowej miała taki egzamin, że się za głowę łapałam jak widziałam jej materiały. Szczegółowo socjologów musiała znać, ich teorie i jeszcze dokładne daty co gdzie i kiedy.

    Paulette, a jakieś badania już wcześniej robiłaś? Ja na początku miałam do zrobienia TSH, estradiol, prolaktynę i progesteron (3dc i po 17dc - chodziło o to, żeby 2gie badanie było już po owulacji). Niektórzy lekarze zalecają też LH, moja uważała, że to dopiero jeżeli progesteron wskazywałby że coś nie gra. :)
    Teraz skojarzyłam - robiłam też FSH w 3 dniu cyklu, ale tu wskazaniem były cykle bezowulacyjne. Chodziło o sprawdzenie 'rezerwy jajeczek' :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 16:40

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ją nie miałam tak ciężkiego materiału, ale i tak pierdoly :D socjologowie chronologicznie, teorie i takie tam, ale gościu oceniał jak chciał skubany ;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee robiłam kilka miesięcy temu TSH, estradiol, testosteron i nie pamiętam co jeszcze.. wiem, że mieściłam się w normach ogólnie, ale nie drukowałam tych wyników i ich nie mam bo miałam lapka czyszczonego. zresztą to jednak było kilka miesięcy temu. A teraz skoro idę do gina to już chcę z czymś mu się pokazać, a nie czekać kolejnego cyklu, żeby mógł mnie skierować na hormony :/

  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć laski,
    Troche mnie nie było. Ale promocja w pracy mnie wykonczyla każdego dnia.

    Biodro zrobiłam zdjecie, nic nie ma.
    Zrobilam również TSH, FT4, i prolaktynę. Które według internisty są ok, aczkolwiek ginekolog dał mi do zrobienia jeszcze przeciwciała anty tpo, i anty tg? .. Wysyłam Wam wyniki. Zrobilam również morfologie i mocz. Również wszystko ok.

    Wyniki badań prawidłowe. Nie ma potrzeby odbycia wizyty.

    TSH (s)

    2,960 uIU/ml

    norma: 0,270 - 4,200

    PRL (Prolaktyna)

    415,5 mU/l

    norma: 127 - 637

    FT4

    16,00 pmol/l

    12,00 - 22,00


    Co myślicie?

    Jutro wracam do pracy, ale postaram się zaglądać.

    Ściskam <3

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzycielka, zazdroszcze TSH :) Generalnie wydaje mi się, że super wyszły wyniki. anty tpo, i anty tg tez dostałam do zrobienia przed ciążą raz i później nikt już do tego nie wracał, a mój endo uważa że nie ma potrzeby robić tego jeśli nie ma wskazań do kontrolowania tarczycy.

    Paulette, szkoda że nie masz ich, bo nie musiałabyś robić ponownie.. ale racja, lepiej przed wizytą porobić niż tracić wizytę. Wydaje mi się, że testosteronu nie musisz robić skoro wtedy miałaś w normie - i warto lekarzowi to powiedzieć. No i wiadomo, te podstawowe sobie zrób, bo tak czy inaczej będziesz musiała - mocz i morfologię. :)

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 20 lutego 2016, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam sobie sama na własną rękę anty tpo i tg i dobrze ze zrobiłam mój wynik anty tg 479 a norma jest do 40

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee no niestety moje lenistwo :/ pisalam na forum wyniki moze jak bedzie mi sie chcialo to bym je odszukala. To takie badania wystarczy raz zrobic? Ja myslalam ze ulegaja przedawnieniu..

  • Heathera Autorytet
    Postów: 1447 318

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejoo
    No ja to Wam nic nie pomogę z tymi badaniami bo nigdy nawet takich nie miałam robionych. Trzymam tylko za Was mocno kciuki :) Mam nadzieję ze pojawią się wkrótce jakieś nowe dwie kreseczki bo już dawno na naszym wątku nie było takich fajnych wiadomości :)

    U nas na spokojnie. Dzisiaj pospaliśmy z mężem aż do 10 :p W planach mamy zajechać do moich rodziców i do teściów. Jutro rano pewnie do kościoła a potem nie wiem co dalej :P
    Pochwalę się tylko że wczoraj udało mi się nagrać jak malutka w brzuszku kopała bo tak to przeważnie jak zaczynałam nagrywać to albo słabo kopała albo w ogóle :P

    dxomzbmhbfmviozz.png f2wlkqi151hokkn6.png 4b9ay2xy5p782exz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygrzebalam. Robilam badania 7-go pazdziernika byl to 3 dc robilam wtedy FSH LH prolaktyna testosteron i estradiol. Stosunek lh do fsh byl 1,11 prolaktyne mialam ciut wyzsza ale miescilam sie w normie. No i oczywiscie jak sie okazalo pozniej byl to cykl bezowulacyjny.

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 20 lutego 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette to ja bym chyba zrobiła progesteron w 3 i po owulce, zeby wiedzieć czy jest ok, bo bez tego może nie dojść do zagnieżdżenia. Z pozostałymi bym nie szalała, bo może lekarz uznać, że te które masz wystarczą.


    Ja dziś odebrałam mebelki i znów kłótnia w domu, bo oczywiście mojej mamusi bardzo przeszkadza, że chcę je rozłożyć. Nie znam drugiej takiej osoby, która potrafi zepsuć całą radość oczekiwania ;/

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zrobir tak jak piszesz i tsh.

    To kiedy niby masz to wszystko poskladac i uszykowac cos dla dziecka? Po porodzie? Ehh nie rozumiem..

  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 20 lutego 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam przez problemy z miesiaczka i cyklem. Ale wygląda ze jest ok wiec nie wiem skad te problemy.

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 21 lutego 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór .
    Asmee współczuję ale olej , ciesz sie bo masz z czego :)
    Biedroneczko halo ?! Urodzilas juz ? Bo Ty już chyba po tp co ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 21 lutego 2016, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit : właśnie sprawdziłam , ze na jutro masz termin porodu . Kochana super , o ile już nie urodzilas to życzę szybkiego i w miarę dobrego przezycia bolu :*:*;*


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
‹‹ 635 636 637 638 639 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ